Přejít na obsah


Fotka

Geocaching v médiích (rozcestník)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3401 odpovědí na toto téma

#1461 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 12:02

Jsme asi docela poseroutkové, o čemž svědčí ve statistikách naše T5, které nemáme odlovené vesměs žádné.  ;)  Na této keši jsme byli třikrát - dvakrát ze špatné strany, jenže to jsme vzdali poměrně rychle, protože takhle riskovat, to není nic pro nás. Po třetí po prozkoumání fotogalerie a logů jsme našli správnou přístupovou cestu a pak už to byla pohodička. Pravda, počítali jsme hned s trochu riskantním terénem, ale díky tomu jsme se tam nehrnuli jako velká voda a tak vše bylo v pohodě. Pokud člověk ví, do čeho jde, necpe se tam po dešti, nebo když je námraza, nevidím v tom problém. Každý musí posoudit svoje možnosti. Zpětně když na tu keš vzpomínám, je to jedna z těch zapamatovatelnějších. Líbilo se nám tam a ten terén až tak nebezpečný není, čekala jsem to horší.

To, že někomu uklouzne noha, to se může stát kdekoli. Děcko může jít po chodníku a při neopatrnosti (poskakování, strkání se s kamarády apod.) spadnout pod auto. Jak se říká - nehoda není náhoda. 

 

Jediné, za co bych se přimlouvala je waypoint přístupové cesty. 

Lovení kešek s vyšším T není o tom, jaký je kdo "poseroutka". Musí fungovat pud sebezáchovy a zdravý rozum. Pomáhal jsem na pár eventech, které se zaměřovali na lezení. Všiml jsem si, že jsou kačeři někdy dost zbrklí... Je těžký takovému kačerovi vysvětlit, jsou nějaké postupy a ty jsou svaté.

Snad jediná rada, pokud se jde na teréně težší kešky, být opatrný a pořádně zhodnotit rizika. Zrakvení za to nestojí. Pokud momentálně na výstup nemám, tak není nic ostudného to vzdát.

Navíc, pokud se jde na výpravu s vyšším nebezpečím úrazu, každý člen výpravy by měl znát, jak dát první pomoc.


  • 1

#1462 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 12:08

see.bee - s tím, co píšeš naprosto souhlasím. 

Máme za sebou pár stromů, kdy jsem trnula hrůzou, když tam Pavel lezl. Ale na druhou stranu vím, že umí zvážit svoje možnosti a když cítí, že je to už příliš, tak jdeme od toho. 

Nebo jednu skálu - je tu kousek výše zmiňována, kde to někteří dávají úplně bez jištění, my tam byli, Pavel uznal, že bez lana do toho nejde a odjeli jsme. Vrátili jsme se po čase s lanem a v pohodě. Přitom mnozí tam vylezli prostě "jen tak". 


  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#1463 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 12:33

Dotyčná keš je dle mého na jednu stranu naprosto v pohodě.

Na druhou stranu taky nevidím důvod, proč v takto navštěvovaném prostoru musí být takhle umístěna, přišlo mi, že by mohla být klidně na daleko bezpečnějším místě a proto osobně být autorem, klidně ji přemístím na bezpečnější místo někde u boční věže, protože ta je také moc zajímavá. Stezičky k té věži tak byly jsou a budou i bez geokešingu. Stezka je možná trochu větší kvůli kačerům jen na konci té skály.

Důvodů vidím hned několik.

  • méně náročný odlov pro kačery, kteří si jdou navštívit hrad (spousta z nich to i ocení) a to, že nebudou bloudit ke kešce odjinud
  • bezpečnější odlov
  • zamezení toho, aby měl zdejší mluvka co pomlouvat
  • pokud se to dobře podá, je to i o tom lepším světle geokešingu v očích veřejnosti...

Samozřejmě toho klučiny je mi moc líto, doufám, že bude v pořádku a že nebude mít nějaké trvalé následky.

Pokud se jednalo o oddíl, tak se vůbec nedivím, že se tam v místě někomu něco stalo, s oddílem bych tam určitě nešel... 

 

Mimochodem, to co tu napsal Tomy.22 by možná chtělo napsat do těch novin, jaké tam píšou blbosti, že ta holka spadla vlastně na úplně jiném hradě, jestli máš dobré informace (já mimochodem taky napsal Točník místo Žebrák ve svém prvním příspěvku, než jsem to opravil) 


  • 2

#1464 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 12:34

see.bee - s tím, co píšeš naprosto souhlasím. 

Máme za sebou pár stromů, kdy jsem trnula hrůzou, když tam Pavel lezl. Ale na druhou stranu vím, že umí zvážit svoje možnosti a když cítí, že je to už příliš, tak jdeme od toho. 

Nebo jednu skálu - je tu kousek výše zmiňována, kde to někteří dávají úplně bez jištění, my tam byli, Pavel uznal, že bez lana do toho nejde a odjeli jsme. Vrátili jsme se po čase s lanem a v pohodě. Přitom mnozí tam vylezli prostě "jen tak". 

Díky...

To je přesně ono, jak píšeš. I když mám pár těžších kousků odlezeno, tak na T4-4,5 si někdy (podle přiložených fotek) beru část vybavení na lezení (smyce - na nějaký ten "schůdek", kus lana.....). A nikdy jsem se za to nestyděl, že jsem tohle vybavení použil. Už několikrát jsem si nadával, jaký jsem bl..c, když jsem si udělal nějaký ten šrám po uklouzutí a před dvěma týdny parádní výron kotníku. Všechno ale byla moje blbost.

Kolem Žebráku mám odloveno taky pár kousků (í ty, co by tu měly být zmiňovány). Sice je to docela dlouho, ale pamatuju si, že jich pár bylo na skalkách, kde jsem si sakra rozmýšlel, kudy půjdu a nikam jsem nespěchal. Za mokra, sněhu bych do toho aní nešel. Byl jsem tam i se svojí manželkou a vím, jak jsem ji raději nechával na bezpečnějším místě. Někdy je zapotřebí udělat delší krok apod.


  • 1

#1465 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 12:38

Sitauce je to smutná, ale snad se hoch dá brzo dokupy, držíme palce. Keš máme odlovenou, po pečlivé přípravě to byla keš na sandálky, ale o to nejde - pro každého by mělo platit obecné pravidlo - zvážit své možnosti, síly a i momentální rozpoložení, a vědět že DNF může mít pro nás, naše blízké, přátele atd. mnohem podstatnější hodnotu než FI... On i včasný návrat od keše, na kterou se necítím, je výhra nad sebou samým...


  • 1

brundi
 


#1466 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 12:54

Ještě pročítám logy (WN, NA.....) u této kešky a je mi z toho fakt smutno. Puštět na tohle dle mého názoru malé dítě je trestuhodné a nezodpovědné. Snad zlomeniny nejsou vážné a vyžádají si co nejkratší éčení bez následků, Způsob ventilování některých stran se mi zdá necitlivý (pozitivní se mi jeví revírník a Alke). Perlička je to odnesení krabičky. Stejně bych mohl reagovat třeba na D5 kešky, které se mi nelíbí.

Byla by škoda tuto krabičku do archivu. V případě požadavku na přemístění na provedení s lehčím terénem by ztratila své kouzlo, tj. přetransformovat do nové krabky.

Asi něco zkaženého ve společenství kačerském


  • 2

#1467 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 12:57

Teoretizujem hezky, co jo a co ne a jak, ale jednak to je interní, jednak tady už jde o něco úplně jinýho.

Keš je profláknutá, večer to pravděpodobně poběží na Nově (i se záběrem pěšiny), k tomu srdcervoucí apel na to, abyste dávali pozor, s jakými šílenci se vám spouštějí děti, k tomu rozhovor s panem Točníkem, jak asi bude s těmi geopotížisty jediné pořízení jen přes do teď fuj, tak laxní policii, jak se svou bezohlednou sobeckostí buhví jestli sme to děcko neshodili sami a houby ze skály, rovnou z věže...

 

Ta keška tam má slovíno. Buhví jestli tam vůbec ještě je, jestli ji nějaký aktivní bojovník za JedinouSpravedlivouVěc už dávno neodnes do policejního muzea, Ke Karlovu, Praha 2.


PS: Ech, ani jsem to nedopsal a už nejsem za věštce, ale za historika... :(


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 23 červen 2014 - 12:58

  • 5

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1468 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 13:16

To všechno se zde děje proto, že máme senzacechtivé lokální novináře a - hlavně - kvůli zbytečné a zhoubné publicitě geocachingu. Jediné řešení jsou opět uplatněná vontská pravidla - nevyzraďme nic, co víme, mlčenlivost chrání nás!

O keškách se nemá co psát v novinách a hovořit v médiích, když se někdo zrakví, musí on i jeho společníci zatloukat, zatloukat, zatloukat, vyprávět, že tam šel kakat nebo fotit nebo utrhnout kopretinu pro slečnu! V žádném případě kastelánům, ochranářům, radním a už vůbec ne policistům a jejich místním a městským parodiím ukazovat kešky nebo vysvětlovat princip hry!


  • 14

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#1469 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 13:22

jojo Trhač ma pravdu, novinaři radi lynčují a spekulují
mlčet mlčet mlčet

mimochodem, logy u keše jsou už promazane ?

editka: to plati pro všechno a všude, co neřeknu to nikdo nemuže překroutit

Tento příspěvek byl upraven od Skywalker: 23 červen 2014 - 13:26

  • 1

*


#1470 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 13:28

To všechno se zde děje proto, že máme senzacechtivé lokální novináře a - hlavně - kvůli zbytečné a zhoubné publicitě geocachingu. Jediné řešení jsou opět uplatněná vontská pravidla - nevyzraďme nic, co víme, mlčenlivost chrání nás!

O keškách se nemá co psát v novinách a hovořit v médiích, když se někdo zrakví, musí on i jeho společníci zatloukat, zatloukat, zatloukat, vyprávět, že tam šel kakat nebo fotit nebo utrhnout kopretinu pro slečnu! V žádném případě kastelánům, ochranářům, radním a už vůbec ne policistům a jejich místním a městským parodiím ukazovat kešky nebo vysvětlovat princip hry!

 

To mi připomnělo nedávného exota, který se srazil s jiným autem při odbočování a policii to pak zdůvodnil, že poslouchal navigaci, protože jel za keškou.  :huh:  Kdyby jel za milenkou, tak by se s tím asi tolik nechlubil... :lol:


  • 6
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#1471 kenik

kenik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 13:29

2Trhac: Nesouhlasím, kdyby se již dříve dohodli s kastelánem na jiném umístění tak by byl klid. Ted když někdo spande ze skály v okolí, tak za to může geocaching, protože si dělají co chtějí a nedá se s nimi domluvit.


  • -13

#1472 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 13:43

Hmm, tak jsem se teď koukl, od koho chodí na tu keš NA logy, spojil si tu pár náznaků o oddílu, že to nebylo v doprovodu rodičů a už chápu... I když chápu, že dotyční se nechlubí tím, že to bylo dítě v jejich péči...

Doporučuji se srovnat trochu s tím, co se stalo, není to vina Geocachingu. Pokud někdo vyrobí nůž, nemůže za to, že se někdo o něj pořeže, protože s ním nesprávně manipuloval! Při geocachingu se může stát úraz, stejně jako když řídíte auto, ale není to pak vina auta...

 

Neříkám, že je to jen vina vedoucích, to musí posoudit někdo jiný. Může to být hloupá náhoda. Když si vezmu, kam občas jezdíme na výpravy, může se to kdykoliv stát i nám a to i mimo geokešing, jen když jdeme s kluky někam kolem skal! Vždy jsem trnul, aby si někdo něco neudělal. Občas se někomu i nějaký úraz, třeba na táboře, stal. A občas tomu člověk nezabrání, pokud by nechtěl mít skupinu menší jak 2-3 děti na dospělého... Takže s podobnými soudy, kdo za to může bych byl velice opatrný. Ono taky ten klučina nemusel poslechnout.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 23 červen 2014 - 13:46

  • 14

#1473 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 13:50

2Trhac: Nesouhlasím, kdyby se již dříve dohodli s kastelánem na jiném umístění tak by byl klid. Ted když někdo spande ze skály v okolí, tak za to může geocaching, protože si dělají co chtějí a nedá se s nimi domluvit.

 

 

 

 

"Já bych zrušil i ty koncerty na Točníku. Člověk se tam vožere a k úrazu poté přijde razdva. Je to nebezpečné, pořádat koncerty na místě kde člověk může spadnout ze skály a ještě k tomu na tuto skutečnost není upozorněn." 


  • 22

#1474 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 108 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 13:51

to kenik: tady nejde o pomotaneho kastelana, ale o SEN ZA CI
pač: .... dle vyjadřeni mistniho sparvce došlo v poslednich letech již ke spoustě zraněni
STŘIH.....na toho borce jak boural diky kešce (pirat silnic)...STŘIH.... na nebožaka Ošvejdu....STŘIH.... na toho šileneho hlidače zastavky...

reportaž hotova
veřejnost zmanipulovana
mission accomplished
  • 9

*


#1475 kenik

kenik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 14:01

Ok takže je nejlepší mlčet a nic nikomu neřikat at vymyslí co chtějí.

Nemám chut a cas  s vámi diskutovat protože vy už svojí pravdu a svět máte.

Chtěl jsem jen pomoct aby nemuseli do toho zatahovat polici apd.


  • -7

#1476 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 14:04

Ok takže je nejlepší mlčet a nic nikomu neřikat at vymyslí co chtějí.

Nemám chut a cas  s vámi diskutovat protože vy už svojí pravdu a svět máte.

Chtěl jsem jen pomoct aby nemuseli do toho zatahovat polici apd.

 

 

O tom to není. Je to o tom informovat pravdivě. Ne, přisuzovat GC věci, které se v souvislosti s GC nestaly. Viz 16letá dívka.


  • 6

#1477 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 14:04

Beztak už je tam ta keš profláklá, tak ať jí přemístí na bezpečnější místo a je klid. Neudělat to, tak půjde do archivu nebo jí budou místní schválně ničit, takže jiného řešení není.

Co se týče senzací, tak s tím souhlasím...už jen to, že článek vyletěl všude a přitom se mohlo chvilku počkat, než se aspoň bude vědět, v jakém je kluk stavu a jestli bude ok.


Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 23 červen 2014 - 14:06

  • 2

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#1478 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 14:19

Je to tragicke co se stalo, ale vetsine musi byt jasne, ze geocaching za to nemuze. Spadnout se da vsude a zakazovat tam hned vstup apod. je nesmysl. To by se postupne zakazovalo lezeni na skaly s tezsi obtiznosti. Kazdorocne umiraji horolezci a nikoho nenapadne na tech mistech zakazovat lezt. Proste, kazdy musi vedet, jake jsou jeho moznosti a kdyz se na to neciti nebo si neni jisty tak s tim musi prestat. Kdyz jdu za sve hranice, musim pocitat s moznymi nasledky. A to plati jak pro horolezce, tak treba pro hledace pokladu. Tady to odneslo dite a ja se musim stale ptat, kdo dovolil diteti hledat T4 kesku? Jestli zodpovidam za dite (deti), hledame kesky a uvidim, ze kes XX ma T4 tak tam bud lezu jen ja jako dospely (s vedomim, ze i me muze potkat nestesti, ale jsem dospely a tak za sebe zodpovidam sam) a nebo ji ignoruji a jdeme na jinou. Ale nikdy tam nenecham lezt dite. (Jestli dite utece a bude kes hledat bez vedomi dospeleho a spadne, tak je problem v neposlusnosti a opet ne v geocachingu)

 

Stejne jako mnoho jinych kaceru i ja hledal nejdriv nahore. Ano GPSka muze ukazovat spatne. Ale porad pouzivam mozek a nebudu ji slepe verit (kdyz mi bude ukazovat do hluboke jamy, tak tam taky neskocim). Radeji jsem to vzdal a sel pryc. Po case stravenem v hospode jsem se vratil a uz sel spravnou cestou a kesku bez problemu nasel. Jestli ma nekdo nutkani (rozumej ziskat ten bod) ji za kazdou cenu najit i z nebezpecneho mista, tak je to ciste jeho blbost a holt obcas musi nest nasledky.

 

Je jasne, ze jestli se owneri neozvou (to me stale udivuje, i kdyz nemusi byt na nejakou dobu na netu), tak keska pujde do archivu kvuli jejich nezajmu (nebude nikdo, kdo by ji posunul). Urcite ne kvuli tomu, ze u ni nekdo spadl. 

 

Na teto diskuzi je jasne videt, kdo chce, aby kaceri pouzivali pri odlovech mozek a kdo chce, aby byli naopak vedeni za rucicku.

 

Geocaching je masova zalezitost a s rostoucim poctem kaceru budeme svedky i castejsich tragedii. Ne kazde jsou ovsem tak medializovany.


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 23 červen 2014 - 14:24

  • 12

#1479 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 14:31

Ok takže je nejlepší mlčet a nic nikomu neřikat at vymyslí co chtějí.

Nemám chut a cas  s vámi diskutovat protože vy už svojí pravdu a svět máte.

Chtěl jsem jen pomoct aby nemuseli do toho zatahovat polici apd.

 

Nikdo ti tady neříká, že máš mlčet. Jen to, že někteří s tebou nesouhlasí, od toho, to tu je diskuzní server.

Mimochodem já i někteří další jsme tu vyjádřili myšlenku, že by bylo lepší keš přemístit, kvůli lepšímu přístupu, takže částečně s tebou třeba souhlasíme. Ovšem předpokládm, že většině (stejně jako mně) se nelíbí způsob, jakým tu argumentuješ, stejným stylem, jako ty články. Zajímavé je, že oficiální stížnost, kterou podle tebe někam posílali se třeba k RW vůbec nedostala. Pokud chceš pomoct, máš informovat dotyčného, jak takovou stížnost napsat RW. Nechápu, proč zde mluvíš o policii?

 

Mimochodem umístění keše GCKPKN Hrad nad Hradem (u točníku) mě taky moc nenadchlo, přišlo mi už takové moc nápadné a při jeho odlovu jsem se taky docela bál. Ovšem když jsme ji tam lovili, tak jsme tam potkali asi 4 lidi - mladý pár před námi lezl na skoro stejné místo, kde byla keš - jen tak, bez toho, že by hledali keš - prostě se tam chtěli podívat. Takže i když někdo spadne z té skály na Točníku, je velká pravděpodobnost, že to vůbec nebude kvůli geokešingu!


  • 1

#1480 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 14:34

Na teto diskuzi je jasne videt, kdo chce, aby kaceri pouzivali pri odlovech mozek a kdo chce, aby byli naopak vedeni za rucicku.

 

Geocaching je masova zalezitost a s rostoucim poctem kaceru budeme svedky i castejsich tragedii. Ne kazde jsou ovsem tak medializovany.

 

 

Naprosto souhlasím... Je to jistě nepříjemná nehoda - možná se jí dalo předejít, možná ne... Ale ta panika je podle mě naprosto nepochopitelná!

 

Kdybych lovil nějakou multinu, počítal okna protějšího baráku, nedal si pozor a srazilo by mě auto... To by následovala archivace té multiny? Asi ne, že? ;)

 

Ale jak tu několikrát zaznělo, někomu stačí obyčejný rozum a někdo holt potřebuje předpis a bumážku naprosto na všechno... :(


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama