Přejít na obsah


Fotka

Výběr navigace


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 18:58

Zdravím, byl jsem zaúkolován známým, abych vybral nějakou turistickou navigaci (autonavigace tedy nechme stranou) vhodnou pro GC. Sám používám PDA a bluetooth receiver, takže nejsem až tak zběhlý v nabídce klasických navigací. Potřeboval bych tedy poradit, jaké jsou možnosti (s mapou, bez mapy, čb display, barevný display atd.), v jakých relacích se jednotlivé přístroje pohybují, jaké jsou výhody a nevýhody a zejména, co je vhodné na GC a co ne. Moc děkuji všem za pomoc.
  • 0

#2 Slapator

Slapator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 19:13

No v případě pořízení nové GPSky myslím, není co řešit. Colorado, nic lepšího nejni. Má ještě pár much, ale ty se vychytaj firmwarem a už teď je to best of.
  • 0

#3 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 19:18

Používám Garmin colorado a zdá se mi pro GC dost slušné. Nemusí se tisknout listingy, stáhneš si 500 keší a můžeš vyrazit. Cena se pohybuje kolem 12000 s mapou ČR. Má ovšem také spousty chyb. Podrobnosti najdeš tady na fóru.
  • 0

#4 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 19:24

Pokud by bylo pro tebe 12 000 moc, tak doporucuju za zhruba 8 400 Legend HCX, mam ji sice par dni,ale jsem sni spokojena, urcite ji uziju i pri bezne turistice nejen pri keskovani a co jsem si tak prolizala web a zdejsi diskuze tak ani ostatni ji nehodnoti nejhure... o litr vic stoji vista, ale ta udajne az ten litr navic nestoji...
  • 0

#5 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 19:25

Já pořád ještě nedám dopustit na 60CSx... :)
Podle mne jsou v tuto dobu 3 nejvážnější kandidáti:
Garmin GPSMAP 60CSx - naprostá klasika a po dlouhou dobu špička v turistických GPS, vychytané odladěné, stabilní, byť dnes už to není technologická super novinka (dnes i za 10 tis.)
Garmin Vista HCx - relativní novinka, oproti 60 CSx levnější, ale zase menší displej, jiný tvar (odlepující se guma), celkem srovnatelné s 60CSx - kdyby byla v době, kdy jsem GPS kupoval, na trhu, hodny bych váhal mezi 60CSx a Vista HCx (cca 8 tis.)
Garmin Colorado 300 - naprostá novinka, nová řada, jiné ovládání, možnost uložit si listingy, větší displej i rozlišení, proti tomu - nevychytaný firmware, větší spotřeba baterek (12-13 tis.)
Já osobně bych s Coloradem ještě pár měsíců počkal na vychytanější verzi. Ale je fůra lidí, co si ho už dnes nemůže vynachválit. A dost lidí, co zase remcá na chybky. ;)
  • 0

#6 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 19:27

Jde i o prachy. :) Když to vezmu z druhého konce, tak za 2-2,5 tis. se dnes sežene zánovní Garmin eTrex Legend (legenda z Mountfieldu) - viz třeba fórum Frc tady na gc.cz. A taky se s ním dá lovit, hezkých pár stovek keší jsem s ním našel... :)
  • 0

#7 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 19:41

Díky moc, jak říkám, je to pro známou, která zatím taky neví, kolik za to vlastně bude chtít/muset dát. Rád bych tedy nabídky z obou stran spektra, Kdyby šlo o mne, asi bych šel do Colorada, ale jak říkám, mám PDA. Určitě by ale nemělo jít o bazar. Jaké jsou tedy možnosti na druhé straně cenového spektra? A jak je to s mapami? Které jsou mapové a které ne? Díky moc.
  • 0

#8 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 19:45

Všechno, co jsem psal, jsou přirozeně mapové a barevné (jen eTrex Legend je čB). Dnes tedy nejlépe s mapou Topo Czech 1.2 :) Nemapové se snad taky ještě dělají, ale přijde mi to jako přežitek... Třeba se tu ale najde fanda nemapových GPS. ;)
  • 0

#9 Trutnovacek

Trutnovacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 19:47

Johny_r napsal/a:
Díky moc,
jak říkám, je to pro známou, která zatím taky neví, kolik za to vlastně bude chtít/muset dát. Rád bych tedy nabídky z obou stran spektra, Kdyby šlo o mne, asi bych šel do Colorada, ale jak říkám, mám PDA. Určitě by ale nemělo jít o bazar. Jaké jsou tedy možnosti na druhé straně cenového spektra? A jak je to s mapami? Které jsou mapové a které ne?
Díky moc.


www.garmin.cz > Produkty > Outdoor > Mapové/Nemapové

o mapách tamtéž....
  • 0
Žij a nechej žít..

#10 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 19:49

Ta legend HCX je mapova, barevny display, velmi dobrecitelny i na slunku. Narozdil od ty legendy od bedi by myslim hlavne mel byt rozdil v tom H, coz ma znacit nejaky SirfIII nebo co a proste ma byt presnejsi a citlivejsi. Pak jsme uvazovala o nemapovym eTrex H. Ktery ma mit taky ten Sirf III, ten by stal +- 4000. Ale osobne si myslim, ze ta mapa je dost dobra vychytavka, takze jsem si radsi za ni priplatila, vpodstate mi pripada ze nemapova gps je trosku na dve veci - na gc a na nic :) Za 4k jsme taky videla Garmin eTrex Venture CX. Je mapovy, barevny, ale bez toho H, takze neni pry tak presny jak ty pristroje s tim uz zminovanym SIII...
  • 0

#11 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 19:53

Legend HCx a Vista HCx NEMÁ GPS čip SirfIII! Má jinou novou verzi čipu. SirfIII má třeba ta zmíněná 60CSx a dnes i většina autonavigací a GPS BT modulů. Nicméně z praktického hlediska je Vista (Legend) HCx citlivostí zcela srovnatelná s 60CSx, takže konkrétní typ čipu je v tomto případě nepodstatný. :) Starý čb eTrex Legend má starší čip a ten je výrazně méně citlivý...
  • 0

#12 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 20:16

Venca68 napsal/a:
Legend HCx a Vista HCx NEMÁ GPS čip SirfIII! Má jinou novou verzi čipu. SirfIII má třeba ta zmíněná 60CSx a dnes i většina autonavigací a GPS BT modulů. Nicméně z praktického hlediska je Vista (Legend) HCx citlivostí zcela srovnatelná s 60CSx, takže konkrétní typ čipu je v tomto případě nepodstatný. :)
Starý čb eTrex Legend má starší čip a ten je výrazně méně citlivý...


ahaaa a ja si myslela ze jo, hm skoda nevim nekde sme cetla ze ho maj, ale coz jen se tim musim prestat chlubit. diky za info :)
  • 0

#13 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 20:16

U "hackovych" eTrexu je chipset MediaTek, ktery je na tom stejne dobre jako Sirf3. Vyhodou obou oproti starsim pristrojum od Garminu je hlavne citlivost, s tou samotnou presnosti uz je to trochu slozitejsi. Naopak nejhorsi kvalitu prijmu, co jsem snad zatim kdy videl, ma prave cernobily eTrex Legend, ale i s nim se to da.
  • 0

#14 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 20:17

Díky za množství informací. Předložím možnosti známé a případně se ještě zeptám Zatím moc díky.
  • 0

#15 Mikynov

Mikynov

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2008 - 7:50

Venca68 napsal/a:
Garmin Colorado 300 - naprostá novinka, nová řada, jiné ovládání, možnost uložit si listingy, větší displej i rozlišení, proti tomu - nevychytaný firmware, větší spotřeba baterek (12-13 tis.)
Já osobně bych s Coloradem ještě pár měsíců počkal na vychytanější verzi.


Take premyslim o nakupu Colorada a chci se proto zeptat na co ma podle tebe smysl pockat? Firmware jde prece aktualizovat (az vyjde vylepsena verze) nebo lze ocekavat nejake HW zmeny (napr. lepsi vodotesnost)?

Diky za info, Colorado si chci koupit jako prvni GPS, tak abych z nej mel co nejvetsi radost :)

Mikn
  • 0

#16 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2008 - 9:47

No ještě jedna věc by se dala vylepšovat - mapy. A podle toho co jsem slyšel je to na spadnutí.
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#17 Hledatchi

Hledatchi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2008 - 10:21

Kniga napsal/a:...za zhruba 8 400 Legend HCX, mam ji sice par dni,ale jsem sni spokojena...

Nechci kazit radost, ale s tou cenou te nekdo dost oskubal.. Vzdyt se da sehnat novy v CR kolem 5500,- :o
  • 0

#18 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2008 - 0:07

Hledatchi napsal/a:

Kniga napsal/a:...za zhruba 8 400 Legend HCX, mam ji sice par dni,ale jsem sni spokojena...

Nechci kazit radost, ale s tou cenou te nekdo dost oskubal.. Vzdyt se da sehnat novy v CR kolem 5500,- :o

no na vsech netovych obchodech stal ech +-8400, na jednom pravda satl kolem tech peti, ale to byl z usa a bez topo mapy....
  • 0

#19 johny_r

johny_r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2008 - 14:53

Tak teď nevím, ještě jsem koukal po nějakých dalších možnostech a nejsem moc moudrý z toho, co má která navíc. Můžete mi poradit? Venture Cx - 5000 Legend HCx - 8000 Vista HCx - 10000 V čem je zásadní rozdíl. Má smysl připlácet za Legend nebo Vistu? Co dostanu navíc? Všechny ceny jsou s mapami TOPO Czech na kartě v balení. Moc díky
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2008 - 14:59

Z tebou jmenovanych maji jen HCx novy citlivy prijimac. Tedy venture Cx je na tom o dost hur s prijmem, s prijmem je na tom stejne jako stary Legend. Rozdil mezi Legend a Vista by mel byt v tom, ze Vista ma v sobe elektromagneticky kompas (takze ti ukazuje smer i kdyz se nehybes...) a barometr na presnejsi urceni vysky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama