Přejít na obsah


Fotka

Opravdu DOBRÁ GPS pro GC :-)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#21 ubi3

ubi3

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 15:57

hoj, i já jako bažant začínám s Legendem (díky za nákup z FRCu) a musím říct, že jsem si před jeho pořízením dal tak 2 týdny na vyhledávání pro a proti pořízení lepšího kousku. První 4 kešky jsem našel bez něj, takže i s dobrým hintem a vytisklou mapkou se dá leccos najít :-) Zatím lovím v nenáročném terénu a i když chvilku trvá, než do něj nadatluju nějaké souřadnice, ale jinak funguje *ťukťuk* spolehlivě. Určitě plus je výdrž (a tužkové baterie) a až na malé odchylky v terénu i přesnost. Pokud si dáš při hledání dohromady, co se kde může nacházet, pak ti odchylka 3-5 metrů vlastně nijak neublíží. Za pár praktických nevýhod, ale rozhodně ne PROTI, jsem zatím našel, že mi jako pravákovi překáží nepraktické umístění toho "joysticku" na levé straně, ale také to, že k notebooku nepřipojím ten jejich kabel (redukci na 9/25 pinů nemám), takže to musím strkat do pracovního PC. ;)
  • 0

#22 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 16:02

Měl jsem Legend a teď mám Legend HCx. Skoro nevím jak se mění baterky, protože to přes časté používání dělám velmi málo:D No bez legrace vydrží snad i všechno ostatní. Je to roztomilá a praktická mašinka na leccos. Do diskuse se jménem "Opravdu dobrá GPS" bych PDA, mobily s GPS, a nedej dopustit, mobil + modul GPS, netahal. Na rozdíl od jednoúčelovek (či "multi-GPS" = kolouch) je tam vždy nějaký kompromis. A pokud si říkáte, ten si to může dovolit, tak jsem student. Jste-li bez přehnaných prostředků kešujte s Legendem, máte-li na to kešujte s HCx a chcete-li něco speciálního berte CSx nebo Colorado. Úprava: Pochopitelně jsem si HCx nekupoval pouze na kešování, ale spíš jako něco co bych občas nazval poradce pro přežití nejen v přírodě, ale i třeba urbanistické džungli.;) May the Signal be with you! B)
  • 0

#23 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 17:13

s klasickým "Bédostrojem" Legendem jsem dodnes našel 200keší jak v lesích, tak ve "velkoměstě" (brno) a úplně v pohodě, neměnil bych. Donaviguje člověka 10-15 metrů ke keši a aspoň je to trochu adrenalin to hledat, s takovým SIRF3 strojem na dobře zaměřené keši to prostě člověka dovede až ke geopařezu a řekne mu "tož tady, ty šmudlo". To by mě vážně asi nebavilo. :( Jen hluboká zalesněná rokle nebo extrémně vysoké domy tomu dělají problém, ale není problém si cache nakrokovat podle interní TOPO50 a kvalitní domácí přípravy ve formě vytvoření tratě jsem projel neskutečné úzké lesní cesty a stezičky, a musím zaklepat Béda mě ve štychu nenenchal :)
  • 0

#24 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 17:39

ubi3 napsal/a:

Za pár praktických nevýhod, ale rozhodně ne PROTI, jsem zatím našel, že mi jako pravákovi překáží nepraktické umístění toho "joysticku" na levé straně, ale také to, že k notebooku nepřipojím ten jejich kabel (redukci na 9/25 pinů nemám), takže to musím strkat do pracovního PC.

;)

Já sem také pravák a joystick vlevo mi naopak velmi vyhovuje, asi proto že přístroj držím levé ruce. Stejně tak koloušek se levačkou ovládá dobře. Ty má na noťasu 25pin RS232 ?
  • 0

#25 Viky-11050

Viky-11050

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 19:57

No každý má svoje. My se teď blížíme k 600 a dlouho jsme hledali na geko101, teď máme zas nemapový - etrex h. A hledat se dá v pohodě, je pravda, že to chce důkladnější domácí přípravu, ale pokud se nejede "kombajn", tak do těch 10 cache za den není problém .
  • 0
Viky&spol.

#26 ubi3

ubi3

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 20:13

bodlak napsal/a:
Ty má na noťasu 25pin RS232 ?

Špatně počítám, 15... :D
  • 0

#27 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2008 - 21:01

ubi3 napsal/a:

bodlak napsal/a:
Ty má na noťasu 25pin RS232 ?

Špatně počítám, 15... :D

Tak to neni serial, ale VGA.
Jestli tam máš USB, tak by se dal použít převodník USB/RS232, sám jeden takový používám na Legenda.
  • 0

#28 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2008 - 7:02

pk84 napsal/a:
Do diskuse se jménem "Opravdu dobrá GPS" bych PDA, mobily s GPS, a nedej dopustit, mobil + modul GPS, netahal. Na rozdíl od jednoúčelovek (či "multi-GPS" = kolouch) je tam vždy nějaký kompromis.


Nechci se za každou cenu PDA zastávat, ale s tímto nemůžu souhlasit. PDA "opravdu dobrý GPS" rozhodně mají, jedinou nevýhodou je kratší výdrž akumulátoru a nejsou tak robustní. Pak už má jen samá pozitiva ;) Záleží ale, jak by s tím tazatel zacházal a na co všechno by se mu hodilo použití ...
  • 0

#29 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2008 - 8:31

MedoMys napsal/a:
PDA "opravdu dobrý GPS" rozhodně mají, ...


To nepopírám, dobrý GPS mají, ale je to stále a jen PDA s GPS a ne samostatný specializovaný přístroj. Trochu slovíčkaření, já vim;)
  • 0

#30 mekeke

mekeke

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2008 - 12:18

Ahoj jsem začátečník a scháním GPS asi nejlépe Legend, nemáte někdo info, kdo by ho prodal ?? ;)
  • 0

#31 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2008 - 13:53

meekee napsal/a:
Ahoj jsem začátečník a scháním GPS asi nejlépe Legend, nemáte někdo info, kdo by ho prodal ?? ;)


mame ;) staci si prohlednout oddeleni FRC ve foru

ted je tam napr http://www.geocachin...&thread_id=7943

jinak si tam klidne zaloz nove vlakno a napis, ze shanis legenda atd.. , treba se ti nekdo ozve.
  • 0

#32 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2008 - 14:30

Já byl teď šokován faktem že Mountfiled teď prodává Legenda s TOPO 50 mapou za 5500kč !!! :o :o :o koukám zlatá doba kdy byl tento komplet k mání za 2900kč
  • 0

#33 ubi3

ubi3

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2008 - 14:49

bodlak napsal/a:

ubi3 napsal/a:

bodlak napsal/a:
Ty má na noťasu 25pin RS232 ?

Špatně počítám, 15... :D

Tak to neni serial, ale VGA.
Jestli tam máš USB, tak by se dal použít převodník USB/RS232, sám jeden takový používám na Legenda.

Sakra, samozřejmě, že USB mám, asi sem to napsal blbě :(
  • 0

#34 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2008 - 16:54

Zajímavé je jak Garmin zredukoval svoje modelové řady, viz. www.garmin.com.
Z eTrexů např. zůstávají starý Legend a Vista (tahle letitá série je populární "budget" :D ), série H včetně všech HC a HCx. Všechny C a Cx jsou "discontinued" (včetně velmi aktivně nabízeného Venture Cx). Jen tak pro zajímavost.
  • 0

#35 mekeke

mekeke

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2008 - 11:03

Dain & Olik napsal/a:

meekee napsal/a:
Ahoj jsem začátečník a scháním GPS asi nejlépe Legend, nemáte někdo info, kdo by ho prodal ?? ;)


mame ;) staci si prohlednout oddeleni FRC ve foru

ted je tam napr http://www.geocachin...&thread_id=7943

jinak si tam klidne zaloz nove vlakno a napis, ze shanis legenda atd.. , treba se ti nekdo ozve.


diky jdu na to kouknout
  • 0

#36 TOREX

TOREX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2008 - 22:25

Diky všem. Asi vhodná volba vzhledem k podpoře GC je COLORADO cena neni optimalní ale žijeme jen jednou, že ? Tedy rozhodovaní neni jednoduché, ale vzhledem k tomu, že mi byl nadělen jen jeden život tak jej chci užít na plno a projet jej první třídou. Tedy hodně štěstí při dohledávání a mudloprostý prostor přeje TOREX :D
  • 0

#37 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2008 - 23:56

TOREX napsal/a:
Tedy rozhodovaní neni jednoduché, ale vzhledem k tomu, že mi byl nadělen jen jeden život tak jej chci užít na plno a projet jej první třídou.
:D

Tak to je pěkně řečeno, souhlasím a "užívám" si Kolouše :D:D:D
  • 0

#38 TOREX

TOREX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2008 - 20:01

Diky všem za baječné rady. Po dlouhém zvažení jsem otestoval Destila:-) Tedy Modul Evolve solar a Nokia 3110 .Jelikož mi nedělaji datové přenosy potíž ( finančně ) , je nade vše si kdykoliv a kdekoliv bez přípravy stahnout aktuální cache v okolí. Vše nezbytné jako hinty a logy jsou rovněž k dispozici a zaplatit za datové připojení ve výši 119 Kč měsičně u T-Mobile se mi nezdá moc. Paradoxně jsem se dočetl o nevhodnosti tohoto modulu pro Geocaching. Po strovnaní se SonyEricssonem C 702 a Nokii 6650 s instalovaným Destilem ( myšleno tim HANDYGEOCACHING)- mohu konstatovat že, odlovy s EVOLVEM po 64 nalezených cache jsou jedny z nejpřesnějších. Tam kde NOKIA 6650 váhá a litá, navíc ji trvá než se usalaší tam má EVOLVE naprosto jasno. Taky Výdrž je neodiskutovatelná. Samostatné napajeni modulu a mobilu je k dobru a solarní panel pár mínut navíc za den určitě taky přidá. Pokud je k dispozici GEOROBOTEK tak je umistění modulu na jeho hlavu přimo ideální ( to byl vtip :-) Tedy uzavirát tuto diskuzi ještě chvili nebudeme - uvidíme jaky další modul či GPS (COLORADO,OREGON co bude dál Grand Canyon ?) nám život přinese. Tedy odlovu zdar a přispěvkům zvláště:-)
  • 0

#39 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2008 - 20:24

Prvních dvacet bez GPS,zbytek s autonavigací od Garmina.S nahranou turisitickou mapou ČR,ve městech Atlas,v Německu slušně podrobnou mapu Evropy.Cestou se dobíjí v autě a naviguje,používám jí v práci a do třetice na GC.Na to naše hledání zatím bez problémů.
  • 0

#40 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2008 - 7:49

TOREX napsal/a:
Diky všem za baječné rady. Po dlouhém zvažení jsem otestoval Destila:-)

Tedy Modul Evolve solar a Nokia 3110 ... Paradoxně jsem se dočetl o nevhodnosti tohoto modulu pro Geocaching.


To ti vysvětlím. První série EVOLVE byly geocaching-enemy, po stížnostech uživatelů firma změnila firmware a novější jsou už geocaching-friendly.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama