Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak vložit html do listingu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#1 urbanb

urbanb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2008 - 22:29

Prominte, že otravuji, ale pročetl jsem forum, a odpověd jsem nenašel. Zakládám novou cache a protože formátování html není mojí silnou stránkou, vytvořil jsem listing s obrázky a popisy ve wordu 07 a uložil jako stránku html i ve formátu mht, který 2007 umožňuje. Otázka zní pokud vložím zdrojový kód do formuláře na GC.com zobrazí se správně? Nebo zda a případně jak lze dostat takto vytvořený dokument do listingu na GC? Nechci u naši první cache odbýt listing jen obecným popisem cache, protože si myslím, že to místo si zaslouží širší povídání. Díky za radu.
  • 0

#2 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2008 - 22:39

Odpověď na tvoji otázku asi bude složitější:
Předně jsem ještě neviděl, že by někdo vytvářel webovou stránku ve Wordu (myšleno obecně, ne jen pro gc.com), ale vzhledem k tomu, že ta možnost ve Wordu je, asi ji někteří využívají :)
V čem ale vidím zásadní problém je ten, že Word ti naseká do zdrojáku spoustu nesmyslů, které pak ve výsledku mohou zapříčinit nesprávné zobrazení stránky. Nicméně zkušenosti s tím nemám, nemohu soudit.
Přesto pokud tedy HTML neovládáš, zkus alespoň přímo program určený na vytváření HTML stránek. Já znám jen FrontPage, který je tedy taktéž děsný, ale pořád myslím, že lepší, než Word :D
Každopádně, aby jsi v listingu mohl použít HTML, musíš při vytváření cache ve formuláři zaškrtnout políčko The descriptions below are in HTML.
Poslední věc, přeci jen bych ti doporučil se s HTML trochu seznámit - základy pro vytvoření velmi pěkné stránky ti budou bohatě stačit a není to vůbec těžké. Doporučuji např. stránku http://jakpsatweb.cz
  • 0

#3 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2008 - 23:08

To jestli se listing zobrazí správně si můžeš taky před odesláním zkontrolovat - nezaškrtnout políčko "Yes, the listing is active". Reviewři cache neuvidí a ty můžeš listing dle libosti prohlížet a upravovat.
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#4 urbanb

urbanb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2008 - 23:11

Vložit zdrojový kod do stránky na GC com jsem zkusil. Bohužel se zobrazí jako zdrojový kód.
  • 0

#5 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2008 - 23:19

Zaškrtnul jsi to políčko, co jsem ti psal? :)
  • 0

#6 urbanb

urbanb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2008 - 23:56

Ano
  • 0

#7 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2008 - 0:02

Pak tedy upřesni, co znamená, "zobrazuje se mi zdrojový kód". Zkopíruj sem ukázku nebo ještě lépe, hoď sem screen obrazovky :)

P.S. Možná hloupý dotaz, ale jak šíkáme my Nemci: Sicher ist sicher: zaškrtnul jsi dole obě políčka, že souhlasíš s podmínkami atd. a po uložení jsi dal View Listing?
  • 0

#8 urbanb

urbanb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2008 - 0:12

Ana vše je zaškrtnuto tak jak má být. Pokud se podívám na stránku s cache, tat místo textu zde má zobrazen zdrojový kód. Jen mimo, předpokládám, že při editaci cache bych měl vložit zdrojový kód té vytvořené stránky u mne?
  • 0

#9 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2008 - 0:20

Tak jsem si jen pro zajímavost zkusil udělat stránku ve Wordu. Když jsem pak uviděl ten neskutečnej balast, co to vytvořilo, nedivím se, že se ti to zobrazuje špatně. Proto opakuji svoji radu - na Word se vykašli a buď použij program určený přímo na vytváření stránek (jistě ti tu někdo poradí něco lepšího, než FrontPage) a ještě lépe, projdi si tu stránku, na kterou jsem odkazoval a nauč se HTML sám. Věř, že za maximálně hodinu při extrémně pomalém tempu, budeš umět vše, co pro vytváření potřebuješ :)
  • 0

#10 urbanb

urbanb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2008 - 0:36

Už zkouším NVU a zítra uvidím. Zatím díky
  • 0

#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2008 - 7:01

urbanb napsal/a:
Vložit zdrojový kod do stránky na GC com jsem zkusil. Bohužel se zobrazí jako zdrojový kód.

Problém je v tom, že nemáš zaškrtnutné políčko The descriptions below are in HTML a gc.com to bere jako standardní text a zobrazuje zdroják v html. Zaškrtni toto políčko a bude to OK, nehledej problém v editoru html.
  • 0

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2008 - 7:03

DeathOfRats napsal/a:
To jestli se listing zobrazí správně si můžeš taky před odesláním zkontrolovat - nezaškrtnout políčko "Yes, the listing is active". Reviewři cache neuvidí a ty můžeš listing dle libosti prohlížet a upravovat.

Na zobrazování zda je to html nebo normální text to nemá vliv. Jde pouze o to, zda reviewer bude keš sledovat a případně publikovat. Dokud nebudeš mít vše hotové, tak toto poličko nech nezaškrtnuté a hlavně pak před zveřejněním (tedy až to zaškrtneš) nezapomen upravit i datum založení keše, jinak tam budeš mít datum založení listingu...
  • 0

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2008 - 7:07

urbanb napsal/a:
Už zkouším NVU a zítra uvidím. Zatím díky

NVU resp. Kompozer je dobrý, dělám v něm taky svoje html stránky. Ale jinak pokud jde o ten word, tak se zase prosím tě nehroz. Ano, pravda je, že si do html zdrojáku nafláká spoustu balastu, ale na zobrazení stránky na gc.com to nemá zásadní vliv a v podstatě to tak jde taky udělat. Tvůj problém není v editoru, ale v tom nezaškrtnutém políčku že to je html. On je totiž následně problém v tom, a to taky může být tvůj problém, že gc.com nepodporuje všechny html příkazy, takže stránky mohou následně vypadat jinak než chceš :(
  • 0

#14 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2008 - 8:04

Wordu jakožto HTML editoru se hrozí každý, kdo si někdy s HTML kódem hrál (na jeden řádek textu vloží pět řádků formátování a jeho představa o CSS je něco příšerného). Pro případnou budoucí editaci to také není nic vhodného...
  • 0

#15 Mago76

Mago76

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2008 - 8:44

S NVU mám docela dobré zkušenosti dělám tam všechny své listingy a navíc ho sebou mužu nosit všude na flash ;)
  • 0
Nikdy nevís co te ceka. Nikdy nerikej nikdy.

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2008 - 8:47

rsc_cz napsal/a:
Wordu jakožto HTML editoru se hrozí každý, kdo si někdy s HTML kódem hrál (na jeden řádek textu vloží pět řádků formátování a jeho představa o CSS je něco příšerného). Pro případnou budoucí editaci to také není nic vhodného...

Souhlas, Word jako html editor rozhodně není ta nejlepší volba, ale na základní listing to stačí. Neřešme tady čím dostat html do listingu, ale jak ho tam dostat.
  • 0

#17 urbanb

urbanb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2008 - 13:31

Děkuji všem za rady. Pokud jsem použil jako zdrojový kód, to co mi vytvořil word 2007, při zatrženém políčku The descriptions below are in HTML, tak se místo html stránky zobrazil v listingu pouze ten kód. Udělal jsem tedy stránku znovu v NVU a vše již vypadá tak jak potřebuji, pouze mám problém v tom jak zobrazit fotky, které jsou v textu. V NVU jsem sice zaškrtl volbu u fotek: URL je relativni k adrese stránky, ale na GC se mi zobrazí rámeček se symbolem fotky, ale fotka se nezobrazí. Poradte jak na to. Díky
  • 0

#18 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2008 - 14:08

URL je relativni k adrese stránky


A to je ten problém - URL musí být absolutní. Uděláš tedy nejlíp, když si najdeš nějakou stránku zabývající se uploadem obrázků, nahraješ je tam a URL ve zdrojáku nahradíš novými adresami těchto obrázků...
  • 0

#19 urbanb

urbanb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2008 - 14:11

Ja vim, že je to problem, ale nechtělo si mi to řešit tímto způsobem, jde o 5 fotek, z toho 2 maličké, historicke, vložene do textu. Jine řešení není? Díky
  • 0

#20 Plachtak

Plachtak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2008 - 14:16

Obrazky do listingu musis vlozit tak ze je nejdrive uploadujes na GC.com volbou nahore vpravo"upload images". Objevi se ti dole u listingu. Pak obrazek otevres a zkopirujes z horniho radku cestu k souboru. Muze ten radek vypadat treba takhle "http://www.geocachin...-36b0707a02e1". Nacpat to listingu kde mas odkaz na obrazek a melo by to chodit.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama