Přejít na obsah


Fotka

hitparada


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#21 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 8:24

sundialer napsal/a:
Ja vim jen tolik, ze na Youtube video s jednou hvezdickou nerozkliknu a o nic tim neprijdu. Proto si podrzim i svuj nazor, ze by hodnoceni kesi bylo dobre. Tobe pak ponecham Tvuj a zcela prost jakychkoli obav usetrim za mrize na oknech.:D


Usetrim tem, kteri povazuji za zbytecne/obtizne hledat ty nazory ve starsich vlaknech a shrnu jim jednu myslenku, ktera uzce souvisi s citovanym textem a ktera se v tech starsich diskusich objevila, mozna ta nejzasadnejsi (podle me)z celeho toho teoretizovani o hitparade.

Ono neni tolik podstatne, kolik ma dana cache hvezdicek nebo blesku, casem prijdes na to (mozna), ze mnohem dulezitejsi je, KDO dal jakou znamku. Kazdy ma nejake sve "favority" jejichz nazoru si ceni a vazi a pak muze mit keska treba 4,5 hvezdicky od lidi, co videli jen mestska mikra a par lidi, jejichz nazor ti neni lhostejny daji treba ty blesky... To nejdulezitejsi na tom celem je ale to, ze tihle lidi maji sve bookmarky a pro toho, kdo chce nejakou "hitparadu" je to to prave misto, kde hledat. Je to subjektivni, ale je to tak. Asi neni potreba zakládat tu neco, co uz v jiné podobe vlastne je.
A jestli bude hodnoceni soucasti gc.com v2? Zvykneme si. Zvykli jsme si na zruseni locationlessek a virtualek, na integraci wherigo, na reklamy v listingu... Stejne jako ostatni featury to nekdo pouzivat bude, nekdo ne...
  • 0

#22 Zed-10360

Zed-10360

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 9:39

Tak to teda opravdu nechapu o co tady komu jde. Prijde mi, ze internetova fora jsou plna internetovych onanistu s tisici prispevku do diskuzi, asi snad jen proto, aby stale byli v opozici meli o cem plkat a nenudili se v praci. Co se tyce hodnoceni kesek, tak rozebirani nejakych starych dohadu o tom, jestli s tim nekdo souhlasi nebo ne je naproto mimo. Pokud na tomto foru panuje alesnon trochu demokraticky princip, tak se klidne mohla udelat ta anketa o tom, jestli by o hodnoceni byl zajem. Prece odkazovat na to ze se zde o tom drive vedly spory a proto se ptat ani nebudeme - no to je smesne. Kdyby se toto forum totiz ridilo principem: bud s navrhem budeme souhlasit vsichni a nebo nic nebude, tak by se nikdy neudelalo nic. Vdyt prece tem, kteri se chteji ridit podle geochachingovych guru a hledat jenom jejich cacheky, protoze jsou nejlepsi, nikdo nebrani. Tak by bylo dobre nechat zit i druhou stranu, ktery o hodnoceni ma zajem, nehlede na to, jakou ma vypovidaci hodnotu. Myslim, ze prave hodnoceni na bazi toho hodnotit vse podle nejake rady je nerealne a slozite, to by fungovalo jedine v rovine GC.COM a povineho zaskrtnuti. Na tomto foru by se spise hodilo udelat nejaky zebricek, prave podle toho co se komu kde subjektivne libilo.
  • 0

#23 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 9:59

Milovnici anket, zebricku a nekonecneho srovnavani, kteri povazuji hledani za ztratu casu, nasel jsem vam jeste neco: GC18P96 tady mate to, co chcete
  • 0

#24 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 10:00

Zed napsal/a:
Tak to teda opravdu nechapu o co tady komu jde. Prijde mi, ze internetova fora jsou plna internetovych onanistu s tisici prispevku do diskuzi, asi snad jen proto, aby stale byli v opozici meli o cem plkat a nenudili se v praci.


onanista s tisici prispevky do vecne opozice se hlasi :P (ale jen s malou technickou)

mala technicka: nezda se vam, ze se tady slusne hadate uz ted? a co teprve az by byl zebricek :D

a jeste jedna: lidi loguji kese, ackoliv na kesi vubec nebyli. jakou pak muze mit vypovidaci hodnotu zebricek, u ktereho nepredpokladam, ze by podobnym pitomostem unikl.
  • 0

#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 10:09

Nejak nechapu, jak by par vysinutych jedincu mohlo znehodnotit vypovidaci hodnotu, kdyz ze statistickeho hlediska budou ty vysinute nazory prevalcovany vetsinou? Nekdo tu napriklad zminoval, ze by autori hlasovali pro sve kesky... no a? Co zmuze jejich jeden hlas proti par stovkam hlasu tvrdici opak? Vypovidaci hodnotu to bude mit vzdy, pokud se hlasovani zucastni nejaky statisticky vyznamny vzorek kaceru. Ale hlavne, pokud jsem to spravne pochopil, nejaky zpusob hodnoceni chysta sam GS, takze co se tu vlastne resi? Jedni se biji za neco, co patrne stejne bude, druzi zase zurive vymysleji argumenty proti, coz nechapu uz vubec.
  • 0

#26 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 10:10

Zed napsal/a:
Co se tyce hodnoceni kesek, tak rozebirani nejakych starych dohadu o tom, jestli s tim nekdo souhlasi nebo ne je naproto mimo. Pokud na tomto foru panuje alesnon trochu demokraticky princip, tak se klidne mohla udelat ta anketa o tom, jestli by o hodnoceni byl zajem. Prece odkazovat na to ze se zde o tom drive vedly spory a proto se ptat ani nebudeme - no to je smesne.

Heh. Jak už jsem psal. Na staré diskuze jsem odkazoval proto, že v nich jsou argumenty, které by třeba mohly někoho přesvědčit ke změně názoru v té tvé anketě. A taky proto, abych se nemusel zas patlat půl hodiny s dalším příspěvkem, který už tu beztak je.
Mimochodem hlavní slovo má stejně administrátor a jeho postoj je myslím z příspěvku o něco výše více než jasný.
Zbytek tvého textu raděj no comment.
  • 0

#27 Zed-10360

Zed-10360

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 10:10

mala technicka: nezda se vam, ze se tady slusne hadate uz ted? a co teprve az by byl zebricek

a jeste jedna: lidi loguji kese, ackoliv na kesi vubec nebyli. jakou pak muze mit vypovidaci hodnotu zebricek, u ktereho nepredpokladam, ze by podobnym pitomostem unikl.


Tohle jeste neni zadna hadka:)

Vize je ta, ze lide, ktere by ten zebricek nebo hodnoceni nezajimalo by se na nej proste nedivali, protoze by ho povazovali za neobjektivni a zavadejici. Pro ty ktere by to zajimalo by to bylo prinosem. Pokud by to ti prvni nevydrzeli a museli by svymi odmitavymi nazory obstastnovat ty druhe, tak by jsme se asi hadkam nevyhnuli, ale myslim ze by to fungovat mohlo.

Navic proc zatracovat neco, co se jeste vubec nevyzkouselo. Vzdyt se to muze udelat na zkousku a kdyby se hodnoceni opravdu plnilo jenom nesmyslnymi hodnocenimi, tak by se asi mohlo zase zrusit. Ale Vy druzi:) jste ho zrusili pro jistotu uz ted:)
  • 0

#28 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 10:11

No já si myslím, že nejdůležitější příspěvěk v tomto vláknu je ze 21.4. 23:08. Ono totiž nemá smysl o něčem hlasovat a pak zjistit, že to stejně nemá kdo zrealizovat. Z mého pohledu je jednorozměrné hodnocení hovadina, protože každému se prostě líbí něco jiného a pro mě je to přesně jak napsal Numira - pokud je z mé kešky nadšený kešer s 20 nálezy, má to mizivou vypovídací hodnocu v porovnání s názorem kešera s 1000 nálezy, notabene pokud ho znám osobně nebo aspoň z gc.cz. Už několikrát se mi stalo, že jsem s velkým úsilím na něčí žádost vytvořil něco, co pak lidi nepoužívali a bylo to tím pádem zbytečné. Tohle bolí ze všeho nejvíc, takže naprosto chápu a schvaluju pepův přístup - buď tady bude panovat víceméně všeobecná shoda (jako třeba v případě mapy) nebo je to spousta práce kvůli pár lidem a na to bych se mohl akorát tak vykašlat (kdybych byl na pepově místě)... leda by to chtěl zrealizovat někdo ze samotných zastánců hodnocení.
  • 0

#29 Zed-10360

Zed-10360

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 10:15

Mimochodem hlavní slovo má stejně administrátor a jeho postoj je myslím z příspěvku o něco výše více než jasný.


A tedy co rekne administrator je svate a nemenne. V tom pripade toto neni forum v prave slova smyslu,a le administratorovy stranky. Kazdy ma prece pravo vyslovit svuj nazor, i pres to, ze pred nim administrator rekl opak.
  • 0

#30 mariushka

mariushka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 10:20

Ahoj, myslím že stačí když budou kešky hodnoceny v logu. Ale pravdivě a bez přetvářek.
  • 0

#31 Zed-10360

Zed-10360

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 10:23

Mozna, ze by uplne stacilo udelat to hodnoceni jinde nez zde a pro pripadne zajemce dat pouze odkaz do diskuze, ze neco takoveho funguje. Z reakci okolo, me to prijde jako nesmysl to nutne cpat sem a popsat kvuli tomu desitky obrazovek. Uz po par prispevcich je mi jasne jak by to bylo slozite:) Ja sam bohuzel mam velice male znalosti co se tyce programovani webu, ale pokud by se toho nekdo chtel ujmout, tak bych mu byl napomocen, myslenka se mi libi.
  • 0

#32 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 10:36

Zed napsal/a:

Mimochodem hlavní slovo má stejně administrátor a jeho postoj je myslím z příspěvku o něco výše více než jasný.


A tedy co rekne administrator je svate a nemenne. V tom pripade toto neni forum v prave slova smyslu,a le administratorovy stranky. Kazdy ma prece pravo vyslovit svuj nazor, i pres to, ze pred nim administrator rekl opak.

:D Právo vyslovit názor máš, právo úkolovat admina ne:p
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#33 Zed-10360

Zed-10360

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 10:40

Právo vyslovit názor máš, právo úkolovat admina ne


Odkaz me prosim na text, kde te ukoluji. Dekuji.

(pardon, ted jsem te vlastne take zaukoloval, takze nic)
  • 0

#34 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 10:48

Když admin řekne že něco dělat nechce, protože sám vidí spíš negativa, tak si můžeš hlasovat o čem chceš, ale nikdy ho nepřehlasuješ. A pokud bys chtěl, aby musel respektovat výsledky hlasování, tak bys ho už úkoloval. A protože se podle umístění tématu do fóra i podle prvního příspěvku jedná o realizaci na tomto serveru, tak se obávám, že o tom co tady budu realizovat mám když ne poslední, tak předposlední slovo. O čem teda byl ten trvající požadavek na hlasování?
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#35 Zed-10360

Zed-10360

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 11:37

pepa.z.pocernic napsal/a:
Když admin řekne že něco dělat nechce, protože sám vidí spíš negativa, tak si můžeš hlasovat o čem chceš, ale nikdy ho nepřehlasuješ. A pokud bys chtěl, aby musel respektovat výsledky hlasování, tak bys ho už úkoloval.
A protože se podle umístění tématu do fóra i podle prvního příspěvku jedná o realizaci na tomto serveru, tak se obávám, že o tom co tady budu realizovat mám když ne poslední, tak předposlední slovo.
O čem teda byl ten trvající požadavek na hlasování?


Hlasovani melo byt o tom, jestli si uzivatele tohoto fora preji mit zde nejakou formu hodnoceni cache. Ale z toho co jsi napsal vyse je to samozrejme cele nesmysl. Moc nechapu toto autoritarske chovani tech, kteri maji moznost neco ovlivnit. Snazil jsem se pouze o neco, co mohlo byt alespon pro cast lidi zde prinosem.
  • 0

#36 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 11:45

Počet keší v ČR začíná neudržitelně přibývat. Skoro každý den slyřím nebo čtu "nářek" dlouholetých kačerů nad tímto stavem souvisejícím s kvalitou nových keší.
ANO - JE TO TAK. A co my stím, abychom nechodili na keše s vidlema?
Vybereme si jen ty "lepší". PODLE ČEHO?
Ano, ano - vím, že má většina kačerů BEST - bukmark list, že jsou best keš .... Kdo to má hledat a zpracovávat?

Mě by se taky líbila jedna databáze a údaje zjistit na jedno klepnutí. Do listingu každé keše dát odkaz na hodnocení (třeba ty hvězdičky) a na jedné stránce to vše vyhodnotit.
Nejlepší by to bylo tady na stránkách (jsou nejnavštěvovanější a dle mne nějak tvoří český geocaching).
Pokud to admin nechce dělat zde, tak někde jinde (to není narážka na admina - dokážu si představit co je na těchto stránkách práce a kolik volného času to spolkne i tak).

pepa.z.pocernic napsal/a:
Když admin řekne že něco dělat nechce, protože sám vidí spíš negativa, tak si můžeš hlasovat o čem chceš, ale nikdy ho nepřehlasuješ.

Za tu anketu bych se přimlouval. I třeba můžeš zdůraznit, že není proto, aby databáze vznikla zde. Ale jen na zmapování názorů.
Třeba z toho vypadne, že je to blbost. A třeba, že je zájem a potřeba.
  • 0

#37 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 11:49

Zed napsal/a:
Hlasovani melo byt o tom, jestli si uzivatele tohoto fora preji mit zde nejakou formu hodnoceni cache. Ale z toho co jsi napsal vyse je to samozrejme cele nesmysl. Moc nechapu toto autoritarske chovani tech, kteri maji moznost neco ovlivnit. Snazil jsem se pouze o neco, co mohlo byt alespon pro cast lidi zde prinosem.

Já psal jenom, že se mi to nelíbí a napsal jsem důvod a jako ostatní mám právo vyjádřit svůj názor. A pak jsem napsal, že se jako admin k ničemu nenechám úkolovat. Na to mám taky právo, protože mě nikdo neplatí a dělám to ve svém volném čase. Co je na tom autoritářského?
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#38 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 11:57

Zed: jakkoli si myslím, že to s anketou ani s hodnocením není špatný nápad, tak to co píšeš pepovi je neslušné. On je admin, on rozhoduje.
  • 0

#39 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 12:06

Zed napsal/a:
Hlasovani melo byt o tom, jestli si uzivatele tohoto fora preji mit zde nejakou formu hodnoceni cache. Ale z toho co jsi napsal vyse je to samozrejme cele nesmysl. Moc nechapu toto autoritarske chovani tech, kteri maji moznost neco ovlivnit. Snazil jsem se pouze o neco, co mohlo byt alespon pro cast lidi zde prinosem.


Takhle se snažit umí každý - někoho úkolovat je totiž velmi jednoduché.

Pokud jsi to doteď nepochopil, napíšu to přímo: pepa má právo chovat se (podle tebe) autoritářsky, protože on je ten, kdo by to programoval a dělal by to čistě z dobré vůle, protože z toho nic nemá a věnuje se tomu ve svém volném čase.

Nehledě k tomu, že takovéto hlasování nemá vypovídající hodnotu. Ti, co hodnocení chtějí, budou hlasovat pro a ti, co ho nechtějí nebo je jim to jedno, hlasovat nebudou. Málokdo bude hlasovat "Ne, hodnocení si nepřeji". Takže z toho pochopitelně vyleze, že vetšina je pro.
  • 0

#40 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2008 - 12:27

Zed napsal/a: Moc nechapu toto autoritarske chovani tech, kteri maji moznost neco ovlivnit.


Tato věta sama o sobě je dokonalá :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama