Přejít na obsah


Fotka

Zpoždění


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2008 - 10:13

Omlouvám se za zpožďování odpovědí na e-mailové dotazy a žádosti, které jdou přímo via můj profil. Pokusím se na vše odpovědět a vyřídit ASAP. Na opravdu kritické problémy ohledně caches prosím použijte mé ICQ, pokusím se to řešit prioritně.

Momentálně je ve frontě na schválení v ČR přes 70 cache (mimo cache v prubehu review procesu jinak by to bylo kolem 120) a poněkud nestíháme. Poslední dobou, vzhledem k nárůstu kešek (a to i kešek, které vyžadují z naší strany dost velkou komunikaci, neb nejsou napoprvé vůbec schvalitelné), stále častěji myslím na to, že by si ČR zaslouzila dalšího reviewera(ry?) a možná i nějaké rozdělení (kraje? oblasti?).

Moc prosím všechny ty, co zakládají cache, ať se nám snaží práci maximálně ulehčit a provedou si pred odesláním cache do fronty na schválení samoreviewing aneb přečtou a projdou si všechny body zde na wiki
  • 0
ICQ: 340776686

#2 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2008 - 16:09

A nebylo by tedy žádoucí zažádat Groundspeak o povolení zřídit dalšího reviewera pro naši oblast? Protože i reviewer je jenom cacher :) a dokážu si představit, že při současném přívalu kešek čekajících na schválení, není žádný med sedět stále jen u počítače a schvalovat...
  • 0

#3 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2008 - 16:31

Hm, myslim, ze dalsi reviewer nebo dva by se hodil, prece jen, prace je to narocna a kaceru i kesek pribyva... Krom toho, vzdy se hodi pomocna ruka navic. Kdo myslite, ze by to mohl byt? Nejaci adepti?
  • 0
Není keš jako keš...

#4 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2008 - 16:43

Radimecek napsal/a:
Hm, myslim, ze dalsi reviewer nebo dva by se hodil, prece jen, prace je to narocna a kaceru i kesek pribyva... Krom toho, vzdy se hodi pomocna ruka navic. Kdo myslite, ze by to mohl byt? Nejaci adepti?


Co treba Czecho Cowboy. Nedávno se tady k tomu docela měl...:D
  • 0

#5 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2008 - 16:51

Tak myslím, že na tyto spekulace je opravdu času dost ;) Moje otázka směřovala spíše na reviewery, zda hodlají u Groudspeaku orodovat za vytvoření nového reviewerského místa? :)
  • 0

#6 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2008 - 17:01

A nebylo by spíš rozumnější zakládat keše s rozvahou?:|
  • 0

#7 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2008 - 17:13

Numira napsal/a:
A nebylo by spíš rozumnější zakládat keše s rozvahou?:|


Problem je, ze kesky lidem zakladat nezakazes a kazdou takovou musi reviewri projit a zareagovat, jinak by je nekteri sezrali zaziva, jaktoze ji jeste nepublikovali. Jina cesta nez dalsi reviewer (nebo tolikrat probirane a neoblibene omezeni na urcity pocet nalezenych pro umozneni zakladani) asi neni, leda by se pocet kaceru a kesi snizoval...

To Sutech: No, budiz, ono stejne zalezi prvotne na reviewrech, kolik toho zvladnou. :)
  • 0
Není keš jako keš...

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2008 - 17:20

Geohorse Reviewer napsal/a:
Moc prosím všechny ty, co zakládají cache, ať se nám snaží práci maximálně ulehčit a provedou si pred odesláním cache do fronty na schválení samoreviewing aneb přečtou a projdou si všechny body zde na wiki

Myslím, že by bohatě stačilo odpovědně připravit kešku na schválení a aktivně se věnovat nováčkům při jejich zakládání první kešky.

Nevím jaké jsou zvyklosti v jiných státech, na kolik kačerů je kolik reviewerů a jakou oblast vlastně naši dva revieweři spravují...
  • 0

#9 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2008 - 20:01

Numira napsal/a:
A nebylo by spíš rozumnější zakládat keše s rozvahou?:|


Počet geocacherů neroste linerárně ale zdá se dle dostupných čísel registrací spíš exponenciálně. Je to pochopitelné, každý nový hráč přizve dalšího atd a základna pyramidy narůstá hroznou rychlostí. Každý nováček chce pochopitelně "založit tu svou". My přece taky všichni tehdy poprvé moc chtěli. Pokud se koukám po mém okolí vyskakují tu keše nováčku jak houby po dešti a někdy je kvalita dobrá, jindy značně nevalná. Povětšinou (pro mně bohužel) jen tradicionálky, nováčci si na složitější pochopitelně netroufnou.

I tak ale patří rewieverům dík za jejich práci, tolik keší zvládat je teda značně obtížné
  • 0

#10 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2008 - 22:21

Toto téma bylo mnohokrát probíráno a bohužel s tím nic neuděláme, nekvalitní cache budou s rostoucím počtem cacherů přibývat :( Nicméně jediný způsob obrany tu už zazněl - snažit se o co největší osvětu a vzdělání zažčátečníků, aby zbytečně neopakovali chyby jiných... Ale vraťme se k původní otázce na REVIEWERY :D
  • 0

#11 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2008 - 23:36

Sutech napsal/a:
Toto téma bylo mnohokrát probíráno a bohužel s tím nic neuděláme...

Že se k tomu ještě vracím....
My s tím nic neuděláme, ale revieweři by možná mohli;). Nemyslím tím samozřejmě zakazovat někomu zakládat, ale co třeba kačera s jedním nálezem nějak taktně upozornit, že na jeho cache uprostřed sídliště s pěti pravopisnými chybami ve třech řádcích listingu budou (nebo po dřívějších zkušenostech možná už nebudou) chodit kačeři s několika sty nebo i tisíci nálezy, kteří ho zasypou kritikou? Doporučit, aby se šel podívat na pár dalších keší, aby získal inspiraci, zvlášť když jich má v okolí spoustu?
Což by ale zabralo mnohem více času při schvalování cachí a chápu, že revieweři musí dělat i něco jiného..:)
Každopádně se přimlouvám za "zpřísnění" schvalovacího procesu, hlavně co se týče městských keší, protože ty špatné keše se šíří lavinově - nováček najde jednu sídlištní a založí ještě horší sídlištní... atd.
No a z těchto důvodů se přimlouvám i za dalšího reviewera.
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#12 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2008 - 23:53

No tak jsem pridal do fronty jednu oddychovou bezproblemovou skalni vyhlidku mimo zvlaste chranena uzemi, jen odklepnout :)
Krysi Smrt: souhlas, ale porad tohle "upozorneni mestskeho novacka" znamena ztratu casu reviewera. Jine systemove vychodisko nez ruske reseni (rozdeleni na geocaching a citycaching) nevidim.
Dalsi reviewer a rozdeleni na regiony obdobne jako v Nemecku - chtelo by to nekoho z Moravy, idealne z PRostejova, aby byla zachovana tradice (PRaha - PResov - Plzen-Radcice).
  • 0

#13 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2008 - 1:26

Zpozdeni mi nevadi ... spis mne stve kdyz 4 dny se nic nedeje a pak se objevi 5 cachi v blizkem okruhu behem par hodin / desitek minut - jak z kulometu. Je to pak desny blazinec ;-) radeji prubezne prosssiiiim
  • 0

#14 coluberT

coluberT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2008 - 2:32

Sinuhet napsal/a:
Zpozdeni mi nevadi ... spis mne stve kdyz 4 dny se nic nedeje a pak se objevi 5 cachi v blizkem okruhu behem par hodin / desitek minut - jak z kulometu. Je to pak desny blazinec ;-) radeji prubezne prosssiiiim


Áaaa kolega hunter Sin. je patrně v práci, když víří diskuzi v tuto hodinu :)
Já bohužel taky pracuju bo mě honí termín, ale naštěstí doma, takže můžu zároveň i popíjet vínko :) ...
Nedávno tady bylo vlákno ohledně zkušeností s dobou publikací keše po aktivaci listingu. Mě ovšem ani tak nezajímá čas publikace vlastní keše jako cizích kvůli FTF lovu. Asi není dost dobře možné chtít po "revjůvrech" aby "distribuovali" keše po krajích jedna denně. Myslím, že odvádějí dost dobrou práci a to nejen u nás, ale i v zahraničí. Stačí se jen podívat kdo publikuje keše v Polsku, v Maďařsku a na Slovensku... A v Rakousku, kde je nyní Tafari mimo, musí aktuálně zaskakovat Erik ze Států...
Počty publikací keší v jednotlivých dnech stejně z větší míry určují owneři...
Nícméně z mé vlastní zkušenosti (knowhow) vyplývají (a rád se o ně s ostatními podělím) následující zásady pro FTF hunt, které jsem shrnul do následujících bodů (OMLOUVÁM SE ZA trochu OFF TOPIC):
- reviuwer nikdy nespí
- rozhodni se předem, jestli chceš nebo nechceš případně vyjet! Tzn. nesmíš váhat! Urči si okruh kolem Tvých startovních souřadnic a buď připraven! Tvá práce začíná ještě před publikací! SMS-ka je jenom startovní signál!
- nejhorší je po publikaci zvažovat vyjet či nevyjet! Odpověď na tuto otázku musí být jasná předem, váhání stojí čas!!!
- když nechceš, tak vypni telefon! Jdi do hospody a užívej si jako každý normální člověk! Bez mobilu se budeš cítit uvolněně a načerpáš energii pro další dny!
- když chceš, tak se připrav! Rozhodují detaily! Večer si odpověz na následující otázky: Mám všechno připravené? Nemám zasukované tkaničky u bot? Mám nabité baterky v GPS přístroji? Mám plnou nádrž? Parkuji na výhodném místě? Vím jak budu postupovat po publikací? Tzn. jak stáhnu souřadnice? Které tláčítko na počítači kde zmáčknu? Budu tisknout listing? Vyplatí se to? Mám otevřený internetový prohlížeč na správné stránce? Mám připraveného správce souborů na kopírování?
- věz, že publikace chodí po vlnách! Byla před deseti minutami publikována keš na druhém konci republiky? To znamená, že příšte je řada na Tvůj akční rádius - obleč se a obuj si boty!
- když pípne mysterka, vylušti ji rychle, tj. dřív než ostaní ;););)
Výše uvedené rady se mi nejvíc osvědčily v praxi ;)
Prosím, berte je s rezervou stejně jako můj noční oddychový příspěvek B)
Možná to Sinuhet doplní o ještě další maličkosti bo stejně je na místě většinou přede mnou :):):)
  • 0

#15 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2008 - 5:53

haggaeus napsal/a:
idealne z PRostejova, aby byla zachovana tradice (PRaha - PResov - Plzen-Radcice).


dalsi rev. musí byt jednoznacne z PRostejova, aby taky zvladal ty Public Relations
:)
  • 0

#16 I+B+M+H

I+B+M+H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 366 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2008 - 7:17

Dain & Olik napsal/a:

haggaeus napsal/a:
idealne z PRostejova, aby byla zachovana tradice (PRaha - PResov - Plzen-Radcice).


dalsi rev. musí byt jednoznacne z PRostejova, aby taky zvladal ty Public Relations
:)


A proč ne z PRerova? Reviewerská dvojice Dežo a Ester by určitě byla velkou posilou...;):D
  • 0

#17 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2008 - 7:35

Teda, ještě mi napadá jedno místo na PR... ale tam doufám není žádný kačer. :D
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#18 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2008 - 8:07

coluberT & Sinuhet: Nebo se prostě vykašlete na FTF hunty a máte klid jak vy, jak revieweři ;)
  • 0

#19 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2008 - 8:10

Iluvator napsal/a:
Teda, ještě mi napadá jedno místo na PR... ale tam doufám není žádný kačer. :D

Tak to nejsi jediný, koho tohle vřelé místo napadlo... :-D
  • 0
Berda

#20 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2008 - 10:20

Z Prostějova je abnormálně aktivní ZCh. Stále chrlí keše a furt něco vymýšlí. Nechápu, kde na to bere čas. ;) A mozek na to taky má.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama