Přejít na obsah


Fotka

Geocaching v médiích (rozcestník)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3401 odpovědí na toto téma

#2961 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2019 - 18:55

Zrovna teď na TV Nova ukazovali kešky, které vypadají jako výbušnina ...

 

No, prima nápad ...


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#2962 mirdule

mirdule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2019 - 19:05

Akorát na tej Tv Nova šířej dezinformaci v tom, že by si měli dát pozor hráči geocachingu. Už jsem se s takovou keškou potkal a z listingu jsem tušil co mě čeká.
Vyděsit to právě může náhodné nálezce.
  • 1

#2963 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2019 - 21:12

Měli by si dávat pozor, když něco takového vyrábějí.
  • 1

#2964 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2019 - 22:34

https://tn.nova.cz/c...imi-varuje.html


  • 0

#2965 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 737 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2019 - 22:50

No, zdaleka ne každý kačer si přečte předem listing :ph34r: .


  • 0

#2966 premysl cz

premysl cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2019 - 7:19

Možná je to tahle Bombová vraňanská mysterka

https://coord.info/GC7N6XC


  • 0

#2967 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2019 - 7:29

https://www.lidovky....46_ln_domov_rsa

 

jasne ze je to ona


  • 0

#2968 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2019 - 8:40

No tak to uz keska na tema Nebesti jezdci asi nebude dobrej napad.
https://m.aliexpress...cket Squid Bomb

Skoda, holt asi pridam jako konicek rybarinu

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 08 červen 2019 - 8:41

  • 0

#2969 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2019 - 21:07

Možná je to tahle Bombová vraňanská mysterka

https://coord.info/GC7N6XC

 

 

https://www.policie....ocachingu.aspx


  • 1

#2970 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2019 - 21:33

Kdyby ten mudla nebyl natvrdlej a vsiml si notysku, mohl si zalogovat BF FI a jit si po svejch. S takovou by mohl taky na atrapach mrtvol (a jako ze jich existuje dost a nejen v CR) volat mordpartu na hadrovyho panaka. Navic tahle kes byla na tak absurdnim miste ze aby ji nasel mudla a zaroven byl mdleho ducha ze aktivuje bezpecnostni slozky je fakt jako vyhrat ve sportce. Nenapadlo by me ze na takovym miste s tim muze bejt problem. Ale provedeny to bylo moc pekne.

 

Ale jak tam policie nabada kacery k dodrzovani zakonu, tak to by me fakt zajimalo. Jakej zakon tohle porusuje? Vsadim se ze zadnej, akorat si kaspari honej triko. Bouzel policie ma tendenci za nezakonne oznacovat veci ktere se jim proste nelibi, ale nezakonne nejsou. S tim jsem se osobne setkal uz mnohokrat, vzdy nakonec policie byla za pitomce a museli uznat ze prestrelili a ze me obvinuji z neexistujiciho prestupku. Podle me zadny zakon porusen nebyl a zasady bezpecnosti uz vubec ne. Jasne ze je dobry temhle situacim predchazet, ale to jeste neznamena ze se po nekom maj neopravnene vozit.


  • 1

#2971 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 737 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2019 - 22:48

Policii bych z toho nevinil. Oni vědí už předem, že to je keš, ale ze zákona se musí zvednout a konat, když jim ten dotyčný jouda něco nahlásí. Jinak by se po nich leckdo rád povozil <_< .


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 11 červen 2019 - 22:48

  • 3

#2972 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2019 - 9:21

Policii bych z toho nevinil. Oni vědí už předem, že to je keš, ale ze zákona se musí zvednout a konat, když jim ten dotyčný jouda něco nahlásí. Jinak by se po nich leckdo rád povozil <_< .

O ten vyjezd pyrotechnika nejde, ten tam samozrejme musi. Me slo o ten vyhruzny komentar policejni mluvci, ten je podle me za hranou. Muze slusne poprosit aby lidi takovy veci nedelali. Ale ne vyhrozovat necim co neni pravda.


  • 1

#2973 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2019 - 9:38

Něco jako šíření poplašné zprávy, třeba když někdo nahlásí bombu, to trestné je. A výroba imitace bomby, která může někoho uvést v omyl, taky. A i kdyby na to nalepil obrovské logo geocachingu, policie k tomu jet musí.  Jen nevím, jak dnes někdo může poznat, co je nebo není bomba. Pokud nemá chemický analyzátor nebo vycvičený čumák. Od pohledu určitě ne. A i tak může bezpečně poznat, že to bomba JE, ale ne že to bomba NENÍ. Naštěstí skoro všechny poplachy byly plané. Ovšem jsou mudrcové, co vidí bombu ve všem, třeba jen proto, že to drží na magnetech. A někteří lidi jsou poplašná zpráva sama.

To se mi jako mnohem nebezpečnější jeví kešky v imitacích elektroskříní, protože hledači pak lezou i do skutečných.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 12 červen 2019 - 9:39

  • 3

#2974 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2019 - 9:57

Něco jako šíření poplašné zprávy, třeba když někdo nahlásí bombu, to trestné je. A výroba imitace bomby, která může někoho uvést v omyl, taky. A i kdyby na to nalepil obrovské logo geocachingu, policie k tomu jet musí.  Jen nevím, jak dnes někdo může poznat, co je nebo není bomba. Pokud nemá chemický analyzátor nebo vycvičený čumák. Od pohledu určitě ne. A i tak může bezpečně poznat, že to bomba JE, ale ne že to bomba NENÍ. Naštěstí skoro všechny poplachy byly plané. Ovšem jsou mudrcové, co vidí bombu ve všem, třeba jen proto, že to drží na magnetech. A někteří lidi jsou poplašná zpráva sama.

To se mi jako mnohem nebezpečnější jeví kešky v imitacích elektroskříní, protože hledači pak lezou i do skutečných.

Tak jo. Pak tedy musis zavrit vsechny hrackarstvi kde prodavaji strikaci pistolky z umely hmoty a podobny veci. Samotna vyroba takove veci fakt je uplne v pohode. Neni zadny "neco jako sireni poplasne zpravy". Bud je sireni poplasne zpravy, nebo neni. Zakon hovori takto:

 

http://zakony.centru...-6-paragraf-357

 

Kdyz si to prectes, tak samozrejme zjistis ze ulozenim atrapy bomby na odlehle misto s umyslem aby to vlastne nikdo nenasel se ani naznakem neblizis skutkovy podstate popsany v paragrafu 357. Ale fakt ani omylem.

 

A tohle je presne to co me na ty policejni mluvci vadi. Uvazuje presne jako ty. Se nam to nelibi, tak je necim postrasime. Jenze ta jeji vyhruzka dle meho nazoru zadnou oporu v zakone nema a policie takto postupovat nema. Ta ma dbat zakonu a ne si vymejslet.

 

Ja uz dokonce zazil ze kdyz se mi hlidka pokusila prisit udajny verejny pohorseni a resit to domluvou (cili vlastne ani nic nechteli), dostal jsem to az do stavu ze si z auta museli prinest vytistenej prestupkovej zakon a po jeho peclivem prostudovani se mi museli omluvit ze me obvinovali z neceho co tam vubec neni. Fak je velkej rozdil mezi tim co je rekneme nevhodny, a co je nezakonny. Policie by toto mela umet rozlisit.


  • 5

#2975 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2019 - 21:51

"Dvojnásobný norský mistr světa v biatlonu Vetle Saastad Christiansen je po operaci levého kolena a čeká ho tréninková pauza. Poškození vazů si sedmadvacetiletý sportovec způsobil při geocachingu a hledání „pokladů“ v mobilní aplikaci, když před časem při plnění úkolu skočil v Lillehammeru z asi třímetrové výšky z mostu."

Mně by stačila výška 1 metr...

viz https://www.sport.cz...onu.html#hp-sez


  • 2
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#2976 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2019 - 14:30

Ach jo.
  • 0

#2977 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2019 - 15:00

"Dvojnásobný norský mistr světa v biatlonu Vetle Saastad Christiansen je po operaci levého kolena a čeká ho tréninková pauza. Poškození vazů si sedmadvacetiletý sportovec způsobil při geocachingu a hledání „pokladů“ v mobilní aplikaci, když před časem při plnění úkolu skočil v Lillehammeru z asi třímetrové výšky z mostu."

Mně by stačila výška 1 metr...

viz https://www.sport.cz...onu.html#hp-sez

před lety v Černožicích jsme skákali z výšky 7,2 m a v novinách to nebylo 


  • 1

#2978 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2019 - 17:44

No já nevím, ale vyjádření:
"K poškození vazů mohlo dojít zhruba před pěti lety, kdy jsem při plnění úkolu ve hře skočil z mostu..."

je trochu abrakadabra, pán hledá příčinu a teď po 5 letech si vzpomněl. Pravděpodobnost vidím 50:50, čili čisté náhodnou.
  • 0

#2979 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2019 - 17:49

před lety v Černožicích jsme skákali z výšky 7,2 m a v novinách to nebylo 

Neskákali jste náhodou do vody? :lol:


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#2980 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2019 - 18:03

No já nevím, ale vyjádření:
"K poškození vazů mohlo dojít zhruba před pěti lety, kdy jsem při plnění úkolu ve hře skočil z mostu..."

je trochu abrakadabra, pán hledá příčinu a teď po 5 letech si vzpomněl. Pravděpodobnost vidím 50:50, čili čisté náhodnou.

To mi připomíná Me Too. Taky po letech. Tady ale může něco vysoudit, protože na mostě určitě chyběl nápis "Skoky z mostu zakázány". Nebo žalovat církev kvůli nedostatečnému dohledu pověřené osoby (anděla strážného).

Ale bez legrace: jsou terapeuti, kteří odhalí i takovou příčinu potíží v dospělém věku, že když bylo dotyčnému 9 měsíců, tak mu máma okamžitě nepodala oblíbenou hračku a tím mu způsobila frustraci a doživotně ho tím poškodila.

A jsou takoví, kteří odhalí, že ho v minulém životě kopl kůň do toho kolena...

Mně v před-před-předminulém životě zase šlápl na kotník Žižkův kůň... Dost mě to teď bolí.

Stalo se to v r. 1410 v bitvě u Grunwaldu. Velitelem naší korouhve byl bývalý velitel tuzemských "lapků" Jan Sokol z Lamberka (dostalo se mu ale královské milosti a snad ho Václav IV. jmenoval i zemským hejtmanem). Původně jsme sice bojovali proti Řádu německých rytířů, ale brzy jsme se bili hlava nehlava s každým, kdo zrovna byl nablízku. Uniformy ještě nebyly...Jak řekl papež Inocenc III.: bijte je všechny, v nebi si je už přeberou...


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 19 červen 2019 - 21:54

  • 7
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama