Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Založení kešky ve dvou - prosba o radu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
6 odpovědí na toto téma

#1 e-matysek

e-matysek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 13:30

Chtěl jsem se zeptat zda (a upozorňuji že jsem to hledal - ale nenašel - asi špatně) jde nějak na geocaching.com nastavit i kešku jako domácí pro kačera který jí zakládal se mnou. Založili sme sérii s bráchou a děláme na to dohromady a bylo by fér aby sme ji měli jako domácí oba dva. Nebo si ji on má jen označit jako nalezenou? A další kešku udělat jako že jí zakladá on? Přijde mi to takové nic moc řešení. Proto se na to ptám a nemám s tím zkušenost. Díky moc za radu.
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 13:41

To bohužel nejde, keška musí mít jednoho majitele. Majitel je vždy ten, pod jehož profilem byla keška založena, takže např. Tonda. Když chceš ale, aby byl u kešky uveden i Franta, který má svůj nick, pak to můžeš uvést do políčka Nickname a u kešky budete vidět oba, tedy např. Tonda + Franta. On ji ale nebude mít u sebe jako majitel a otázka, zda si ji logovat jako found, to je další věc do diskuse ;)
  • 0

#3 e-matysek

e-matysek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 13:46

Aha to jsem nevěděl že to nejde. Do Nickname jsem samozřejmě oba tvůrce uvedl :). A třeba další kačeři poradí jak to má správně zalogovat spolutvůrce. Přesto díky za odpověď.
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 14:01

e-matysek napsal/a:
A třeba další kačeři poradí jak to má správně zalogovat spolutvůrce.

Nevím jestli poradí, ale svým způsobem to není etické resp. fair play, protože spolutvůrce kešku nehledal. Tedy správně by to mělo být tak, že on si ji nezaloguje Found It a příště založí kešku pod svým nickem a na oplátku si ji nezaloguješ ty. Je to stejné jako by jsi si logoval svoje vlastní kešky Found It, což se nedělá ;)
  • 0

#5 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 15:20

Filozofické otázky byly podle pravydel tohoto fóra vymazány a přesunuty. Pokračovat v tématu tímto stylem můžete zde:
http://www.geocachin...3406#post_73406
Zde se již řešilo.
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#6 takerudavis

takerudavis

    TakeruDavis

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 18:48

sobikovi napsal/a:

e-matysek napsal/a:
A třeba další kačeři poradí jak to má správně zalogovat spolutvůrce.

Nevím jestli poradí, ale svým způsobem to není etické resp. fair play, protože spolutvůrce kešku nehledal. Tedy správně by to mělo být tak, že on si ji nezaloguje Found It a příště založí kešku pod svým nickem a na oplátku si ji nezaloguješ ty. Je to stejné jako by jsi si logoval svoje vlastní kešky Found It, což se nedělá ;)

V tom případě bych zase já řekl, že není od groundspeaku etické nedávat možnost spolutvůrců, položka Nickname je jen text, který ti však spolutvůrci kešku neuloží do založených a to je dost škoda. :@
  • 0

#7 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 19:13

Uzamykam téma. Bylo zodpovězeno a polemyky si veďte na uvedené adrese!!
http://www.geocachin...3406#post_73406
nebo
http://www.geocachin...8770#post_78770
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama