Přejít na obsah


Fotka

Dotay, prepocet z WGS do UTM


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 jeleniste

jeleniste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2008 - 11:15

Zjistil, jsem, ze některý mapy shocartu maj kilometrovou sit UTM, GC.com dava i UTM coords, ale ve stazenejch kesich (skrysotlac=geoget) jsem to nezbadal, přepočet by neměl bejt problém, máte někdo zkušenost, jak toto řešit?? Díky Je.
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2008 - 11:50

Prepocet opravdu problem neni a resi se to prepoctem. ;) Napriklad pro GG neni problem ten prepocet udelat a zobrazit, jen to zatim vubec nikdo nechtel. Je to k necemu uzitecne? GPSky mivaji lide spise v pouzitem WGS-84 nez v UTM, a podle te papirove mapy snad kesky hledat nebudes, ne?
  • 0

#3 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2008 - 12:14

MoZiGo ma v pomockach geokesera moznost prepoctov medzi formatmi UTM a JTSK a WGS84. Je to tam preto, lebo to povazujem za uzitocne...
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2008 - 13:07

A kolikrat to tam kdo kdy pouzil? Udelatek na prevod souradnic z ruznych systemu je mnoho (ba i s mnohem vetsimi moznostmi), staci pouzit Google. Otazka ale je, jestli ma realny smysl kvuli papirovym mapam uvadet u kesi i UTM (rozumnej, problem to zobrazit neni, ale zbytecne to zneprehledni stavajici informace)? Proto mne zajima, jak ze to jeleniste vlastne mysli.
  • 0

#5 spike-cz

spike-cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2008 - 14:28

Nemají náhodouty mapy kilometrovou souřadnicovou síť podle S-1942/86 ??? Vlastní zkušenost mám s nátiskem UTM pouze na vojenských mapách, na civilních jsem to ještě neviděl. Jinak osobně jsem strávil (dost neúspěšně) docela dlouhou dobu hledáním apl, která zobrazuje formát UTM nebo MGRS rovnou. Bohužel je to jen velmi okrajová věc, ale mně do práce by se hodila velmi.
  • 0
>>> Morituri te salutant <<< Hledadlo: mobilní siemens SXG-75 & TrekBuddy nově -> HTC Artemis & Beeline+TrekBuddy

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2008 - 14:41

Shocart prave od lonska dela mapy s UTM. (Takovy ten jejich velky turisticky atlas CR...) Jinak zalezi na tom, na co se koukas a cim. Treba OziExplorer umi zobrazovat souradnice ve formatu, ktery si zamanes.
  • 0

#7 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2008 - 15:33

Zatial najpodrobnejsie mapy (1pix/0.5m) na mapy.atlas.sk vnutorne pouziva JTSK a nájsť na webe správny prepočet do wgs84 pre našu oblasť nie zas až také triviálne.
  • 0

#8 jeleniste

jeleniste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2008 - 19:44

S42 používaj vojáci a starý turistický mapy (KČT),UTM je utoho tlustýho shocartovýho atlasu, abych upřesnil dotaz, nepotřebuju program (mam arcgis), spíš jsem chtěl rovnice, eventuelně (ještě líp) skript. Řekněme, že to považuju za zajímavou problematiku,a taky nemam GPS, ani možnost něco tisknout a přístup na net taky jen vobčas, a učit se zpaměti pět map?? To je na hovno. Tak chci hledat podle mapy.
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2008 - 21:08

V tom pripade hod oko na (tusim ze Ebikuv) javascriptovy konvertor: http://www.ms.mff.cu...7122/jsconvert/

  • 0

#10 jeleniste

jeleniste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2008 - 17:06

dík moc
  • 0

#11 Lubos_H

Lubos_H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2011 - 20:43

Ahoj pánové nechce se mi zakládat nové téma. potřebuju jestli někdo nemá nějaký java převodník z GPS souřadnic na MGRS. Strašně by mi to pomohlo
  • 0

#12 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2011 - 22:03

Lubos_H napsal/a:
Ahoj pánové nechce se mi zakládat nové téma.
potřebuju jestli někdo nemá nějaký java převodník z GPS souřadnic na MGRS. Strašně by mi to pomohlo

a tady se zjevně nikomu nechce odpovídat na dotaz mimo téma.
Nebuď líný a založ správné nové vlákno
  • 0

#13 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2011 - 22:16

svatej_patejl napsal/a:
Nemají náhodouty mapy kilometrovou souřadnicovou síť podle S-1942/86 ???
Vlastní zkušenost mám s nátiskem UTM pouze na vojenských mapách, na civilních jsem to ještě neviděl.

KCT uz taky nějakou dobu jede v UTM.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka