Přejít na obsah


Fotka

uveřejnění a čas


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 mariushka

mariushka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 13:18

Chtěla bych požádat reviewry o psaní času uveřejnění nových keší. Někdy tam je, jindy není. Bylo by fajn kdyby tam byl pokaždé, to kvůli FTF-kářům, těm co nemají PM. Sama ho nemám a eště když ho neměl ani cabodegata, pomáhalo nám dyž byl u nich čas uveřejněn. Taky mě před časem napadlo, esli by šlo schválit listing, ale dobu a čas uveřejnění nechat na ownerovi. Tím že si ji sám otevře kdy uzná za vhodné. Mohl by si počkat na FTF-káře :) Všimla sem si, že reviewři často otvírají keše v prac. dnech. Sama bych si ji aktivovala spíš o víkendu. Šlo by to ? Dík za odpověd.
  • 0

#2 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 13:26

Myslim, že když reviewra SLUŠNĚ ;) požádáš o čas zveřejnění, vyjde Ti vstříc, či se s Tebou domluví (vl.zkušenost). Ale aktivaci listingu bych určitě nechala na nich... :P A co se týká víkendů - občas si chceme přece obohatit (po)pracovní náročný den, no ne? :D Bez PM asi zadnou FTF nezvladnes... minimalne v Praze ne... Toť jen můj názor. B)
  • 0

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 14:07

Pokud vím, tak čas zveřejnění přidává do listingu Minarjo a tuším že i Poník. Je to na benevolenci reviewera a možná měl být tvůj dotaz resp. přání směrováno do vlákna pro reviewery... ... jak už tady padlo, když reviewera požádáš o datum a čas zveřejnění, tak se ti bude jistě snažit vyjít maximálně vstříct.
  • 0

#4 mariushka

mariushka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 15:31

Myslím že to co ste napsali vím. Spletla sem si vlákno to je fakt. Můj dotaz je směřovaný opravdu na reviewry. No chtěla bych si svou keš aktivovat kdy mi to bude připadat vhodné a mít možnost se rozhodnout podle své situace, pochopte sem zaměstnaná a pracuji na směny, jako mnoho dalších. A FTF se dá lovit i bez PM, několik jich takhle máme a to v Ostravě :) I tak dík za odpovědi
  • 0

#5 Honzula

Honzula

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 17:19

On je na tom každý jinak. Já pracuju nepravidelně v nepřetržitém provozu a volný víkend mám max. jednou do měsíce. Takže jsem naopak rád když vyběhne nějaká keška v mém okolí mimo víkend a já mám zrovna volno. Proto je jen dobře že je to tak jak to je B)
  • 0

#6 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 17:57

mariushka napsal/a:
Myslím že to co ste napsali vím. Spletla sem si vlákno to je fakt. Můj dotaz je směřovaný opravdu na reviewry.

Do Poradny to opravdu nepatří převádím na reviewry
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#7 mariushka

mariushka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 19:44

Ono to není o tom kdo kdy má čas lovit, ale o tom že otevření své keše bych považovala za svou věc, možná by zpočátku bylo víc nových keší o vikendu. Ale myslím že by se to ustálilo. Právě že čas máme každý jinak, tak právě proto by to bylo různorodější, si myslím... Možná by to bylo i pohodlnější pro reviewry, to ale netuším. Teď se objevují ale ne o víkendu, je mi jasné že nebudete kuli nám trčet u pc celý týden :)
  • 0

#8 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 19:47

mariushka napsal/a:
Ono to není o tom kdo kdy má čas lovit, ale o tom že otevření své keše bych považovala za svou věc, možná by zpočátku bylo víc nových keší o vikendu. Ale myslím že by se to ustálilo. Právě že čas máme každý jinak, tak právě proto by to bylo různorodější, si myslím... Možná by to bylo i pohodlnější pro reviewry, to ale netuším. Teď se objevují jen o víkendu, je mi jasné že nebudete kuli nám trčet u pc celý týden :)


To je ale téma pro Groundspeak a jejich vývojářský tým ;)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 20:03

mariushka napsal/a:
Možná by to bylo i pohodlnější pro reviewry, to ale netuším. Teď se objevují ale ne o víkendu, je mi jasné že nebudete kuli nám trčet u pc celý týden :)

Moje otázka na reviewera je - máte nějakou možnost nastavit datum a čas kdy má být keška zveřejněná nebo je to jen opravdu na tom "zverejnit teď!"

Osobně jsem nikdy neměl potrebu zveřejnit svoji keš v daný čas a mám dojem, že je to teď tak trochu moderní, že majitel se přijde podívat na lovce FTF k svojí kešce. Mně se to poštěstilo zcela náhodou jen jednou... Pro lovce FTF jsou notifikace, ostatním je to tak trochu jedno, kdy bude keška zveřejněná. Majitel dostane notifikaci, že bylo zveřejněno a jak už jsem psal, jistě se lze s reviewerem domluvit na datu a času zveřejnění a ten jistě rád pokud to je v jeho silách vyjde vstříct.
  • 0

#10 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 20:34

Systém Groundspeaku na GC.com v současné době NEumožňuje: a. přenechat publikaci na ownerovi - to snad nikoho nepřekvapí :) b. nastavit čas publikace v systému c. automaticky nechat vložit čas publikace do Publish logu Z toho se odvíjí vše ostatní. Tedy - pokud owner pošle kešku s větším předstihem do fronty (aspoň 3, ale raději i víc dní) a do reviewer note napíše požadavek, kdy schválit, má slušnou šanci uspět, aspoň tedy u mě. Jak jsem psal v b., systém sice neumí nastavit čas automaticky, ale lze tomu "pomoci" užitím skriptů a vzbuzení PC z režimu spánku či publikací přes mobilní připojení (Opera mini atd.). Rád bych ale apeloval na ownery, aby termín publikace žádali opravdu především tehdy, když to má opravdový význam (keška publikována v rámci eventu, požadavek na publikaci ve dne u kešek, kde v noci hrozí zbrklým FTFkařům nebezpečí :D atd.), ne vždy tomu tak je. Díky. Co se času publikace psaného do Publish logu týče. Tuto funkcionalitu jsem vyvinul já (jde o rozšíření jednoho Greasemonkey skriptu pro Firefox) a je na zvážení mých kolegů, zda ji použijí též či nikoliv. Geohorse skript opravdu zpravidla používá, ale jak říkám - nutné to není a navíc to funguje jen na vlastním PC, tj. na tom, kde je daný GM Firefox skript instalován. Při publikaci mimo vlastní PC by se muselo psát toto info ručně do textu Publish logu a to není ideální, proto i tato funkce nemůže být po nás na 100% požadována, jde o nepovinný "bonus navíc".
  • 0

#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 22:16

Minarjo, díky. Tak šup s tím do wikipedie a jen aby ji někdo četl..
  • 0

#12 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 22:23

Zaplaťpánbu, že si čas zveřejnění nemůže určit owner sám! To by to byla pěkně ujetá psychoterapie pro některé frustrované jedince, takhle trápit nešťastné huntery všemi možnými, nemožnými či zákeřnými časy zveřejnění a následného FTF odlovu :) A hned mě napadají možnosti jak by to šlo zneužít : namátkou třeba brzké ráno po blízkém eventu, nebo během zatmění měsíce či si zákeřně po zveřejnění počkat na nic netušící hledače a ze zálohy je strašit. No fuj!
  • 0
Retired slowcacher

#13 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 22:27

wmh napsal/a:
Zaplaťpánbu, že si čas zveřejnění nemůže určit owner sám!
To by to byla pěkně ujetá psychoterapie pro některé frustrované jedince, takhle trápit nešťastné huntery všemi možnými, nemožnými či zákeřnými časy zveřejnění a následného FTF odlovu :)
A hned mě napadají možnosti jak by to šlo zneužít : namátkou třeba brzké ráno po blízkém eventu, nebo během zatmění měsíce či si zákeřně po zveřejnění počkat na nic netušící hledače a ze zálohy je strašit.
No fuj!


Já myslím, že po dohodě to jde :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#14 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 22:42

wmh napsal/a:
Zaplaťpánbu, že si čas zveřejnění nemůže určit owner sám!
To by to byla pěkně ujetá psychoterapie pro některé frustrované jedince, takhle trápit nešťastné huntery všemi možnými, nemožnými či zákeřnými časy zveřejnění a následného FTF odlovu :)
A hned mě napadají možnosti jak by to šlo zneužít : namátkou třeba brzké ráno po blízkém eventu, nebo během zatmění měsíce či si zákeřně po zveřejnění počkat na nic netušící hledače a ze zálohy je strašit.
No fuj!

Jak už tady padlo, požádat o benevolenci reviewera a zveřejnit kešku v daný čas jde... ale máš pravdu, že by to mohlo být maso nechat to zveřenit ve 3:00 ráno apod :) Myslím, že do toho v budoucnu půjdu :P
  • 0

#15 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 22:50

Myslím, že do toho v budoucnu půjdu


Ale to bych pak nechodil na eventy :D Nebo minimálně na ty, na které chodí právě revieweri ;)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#16 mariushka

mariushka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2008 - 3:38

Díky za odpověd, tak už vím že to nejde. :) Bylo by fajn uveřejnovat vždy aspon ty časy, pro ty co nemají PM. Ale myslela sem že je to jednodušší.
  • 0

#17 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2008 - 6:36

mariushka napsal/a:
Bylo by fajn uveřejnovat vždy aspon ty časy, pro ty co nemají PM.

Přemýšlel jsem o tom, k čemu ti je mít čas v listingu, když nemáš PM a notifikace o nových keškách.. V takovém případě je FTF spíš otázka náhody a čas v listingu ti k tomu ani snad nepomůže.
  • 0

#18 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2008 - 7:31

sobikovi napsal/a:...V takovém případě je FTF spíš otázka náhody a čas v listingu ti k tomu ani snad nepomůže.

Nezlob se na mne, ale není to právě přesně naopak? PM kešerům to může být putna, přijde jim notifikace takřka okamžitě po publikaci, ti tam žádný čas zveřejnění nepotřebují. Naopak BM to ocení právě proto, když náhodou objeví novou keš a uvidí čas publikace, podle něj se mohou rozhodnout, jestli má ještě cenu se pokoušet o FTF...
  • 0
Berda

#19 SkiiiL

SkiiiL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2008 - 9:31

Aho Chci se zeptat jak je resena publikace novych kesi? Jde o to ze koukam na gc.com a vidim jak jsou publikovany nove cache a to s datumem o dva dni novejsim nez je moje cache (mimo jine ceka stale ve fronte na schvaleni). Jedna se o tradicionalku, tedy zadny vypocty a snad zadne problemy z me strany (neni to ma prvni cache). Nechci tim rejpat do revieweru, jejich prace si vazim, ale prijde mi to podivne:|. Nebo je to reseno tak, ze po publikaci si hodi autor ci reviewer datum vzniku cache na ten den kdy jest cache publikovana? Dik za odpoved
  • 0

#20 mariushka

mariushka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2008 - 9:47

Přesně jak píše Berda. Několik FTF takhle máme. Nebo se musí sledovat, kdy začne reviewr odpalovat keše v celé CZ. Číhali sme, a dyž tam byl čas mohli sme se lépe zorientovat. Poznali sme třeba taky, kdy usnul na klávesnici :). Podle toho jak šli na svět za sebou... :) Jednou sme keškovali u Starého Jičína, dyž sme v autě zapli internet, byly kolem nás asi 4 nově publikované keše, ale bez času. Vrátili sme se asi 15 km zpátky a riskli to, jenže ty keše tu vězely už pár hodin. Tak nás to mrzelo že tam zrovna nebyl ten čas.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama