Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Prostě nic nenajdu-neporadí mě někdo?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
41 odpovědí na toto téma

#1 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 17:16

Nezlobte se, že zakládám nové téma, ale nenapadá mě slovo, které bych měl hledat. Mám PDA s GPS Fujitsu-Siemens. Vyzkoušel jsem snad všechny aplikace popsané na různých fórech. HandyGeocaching, BeeLine GPS, interní aplikaci komunikátoru a NIC. Byli jsme na 4 keších-přírodu jsme si užili dosytosti a líbilo se nám to, ale...nic jsme nenašli! Kromě jedné mikrokeše totální fiasko. TOMTOM mě navede po silnici bezpečně. Pak nastává problém-buďto jsem totální jouda, nebo prostě ten přístroj ukazuje keše na Marsu. Sotva se dostanu do pravděpodobného umístění skrýše, tak začne přístroj jančit. Ciferníky se otáčejí chaoticky kolem a my taky. Včera už jsem byli po kolena mokrý (kromě dcery, která měla holínky-ta byla mokrá až na zadek :-) a přijela na nás bezpečnostní služba, co tady děláme na hranici dolového území. Zkoušel jsem pomocí programu SirfTech vypnout statickou navigaci-povedlo se, ale opět žádný rozumný výsledek. Dneska jsem šel na hřiště-udělal si v BeeLine waypoint a zkoušel ho přístrojem "hledat". Na první pokus mě to dovedlo přesně na pomyslný křížek. Hurá! Chyba lávky. Další pokusy-rozptyl se zvětšoval. Nakonec už byl kolem +- 20 metrů kolem toho bodu. Můžete mi někdo poradit? Jestli vás dovede nějaký jiný přístroj až na "nulu", nebo se jen dostanete na těch +- 20 metrů a pak už jdete "po čichu", nebo jak? Mám tady pár pěkných míst k založení kešek, ale když je neumím najít, tak si na založení netroufám :-) Díky za případnou odpověd. Pokud by byl nějaký dobrák, který by mi poradil, tak ICQ je: 330 666 943. Uvítám i "mazáka" s okolí Sokolova, který by mě zasvětil. Klidně přijedu :-)
  • 0

geowest.png


#2 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 17:21

příčin může být víc (kvalita a nastavení přístroje, povětrnostní podmínky) ale základná vtip je v tom, že opravdu přístroje nenavádějí s přesností na metr. Doporučený postup je jít nějakou minimální rychlostí stále rovně - pak bývají výsledky nejlepší. Když stojíš na místě, stroj začne jančit, stejně jako při nenadálých změnách směru. Samotné "hledání" pokladu pak je sice z části o GPS, ale z o nic menší části taky o schopnosti hledat na místě.
  • 0

#3 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 17:23

Takže se s nějakým jiným přístrojem dostanu na lepší hodnoty? Chtěl jsem něco univerzálního, ale to křehké PDA asi není to pravé ořechové. V terénu jsem ho včera musel schovávat pod bundou a stějně jsem čekal, že bude po něm (pořád pršelo). Co bych měl tak shánět?
  • 0

#4 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 17:24

1. ZMENIT METODU HLEDANI: prvni metoda je hledani bez GPS pomoci map na seznamu - krasny primy link ukazuje primo na misto ulozeni cache, vetsinou velice dobre funguje ve meste, v prirode a souvislych lesnich porostech neuspejes ... 2. NEHLEDEJ MISTO S GPS ALE ODKROKUJ HO Z MISTA KTERE TI GPS ZAMERI A REKNE VZDALENOST ze svou autonavigaci MIOC720 mam take problemy pokud chci dojit presne na misto. Osvedcilo se mi zastavit se, pockat az se ta mrsina zbrcha (aktualizuje totiz polohou vzdy v casovych intervalech, ktere jsou nekdy dlouhe) ... v klidu se zorinetuj .. odecti jakou vzdalenost ti ukazuje a odkrokuj ji ... 3. Dobra metoda je pochod ve smeru sipky .. v tom pripade MIO funguje dobre ... navede presne .. presne jak napsal kolega predtim .. jak se zastavi je to zmatek 4. ZMENA HW ;-) colorado bylo super / nez jsem ho utopil ;-) krasne online navadelo klidne na 1-3m to jsem s autonavigci malokdy dosahl 5. SPATNE ZAMERENI OWNEREM - treba jsi jen zatim narazil na hure zamerene skryse a tak te to mate ;-)
  • 0

#5 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 17:31

Hm-Colorado. Jestli je to tohle Garmin Colorado 300, co jsem si teď "vygooglil", tak to stojí skoro 12000,- To je trošku nad moje možnosti. Možná, než jsem koupil ten Fujitsu-Siemens, ale teď už by mi to doma nespolkli-i když se do hledání celkem nadšeně zapojili ;) Je fakt, že jedny souřadnice se mi nepovedlo zaměřit. Na místo jsme došli podle mapy, ale souřadnice jsou mimo i podle www.mapy.cz-zřejmě tedy autor někde udělal chybku.
  • 0

#6 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 17:38

Buď v klidu. To, že se v přírodě dostaneš na +/- 10-20 metrů je v pohodě. Pokud půjdeš pomalu a klidně - žádné prudké změny směru - tak Tě to třeba i navede blíž a pak už hledáš takříkajíc po čuchu. Chce to trochu cviku a pak to jde samo. Jinak třebav lese a tak je přesné zaměření skoro nemožné - nebo minimálně obtížné - takže tam se hledá většinou vyloženě v okruhu 10 - 20 metrů....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#7 Trutnovacek

Trutnovacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 17:44

Mno je fakt, spoléhat se na přístroj, že tě dovede až ke keši je naivita. Mě to z naivity vyléčilo hned u první keše hledané pomocí přístroje. A to jsem byl prosím na místě, které jsem už jednou navštívil při pokusu ji najít bez GPS (ještě jsem žádnou neměl). Lítal jsem ze skály dolů a nahoru.. takže stejně jako při první návštěvě, jen na opačným svahu kopce. Asi podle mě je nejjednodušší využít všech informací dostupných o keši: - Souřadnice -Nápovědu - Hodně napoví i zobrazení na mapě. Mě hodně pomáhají mapy pod Seznamem - ty z letadla Při hledání se vyplatí všímat si detailů - skála, ale tenhle kámen u paty sem sice patří, ale je tak nějak jinak položený. Atd.
  • 0
Žij a nechej žít..

#8 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 17:51

Jezci-sokolov, to bude v pohodě. Do bahna kup holínky všem a to by v tom byl čert, že byste nic nenašli :-) Prostě smůla den, nepropadej panice, PDA je prostě elektronika a má jistě svoje vrtochy ... mohl bych dlouze vyprávět :-) Použij návody napsané výše (níže) a držím palce.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#9 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 18:06

Někdy je holt den blbec. Ještě pořád mám v živé paměti jeden večerní lov ve Vídni, kde jsem ze 4 keší našel jen jednu jedinou - tou dobou jsem měl celkem pohodově nalezeno něco přes 100 keší tady u nás. Teď už mám podstatně víc zkušeností a stejně jsem před pár dny ze 7 našel jen 4. Takže nepropadej panice a zkus to znovu ;)
  • 0

#10 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 18:53

Jezci-sokolov napsal/a:
Je fakt, že jedny souřadnice se mi nepovedlo zaměřit. Na místo jsme došli podle mapy, ale souřadnice jsou mimo i podle www.mapy.cz-zřejmě tedy autor někde udělal chybku.


Jen jestli nejde o mysterku ;) nechceš sem pro zajímavost dát link ?
  • 0

#11 petzbrna

petzbrna

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 19:10

Jeste bych dal pozor na "teren" ackoliv me GPS ( autonavigacka od garmina ) navede tak, ze pomalu stojim na krabicce. Neplati tak v kopci!!! Logicky cim prudsi kopec tim dal jsem od kesky. Tim, ze jsem 3 metry od bodu nekdy znamena klidne jeste cca. 6 metru do kopce. Myslim, ze pro kes 2/2 spojeni mapy.cz, hintu a jakyhokoliv PDA s GPS to musi vyjit :)
  • 0
Lets go za sipkou!

#12 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 19:34

Myslim, ze pro kes 2/2 spojeni mapy.cz, hintu a jakyhokoliv PDA s GPS to musi vyjit :)[/quote] Souhlasim. Myslím že pro výše zmiňované problémy je dobré dopředu znát hint (nápovědu)
  • 0

#13 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 19:54

Tak klasika, on se signál ve svahu či kopci velmi rád utápí....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#14 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 20:27

Díky za rady. Dovedly nás k cíli-konečně máme první úlovek. Chce to opravdu klid a přemýšlet. Holínky by bodly, ale nemám je a nohy opět mokrý ;) Ovšem nic nevyváží tu radost, když jsem konečně našel 100% bod keše a manželka pak odlovila samotnou kešku. PDA mě dovedlo skoro až na 2 metry od něj...takže chyba není v přístroji, ale v obsluze-jako obyčejně. Použitý program-pouze BeeLine GPS. Senzační prográmek. Až mi skončí trial, tak obětuju valuty a koupím si ho. HandyGeocaching mi bohužel sekne PDA, jakmile se vypne podsvětlení displeje-ještě to chce dopilovat. Omlouvám se adminovi, ale napsat jsem to musel. Manželka šla bouchnout šampáňo a zítra už se těším na další hity.
  • 0

#15 LordEdmund

LordEdmund

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 21:47

Já mám sice zatím uloveno jen 30ks, ale hledám úplně bez GPS, protože ho nevlastním. Zatím se ani necejtím nějak zvlášť omezenej. Vždycky si vytisknu mapu z mapy.cz a skoro vždy mě dovede k cílï. A to nejen ve městě, ale i v přírodě. Jasně, pokud je keška uprostřed hlubokého lesa, tak se to nedá, pokud je někde nakraji lesa, u mýtiny, u nějaké skály nebo velkého kamene, tak se to dá. Hodně využívám různé linie v terénu, cesty, rozhraní porostů atd. Pokud je ke kešce i rozumná nápověda, tak se to dá.
  • 0

#16 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 22:41

Osobně lovím od začátku pomocí PDA Fujitsu Siemens 560N. Začátky jsou vždy těžké. Je potřeba najít ten správný program, nastavení a pak samozřejmě taktiku lovu. Základem u tohoto PDA (všechny FSC s GPSkou jsou v principu stejné) je vypnutí statické navigace, přesně tak jak uvádíš. Jen pozor na to, že pokud se ti úplně vyplácá baterie, nastavení se z neznámeho důvodu přepně do výchozího nastavení a je potřeba znovu stat. navigaci vypnout (alespoň u mého PDA). Toto se ale stané jen ojediněle. Výběr programu je individuální. Na silnice používám TomTom, který mě bezpečně dovede do požadované lokality. Potom přepínám na OZIexplorer a pokračuju v putování za šipkou a s pomocí mapocého podkladu se dá i zvolit vhodná přístupová trasa (hlavně přechod říček, vrstevnice a pod.). Když už se člověk dostane tak na 20m od keše je vhodné pečlivě sledovat směr šipky a hlavně moc nezastavovat, ale stále pokračovat za cílem. Mnohokrát se dostanu i přímo ke keši a na PDA vidím vzdálenost 0 . Problém nemám většinou ani v lese, spíše když je keš ukrytá u vysoké skály nebo budovy. I tak se dá bez problémů keška v okolí deseti metrů dohledat. Využívám většinou i nápovědu, lepší než prohrabat celé okolí jak krtek :). Všee je hlavně o zkušenostech. Čím více kešek najdeš, záludnějších úkrytů najdeš, tím jednodušší bude kešky nacházet. Někdy už z dálky poznáš kde keška bude. Ale i po několika set nalezených poznáš, že někdy je prostě den blbec a ani úplně klasicky nalezenou kešku nenajdeš, dokud do ní nekopneš :). Tak hodně štěstí.
  • 0

#17 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2008 - 10:26

Dodal bych ještě dvě věci: - místo koukání na displej kde to vyhodí nulu se koukej raději kolem sebe a přemýšlej kam by se tak v daném místě dala cache schovat. - když už nenajdeš, vrať se až poté co cache najde někdo jiný. Jednak máš jistotu že tam ta cache je, jednak ji dotyčný mohl trochu jinak ukrýt (jsou mezi námi takoví co jsou schopni cache zahrabat pod hromadu listí).
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#18 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2008 - 15:15

abakus napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
Nezapomeňte prosím, že je zde fórum poradna s jistými pravidly! Tohle téma sice svádí k vyprávění zážitků nebo vyjádření účasti, ale omezte své projevy na nějaké přínosné rady. Děkuji.


No, myslím, že zrovna v tomto konrétníkm případu jsou "zážitky" na místě, aby nešťastný tazatel nepropadal depresi a nevzdal to - jako začátečník jsem si taky kdysi myslel, že normální je všechno hned najít...

Zážitek by měl být doplněn vysvětlením nebo praktickou radou a ne aby tu 100 lidí napsalo jen, že taky vždycky všechno nenajdou. Proto se to jmenuje Poradna. Tím uzavírám tuto OT debatu v tomto vlákně. Pokud chceš pokračovat, založ vlákno jinde, nebo mi napiš PM.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#19 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2008 - 6:08

Je take dobre si projit nekolik poslednich logu, nekdy se z nich dozvis treba nejake doplnujici info. Nez si zaplatis ten Beline GPS vyzkousej jeste dalsi programky a pak si vyber ten co ti bude nejvic vyhovovat. Vyzkousej jeste treba Geoscout (placeny) nebo RichesseGPS (zdarma).
  • 0

#20 zdenon

zdenon

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2008 - 8:47

Používám 60 CSx a z toho tento princip hledání: 1) Zapnutá TOPO a jdu co nejblíže podle mapy 2) Na místě, kde by měla být keška prohlížím terén. Pokud to jde a nevidím hned napoprvé, klidně si sednu a koukám kam zakladatel keše keš mohl schovat. 3) Pokud místo neurčím, nebo proste ukryt nevidim, zoomuji na GPS na nejvyšší rozlišení ( 5m ). 4) Chodím klidně trochu okolo a snažím se odhadnout místo, kde se protínají přímky mezi mnou a hledanou keší. 5) Nefunguj-li zapínám funkci prošlé trasy a klidne si sednu. GPS vlivem nepresnosti zaznamenava neexistujici pohyb a trasu, kterou jakoby procházím. Tam kde se objevuje nejhustší sit križeni techto tras ( po nejakem case) nejspis sedím. Z této polohy porovnanim teto pozice s pozici kese na mape jsem schopen pomerne casto a presne urcit kde se kes nachazi.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama