Přejít na obsah


Fotka

levny vyber


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 ade0nky

ade0nky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 20:31

Zdravim, muj dotaz je jasny a predem moc vsem dekuji za ochotu. Hledam co nejlevnejsi GPS, ktera je pro geocaching pouzitelna. Budu ji mit pouze na tento ucel a opravdu prosim o rady, za co mozna nejlevnejsi peniz. Staci, ze to bude fungovat. Jako student zadny velky vydaj ne :) Dekuji vsem za pripadnou pomoc.
  • 0

#2 kubulak

kubulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 20:57

No, podobnych temat uz tu par je... jako kacerit muzes i s prastarym nemapovym jednokanalovym GPS, ktery ti treba nekdo da ze soucitu i zadarmo, ale jednu kesku budes hledat pul dne :) Podle me je rozumny pomer cena / vykon koupit od nekoho Garmin E-trex legend co daval loni Mountfield, i s mapou CR se to prodava za cca 2-2.500, ano je to dnes davno prekonany pristroj s 8Mb pameti (cela CR ma ale jen 56Mb, takze si nahrajes celou Jizni Moravu a jedes lovit :)), ano ma jen CB display, ano zere baterky, ano v hustsim lese a ve meste ma problemy se signalem, ale lovit se s nim da docela dobre. Cokoli lepsiho uz je podle me o dost drazsi (5.000 za trochu vylepsenej E-trex, 8.-12.000 za ty Hcx a Vista a Colorado).
  • 0

#3 SirGeoWolf

SirGeoWolf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 21:46

Kdyby měl ade0nky nějakej rozumnej mobil s bluetooth, samotnej GPS modul by ho vyšel levněji.
  • 0

#4 ade0nky

ade0nky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 21:48

mno mam docela rozumny mobil s bluetooth - SE Z710i. muzu se zeptat, jak takovy modul pte funguje? :)
  • 0

#5 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 22:02

stáhneš si nějaký soft, nejvhodnější java je asi HandyGeocaching a pomocí bluetooth ho spojíš přes HG s mobilem a už jedeš, je to naprosto jednoduchý ;) jinak samotný moduly jsou o hodně levnější, Nokia LD-3W seženeš tak za 2000, ale určitě seženeš i nějaký levnější se stejným čipem.
  • 0

#6 ade0nky

ade0nky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 22:12

funkcni je to dostatecne nebo je to tak jakoze to nejak funguje? :)
  • 0

#7 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 22:16

To chce zvážit. Já bych mu doporučil toho eTrex Legenda, zvláště pokud se i mimo geocaching pohybuje v přírodě nebo na kole. Zajímalo by mě jak jste spokojeni s kombinací mobil+gps/pda+gps? Tyhle varianty (Legend nebo gps modul) je třeba zvážit. Jaké baterie, vydrží živly, co software atd. Hodně lidí srovnává klasické specializované gps a kombinace modulů + nějaký přístroj nebo pda. To je dost nesrovnatelné a proto je třeba důkladně zvážit budoucí využití. Gps jen na geocaching je trochu luxus:) Sám za sebe: mám rok Legenda (koupeno na zkoušku) a teď kupuji HCx (proč ne třeba Colorado vysvětlí příloha) - jsem taky student, peníze mě až zas tak nelimitovaly jako pečlivě zvážené požadavky. Příloha: log zimní výpravy natěžko - Legend obstál se ctí (a HCx by to dalo ještě lépe) -----Bych ji vložil, ale jde ta příloha přidat? Vkládám a nic (.gpx)-----
  • 0

#8 ade0nky

ade0nky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 22:19

treba ten muj mobil z710i vydrzi vsechny zivly, valel se uz ve snehu, padal z x-metrovych vysek, prezival dest a zije, v pohode dokonce :D a gps chci jen na geocaching, takze bych potreboval vedet, jestli ten BT modul je dostatecne funkcnim resenim :)
  • 0

#9 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 22:27

ade0nky napsal/a:
treba ten muj mobil z710i vydrzi vsechny zivly, valel se uz ve snehu, padal z x-metrovych vysek, prezival dest a zije, v pohode dokonce :D a gps chci jen na geocaching, takze bych potreboval vedet, jestli ten BT modul je dostatecne funkcnim resenim :)


Ohledně odolnosti bych vsadil na eTrex (mám SE W810i) a mobil bych určitě nekoupal;) Kombinaci mobil+ gps tu mají zmáknutou jiní, ale nějaké kompromisy to určitě mít bude. Hlavně je dobré že máš jasno v použití. Přeji šťastnou ruku ve výběru.
  • 0

#10 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 22:30

už nějaký čas používám zmíněný LD-3W a opravdu jsem spokojený, já mám telefon se symbianem takže mám soft co umí i mapy takže si opravdu vůbec nemusím stěžova, modul mi nijak nevadí protže když někde jdu tak ho hodím do nějaké kapsy nebo třeba kapuci a vyndávám ho až na dohledávání aby se zvýšila viditelnost a signál... jako oproti etrexoj je moje kombinace podle mě opravdu lepší, protože jsem s ním jeden čas hledal a ve chíli kdy jsem vlezl do lesa nebo nějakého zakritějšího území tak sjem měl porlém.... EDIT: je pravda že o etrexe se člověk opravdu nebojí, ale pokud se nebojíš ani o telefon tak to je bez problému prože GPS budeš mít většinu času v kapse nebo v té kapuci kde už má signálu opravdu dost...
  • 0

#11 SirGeoWolf

SirGeoWolf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 22:44

Já mám skvělý zkušenosti s GPS BT modulem Evolve GoTraxx, podle TÉTO recenze je dokonce lepší než LD-3W od Nokie. A hlavně stojí jen tisíc a něco. (např na Cybexu 1.337Kč vč. DPH)

A do telefonu stačí nahrát javovou aplikaci Handy Geocaching (je zadarmo) a můžeš jít lovit.

Edit: Funguje to tak, že GPS modul mám v kapse a chodím jen s mobilem v ruce a koukám na šipku ;) (a občas na mapy, ale to proto, že mám symbianovej mobil na kterej existujou mapový prográmky). Až když jsem pár metrů od keše, vytáhnu GPS modul z kapsy kvůli lepšímu signálu -> přesnějším údajům.
  • 0

#12 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 23:08

no, jak píše SirGeoWolf, máme stejně dobrý zkušenosti jen každej jinej GPS modul ;)
  • 0

#13 loupeznici

loupeznici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 23:28

ade0nky napsal/a:
treba ten muj mobil z710i vydrzi vsechny zivly, valel se uz ve snehu, padal z x-metrovych vysek, prezival dest a zije, v pohode dokonce :D a gps chci jen na geocaching, takze bych potreboval vedet, jestli ten BT modul je dostatecne funkcnim resenim :)


Ano, BT modul je rozhodne dostatecne funkcnim resenim pro GC. Ja sam pouzivam i-tec BT 339 s cipem SirfIII ktery je schopny me ukazat kes na 1m presne. A k tomu pouzivam mobil SE K750i s tremi JAVA aplikacemi VlkGPS (Velmi slusny nemapovy soft - vyuzivam take pro spravu vsech waypointu a kesi co potrebuji), TrekBuddy (offline mapy, na karte mam ulozeny 1:25000, 1:50000 a 1:200000 cele CR) a HandyGeocaching (Dokaze stahnoutveskere info o kesi primo v terenu). Takze s touto sestavou si vystacim nejen pro geocaching ale i pro (cyklo)turistiku a nemam zatim duvod to menit.
  • 0

#14 filki

filki

    filki

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2008 - 8:37

Já teda používám kombinaci BT modulu a telefonu, v mém případě Evolve iTraxx + Nokia 6230i. A pro geocaching je to naprosto dostačující, cena BT GPS modulu je taky pod hranicí 2000 Kč. GPS modul má navíc i solární článek, který lehce prodlouží výdrž, ale jak jsem postupem času zjistil, při celodenní navigaci se dřív vybije mobil než GPS :) Další lehká nevýhoda je, že displej mobilu je docela malý, takže když člověk kouká do mapy, vidí jen blízké okolí, jinak se musí posunovat šipkama. Software používám stejný, jako tady byl již zmíněn (HandyGeocaching, TrekBuddy).
  • 0

#15 zzzapik

zzzapik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2008 - 13:45

já pořídil v bazaru starší SE K750i, dokonce je ještě půl roku v záruce (1500 Kč) a k tomu skvělý GPS modul od Nokie LD4W (1800 Kč), který nosím v kapse nebo pověšený na krku. Hledám přes Handy Geocaching. Občas si vytisknu na pomoc satelitní snímek z mapy.cz. Bohatě stačí a vyjde to docela levně.
  • 0

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2008 - 21:06

Neblázni. Obvolej si Mountfieldy, občas někde ještě majií z jejich akce nový Legendy za cca 1500 a zároven pouzitý za stejný nebo nižší peníze koupíš v bazaru, přes inzerát. Já si kdysi koupil kvůli autonavigaci v mobilu externí BT a ted ho využívám i na GC, tedy BT modul, mobil s javou a Handy Geocaching. I přes to všechno stejně zvažuji nákup turistické GPSky.
  • 0

#17 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2008 - 21:21

ve výsledku je GPS lepší ale určitě ne e-trex od Bédy, ale něco jako 60CSx a podobný hračky v krapet jinej cenovej relaci, takže za málo peněz se pro snažsí hledání více vyplatí mobil a modul protže etrex te bude honit po lese tam a zpátky, pokud v tom lese vůbec chytneš signál...
  • 0

#18 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2008 - 21:33

Werki napsal/a:
ve výsledku je GPS lepší ale určitě ne e-trex od Bédy, ale něco jako 60CSx a podobný hračky v krapet jinej cenovej relaci, takže za málo peněz se pro snažsí hledání více vyplatí mobil a modul protže etrex te bude honit po lese tam a zpátky, pokud v tom lese vůbec chytneš signál...

Ale no tak, celá generace kačerů vyrostla na Legendu a pokud budu řešit pořízení GPSky co nejlevněji, pak nemohu čekat že dostanu Mercedes. Legend je klasika a "modrá je dobrá". Pokud mu to vydrží, může si našetřit na lepší model, ale jako startovací stroj to bohatě stačí.
  • 0

#19 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2008 - 21:41

sobikovi: :) nj to je pravda ale proc si za stejny penize neporidit neco lepsiho kdyz telefon uz má a handy je gratis ;) , ale musim uznat ze GPS v celku ma vždicky něco do sebe...;)
  • 0

#20 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2008 - 21:49

Werki napsal/a:
sobikovi: :) nj to je pravda ale proc si za stejny penize neporidit neco lepsiho kdyz telefon uz má a handy je gratis ;) , ale musim uznat ze GPS v celku ma vždicky něco do sebe...;)

Uznávám, že kombinace Handy a BT GPS na dobrém telefonu je fajn, ale má to i své stinné stránky:
- dobíjení mobilu i BT modulu, což na delším výletu může být problém
- u BT modulu řešit vypínání statické navigace
- mít dobrý tarif od mobilního operátora pokud chci HG využívat na max a přímo v terénu si stahovat data atd.
- mobil v lese a dešti, sněhu, bahně není zrovna to nejlepší
a vedle toho Legend řeší řadu věci sám od sebe
- je to jedno zařízení
- i v základu mám jednoduchou mapu
- sada náhradních nabíjecích baterií do lesa stačí a v případě delšího pobytu dobíjet nabíjecí baterie je zcela bez problémů, v nouzi tužkáče koupíš v každém kiosku
- při domácí přípravě v klidu naklikám do Legenda souřadnice a jdu, nápovědu buď oželím nebo si ji vytisknu
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama