Přejít na obsah


Fotka

Garmin Colorodo & Voda


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#21 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2008 - 22:06

Misha kulicka napsal/a:
Kdo si chce zaplavat s GPSkou, ale nejen s ní, ať se mrkne na tyto pouzdra: http://obchod.sunnys...s-gsm-vodotesna. Mam ho na PDA a jsem v suchu :)


Také by šlo GPSku zavřít do Lock&Lock krabky a na ostrově zrovinka založit keš. No jo, ale jak potom zpátky?!?! :)
  • 0

#22 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2008 - 8:01

Tedy pánové, zatím jsem se k Coloradu nechtěl vyjadřovat ale jak občas nakouknu do diskusí tak asi zůstanu u 9 let starého Garmina 12.:) Už jsem s ním jednou plaval ale měl jsem ho raději v igelitu. Ono to s tou vodotěstností u Colorada asi bude jako u mých hodinek Casio, kde je pyšně napsáno "Water resist 50m" a v návodu je vysvětlení že to znamená že když spadnou do kýble s vodou tak se nic nestane a za víc výrobce neručí. Na druhou stranu IPX 7 je IPX 7 a jestli nateklo dovnitř tak jim to hoď na hlavu. Mimochodem, Garmin asi nemá vážnější konkurenci, že si Coloradem takhle dělá z lidí srandu... :@
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#23 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2008 - 16:26

Mel bych ,navrh,nebo prosbu na adminy: mohla by se udelat anketa pro majitele Coloreda,dejme tomu s moznostmi: 1)jsem velmi spokojen,,2)ani spokojen,ani nespokojen zadny prinos, 3)nespokojen. Myslim,ze by to dalo nejaky,i kdyz subjektivni obrazek o spokojenosti. Do for pise spise clovek s problemem.
  • 0

#24 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2008 - 10:10

Aktualni stav utopeneho Colorada je nasledujici Po asi 6 dnech od utopeni slo zapnout - zadna reakce na tlacitka a rotujici multifunkncni tlacitko Po 7 dnech je reakce a odezva tak na 75 procent Po 8 dnech funguje bez problemu ... pouze na matnici na pozadi displeje jsou lehce patrne mapy (fleky) ... asi po zatecene vode. Tak ho jdu dnes zkusit do terenu.
  • 0

#25 coluberT

coluberT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2008 - 14:55

Sinuhet napsal/a:
Po 8 dnech funguje bez problemu ... pouze na matnici na pozadi displeje jsou lehce patrne mapy (fleky) ... asi po zatecene vode.


Super, dobrá zpráva!

Abych to všechno vysvětlil:
Na inkriminovaném místě jsme se Sinuhetem dělali úmyslně zkoušku voděodolnosti Colorada. Aby byly výsledky metodicky správné, tak jsme moje Colorado nechali na břehu jakožto kontrolní vzorek ke srovnání výsledku po ponoření.
Vidím, že po týdnu není rozdílu. I na mém displeji je totiž na pozadí lehce patrná mapa, tuším TopoCzech! :D:D:D

No, snad už to bude v pořádku...;)
  • 0

#26 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2008 - 18:51

drobik napsal/a:

Leroj napsal/a:
Starý dobrý Legend nám spadl vícekrát a vždy přežil - jednou dokonce zahučel pod hladinu a po vyndání byl v pohodě včetně prostoru baterií :)

Ked som mal 76tku novu, tak som ju skusal pustat po hladine v potoku, v umyvadle som pod hladinou mackal cudliky a uplne v pohode :)


nevim jak tode doopravdy je a o 76 jsem cetl že je dělaná na vodní "sporty"
a že prý plave a je na tu vodu dělaná více ale test a voděodolný standart je stejný tak nevim:|
  • 0

#27 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2008 - 9:59

Tak me vcera Colorado zmoklo. Zapomel jsem si tasku s dokladama a GPSkou primo v miste odkud stekala pri bource voda ze strechy ktera nemela rynu. Bylo to tam cca 10 minut. Colorado na prvni pohled naprosto ok takze sem to neresil. Dneska rano koukam ze je oroseny displej. Prvne sem si myslel ze je to jenom pod folii ale nebylo. Navic na displeji bylo zobrazeno PC jak pri pripojeni kabelem. Kdyz sem ho otevrel tak se baterky tvari v suchu, ale v prostoru pro kartu uz voda byla. Takze du vysouset a uvidime. EDIT: Ted jsem to teda na par sekund zkusil a vypada to ze i tak kolous funguje. Ale necham ho vyschnout poradne.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#28 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 10:17

Takze kolous uz se tvari ususene. V podstate je funkcni az na jednu podstatnou vec a to je podsviceni. To nejede. Kdyz zmacknu horni tlacitko tak displej jakoby blikne. Nekdy se rolerem pri toceni rozsviti ale pak po dvou trech sekundach zhasne. Ale vetsinou se ani nerozsviti. Takze bud je jeste nekde vevnitr trochu vody a nebo je to v riti. No na konci srpna chci jet na tyden do rakouska tak pockam a pak to budu resit. Jsem zvedavej jak se k tomu postavi prodejce potazmo dovozce. Nemam jak dokazat ze jenom zmokl. Mimochodem nevite jestli Colorado plave? Nechce se me to moc zkouset, al byl by to argument na to ze bych ho musel drzet pod vodou abych prekrocil tech 30 minut v 1m.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#29 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 13:13

malcor napsal/a:
...
Mimochodem nevite jestli Colorado plave? Nechce se me to moc zkouset, al byl by to argument na to ze bych ho musel drzet pod vodou abych prekrocil tech 30 minut v 1m.


Neplave, stejne jako napr. gpsmap 60. Gamin ale dela i plavaci navigace.
  • 0

#30 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 13:45

hmm, v tom pripade jsem zvedavej jak budu prokazovat to, ze jenom fest zmokl. Bojim se, ze reknou, ze sem ho nekde utopil a reklamaci neuznaji. :/
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#31 doktor-2269

doktor-2269

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 15:29

60CSx s ne-accu bateriema plave.
  • 0

#32 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 17:30

kamos kompletne rosekal kolouse a to ta z ejhhodil tlamu a kolous letel mpimo na disple a celej predek je v haji tak jsme udeli test: predek jsme zalili silikonem, azadni kryd jsme trocha upravili aby sedl skoro na 0,5 m presne a vde do kolouse nenatekla ani kapicka problme j ev tom ze guma u pametovky neni tak houzevnata jak by mel a aproto nezajede uplne do toho vyklenku vzali jsme mikro brusku a trochu t o ohoblovali a ejhle colous uv kryt krasen zapadnul
  • 0

#33 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 17:38

hezke, ale metoda "urob si sam" by nemela u hotoveho vyrobku jako je Garmin vubec prijit na radu. malcore, pokud ti to dopadne jako u mne, po par dnech se vsechny funkce colorada rozjedou .. muj ozivovaci/vysusovaci proces trval cca 10 dni a do ted funguju bez problemu.
  • 0

#34 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 17:46

jasne alel pokud ti tam nece bych necekla a zanesl do prodejny a chtel prachy nazpatek pokud se mi to stane i s mam koolousem pred urob si sam jelikoz jezdim pomerne casto na masine a z etrexem sem byl zvyklej i kdyz padaly "trakare" jezdit a nic tak bych chtel hned penize nazpatek a pockal bych asi na oregona
  • 0

#35 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 18:16

jiank uplen nejlepsi je si GPS pojistit na elektroniku je to ALL-risk pojisteni takze i kdyz vam to "omylem " spadne nebo to utopite navic jsou tam pojisteny i vyrobni vady kdyz vam to neuznaji na reklamaci pojistka stoji cca 1000 za rok podle toho kde si to sjednate a je to super nejdu 5x do hospody zaplatim si pojistku kdyb neco pak uz me od plavani nic neodradi!!!
  • 0

#36 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 19:26

Sinuhet napsal/a:
hezke, ale metoda "urob si sam" by nemela u hotoveho vyrobku jako je Garmin vubec prijit na radu.

malcore, pokud ti to dopadne jako u mne, po par dnech se vsechny funkce colorada rozjedou .. muj ozivovaci/vysusovaci proces trval cca 10 dni a do ted funguju bez problemu.


No me jede vsecko krome toho podsviceni.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#37 pal

pal

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2008 - 22:02

Zdravim dostal som sa sem nahodou ked som hladal nejake info ohladne Colorada. Do dnesneho dna som si ho mal zaujem zakupit. Nakolko potrebujem GPS na otdoorove aktivity tak vyzadujem vodotesnost a po nastudovani technickych specifikacii som bol rozhodnuty pre Colorado, ale len do dnesneho kontaktu s predajcom, ktory mi oznamil nasledovne : Na vodotesnost sa vraj nemam spoliehat nakolko Coloradio je vodotesne podla danej normy len pokial sa pouzivaju baterky na jedno pouzitie teda nie akumulatorove. Podla predajcu maju akumulatorove baterky o malo vecsi priemer a to sposobuje ze "nadvihnu" kryt priestoru na baterky a ta voda ide tade. Upozornujem, ze som v tychto veciach amater, ale hral som sa s Coloradom asi hodinu a celemu tomu uzavretiu by som neveril nakolko sa to casom musi "vysuchat". Potvrdzujem ze toho miesta je tam malo a aj nadvihnutie krytu o pol milimetra sposobi prienik vody. Cize ho neberem a pockam na Oregon. Ak poradite inu alternativu ku Coloradu budem vdacny...
  • 0

#38 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2008 - 22:05

No nevim, na outdoorove aktivity bych si urcite vybral spis starou dobrou osvedcenou nezasekavajici se 60CSx :)
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#39 Mufon&Pufon

Mufon&Pufon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2008 - 6:10

les-coccinelles napsal/a: ... Pokud je na hodinkách napsáno, že jsou "Water Resistant 30m", tak to znamená, že by měly vydržet potopení do 30m a v klidovém stavu tam vydrží ...

To je zasadni nepochopeni sdeleni vyrobce. Spravne je "Drz se stim mimalne 30m od vody"! B)
  • 0

#40 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2008 - 6:14

Ono ani s tou vodotesnosti hodinek to neni tak jednoznacny :D http://www.sokolik.c...g/clanek/?a=742
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama