Přejít na obsah


Fotka

Geocaching v médiích (rozcestník)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3401 odpovědí na toto téma

#3361 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2023 - 14:34

podle https://coord.info/GL19XDM61 to vypadá, že se na realizaci třetí řady soutěže "Peče celá země" podílí kačer, nebo bude kačer dokonce soutěžit.


  • 2

#3362 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2023 - 13:18

Včerejší odlov GC1QQ5Q v České Lípě se Benjovi a Pietari trochu prodražil... https://twitter.com/...969141170847983
Nicméně to podle logů vzali s úsměvem. :)

EDIT: Tak se Tweet dostal už i k novinářům. https://www.novinky....-kesek-40442621

Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 05 září 2023 - 14:53

  • 2

#3363 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2023 - 15:12

Kdyby jen twitter, ale aji na idnesu o tem píšou

https://www.idnes.cz...rec-zpravy_jape


  • 0

#3364 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2023 - 22:28

Nějak mi uniká proč platili 2x 2 litry. Nespáchali nic co by byl byť jenom přestupek. Jako člen SČK jsem zažil spoustu takových situací a nikdy policajti tu pokutu nedokázali obhájit. Jednou jsem je donutil přinést si z auta písemnou pomůcku ať mi ukážou v přestupkovém zíkoně co přesně jsem spáchal. Po pár minutách listování a diskuze to zabalili. Zbytečně vyhozený prachy.


  • 4

#3365 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2023 - 5:05

Ten komin je na soukromem pozemku. Byval tam i plot. Jak to tam vypada dneska, to nevim.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3366 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2023 - 7:55

Pozemek a stavba můžou mít/nemít různé vlastníky a zrovna tahle stavba dneska vypada, že se k ní nikdo nezná. Pokutička byla za ignorování značky Recommended at night
  • 1
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#3367 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2023 - 8:10

Ten komin je na soukromem pozemku. Byval tam i plot. Jak to tam vypada dneska, to nevim.

Vzhledem k tomu, že sami v logu píší o "díře v plotu", tak to zrovna na volně přístupný objekt nevypadá.

Trochu mi vrtá hlavou, takováhle keška smí existovat? Jinde vás spucnou i za to, že se keška dotkne cizí fasády... :blink:


  • 1

#3368 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2023 - 9:26

Tak pokud je pokuta za vzbuzení veřejného pohoršení, pak by tomu asi nijak nepomohlo ani povolení pro umístění keše. Čímž nechci tvrdit, že ho nemá. Sám owner v roce 2009 ve svém logů reviewerovi tvrdil, že toho času jedná s majitelem.
Jinak si nemyslím, že by to muselo keš nějak ohrozit. V Blesku byla zmíněna už před několika lety; výjezd to byl minimálně pátý, a to ještě nevíme kolik lovců jen nemělo důvod se o něčem takovém zmiňovat. Jedinou novinkou tak je pokuta (posledně MP jen chválila jištění) a pro mě poněkud nepochopitelná medializace, ze které vychází lezec se zkušenostmi z Mont Blanku jako téměř nesvéprávný hazardér. Zatímco o skutečných sebevrazích, kteří podle policejní mluvčí v minulosti komín často vyhledávali, se mi nepodařilo dohledat článek ani jeden. Navíc si myslím, že policie moc dobře ví, kam by se měla obrátit pokud by jim keš o které roky vědí vadila.
  • 3

#3369 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2023 - 12:02

Tak medializuje se každá byť jen trochu zajímavá sračka, protože clickbait. 

 

Na druhou stranu bych pochopil nemedializaci sebevrahů, aby to nesloužilo jako návod pro další. 


  • 1

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#3370 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2023 - 12:09

Nějak mi uniká proč platili 2x 2 litry. Nespáchali nic co by byl byť jenom přestupek. Jako člen SČK jsem zažil spoustu takových situací a nikdy policajti tu pokutu nedokázali obhájit. Jednou jsem je donutil přinést si z auta písemnou pomůcku ať mi ukážou v přestupkovém zíkoně co přesně jsem spáchal. Po pár minutách listování a diskuze to zabalili. Zbytečně vyhozený prachy.

Přesně tak. Jediné, co mohli použít, je bod e) Zákona o některých přestupcích. To je hodně na vodě, to bych mohl tvrdit o komkoliv a čemkoliv, že mě pohoršuje...


  • 0

#3371 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2023 - 13:24

Nezakážou Postřižiny? Tam se taky lezlo na komín. I když na veřejnost to nepůsobí dobře. Komínáři tu byli už před keškama, horolezce asi většina lidí uznává, ale keškaře na komínech ne. Doporučení: Dávat T5 na skály, tam to nápadné není.


  • 0

#3372 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2023 - 13:53

 

Na druhou stranu bych pochopil nemedializaci sebevrahů, aby to nesloužilo jako návod pro další. 

Přemýšlím, jestli bych se jako sebevrah dřela s výstupem na nějakej komín, když je to takovej risk, že spadnu už cestou nahoru a nezabiju se pořádně...


  • 0

#3373 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2023 - 18:38

Já když se v práci musím občas zúčastnit nehody vlaku s člověkem a je to sebevrah tak si říkám: kdyby se ten dotyčný viděl po střetu s tou masou oceli, kdyby se cítil, viděl kolik lidí sbírá kousíčky jeho těla... zvolil by jiný způsob.
I když... každý kdo leze do kolejí, je potenciální sebevrah. A když vidím, kolik rodičů tahá d přes koleje děti, ty bych roztrh sám

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 07 září 2023 - 18:38

  • 2

#3374 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2023 - 7:49

Já když se v práci musím občas zúčastnit nehody vlaku s člověkem a je to sebevrah tak si říkám: kdyby se ten dotyčný viděl po střetu s tou masou oceli, kdyby se cítil, viděl kolik lidí sbírá kousíčky jeho těla... zvolil by jiný způsob.
I když... každý kdo leze do kolejí, je potenciální sebevrah. A když vidím, kolik rodičů tahá d přes koleje děti, ty bych roztrh sám

 

No hlavně by si takový člověk mohl uvědomit, kolik nas...štve lidí v tom vlaku, který tam kvůli němu pak tvrdnou několik hodin. Pár týdnů zpátky jsem v takovým vlaku seděl. Naštěstí to bylo jen pár km od domu, tak jsem raději z vlaku vylezl, svezl se po náspu na cestu a šel domů.

 

Jako když jsem viděl, kolik techniky a lidí se tam sjelo kvůli jednomu blbcovi, tak jsem jen kroutil hlavou nad bezohledností takových sebevrahů. 


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#3375 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2023 - 6:23

Tomu člověku je ale jedno, co bude po jeho smrti, pro něj je důležitý okamžik, při kterém ztratí vědomí o životě, je mu jedno, jak bude roztrháno jeho tělo, chce mít klid od života, nechce žít, bohužel mu současná lidská společnost a její zákony upírají právo na vlastní smrt nějakým rozumnějším standardizovaným a levným způsobem. Ve Švýcarsku stála legální euthanasie kdysi 100 000 Kč, dnes už to bude dvojnásobek, každý na to nemá. 

https://www.blesk.cz...la-100-000.html


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 10 září 2023 - 6:24

  • 0

#3376 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2023 - 23:38

Přesně tak. Jediné, co mohli použít, je bod e) Zákona o některých přestupcích. To je hodně na vodě, to bych mohl tvrdit o komkoliv a čemkoliv, že mě pohoršuje...

Běžná činnost kterou rutinně čas od času provádí servisáci od hromosvodu, osvětlení a milionu dalších věcí nemůže budit veřejné pohoršení. To by tam museli vystavovat holou řiť, nebo něco podobného. Což asi nedělali. Naprostý nesmysl. Tohle je normálně vyřízené do 5 minut, nemají vůbec nic. Vyzkoušeno mnohokrát.


  • 2

#3377 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2023 - 23:42

Ten komin je na soukromem pozemku. Byval tam i plot. Jak to tam vypada dneska, to nevim.

Vstup na cizí pozemek sám o sobě není ani přestupek, a to ani když by přelezli plot. Pokud se přitom nespáchá něco dalšího, typicky poškození cizí věci. Ostatně na cizí pozemek vstupuješ naprosto běžně, ani si to neuvědomuješ.


  • 1

#3378 Five D

Five D

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2023 - 8:54

Vstup na cizí oplocený pozemek bez souhlasu vlastníka je naopak v podstatě vždy minimálně přestupek, pokud se neprokáží okolnosti, že není. Například, že se ti tam zaběhl pes, zachraňuješ něčí život, jsi člen IZS a vykonáváš zásah, a podobně. 

 

Doporučuji k přečtení pěkné shrnutí:

https://muj-pravnik....hlas-vlastnika/


Tento příspěvek byl upraven od Five D: 12 září 2023 - 8:54

  • 3

#3379 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2023 - 8:56

Vstup na cizí pozemek sám o sobě není ani přestupek, a to ani když by přelezli plot. Pokud se přitom nespáchá něco dalšího, typicky poškození cizí věci. Ostatně na cizí pozemek vstupuješ naprosto běžně, ani si to neuvědomuješ.

Takže když ti přelezu plot a udělám si na tvé zahradě piknik, tak budeš jen bezmocně zírat, protože ti při tom nic nezničím? Ehm, asi ne, viď?


  • 1

#3380 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2023 - 9:05

No jeden majitel hrozil i soudem, když někdo vstoupil na jeho neoznačený a neoplocený pozemek a vyfotil si jeho sýpku. Ten pozemek byla normálně odbočující cesta, jen na něm byla zřejmě samodomo vyrobená značka zákaz vjezdu. A byl schopen i anglicky komunikovat s groundspeekem a wikipedií, aby fotky odstranili. Takže na wiki je teď fotka o několik metrů vedle ze silnice. Jasně, že přes plot se neleze. Ale soukromých lesů, polí, cest je tolik, že by člověk musel chodit s katastrální mapou, aby to poznal.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama