Přejít na obsah


Fotka

Kulate tkaničky na botách.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#21 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 19:43

Přesně tak, řekl bych, že je to spíš tím materiálem. Staré pohorky se mi vázaly skvěle, ale nové outdoorové boty se rozváží skoro hned... Takže je jedno, zda jsou kulaté či hranaté.
  • 0

#22 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 20:38

JardaD napsal/a:
Velmi se mi osvědčil následující způsob. Ráno uvážu a do večera mám pokoj.
http://img512.images...ubleknot6vr.jpg

A pokud by to někomu nestačilo, může otestovat
http://www.fieggen.c...elace/knots.htm


No jsem rád, že tato diskuze vyřešila můj problém. Při odchodu z práce jsem vyzkoušel toto http://img512.images...ubleknot6vr.jpg a světe div se já došel domu aniž bych musel zavazovat tkaničky. Tak jsem musel konstatovat, že toto mne ve školce neučili a že je stále čemu se učit.

Jiak jsem prozkoumal nabizene weby a zatim u mně vítězí uzel http://www.fieggen.c...ace/ianknot.htm, tak ho zítra vyzkouším, je symetrický a jednoduchý a vypada pevně. Tak snad to ráno zvladnu.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#23 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 20:39

Jo, s kulatými tkaničkami je problém. Musí být aspoň z trochu měkkého materiálu aby se v uzlu zmáčkly, jinak se rozvazují. Ono to má vůbec divné vlastnosti, u polobotek co v nich chodím do práce se po cca 200m rozvážou a po opětovném zavázání najednou drží...
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#24 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 21:15

Já mám na starých i nových outdoor botách kulatý tkaničky a žádnej problém nemám, držej jako slepený. Bude to v těch tkaničkách. Asi před 2 roky jsem si kupoval nový do těch starších bot, stály +-180Kč(skoro jako nový boty u Vietnamců:D). Kvalitní kulatý tkaničky mají pevný střed opletený dokola měkčím materiálem. Asi právě kvůli tomu rozvazování;).
  • 0

#25 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 21:25

Třeba to někomu pomůže B) http://gord.gringo.cz/Uzly/index.html
  • 0

#26 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 23:17

Tak tohle je hodně dobrý (http://www.fieggen.c...ace/ianknot.htm), ale neporadil byste někdo správno žlutou a modrou barvu na textil, aby to drželo? Já mám bohužel většinu tkaniček jenom hnědejch, popřípadě bílo hnědejch, ale je to po celé délce, takhle pěkně na půlky neé. ;)
btw. konečně nějaký hodnotný téma. :)
  • 0

#27 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2008 - 23:36

alkes napsal/a:
Tak tohle je hodně dobrý (http://www.fieggen.c...ace/ianknot.htm), ale neporadil byste někdo správno žlutou a modrou barvu na textil, aby to drželo? Já mám bohužel většinu tkaniček jenom hnědejch, popřípadě bílo hnědejch, ale je to po celé délce, takhle pěkně na půlky neé. ;)
btw. konečně nějaký hodnotný téma. :)


už jsem se ho naučil, akorát mi trvá tak 10x déle než klasika :D
  • 0

#28 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 7:36

Tak jsem v noci analyzoval uzly a premyslel jsem proc se nektere rozvazuji a jinne. Jak jsem zjistil, tak cely problem je v pevnosti drzeni tkanicek pres prvni uzel. Standartni uzel se bohuzel da velmi snadno zespodu rozvazat ( tkanicka se da zespoda snadno vytahnout ) , coz Ianuv uzel nedela.
http://www.fieggen.c...ace/ianknot.htm
Ten uzel drzi ze vsech stran a ani se nehne. Rano jsem ho vyzkousel k plne spokojenosti. Da se zavazat jeste rychleji nez standartni tkanickovy uzel a pritom zachovava standartni rozvazovani tahnutim za konce tkanicek. Pri blizsim pohledu jsem zjistil, ze to je vlastne modifikovany Ambulantni uzel a ten drzi spolehlive.
Takze ted se ten uzel musim spolehlive naucit vazat a testovat. Myslim ze maji ve skolkach a na ministerstvu skolstvi co dohanet, jeden uzel na ploche tkanicky a druhy uzel na kulate a naucit to cely narod. Skoda, ze vyrobci bot nedodavaji navod jak boty s kulatejma tkanickama vazat. Jak jsem zkoumal web, tak jsem zjistil, ze to je problem globalni.

Takze: naucte se IANUV UZEL a mate po problemu. Alespon doufam.

Dik Vam vsem za podnetne napady.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#29 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 8:42

Je-li zajem, pak trochu odbornejsiho vysvetleni (jsem autorem Jarousem zminovanych stranek http://gord.gringo.cz):
Prosty (rozumej bezne pouzivany) uzel se nutne musi na kulatych tkanickach rozvazovat. Je to kombinace vlastnosti uzlu a materialu, navic tomu pomaha smrdlani nohavic o klicky.
Pouzivaji se prevazne 2 uzly (krizova spojka se zamkem, ta prevazuje, a ambulanci se zamkem, tu vaze mensina lidi, i kdyz se rozvazuje o neco mene, a je to prave ten na obrazku nad mym prispevkem). Zatim jsem videl jedineho cloveka, ktery vazal jiny uzel nez tyto 2, a koukal jsem na nej jak puk. Take se mu tkanicka nikdy nerozvazala.
Jedine s mekkymi tkanickmi to bude lepsi, meni se vlastnost materialu. Ale pokud byste pouzili treba ocelove lanko :D, tak na tomto materialu ambulancni uzel drzi celkem spolehlive.
Jsou v podstate nasledujici moznosti:
1) zmenit uzel:
+ krizova na ambulancni - nespolehlive
+ chirurgicky uzel to neresi, neni vhodny na pouzivany material tkanicek a bot
+ naucit se jiny uzel (skotovou spojku) - spolehlive
Vzdy to znamena zmenu navyku.
2) zmenit tkanicky (mekci, ploche) - spolehlivejsi
3) uvazat na obou klickach "dalsi uzel" - spolehlive, jednoduche, po namoknuti tkanicek a zatazeni muze byt horsi rozvazovani.

Vic bych tu asi neresil, zajemce prosim o prejiti na emailovou komunikaci.
  • 0

#30 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 8:59

FHonza napsal/a:
Utahování nepomůže, vyzkoušeno v praxi :)

Pomůže. Už se mi měsíc jedna nerozvazuje. Sice nejde rozvázat vůbec, ale zato drží.:D
  • 0

#31 Medcin

Medcin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 12:13

Solim napsal/a:
Takze: naucte se IANUV UZEL a mate po problemu. Alespon doufam.


To je VELMI divné, zvlášť, když dole píše, že výsledek je identický se standardním a dvousmyčkovým uzlem.

Je to jen jiný postup vedoucí ke stejnému výsledku.
  • 0

#32 hrafnain

hrafnain

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 13:35

Medcin napsal/a:

Solim napsal/a:
Takze: naucte se IANUV UZEL a mate po problemu. Alespon doufam.

To je VELMI divné, zvlášť, když dole píše, že výsledek je identický se standardním a dvousmyčkovým uzlem.
Je to jen jiný postup vedoucí ke stejnému výsledku.


Jenze jejich "standardni" uzel" je jiny nez muj dosavadni standardni uzel.

Mel jsem s kulatymi tkanickami taky problem, vlastne jenom polovicni, rozvazovala se mi tkanicka jen na leve bote (divny, ja vim), a vyzkousel jsem ten Ianuv uzel (tj. ambulantni smycka se zamkem, ze ano) a drzi to.
Doted jsem pouzival nejakej takovej zkrizenej uzel se zamkem, jak nas to ucily maminky :)
Clovek se porad uci, diky za tohle tema ;D
  • 0

#33 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 15:30

Musím vytáhnout pohorky s kulatými tkaničkami a hned to vyzkoušet.
Navrhuji novou anketu: "Kde vás naučili si zavázat boty?" :D, schválně kolik lidí odpoví na geocaching.cz
  • 0

#34 Psenda

Psenda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 20:48

Zatim se tu resi jak na posledni uzel. Ja delam dve klicky na sobe a to sis vetsinou protoze jsou tkanicky prilis dlouhe. Jedny botky mam se specialne vyresenou posledni dirkou, takze kdyz se rozvazou, tak se nepovoli, ale zase si hamtam po tkanickach. Zde muzete videt jak lze zasnerovanim boty vyrovnat drobne anomalie na noze. http://www.newbalanc...etting_fit.php3
  • 0

#35 loupeznici

loupeznici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 7:51

Pri pohledu na toto tema jsem si rikal "zas jedno tema o nicem" :) Ale pak jsem si uvedomil ze se mi na botech ktery nosim tkanicky rozvazuji. Projdu prispevky a vida je tu i reseni. Vyzkousel jsem jedno a funguje to :D Takze menim nazor na podobny temata :P A ted si uvedomuju ze me driv vubec nenapadlo ty tkanicky nejak jinak uvazat. Proste jsem je slepe zavazal jak uz me to ucili rodice a pri kazdym rozvazani znovu a znovu ...:| ;)
  • 0

#36 jeleniste

jeleniste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 9:51

Ty tvrdý syntetický tkaničky se rozvazujeou jen asi měsíc až dva každodenního nošení, pak se oběhaj a drží v poho, je to tím, že jsou moc tuhý a málo se ohejbaj, to je tim, že si moc často kupujete nový boty, kdo nosí střevíce až do úplného oddělení všech oddělitelných částí jako já, podobné problémy neřeší. Se šněrováním používám dva odlišné systémy, buď ob dve dírky šikmo a pak vodorovně do protější dírky, takový zetka, to je dobrý zvlášť na brusle a podobný věci, co je třeba hodně utáhnout, poněvač se to jednak snadno utahuje a jednak tim křížením se drží ty tkaničky utažený a nepovolujou, i když je bota rozvázaná. Druhej systém je klasický křížení, ovšem s tím že v první řadě dírek provlíknu pravou dovnitř a levou ven, takže tkaničky jdou doprava spodem a doleva vrchem a nikde se nekříží, pak jde utáhnout celá bota na jedno zatažení, to je výhodný, když chce mít člověk pohodlí, protože ty tkaničky pak při chůzi prokluzujou dírkama a nikde to netlačí, nejoptimálnější je (u kanad = kdo v tom ale dneska ještě chodí, nebo jinejch vysokejch šněrovacích bot) kombinace, prokluzovatelný vázání přez nárt a pevný kolem kotníku.
  • 0

#37 Gedzita

Gedzita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 11:04

Já bych se s tkaničkama nepárala. Nejlepší obuv jsou starý dobrý holiny!!! Nemusej se zavazovat, neteče do nich, chráněj před jedovatými hady... ;)
  • 0

#38 Medcin

Medcin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 11:10

hrafnain napsal/a:

Medcin napsal/a:

Solim napsal/a:
Takze: naucte se IANUV UZEL a mate po problemu.

... výsledek je identický se standardním a dvousmyčkovým uzlem...
Je to jen jiný postup vedoucí ke stejnému výsledku.


Jenze jejich "standardni" uzel" je jiny nez muj dosavadni standardni uzel.


No tím se vysvětluje, proč se ti rozvazují tkaničky :D:D:D
  • 0

#39 Kocourvbotach

Kocourvbotach

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 14:05

Vedle webu www.jakvymenitretazek.cz a www.jakuvazatkravatu.cz mam v planu vytvorit web www.jakuvazattkanicky.cz :)
  • 0
www.filmovamista.cz/projekt/geocaching
série Filmová místa. Pomozte nám najít zajímavá místa natáčení

#40 Manhack

Manhack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2008 - 22:52

ctu prvni reakce a zrejme vlakno neni joke :o pokud si zavazu tkanici kulatou ci placatou, drzi dokud ji sam narozvazu B)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama