Přejít na obsah


Fotka

Cryptic coordinates - změna listingu i obtížnosti


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 18:07

Cryptic coordinates:
http://www.geocachin...b5-434b833dd6d4

Doplnění listingu, aby mystery byla lépe řešitelná a aby se i nezasvěcení dověděli něco nového. Doplněny i informace o zajímavostech poblíž místa uložení.
V souvislosti s tím upravuji obtížnost z původních 3 hvězdiček na 2.
  • 0
Motto: It's not about the number you've found it's about the fun you had along the way.

#2 hreg

hreg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2008 - 17:24

Pro je to zjednodušeno u CC I., kterou jsem vyluštil od boku, a ne pro CC II. s kterou zatím nemůžu hnout ? :D
  • 0

#3 Lukhin

Lukhin

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2008 - 7:35

Už od začátku CCII nevím a nevím a přitom jsem snad prohledal vše, asi né důkladně, ale na potřetí už nevím :-( CC1 se dalo, co nevidíš na stránce, hledej v.. ;) Což zřejmě neplatí pro CCII :@ :)
  • 0

#4 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2008 - 8:26

Ha, tak konečně me to donutilo podívat se keškám na zoubek, a je to tam :-) Popis u jedničky hodně napověděl, tak že hlavně z té dvojky mám radost, ale jako melej kluk, až se divím, že jsem to lousknul asi do pěti minut :-D Jak bude čas, na místo se vypravím.
  • 0

#5 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2008 - 10:25

Vůbec, ale vůbec se mi tento přístup nelíbí. Obě "Cryptic coordinates" jsem vyřešil v původním znění listingu a měl jsem z toho velkou radost. U jedničky dlouho trvalo, než mně napado, jak na to jít a najednou je návod naservírován přímo v listingu. Jak k tomu přijdeme my, kteří jsme vyluštili a odlovili keš s vyšší obtížností a teď se obtížnost snížila?

Domnívám se, že měnit skutečnou obtížnost mysterky není správné, pokud se jednou rozhodnu, že nic neprozradím prvním kačerům, tak nic neprozradím ani později lovícím kačerům. Mohu však změnit počet hvězdiček, když dle odezvy kačerů je luštění jednodušší nebo naopak složitější, než jsem původně myslel. Ním neměním skutečnou obtížnost, ale pouze opravuji označení obtížnosti na skutečný stav.

Pokud autor chtěl luštění přiblížit i dalším lidem, měl založit novou kešku a tu původní případně archivovat.

Ještě si myslím, že na geocaching.com je koncepční chyba, kdy při zakládání keše musí být listing schválen reviewerem, ale pak ho může autor editovat dle libosti.

Co si o tom všem myslíte?
  • 0

#6 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2008 - 10:41

rodinka Veverek napsal/a:
Jak k tomu přijdeme my, kteří jsme vyluštili a odlovili keš s vyšší obtížností a teď se obtížnost snížila?

Budete z toho mít dobrý pocit, o tom snad geocaching je. Nedělejte z toho boj, prosím.

Co se týče možnosti opravovat listing po schválení: Kdyby každou změnu museli schvalovat rewieveři, tak by se z toho zbláznili, a stejně, jak by měli posuzovat, kterou změnu povolit a kterou ne?
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#7 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2008 - 11:41

rodinka Veverek napsal/a:
Co si o tom všem myslíte?

Je mi to šumafuk :).

Sice by mě hodně štvalo kdybych s horolezeckým náčiním ulovil třeba nějakou 5-kovou cache a následně by ji autor umístil do pařezu aby se dala líp najít, ale co už. Přece nejde o body.

A hlavně ... všichni si určitě pamatují jak tu před nedávnem proběhla aféra se seznamem cílových souřadnic u mysterek, leckdo zná kačery kteří uloví 5-kovou cache prostě tak že pro ni vyleze někdo jiný, atd.. Prostě, schopnosti a úroveň kačerů se nedá hodnotit podle toho co mají ve "found listu". A naopak, lidi které znám osobně, tak u nich se stejně nekoukám na parametry keší které odlovili, protože zajímavější jsou zážitky a ne počty hvězdiček.

Něco jiného bych říkal, kdyby se v geocachingu pořádaly soutěže. Ale vzhledem k tomu že je to individuální "sport", tak pro mě za mě, ať si autor mění co chce :D.
  • 0

#8 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2008 - 12:45

rodinka Veverek napsal/a:
....Co si o tom všem myslíte?


ze bysme nemeli gc brat az tak moc k honeni ega :D tys ji dal jeste tezkou = ses dobrej. a to te o ten pocit nekdo obere zmenou listingu? ;)

kesku vytvari autor pro nas, je to jeho pravo nakladat s listingem dle jeho prani a umyslu.

a jak uz zaznelo vys - aby revs jeste ke vsemu kontrolovali zmenu v listingu ... to je a) utopie, a k tomu by to byla b.) totalni diktatura.

trocha nadhledu a usmevu B) ... nebe je modry, voda mokra a satan claus na nas ciha .... ;)
  • 0

#9 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2008 - 13:25

Sice mě to trochu mrzí, ale je fakt, že jsem rozlouskl původní zadání za asi 10 sekund. Někdo nad tím strávil dlouhé minuty nebo hodiny. Jak je vidno, tak míra obtížnosti je velmi relativní i když dáš různým lidem stejné zadání. Takže nějaké změny nebo nezměny počtu hvězdiček jsou tak jako tak nicneříkající.
  • 0

#10 Gastowski

Gastowski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2008 - 13:58

S Pošmerovým postupem na jeho keši nemám problém.Kdo chtěl tak si ji odlovil se zvýšenou obtížností, přece se hodnota logu nesnižuje dodatečně. Úplně stejně to udělal ZCH na GC1C045.Libi se mi to a chválím, jejich přístup.
  • 0

#11 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2008 - 14:14

Bych to nevidel tak tragicky, mozna lepsi trochu napovedet verejne, nez neustale davat individualni hinty, potazmo spolehat na nakopnuti od kamarada, ne ? btw, ja za minutu nestihnu otevrit ani prohlizec, a koukam, ze dle dnesnich logu to nekdo louskl za dve sekundy... no, to bych dokazl s tezi aji kdybych vedel presne kde a co pocitat, prekladat, hledat... Ale faktem je, ze jak udelat druhy level me napadlo jeste driv, nez jsem videl zadani, pac jsem si pomyslel neco.. hm, takova cipovina, to by slo udelat zrovna treba tak...hle. :)
  • 0

#12 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 7:01

Jestli se k tomu mohu jako autor této cache vyjádřit: Změna listingu (přidání nápovědy) nebyla plánována, byla uskutečněna na základě "zpětné vazby" čili odezvy od některých kačerů na tuto cache v poslední době. Prostě jak píše i Autacek: zdálo se mi, že je lepší trochu napovědět veřejně, než dávat individuální hinty, potažmo číst stručné až naštvané logy typu: vyluštěno až po nápovědě (hintu), takovouhle "zradu" jsem fakt nečekal apod. Na základě osobní korespondence s těmito kačery, jsem dospěl k podobnému závěru jako ZCH na GC1C045: ti co se v tom trochu orientují, už mají většinou vyluštěno, ostatní se s tím mohou zbytečně trápit a po nápovědě jak na to jsou často akorát naštvaní, že to bylo jen pro "vyvolené" a cache trochu ztrácí smysl. Jinak jak už bylo zmiňováno: hvězdičkové hodnocení je hodně subjektivní. V listingu (do logů vložena poznámka note) je výslovně zmíněno, odkdy byla nápověda přidána a proč, takže beru jako samozřejmé, že kdo ji našel do té doby, tak to měl těžší a s původní obtížností. Omlouvám se, pokud ta jedna hvězdička dolů někoho zlobí, třeba zas pro změnu ten upravený listing někoho potěší (opravdu těžko vyhovět všem) ;) P.S.: Změny ani přidávání další nápovědy na CCII neplánuji :)
  • 0
Motto: It's not about the number you've found it's about the fun you had along the way.

#13 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 7:16

Respektuji autora cache, který dal nápovědu k luštění. To je čistě jeho věc. Co nechápu, jsou reakce kačerů, kteří když na to nemají, tak si píší autorovi o nápovědu. Ano , je to prostě tak. Nebudete mít prostě všechny keše odlovené. Někdo něco nevyluští, někdo nevyleze, jiný se nepoptopí nebo nedoplave. Co je na tom tak složitýho pochopit? Každý den cestou do práce koukám na pětkovou cache. Tu skálu prostě nevylezu. Což takhle napsat autorovi, ať na pár dní dá dolů :-))
  • 0

#14 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 8:38

Problém je v tom, že spousta mysterek má v listingu něco jako "po nakopnutí autorem", případně "tak jsem tuhle mysterku odlovil s kamarádem, který ji vyluštil". Nebo kolik mysterek se najednou odloví po eventech, žejo. Takze rozhodne ne vsichni maji tu skalu stejne vysokou. Ale urcite je lepší, když tam ferove uvede, jak k tomu "bodu" prisel, nez kdyz jen napise "to me dalo" a mysli tim, jak mu to dalo, nez zlomil autora, ktery ho k vysledku dokopal.
  • 0

#15 tonda_BM

tonda_BM

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 12:29

Na jednu stranu naprosto chápu všechny ty, kteří na celou záležitost přišli hned, respektive bez nápovědy a teď možná cítí jako křivdu, že to ti ostatní budou mít jednodušší. Na druhou stranu pokud s něčím nemůžu hnout a po čase dostanu nějakou drobnou nápovědu, kterým směrem se ubírat, tak proč ne. Pokusím se danou problematiku nastudovat, nebo alespoň vygooglit dostatek informací a daný problém vyřešit. Bodík to možná není úplně "čistý", ale na druhou stranu se zase poučím v něčem o čem jsem třeba neměl ani zdání.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama