Přejít na obsah


Fotka

Tvorba map


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2005 - 9:12

Software "Mapwel" (http://www.mapwel.biz), dalo by se říct CAD pro GPS. Svoje nascanované mapy zaregistrujete do souřadnic. Potom pomocí nástrojů vytváříte (vektorově) všechny typy linií, vyplněné plochy, mapové objekty, POI. Zpracujete i data ze svého měření (tracks + waypoints). Obsahuje i loader do GPS-ky.
Podporuje různé formáty (ESRI-šejpy, Ozi-PLT a WPT, eXchange-GPX, MapEdit-MP,....) I cena je zajímavá.

  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2005 - 12:13

Vypadá to moc dobře,ale než vytvoříš nějakou mapu tak to bude pěkná drbárna. Ale i tak dobrý,můžeš si vytvořit lepší mapu než nějakou podělaně předraženou Topo50CZ. Zkusím jak funguje ta volná verze a budu o tom uvažovat :o)
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2005 - 13:33

......Ale i tak dobrý,můžeš si vytvořit lepší mapu než nějakou podělaně předraženou Topo50CZ. Zkusím jak funguje ta volná verze a budu o tom uvažovat :o)



Nepovažoval bych TOPO 50CZ za podělaně předraženou a už vůbec ne špatnou. Návratnost podobné "investice" do tvorby map pro GPS Garmin není u nás (při počtu prodaných GPS a velikosti trhu) pro firmu až tak jasnou a rychlou záležitostí.... Ač jinak "pirátím" rád, zde jsem s investicí neváhal... obzvlášť když dostanete aktivační klíč na dvě GPS.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2005 - 13:51

Nepovažoval bych TOPO 50CZ za podělaně předraženou a už vůbec ne špatnou. Návratnost podobné "investice" do tvorby map pro GPS Garmin není u nás (při počtu prodaných GPS a velikosti trhu) pro firmu až tak jasnou a rychlou záležitostí.... Ač jinak "pirátím" rád, zde jsem s investicí neváhal... obzvlášť když dostanete aktivační klíč na dvě GPS.

No, mě na TOPO 50 vadí, že v ní nejsou cyklotrasy :-(
Po dotazu v Pikodasu se to zatím neplánuje, ale ptal jsem ze na jaře ...

  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2005 - 7:52

Tak jsem zkoušel tu volnou verzi a je to supr. Ovládání je jednoduché,rychlé a logické. Ale jak už jsem psal,vypracovat pořádnou mapu by dalo pěknou fušku,no ale kdybych za ni pak mohl kasírovat tolik jako za Topo50 tak proč ne :o)
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2005 - 8:57

Tak jsem zkoušel tu volnou verzi a je to supr. Ovládání je jednoduché,rychlé a logické. Ale jak už jsem psal,vypracovat pořádnou mapu by dalo pěknou fušku,no ale kdybych za ni pak mohl kasírovat tolik jako za Topo50 tak proč ne :o)


Včera jsem si udělal mapu okolí kolem chalupy (asi za 1,5 hodiny) a nahrál do Garmina a nemá to chybu. Podklad jsem vzal z digitálního atlasu (http://xeon.env.cz/website/mzp/), kde jsou aktuální mapy a jdou nastavit jednotlivá měřítka a odečíst souřadnice. Dokonce se mi povedlo sehnat léčivo pro tento software. Udělat celou ČR dá fušku, je to titěrná práce digitalizace (vektorizace). Možná by bylo dobré zdigitalizovat mapu ve velkém CADu (AutoCAD nebo MicroStation) a potom načíst do Mapwelu. Musím vyzkoušet - podám zprávu!
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2005 - 0:40

Včera jsem si udělal mapu okolí kolem chalupy (asi za 1,5 hodiny) a nahrál do Garmina a nemá to chybu. Podklad jsem vzal z digitálního atlasu (http://xeon.env.cz/website/mzp/), kde jsou aktuální mapy a jdou nastavit jednotlivá měřítka a odečíst souřadnice. Dokonce se mi povedlo sehnat léčivo pro tento software. Udělat celou ČR dá fušku, je to titěrná práce digitalizace (vektorizace). Možná by bylo dobré zdigitalizovat mapu ve velkém CADu (AutoCAD nebo MicroStation) a potom načíst do Mapwelu. Musím vyzkoušet - podám zprávu!

Jak moc to omezuje počet prvků ve free verzi?
A je tam zmínka o nekompletnosti map ...

Co všechno si Ti povedlo zkusit?

Mimochodem, jde vytvořit mapa, která se zobrazí nad původní mapou a doplní ji o další prvky?
Něco jako průhledný GIF obrázek ...

  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2005 - 8:24

Tak za ten odkaz na ty mapy ti uděluji 1*,protože on-line katastrálky sháním už dlouho,dík moc ! A pokud by jsi byl té dobroty a poslal mi odkaz na ten lék tak bych ti byl zauzlen,protože jsem hledal jako bláze, ale nenašel jsem nic. Jinak souhlasím že je to skvělý produkt,ale vytvořit mapu celé ČR by byla fuška,ovšem pokud by se pár lidí domluvilo a každý by udělal své okolí,třeba při dlouhých zimních večerech,tak máme mapu jako hrom a Topo50 se může jít píchnout :o) Stačí se jen domluvit a zadat si nějaká pravidla a kritéria,aby byly všechny mapy ve stejném stylu.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2005 - 9:17

Tak za ten odkaz na ty mapy ti uděluji 1*,protože on-line katastrálky sháním už dlouho,dík moc !A pokud by jsi byl té dobroty a poslal mi odkaz na ten lék tak bych ti byl zauzlen,protože jsem hledal jako bláze, ale nenašel jsem nic. Jinak souhlasím že je to skvělý produkt,ale vytvořit mapu celé ČR by byla fuška,ovšem pokud by se pár lidí domluvilo a každý by udělal své okolí,třeba při dlouhých zimních večerech,tak máme mapu jako hrom a Topo50 se může jít píchnout :o) Stačí se jen domluvit a zadat si nějaká pravidla a kritéria,aby byly všechny mapy ve stejném stylu.

Pokud se tam budou dělat i značené cyklotrasy, tak se s okolím Liberce připojím k teamu.
Prográmek jsem stahl a nainstaloval, ale musím si ho ještě vyzkoušet.
Můj mail je v hlavičce, ICQ mám 343044770

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama