Přejít na obsah


Fotka

Mega-event


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
244 odpovědí na toto téma

#81 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 23:43

S techno komunitou bych to nesrovnával už kvůli zázemí... Umím si představit pronajmout si od Lojzy na Šumavě louku... ale koho tam dostaneš? Pár místních? Ano. A proč bych tam jel přes celou republiku. Zalogovat se a domů... Chci nějaký program pro rodinu, pro děti, pro sebe a co někde na louce v lese? Vyrazit na okolní 23 keší?S rodinou, kočárkem, dětma. Ne. A několik stovek hard kačerů tam nedostaneš....


1. Jednak, jak jsem psal výše, hodně lidí nalákáš na tu ikonku :D Na normální event ti cizinci nepojedou, ale na ME ano, právě proto, že je to jedinečná akce, která je např. každý týden připomínána v pravidelných týdenících od Groundspeaku
2. Nástin programu jsem psal na začátku téhle debaty - myslím, že by byl dostatečně bohatý na to, aby se v něm něco našel každý
3. To bys mohl tedy říct o každém eventu, který se zatím pořádal - např. severočeský U Usherů - tam se taky sjelo X lidí s rodinama a malejma dětma, stanovali tam a pokud vím, zas nějak velký program tam nebyl. A přesto přijeli, ulovili si těch 23 okolních keší, poklábosili, zazpívali si a užili si to ;)
  • 0

#82 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 23:44

CykloDav napsal/a:
Cizinci? Kdo to je?To tam jako musíte mít cizince? Jak si tak prohlížím mapku podle hustoty kešek a hustoty kačerů, tak má Praha jasně navrch, ale to samé má i Litovel.

Ano, cizinci jsou cizinci. Jenze se podívej na podmínky mega eventu a ty cizince eventuálně jako pojistku potřebuješ. kdo by nechtěl mít mega event na svém seznamu? A kde je případně trvale bydlících cizinců nejvíce? Díval jsem se na netu na spustu ME kde jim k uznání scházelo pár desítek nicků... a proč to zbytečně dráždit. Chceme ME nebo jen supr setkání? Obojí dohromady nejde. Berte to tak, že prostě ME je masovka - spartakiáda a vedle toho si to jde užít i jinak... tedy kvantita.
  • 0

#83 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 23:47

Jasně, ta rodinka tam přijede, odloví si těch 23 keší v okolí a pojede domů, ale nebudou jich ty stovky... A co dát třeba na ME program takový, aby tatka kačer vyrazil na supr kešky nebo závod, mamka si to užila v koutku pro děti a akademii případně na nějakém doplnkovém programu pro mamky, pak si odlovili nějaké kešky spolu a všichni si to vespol užili...
  • 0

#84 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 23:56

Dobře, tak ještě jinak :)
Vytáhnul jsem si místa 3 chystaných ME:
1. pr*el světa (omlouvám se za výraz :))
2. díra
3. zapadákov

Nevidím Los Angeles, Miami, ani New York :D
  • 0

#85 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 23:58

Myslím, ze u těch ME je poučné podívat se na jejich podpůrné stránky...
  • 0

#86 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 23:59

Díra:)
  • 0
Kolo jede

#87 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 8:17

CykloDav napsal/a:
Tak si tak procházím své statistiky a jaký event měl v ČR největší návštěvnost?


sacuju to na Czech GeoCzech a Valasske keskobrani
  • 0

#88 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 9:38

Dain & Olik napsal/a:

CykloDav napsal/a:
Tak si tak procházím své statistiky a jaký event měl v ČR největší návštěvnost?


sacuju to na Czech GeoCzech a Valasske keskobrani

Tak u mne je to Medlov. Má všechny "mé" podmínky, plus Grygara, takže nepodceňovat účast nějaké mediální hvězdy.
  • 0
Kolo jede

#89 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 10:26

Sutech napsal/a:
Proto prosazuju ME někde mimo velká města a vícedenní, aby se tam dal dělat nějaký program.

Asi před rokem jsem společně s polerokem zkoušel připravit nějaké potencionální místo, a vyšlo nám okolí Českých Budějovic z několika hledisek:
1. dá se tam dostat poměrně snadno vlakem
2. je tam možnost na všechny závodní linie, které jsme zamýšleli:
a vodácká
b cyklistická
c turistická
d extrémní
3.našla by se tam i nějaká škola jako zázemí organizátorů s přilehlým hřištěm/loukou na stany
4. problémy s parkováním se v této lokalitě vůbec řešit nemusí

Představoval jsem si to tak, že každá z těch linií bude mít tři úrovně (u extrémní by byla pravděpodobně jen jedna), přičemž každý účastník se může přihlásit na jednu úroveň od každého.
Podle přihlášení mi sestavíme rozvrh pro každého účastníka, a následně ho odvezeme (dá se pronajmout autobus) na místo konání, po cestě té úrovně by lovil keše a získával za ně určitý počet bodů (za keš na skále by dostal více, než za keš u cesty pro kolo).
Extrémní úroveň by spočívala v absolvování zážitkových programů ve dne či v noci - např. slaňování, noční bojové akce etc.
U extrémní by se dalo získat body jen za absolvování a výsledky, o žádný lov by tu nešlo, kouzlo by bylo samozřejmě v tom, že v rámci extrémních programů by účastník nevěděl úplně kam jde, jen by se oznámila náročnost...
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#90 lamin

lamin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 10:41

A co třeba 1.5.2009 na Letenské pláni :) aneb Geocacheři všech zemí spojte se- mávátka a transparenty sebou, valná většina lidí ma volno...:D
  • 0

#91 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 10:50

CykloDav napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:

CykloDav napsal/a:
Tak si tak procházím své statistiky a jaký event měl v ČR největší návštěvnost?


sacuju to na Czech GeoCzech a Valasske keskobrani

Tak u mne je to Medlov. Má všechny "mé" podmínky, plus Grygara, takže nepodceňovat účast nějaké mediální hvězdy.


ja nevim, co myslis tve podminky, ptal ses na nejvetsi navstevnost :)
CGC 158
medlov 140
keskobrani 108
peklo v raji 106
  • 0

#92 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 11:18

lamin napsal/a:
A co třeba 1.5.2009 na Letenské pláni :)

aneb Geocacheři všech zemí spojte se- mávátka a transparenty sebou, valná většina lidí ma volno...:D

Čistě pragmaticky, bych volil termín kdy navazuje státní svátek na víkend. Tímhle se zúží volba na tři termíny, nepočítám konec září.
  • 0
Kolo jede

#93 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 11:24

Czecho Cowboy napsal/a:

Sutech napsal/a:
Proto prosazuju ME někde mimo velká města a vícedenní, aby se tam dal dělat nějaký program.

Asi před rokem jsem společně s polerokem zkoušel připravit nějaké potencionální místo, a vyšlo nám okolí Českých Budějovic z několika hledisek:
1. dá se tam dostat poměrně snadno vlakem
2. je tam možnost na všechny závodní linie, které jsme zamýšleli:
a vodácká
b cyklistická
c turistická
d extrémní
3.našla by se tam i nějaká škola jako zázemí organizátorů s přilehlým hřištěm/loukou na stany
4. problémy s parkováním se v této lokalitě vůbec řešit nemusí

Představoval jsem si to tak, že každá z těch linií bude mít tři úrovně (u extrémní by byla pravděpodobně jen jedna), přičemž každý účastník se může přihlásit na jednu úroveň od každého.
Podle přihlášení mi sestavíme rozvrh pro každého účastníka, a následně ho odvezeme (dá se pronajmout autobus) na místo konání, po cestě té úrovně by lovil keše a získával za ně určitý počet bodů (za keš na skále by dostal více, než za keš u cesty pro kolo).
Extrémní úroveň by spočívala v absolvování zážitkových programů ve dne či v noci - např. slaňování, noční bojové akce etc.
U extrémní by se dalo získat body jen za absolvování a výsledky, o žádný lov by tu nešlo, kouzlo by bylo samozřejmě v tom, že v rámci extrémních programů by účastník nevěděl úplně kam jde, jen by se oznámila náročnost...


zapomente na nejake liniove zavody a jeste v nich urovne .... to se neda v mega zvladnout (leda s dalsi padesatkou lidi jako podpurny tym pouze na organizaci liniovych zavodu). a svazet lidi autobusem na zazitkove programy - brr, to zni jak poznavaci zajezd :D jak nekdo psal, chce to turnajove hry. pocet aut, co psal sobik, vynasobte 2 az 3 krat. 500 nicku - v prumeru 2 nicky na auto. na tri dny stanovat vyrazi verejnou dopravou haggaeus, anneke ... ale lidi na tuhle akci pouzijou auto. obzvlast, kdyz pojedou z druhe pulky republiky, ze zahranici, budou to brat jako kesovaci vikend a to se bez auta neobejdou. cimz taky logicky odpada starost o verejnou dopravu v miste, je to zbytecne. mega v zoo - no sorry, z meho pohledu totalni nesmysl - obyc event jo, ale mega .... nedokazu si tam predstavit veskerou koordinaci. taky ktere vedeni zoo by se na cely den pustilo do takovehle akce ...
dal na vecer je potreba program - par nocnich kesi, tombola, vyhlaseni vitezu turnajovych her ....
nezapomente toitoiky :)
umisteni mi vychazi v dostupnem zazemi nejakeho stredne velkeho mesta (ne vsichni touzi spat pod stanem, tak at je moznost zajistit si ubytovani), je potreba nejlip nejaky uzavrenejsi areal, kemp, skolu v prirode s budovou a prostorem ke stanovani..... co uz bude mit cast zazemi, ktere se da vyuzit .... na technolouku moc lidi nenatahnete, ani kvuli ikonce.

to je zatim vse, konec hlaseni :D
  • 0

#94 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 11:27

Czecho Cowboy napsal/a:

Sutech napsal/a:
Proto prosazuju ME někde mimo velká města a vícedenní, aby se tam dal dělat nějaký program.

Asi před rokem jsem společně s polerokem zkoušel připravit nějaké potencionální místo, a vyšlo nám okolí Českých Budějovic z několika hledisek:
1. dá se tam dostat poměrně snadno vlakem
2. je tam možnost na všechny závodní linie, které jsme zamýšleli:
a vodácká
b cyklistická
c turistická
d extrémní
3.našla by se tam i nějaká škola jako zázemí organizátorů s přilehlým hřištěm/loukou na stany
4. problémy s parkováním se v této lokalitě vůbec řešit nemusí

Představoval jsem si to tak, že každá z těch linií bude mít tři úrovně (u extrémní by byla pravděpodobně jen jedna), přičemž každý účastník se může přihlásit na jednu úroveň od každého.
Podle přihlášení mi sestavíme rozvrh pro každého účastníka, a následně ho odvezeme (dá se pronajmout autobus) na místo konání, po cestě té úrovně by lovil keše a získával za ně určitý počet bodů (za keš na skále by dostal více, než za keš u cesty pro kolo).
Extrémní úroveň by spočívala v absolvování zážitkových programů ve dne či v noci - např. slaňování, noční bojové akce etc.
U extrémní by se dalo získat body jen za absolvování a výsledky, o žádný lov by tu nešlo, kouzlo by bylo samozřejmě v tom, že v rámci extrémních programů by účastník nevěděl úplně kam jde, jen by se oznámila náročnost...

Tohle není špatná volba. Čistě technicky 500 logů, je 10 hodin, jenom logování.
  • 0
Kolo jede

#95 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 12:43

Dain & Olik napsal/a:
umisteni mi vychazi v dostupnem zazemi nejakeho stredne velkeho mesta (ne vsichni touzi spat pod stanem, tak at je moznost zajistit si ubytovani), je potreba nejlip nejaky uzavrenejsi areal, kemp, skolu v prirode s budovou a prostorem ke stanovani..... co uz bude mit cast zazemi, ktere se da vyuzit

Právě proto jsem volil České Budějovice - Praha mi na takovou akci přijde až moc velká, v Budějovicích bych se rád pokusil najít nějakou školu, ve které by mohlo být zázemí...
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#96 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 12:49

Dej tomu ikonku mega event a jenom tohle Ti zajistí 100 lidí.
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#97 imagin156

imagin156

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 13:12

Ani nevim kde mám začít. Zařekl sem se že na diskuze chodit nebudu protože 90% lidí mele nesmysly, ale nedalo mi to abych nereagoval. Koukám že skoro nikdo kdo by chtěl uspořádat megaevent na žádném sám nebyl a nemá ani představu co to je zorganizovat akci pro 500-1000 lidí, 100-200 aut. V podstatě musím souhlasit s Dáinem. Nemá smysl tady popisovat co vše je nutné pro takovou akci udělat a to nejen z organizačního hlediska ale i z hlediska právního. Mege event bych tu rád ale už jen podle různých návrhů se bojím že v některých případech to bude spíš mega ostuda. A pokud to někdo opravdu myslí vážně, měl by mít za sebou alespon 1 megaevent jako návštěvník a pořádání akce pro větší počet lidí. PAK BUDE VĚDĚT O ČEM TO JE a nebude mimo mísu.
  • 0

#98 Housle

Housle

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 13:13

Czecho Cowboy napsal/a:

Právě proto jsem volil České Budějovice - Praha mi na takovou akci přijde až moc velká, v Budějovicích bych se rád pokusil najít nějakou školu, ve které by mohlo být zázemí...


Když chceš hledat něco v budějovicích tak proč se nezaptáš budějovičáků na:

www.geojih.cz
  • 0
DNF je důvod k další návštěvě.

#99 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 13:17

imagin156 napsal/a:
Ani nevim kde mám začít. Zařekl sem se že na diskuze chodit nebudu protože 90% lidí mele nesmysly, ale nedalo mi to abych nereagoval. Koukám že skoro nikdo kdo by chtěl uspořádat megaevent na žádném sám nebyl a nemá ani představu co to je zorganizovat akci pro 500-1000 lidí, 100-200 aut. V podstatě musím souhlasit s Dáinem. Nemá smysl tady popisovat co vše je nutné pro takovou akci udělat a to nejen z organizačního hlediska ale i z hlediska právního. Mege event bych tu rád ale už jen podle různých návrhů se bojím že v některých případech to bude spíš mega ostuda. A pokud to někdo opravdu myslí vážně, měl by mít za sebou alespon 1 megaevent jako návštěvník a pořádání akce pro větší počet lidí. PAK BUDE VĚDĚT O ČEM TO JE a nebude mimo mísu.


<sarkasmus>
Hlavně, že ty víš všechno
</sarkasmus>
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#100 imagin156

imagin156

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 13:30

Všechno vim , všechno znám, v Rusku jsem sice nebyl ale na megaeventu jo ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama