Přejít na obsah


Fotka

TomTom


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 Dzejkoubek

Dzejkoubek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2008 - 22:20

Ahoj, mám dva dotazy: 1.hledali jste cache pomocí navigace do auta TomTom One nebo podobné? 2. kde sežene cache formou Pointsofinterest? Děkuju za odpovědi.
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 6:58

Pomocí TT se hledá hodně špatně, jelikož souřadnice resp. pozici přitahuje stále k nejbližší silnici :o nicméně tě nějak do prostoru +- přivede a pak už je dohledání na tobě podle hintu nebo fotomapy. Rozhodně to není nejlepší způsob hledání, ale jako nouzovka se dá... Pokud jde o POI, pak ty si generují z GSAKu makrem, nikde je oficiálně nenajdeš, porušuje to pravidla GS.
  • 0

#3 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 7:06

sobikovi napsal/a:
...
Pokud jde o POI, pak ty si generují z GSAKu makrem, nikde je oficiálně nenajdeš, porušuje to pravidla GS.


Nebo exportem z GeoGetu. Dříve bylo možné stáhnout POI z internetu (české stránky s POI najdeš určitě snadno), ale po vášnivé diskuzy ;) se autor stránek rozhodl je raději stáhnout.

Jak napsal Sobík, hledat s TOMTOMem je dost orientační. Osobně ho používá k dojetí na určenou lokalitu (parkoviště) a pak zapínám PDA s Ozim, které mě dovede až k pokladu :).

Nezbývá než popřát hodně štěstí při hledání.
  • 0

#4 mcavalera

mcavalera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 7:28

ahoj, podle tomtoma se da hledat uplne v pohode, ani nepotrebujes jiny software. do ted jsem hledal podle nej, teprve vcera jsem si koupil pda a to jen kvuli velikosti a funkcim. je to jednoduche, musis si pamatovat, kde je sever, aby jsi vedel smer, kam jit. v menu tomtoma si klepnes na mapu-zmenit predvolby-konfigurovat GPS. tam se ti ukazou souradnice, ktere meni hodnotu i kdyz jdes hodne pomalu, potom si staci pamatovat, na jakych je souradnicich a je to.
  • 0

#5 M@gic

M@gic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 7:51

Dzejkoubek napsal/a:
mám dva dotazy: 1.hledali jste cache pomocí navigace do auta TomTom One nebo podobné?


S TomTom One som nasiel svojich prvych asi 120 kasiek. Na jednej strane pomoze (najma v Prahe), ze mas dost presnu mapu i s obrysmi budov. Na druhej strane je to navigacia pre auto a stym suvisia problemy.

Spominane "prilepenie k najblizsej ceste" sa da obist, staci skocit do zobrazenia satelitov a tam ukazuje suradnice ake nameral, bez prilepenia.
Co ale neobides (aspon u 1st edition) je staticka navigacia. Pohyb pod 4km/h povazuje za chybu merania a ignoruje. Polohu potom aktualizuje az ked rozdiel medzi nameranou a ukazovanou hodnotou dosiahne 50m - a to ti v GC nepomoze.

Proste ide to, ale je to "opruz". :)

M.
  • 0

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 8:46

Nepsal jsem, te to nejde, ale je to náročnější a nepraktické. Hledat jde i s mapou a kompasem.. :D Tomík je autonavigace a na to je perfektní, na turistickou navigaci to moc není, ale jde to, ale dře to ;) Myslím, že když má někdo korunky na to, aby si koupil Tomíka, pak na bazarovýho Legenda do tisícovky taky najde. ne? Já osobně Tomíka používám pro přiblížení do "cílové oblasti" a někdy není nutné ani potom GPSku vytahovat. Je fajn mít v Tomíkovi všechny kešky v ČR, když pak jedu na výlet nebo služebku, tak mám vše co potřebuji pro základní lov sebou ;)
  • 0

#7 Dzejkoubek

Dzejkoubek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 9:14

Legenda do tisícovky bych určitě bral, ale řekni mi, kde ho do tý tisícovky sežene, já na netu pod 3tis neviděl...
  • 0

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 11:31

Dzejkoubek napsal/a:
Legenda do tisícovky bych určitě bral, ale řekni mi, kde ho do tý tisícovky sežene, já na netu pod 3tis neviděl...

Tady do FRCu dej poptávku, podívej se po netu, je tam spousta inzerátů, zajdi do bazaru v okolí domova...
  • 0

#9 MerryG

MerryG

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 11:47

Pro Tomtom existuje i aplikace Offroad navigator. Ta nelepi na silnice a ukazuje sipku. Kdyz si zadas waypoint do oblibenych polozek (podle GPS sourdnic), muzes se nechat navigovat stejne jako s Ozim, HG nebo cimkoli jinym. Da se tam vypnout i staticka navigace, takze pak je hledani naprosto v pohode.
  • 0
Nokia LD 3W Nokia 9500 + Power Navigation 2.0, VlkGPS, TomTom Nokia 6230i + Handy Geocaching 3.5 + Trekbuddy TomTom GO910 + Offroad Navigator

#10 Dzejkoubek

Dzejkoubek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 11:48

Ok, zkusím to, dík. Jinak jsem dnes volal do Garminu, abych se ještě zeptal na nüvu250W, tvrdili mi, že umí navigovat přímo na souřadnice, navíc k ní dávají topo mapu, co si o tom myslíš? Kdyžtak dejte echo i ostatní...dík
  • 0

#11 MerryG

MerryG

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 11:50

Tomtom umi taky navigovat primo na souradnice, ale v zakladnim rezimu prilepuje na nejblizsi silnici, pokud jsi dost blizko. Offroad navigator tuto vlastnost vypina.
  • 0
Nokia LD 3W Nokia 9500 + Power Navigation 2.0, VlkGPS, TomTom Nokia 6230i + Handy Geocaching 3.5 + Trekbuddy TomTom GO910 + Offroad Navigator

#12 Dzejkoubek

Dzejkoubek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 12:10

a jak zadám do TomToma přesné souřadnice?nemůžu to v menu nidke najít...
  • 0

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 12:23

Dzejkoubek napsal/a:
a jak zadám do TomToma přesné souřadnice?nemůžu to v menu nidke najít...

Jakou máš verzi TomToma? Normálně by to mělo být v nabídce Navigovat na... a na druhé obrazovce by mělo být souřadnice.

Čtení o tom Offroad Navigatoru najdeš tady http://navigovat.mob....asp?ARI=113137
  • 0

#14 Dzejkoubek

Dzejkoubek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2008 - 12:31

Mám jen půjčenou TomTom One...
  • 0

#15 DIrKa team

DIrKa team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2008 - 10:45

A existuje to i pro PDA? nic sem nenašel. :(
  • 0
David Irenka Kateřina a okolo pobíhající Argus

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2008 - 11:21

DIrKa team napsal/a:
A existuje to i pro PDA? nic sem nenašel. :(

Pro PDA je tuším dostupná poslední verze TT6 a ten prográmek na verzi TT pro PDA nefunguje, je tam hlavně trochu zbytečný, jelikož pro PDA je řada dalších jiných navigačních programů.
  • 0

#17 DIrKa team

DIrKa team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2008 - 11:57

sobikovi napsal/a:

DIrKa team napsal/a:
A existuje to i pro PDA? nic sem nenašel. :(

Pro PDA je tuším dostupná poslední verze TT6 a ten prográmek na verzi TT pro PDA nefunguje, je tam hlavně trochu zbytečný, jelikož pro PDA je řada dalších jiných navigačních programů.

Špatně sem se zeptal, ale v odpovědi sem si to našel. Používám PDA s TomTomem a BeeLine a Sifr setup a vyjímečně GPSGate a krmím to daty z CachePrinteru. Zajímalo mě, jaký možnosti Offroad Navigátor má. Na ten sem se vlastně ptal.
  • 0
David Irenka Kateřina a okolo pobíhající Argus

#18 VladiczeK

VladiczeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2008 - 12:28

Co jsem se ja k tomuto tematu docetl, tyhle doplnky fungujou jenom na ty jednoucelove navigace typu TomTom One apod, bezici tusim na nejakem upravenem linuxu, na PDA/SmartPhone to bohuzel nejde, taky bych to privital...
  • 0

#19 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2008 - 13:19

Tak jsem instaloval poslední verzi 1.7b Offroad navigatoru na svůj One XL a pod Navcore 8 nefunguje resp. po startu obrazovka "rozsypaný čaj" :-(
  • 0

#20 Schejby_W55

Schejby_W55

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2008 - 15:04

sobikovi napsal/a:
Tak jsem instaloval poslední verzi 1.7b Offroad navigatoru na svůj One XL a pod Navcore 8 nefunguje resp. po startu obrazovka "rozsypaný čaj" :-(

Mrkni sem http://tomtom.webgarden.cz/
Má tam i návod na instalaci. Já mám TomTom ONE,podle jeho návodu to nainstaluju, ale když chci zadat souřadnice, tak až potom se mi obrazovka rozsype.. Napsal jsem mu dotaz, tak čekám, jestli odpoví.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama