Přejít na obsah


Fotka

Opravdu DOBRÁ GPS pro GC :-)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#1 TOREX

TOREX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 10:23

Předem se omlouvám těm kteří pod tímto tématem hledaji název a model GPS. Zvolil jsem je záměrně , neboť plánuji nákup GPS a snažím se získat zkušenosti z terénu - která že to navigace je pro hledání keší nejvhodnější. Prosím a stručné info jakou používáte a co je či neni na té vaší zcela in . Přesný model vítán


Předem diky TOREX


PS: Autonavigace určitě nejsou to co hledám ::-)
  • 0

#2 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 10:31

1. outdoorová 2. s citlivým přijímačem Garmin GPSMAP 60 CSx/Cx Garmin Colorado Garmin eTrex Legend HCx Garmin eTrex Vista HCx Kteroukoli z nich si koupíš, bude bohatě dostačovat. Výběr mezi uvedenými je už pak jen záležitost osobních preferencí, projdi si zdejší vlákna.
  • 0

#3 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 10:32

Geokeším pár měsíců. Koupila jsem auto Sony Navi-73 a po zjištění že to je pro auto super a na kešení na nic jsem přidala GARMIN VENTURE a celková spokojenost. Srovnávat nemohu, jinou zkušenost nemám. Jistě jsou lepší, ale také dražší. Tohle bylo za 6500,- Kč nové se zárukou.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#4 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 11:25

Používám Colorado 300 (předtím Etrex Legend) a o tom tu bylo napsáno spousty slov. Pro mne nejdůležitější: + citlivost (na tom jsou všechny co vypsal Abakus asi stejně) + mít v přístroji listing i hint je silně návykové + velký displej a velice pěkné zobrazení mapy - výdrž baterek
  • 0

#5 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 12:04

Používáme GARMIN eTrex H + Vysoká citlivost, ještě se nám nestalo, že by někde u kešky nebyl signál a to ani tam, kde si někteří kačeři stěžují. + Nízká cena. + Tužkové baterky. A dobré akumulátory dlouho vydrží. + Odolnost. - K waipontu jde dán jen 6 znaků jména a vybrat jednu z předdefinovaných ikonek. Ta nevýhod je nepříjemná, ale když je dobrá příprava, lze s tím lovit. Už jsem však jednou neplánovaně někam je a hledal kešku neznaje velikost ani hint, dokonce jsem nevědel, jestli to náhodou není mysterka.
  • 0

#6 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 12:33

Garmin GPSMAP 60 CSx/Cx
Garmin Colorado
Garmin eTrex Legend HCx
Garmin eTrex Vista HCx


plus ještě zmíněná Garmin eTrex H.

Nutno dodat že zmíněné přístroje jsou stejně/srovnatelně citlivé. Série H a HCx má stejný čip a Gpsmap má starší ale téměř stejný SirfStar III. V praxi nerozpoznatelné.

Jelikož se zde řeší opravdu dobrá GPS pro GC, tak se dá s klidem vybrat z těchto jmenovaných podle osobních preferencí displej/velikost/ovládání/výdrž. eTrex H bych ovšem pro absenci paměťové karty a fakt že se jedná o nemapový model ze seznamu vyloučil.
  • 0

#7 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 12:52

která že to navigace je pro hledání keší nejvhodnější

Myslím, že je třeba vybírat spíš podle toho, na co ještě jiného to budeš používat; na vlastní geocaching plně vyhovují i ty nejlevnější přístroje jako Geko 201 nebo starej Legend. Citlivost není nutná, ta je sice dobrá když zabloudíš v hustém lese nebo mezi skalami nebo mezi budovami, ale pro dohledávání keše by stejně přibližná poloha určená z odrazů k ničemu nebyla.
Geko 201:
+ malé rozměry, nosím to pořád s sebou místo kapesních hodinek;
- jen 6 znaků na waypoint, takže u geonovověkých 7znakových keší by po oříznutí mohlo dojít k duplicitě;
- malý displej, takže například při zaměřování nevím jaká je přesnost, protože není na téže stránce.
Legend:
+ no nekup to za tu cenu :-)
+/- má mapu, ale pouze ve 4 barvách (nicméně na výrobu vlastní mapy keší to stačí);
- zdá se mi, že možná mírně víc courá kolem klidové polohy než Geko.
  • 0

#8 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 13:09

Nic proti Geku nebo Legendu, pokud neáš moc peněz, tak se s tím hledat dá, ne že ne. V porovnání s CSx, Coloradem nebo HCx je ale minimálně o řád horší. Projeví se to v zapeklitějších terénech jako je hluboký les nebo údolí, nedejbože když člověk má nad sebou ještě mokré listí. Geko je na tom se signálem o něco líp, ale poměrně dobře si pamatuju, když jsme se študym šli hledat multinu v Brně - Kohoutovicích (les, údolíčko), jeho Geko to nedokázalo rozdejchat, pozici vítězoslavně zafixovalo ve chvíli, kdy jsme byli 10 metrů od finálky. Hodně nám tehdy pomohl SirfIII v PDAčku. Odrazy od skal můžou být pro citlivější GPSky problémem, ale v praxi jsem to zažil snad jednou nebo dvakrát.
  • 0

#9 petrplichta

petrplichta

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 13:27

ABAKUS: S GARMIN VENTURE nemáš nějakou zkušenost?
  • 0

#10 luda001

luda001

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 13:30

Co vim u etrexu je nejvetsi problem odlupujici se guma (dole u konektoru) A u noveho to zamrzi, sic reklamaci uznavaji. Sam mam coloredo a kdyby nic jineho..tak mit v nem vsechny tradicionalky s listingem, hintem a logy..se mi libi :)
  • 0

#11 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 13:38

TOREX napsal/a:
Prosím a stručné info jakou používáte a co je či neni na té vaší zcela in .


ve starsim vlaknu tady http://www.geocachin...ort=&rowstart=0 jsou mnou narychlo sepsane hlavni + - tech tri nejlepsich (garminackych) navigaci (60csx, colorado, legend/vista hcx) daji se koupit od 5090 kc

pokud mas prani LEPSI navigaci, neni jina volba - presne jak pise abakus.

geko ci legend jsou v hustsim lese ci v uzke rokli nebo ulicich bez signalu, to je holy fakt. kdyby byly citlivejsi, nevyrabely by se ty nastupnicke modely :). ale samozrejme ze se s tim hledat kese daji, jen je to trochu ztizene a clovek si musi jinak pomahat. problemy s odrazy mivaly 60csx v prvnich firmwarech, kdy docela v pohode ve skalnatem udoli clovek stal a pritom za 10 minut usel kilometr, jak gps nespravne vyhodnocovala okolni odrazy signalu a myslela si, ze je furt v pohybu. :) od te doby ok. jediny hacek s odrazy je, kdyz je clovek tesne u nejake kolme steny / u zdi baraku v uzke ulicce - to se pak podle zkusenosti gps plete o zhruba 10-15 metru. tohle geko / legend nedelaji, to je fakt - ty uz v tu chvili nemaji signal vubec :D

shrnuto, podtrzeno - LEPSI gpsky v podani garminu jsou ty 4 vyse jmenovane.
  • 0

#12 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 13:40

petrplichta napsal/a:
ABAKUS: S GARMIN VENTURE nemáš nějakou zkušenost?


Ne. Hlavně nevím, co to je. Pokud máš na mysli Garmin eTrex Venture, tak podle všeho je to nemapová verze eTrex Legenda. Garmin eTrex Venture Cx je zas lepší (displej, karty) než klasickej Legend. V obou případech ale není použit citlivý přijímač, tudíž pro ně platí to, co jsem napsal ke klasickému Legendu.
  • 0

#13 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 13:46

petrplichta napsal/a:
ABAKUS: S GARMIN VENTURE nemáš nějakou zkušenost?


etrax venture je nemlich to samy jako legend (tedy samozrejme vzdycky se shodnou kocovkou C, Cx ....) jen ma navic par drobnych veci co legend ve stejne rade ne - tusim ze budik, nejake hry...
  • 0

#14 petrplichta

petrplichta

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 14:15

Dík. Trochu jsem to i zkouknul v nabídkách. Pokud chci ruzumnou volbu, tak tedy koukat především na citlivější příjem. Takže to by byl asi Legend HCx nebo Vista Hcx. Jak je důležitá podrobná mapa?
  • 0

#15 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 14:23

petrplichta napsal/a:
Jak je důležitá podrobná mapa?


1. většinou není třeba tahat papírové
2. člověk se pak nežene za šipkou a lépe plánuje trasu
3. víme kde se pohybujeme a co se kolem nás nachází

Je asi tak milion důvodů mít po ruce dobrou mapu. A propos, blíží se vydání Topo Czech v2:p
  • 0

#16 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 14:35

Asi vzbudím pohoršení, ale používám PDA MIO A701 a nedám na něj dopustit. Jednak tam mám mapy, které chci (turistické, ZM, vojenské, orto, atd ...), jednak nemám problém s listingama, které si otevírám přímo z OZIho, GPS je velice přesná, pouze v hlubokých skalních soutěskách se stane, že ulítne o pár metrů nebo vypadne signál (ale komu ne, že ;) ), mám po ruce mobil, kalkulačku, internet a cokoli jiného, co se může hodit. Je velice malé a lehké. Vydrží přes 5 hodin na nabití, jako zálohu nosím olověný akumulátor (800g), jehož kapacita je nekonečná ;) Jediná nevýhoda je, že není "outdorové", ale to jsem vyřešil šňůrkou na krk, aby mi náhodou nespadlo na zem. A cena byla 6000,- Řekl bych, že toto je naprosto univerzální řešení.
  • 0

#17 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 15:01

Já bych rozhodně volil GPS s kompasem. Už jsem si na to tak zvyknul, že bych bez něj byl úpně ztracený. Místo zmateného pobíhání než se šipka zorientuje, je lepší se zastavit a podívat na displej kam to přesně ukazuje. ;) Listingy v přístroji také nejsou k zahození. Mám Kolouše kterého leckdo zatracuje, ale pro GC je to určitě dobrá volba.
  • 0

#18 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 15:11

MedoMys napsal/a:
Jediná nevýhoda je, že není "outdorové", ale to jsem vyřešil šňůrkou na krk, aby mi náhodou nespadlo na zem.


:D:D:D Očividně pro tebe outdoor = možnost pádu na zem. Co budeš dělat v případě, že bude pršet nebo sněžit? A co třeba v nějaké vlhké jeskyni? No a pak taky přijde zima.... a třeba teploty -10... už jsi viděl, co dělá displej PDAčka v opravdovém mrazu? A jako to PDAčko budeš ovládat v rukavicích?
Vím moc dobře, o čem mluvím, začínal jsem taky s PDAčkem. Nejvíc mě ho bylo líto na podzim, kdy jsem se přehraboval listím, hlínou a tak a ať děláš, co chceš, tak to vždycky trochu zašmudláš (maximálně ještě můžeš použít vodotěsný pytlík ale jaký je pak ovládání, to nevím).
5 h výdrže a 800g akumulátor k tomu? CSx mně jede na jedny baterky cca 15 hodin (i s podsvícením večer), když si vezmu pár nahradních, tak 800g nedocílím ani omylem a vydrž je několik desítek hodin. Od té doby, co používám CSx, GPSku nevypínám a mám celé tracklogy od rána do večera :)
  • 0

#19 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 15:16

No bez obav, pár lijáků, sněžení, mráz i jeskyně se mnou zažilo ;) V tom problém není. Většinou sebou akumulátor netahám, vystačím si celý den, když vypínám GPS. Když jdu ale na nějakou delší akci, rozhodně se mi 800g za ty možnosti, které oproti "jen" GPSce má, bohatě vyplatí.
  • 0

#20 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 15:22

Taky jsem býval zastáncem PDAček. Ale Garmin je Garmin. Kdo nezkusil, neuvěří ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama