Přejít na obsah


Fotka

Mega-event


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
244 odpovědí na toto téma

#41 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 11:47

Čéčé kovboji, ty jsi docela schopný vyjednavač. Reješ do toho tak usilovně, že začínám věřit, že se zúčatním i megaeventu. Pokud bys potřeboval nějakou pomoc, tak jsem na Skype...
  • 0
Sylvia999

#42 mike1980cz

mike1980cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 13:17

Jak uz jsem psal, myslim ze neni problem jestli to bude brno nebo praha, dulezitejsi je aby tam vedla dalnice, dalo se priletet letadlem, dojet vlakem, autobusem, pripadne lodi :D Parkovani jak psali jini je samozrejme taky podstatne. Pokud bude potreba pomoci s grafikou, navrhem loga, letaku ci podobne, hlasim se jako dobrovolnik :o)
  • 0

#43 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 13:27

Kovboj by potřeboval pomoct s obnovou jedné své dlouho disablované keše již dlouho vznikající série (?), na níž nemá díky svým mega-aktivitám čas. ;) Takže hned víš, kde můžeš s tou pomocí začít :-P :-) (GC15E2N)

Sylvia999 napsal/a:
Čéčé kovboji, ty jsi docela schopný vyjednavač. Reješ do toho tak usilovně, že začínám věřit, že se zúčatním i megaeventu. Pokud bys potřeboval nějakou pomoc, tak jsem na Skype...


  • 0

#44 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 22:01

Kovbojova chopnost organizace se ukazala na Mafii ve velmi dobrem svetle, jsem jednoznacne pro. Pokud to bude v praze, tak 500 nebude problem. SDoporucuju bud Hostivar nebo Dzban, tak jsou na takovy akce zarizeni... v pripadne extremniho priblbnuti bych to videl na kongresove centrum pripadne sazka zarenu, tam je rychlorozvod piva a nebude to problem... Ale radeji bych to videl na akci na louce u vody s dostatkem levnych becek.
  • 0

#45 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 23:03

Já bych skoro řek, že pokud někdo má odvahu do té organizace jít, tak neni až tak čeho se bát - že ta věc asi i vypadá složitější, než ve skutečnosti je. Když se to tak vezme, takový megaevent je v lecčems podobný celostátním závodům v orienťáku: zpravidla na nich bývá 600 až 1500 lidí, pro které se musí zajistit parkování, ubytování, stravovací možnosti, spousta (!) piva... Akorát to, proč tam jedeš, je odlišný. I když i z toho plynou určitý rozdíly: orienťácký závody bývaj často daleko od civilizace, kde nebývá problém sehnat louku na shromaždiště + vedlejší jako parkoviště. To může být ve městě o dost horší. Nadruhou stranu je to komplikoavanější s ubytovánim a stravovánim. Pokud jde o ubytování - to se obvykle řeší pronájmem tělocvičny, sportovní haly či celé školy. Čili to asi neni problém, jak by se mohlo zdát, ochota vlastníků je patrně větší než očekávaná. No, bohužel s řešením těchto starostí při pořádání zkušenosti nemam, většinou se podílím jen na sportovní stránce akce... Místo? Dálnici a rozumnou železnici poblíž by to asi chtělo. Už podle mě moc nezáleží na tom, jestli to budou Rokycany nebo Jihlava. Jestli škola ve městě, kemp na kraji (něco jako Džbán) nebo louka daleko od civilizace, to závisí hlavně na tom, co si představujem jako hlavní náplň...
  • 0

#46 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 23:30

co je vlastně taková nápň mega eventu?
  • 0

#47 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 23:56

Kovbojova chopnost organizace se ukazala na Mafii ve velmi dobrem svetle


:D Tak to mě pobavilo.
Nic ve zlém, Jakube, ale tohle zorganizovat je trochu mimo tvou ligu ;)
  • 0

#48 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2008 - 15:42

Mně by se líbil megaevent v přírodě koncipovaný jako outdoorový závod. Ideálně s nějakým nosným příběhem. S 20-30 kešemi po okolí vytvořených speciálně pro event. Některé mohou být "klasické", ale většina z nich bude vyžadovat netriviální fyzický i intelektuální výkon. Podívejte se na odkazy dole, abyste získali představu, co na takovém závodě může být.

Více kategorií obtížnosti, aby si přišli na své kačeři drsní i salónní. Případně kategorie pěší a cyklistickou.

Na eventu mimo město bude větší problém s dopravou, ale to lze vyřešit objednáním autobusů nebo posilových vozů k vlaku od nějakého dobře dostupného dopravního uzlu.

Přiznávám, že jsem se ještě žádného megaeventu neúčastnil, takže to co tu popisuji, se možná hodí na úplně jiný typ akce. Ale jinak do toho půjdu rád jako organizátor. Pár "mega" závodů jsem již organizoval (http://velkyvuz.cz/matrix) nebo pomáhal organizovat (http://velkyvuz.cz/88/2005).
  • 0

#49 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2008 - 16:17

Sutech napsal/a:

Kovbojova chopnost organizace se ukazala na Mafii ve velmi dobrem svetle


:D Tak to mě pobavilo.
Nic ve zlém, Jakube, ale tohle zorganizovat je trochu mimo tvou ligu ;)

Uvidíme, Jakube, už pár dní přemýšlím nad stejnou otázkou a když si přečteš historii, tak si ještě nejsem ani trochu jist, jestli do toho půjdu.
  • 0

#50 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 18:32

Tak vážně. Už něco chystáte nebo to máme risknout v Olomouci (jaro 2009)? Realizační tým bychom tu dohromady dali.
  • 0

#51 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 19:51

Zvažoval jsem organizaci mega eventu v Praze...
  • 0

#52 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 20:57

tak co praha nebo olomouc? každopádně čím dřív tím líp ;)
  • 0

#53 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 21:07

Tak pokud mega-event, tak to chce nějaký program a to nejlépe vícedenní, na což zrovna Praha není moc vhodná. My jsme uvažovali o jižních Čechách - našla by se louka v nějaké vesnici, kde by se ta mimimálně pětistovka lidí dala ubytovat. K tomu program typu: 1. samozřejmě závod v lovení keší 2. různé typy turnajů 3. možnost zajištění prohlídek kulturních objektů 4. možnost zajištění jednodenního sjíždění některé z četných řek 5. program pro děti typu pohádkový les atd. Bohužel organizace takové akce je natolik složitá už jen z hlediska splnění hygienických norem (dostatek WC, odpad atd.), právních (pronájem pozemku) a samozřejmě organizačních, že bych, ač mám docela jasnou představu, jak by to mělo vypadat, potřeboval tým lidí... A to nemluvím o takových věcech, že je třeba zajistit sponzory, poskytovatele občerstvení atd., takže jednoduché to opravdu nebude, ať to bude kdekoliv. Nicméně pokud by měl ten mega-event spočívat v tom, že se jedno odpoledne sejde kdesi 500+ lidí a večer pojedou domů, tak ať takový mega-event raději ani není... Nicméně pokud by do toho někdo chtěl se mnou jít, tak ten ME zorganizuju :).
  • 0

#54 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 21:14

Ono ta Gerdíkova ZOO není až tak špatný nápad, chce to ale vybrat velice dobře termín. Velikonoce jsou nevhodné a také další církevní svátky bych bral na zřetel. Jak dlouho ten event má trvat? Docela bych se i přikláněl k verzi udělat v okolí několik menších tématických eventů.
  • 0
Kolo jede

#55 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 21:39

CykloDav napsal/a:
Ono ta Gerdíkova ZOO není až tak špatný nápad, chce to ale vybrat velice dobře termín. Velikonoce jsou nevhodné a také další církevní svátky bych bral na zřetel. Jak dlouho ten event má trvat? Docela bych se i přikláněl k verzi udělat v okolí několik menších tématických eventů.


taky se přimlouvám za to zoo. myslím , že zoo by mohlo geocacherstvo obsadit někde kolem února nebo listopadu. já navrhuji dvůr králové nad labem
  • 0

#56 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 21:39

1) ČR si určitě mega event zaslouží a měl by tady být; 2) ME musí být na dobře dopravně obslužném místě s dostatečnou parkovací plochou; Praha je asi ideální, taková místa se zda dají najít (Strahov); 3) ME by měl být jednodenní (hlavní program) s možností přespat a doplňkovým programem druhý den s možností ubytování a příjezdu již den předem. Tedy klasicky sobota hlavní program, v pátek příjezd a ubytování s free programem, neděle doplňkový free program a odjezd; 4) ME potřebuje hromadu sponzorů (Garmin, TomTom, vydavatel map, město kde se to bude konat, atd.); 5) ME musí mít několik programů podle cílových skupit, tj.: - GEO závod - GEO akademii - GEO dětský koutek - TB exchange - GEO shop - GEO mini event via exkurze 6) ME musí mít zajištěnou v místě konání hygienu, jídlo, pití, media box, první pomoc, pořádkovou službu, tlumočníky 7) ME musí mít předregistraci ne webu atd. aspoň půl roku předem s pevným termínem a hlavní kostrou programu 8) ME musí mít svůj geocoin, CWG a případně další reklamní věci (tričko, čepice) 9) ME musí mít na netu zajištěný svůj samostatný server kde bude info, předregistrace, diskuse atd. 10) je potřeba počítat s tím, že se ME zúčastní řada cizinců
  • 0

#57 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 21:42

ZOO? Fajn. Sejde se tam za celý den 400nicků a co? Dostaneš tam cizince? Bude to správný image pro český ME? Fajn, podívám se do ZOO, zaloguji se a co pak? Návštěva např. pražské ZOO v rámci ME s podmínkou odlovu všech keší co tam jsou a zvýhodněným vstupným (zdarma) po předložení účastnické karty... to už jako součást ME ano. Kdo chce, může zdarma odlovit všechny kešky v ZOO a okolí, ale jako samostatná hlavní akce.. myslím že ne.
  • 0

#58 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 22:04

Lidi, chtěl jsem se zeptat jestli na tom někdo už dělá.
  • 0

#59 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 22:08

gerdik napsal/a:
Lidi, chtěl jsem se zeptat jestli na tom někdo už dělá.

Myslím že ne. Mám dojem, že zatím těch pár šílenců (včetně Sobíka) zatím zůstalo na rovině teoretické...
  • 0

#60 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 22:23

Ale jak u nas roste pocet kesek,tak by jsme to,myslim, meli zkusit,uz jen kvuli nynejsimu rozvoji GC tady,skoda to neudelat,i rad necim vypomohu. A Strahov si treba pronajimaji Svedkove Jehovovi - nebite mne mam tam tchini. sejde se jich tam kolem 8 - 10 tisic. Ale kesky asi nehledaji.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama