Přejít na obsah


Fotka

Zakopávané / Zakopané cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
52 odpovědí na toto téma

#41 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 14:00

To jako, když si vykopu na svém pozemku 10 m studnu, tak si musím se státem uazvřít smlouv na užívání jeho majetku (pronájem díry, opatrování vykopané zeminy, odebranou vodu atd ?). Nějaká střelba od boku, ne ?


A Ty jsi nikdy neslyšel o tom, že před vykopáním studny žádáš o stavební povolení a následně platíš státu daň? Co je to jiného než uzavření smlouvy mezi Tebou a státem?
  • 0

#42 OSRST

OSRST

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 16:18

Připadá mi to pořád dokolečka, chce se mi napsat: jak kdy, někdy to vadí a jindy ne (jako vždycky). A to mám na mysli jak zakopávání do země, tak lezení po stromech nebo tlučení hřebíků do nich. Když bude keš zakopaná tam, kde žádné zajímavé kytky nerostou, kde se nepoškodí kořeny stromů a kde to nezpůsobí erozi (jak ukrývání tak hledání), tak ať se klidně i zakope. Ale je fakt, že když to bude víc než nějakých 30 cm hluboko, byl bych jako vlastník rád, aby se mě na to někdo zeptal. A to i jako "vlastník", tedy pracovník organizace pověřené péčí o pozemky státu. Pokud jde o lezení na stromy, proč ne, nejsou-li památné. Jsou-li tam ale mechy, lišejníky, brouci roháči, dutiny apod., tak také raději ne nebo po poradě s odborníkem. S těmi hřebíky to už není tak jednoznačné, jednak kvůli zavlečení houbové infekce a druhak potom při zpracování dřeva na pile. Pokud tyto aspekty rozumně zhodnotíte, třeba i ve vztahu zda jde o strom přirozené druhové skladby nebo nějaký vetřelec, tak si odpovíte sami. Ale je fakt, že v našich interních materiálech jsou vždy zákazy tlučení čehokoli do stromů i do půdy, pokud hrozí poškození kořenů. Je ale také pravda, že provaz utažený kolem kmene či větve není vhodnou alternativou. Ondra Vítek, AOPK ČR, ondrej.vitek@nature.cz, tel. 241082310
  • 0

#43 hreg

hreg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 20:15

mtauf napsal/a:

To jako, když si vykopu na svém pozemku 10 m studnu, tak si musím se státem uazvřít smlouv na užívání jeho majetku (pronájem díry, opatrování vykopané zeminy, odebranou vodu atd ?). Nějaká střelba od boku, ne ?


A Ty jsi nikdy neslyšel o tom, že před vykopáním studny žádáš o stavební povolení a následně platíš státu daň? Co je to jiného než uzavření smlouvy mezi Tebou a státem?


To je myslím trochu mimo mísu, stavební povolení je na dílo, ne na to co ze země vyhrabu. Otázka se netýkala nějaké studny ale těch tří metrů, pod kterými už je vše státu. Zajímal by mně konkrétní zákon kde je to uvedeno, i když pochybuji, že takový existuje.
  • 0

#44 CZJ

CZJ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 16:14

OSRST napsal/a:
Připadá mi to pořád dokolečka, chce se mi napsat: jak kdy, někdy to vadí a jindy ne (jako vždycky). A to mám na mysli jak zakopávání do země, tak lezení po stromech nebo tlučení hřebíků do nich.

Jako člověk na svém místě možná víš, že nejhorší je srážka s fanatikem. To co píšeš je svatá pravda, ale to je tak asi vše, co s tím zmůžeš. Přitom tady prochází k pravidelnému porušování pravidel a většina reviewerů to stejně neřeší.
  • 0

#45 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 21:20

CZJ napsal/a:
a většina reviewerů to stejně neřeší.

A jak to ten reviewer má při schvalování zjistit? Co takhle zkusit někdy místo výčitek napsat třeba Děkuji, že svůj volný čas tráví reviewer dobrovolnou prací abych se já mohl bavit (až na to budu mít chuť, náladu a čas).
  • 0

#46 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 438 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 11:57

Ano, pod příspěvek mtauf se mohu podepsat taky! Všichni zde zúčastnění mají kousíček pravdy, z čehož vyplývá, že když se nic nepřehání a používá se s citem to, co máme mezi ušima, tak nemusí docházet k různým střetům a bude dobře na Zemi! Oli
  • 0
1.

#47 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 13:42

Ivank napsal/a:
když se nic nepřehání a používá se s citem to, co máme mezi ušima

a jak mam brejle pouzivat s citem? ;)
  • 0

#48 hradnik

hradnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 13:52

Tak už mám objednaný bagr a budeme ukládat Megalarge keš někde poblíž Macochy. Případnou skálu odstřelíme a zbytek odbagrujeme. Měla by být velká cca 15 x 30m a v hloubce 55,42m, jde nám přeci o velikost, kvůli obchodování, ne? Počáteční obsah bude 1 328 459 kinder figurek, které se během půl roku díky "equal trade" změní na 589 468 kaštanů, žaludů, projetých jízdenek z vlaku, použitých plastových vidliček a jiných blbin. Takže se to opravdu vyplatí! A co na to ochrana přírody? Na tu kašlem! Vždyť my jsme GEOkačeři, ne? My můžeme všecko!
  • 0

#49 koyamas family

koyamas family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 16:44

->hradnik: A proč byste bagrovali a stříleli skály. Uložte bednu rovnou do Macochy a tu zasypte. :D
  • 0

#50 hradnik

hradnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 21:08

No vidíš, to mě hned nenapadlo, a mohla byse lovit při proplouvání kolem z lodiček. A podmínkou odlovu by bylo vyfocení kačera, jak vypouští do Punkvy nějakou chemikálii
  • 0

#51 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 7:02

Dain & Olik napsal/a:

Ivank napsal/a:
když se nic nepřehání a používá se s citem to, co máme mezi ušima

a jak mam brejle pouzivat s citem? ;)

zeby malo buduce prazske cito podminku? B)
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#52 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 14:33

Jednu napůl zakopanou large keš jsme našli u Vyškova a moc se nám nelíbila. Byla to large pro large, nic originálního. Pokud už založit large keš, tak vybrané místo k tomu musí přímo vybízet. Úvaha zakládajícího by se měla ubírat opačným směrem. "Zhruba v této lokalitě chci udělat keš, tak kam ji schovat? Jé, tady je hezké místo, sem vejde large." A ne "Chci založit large, ale není kam, tak ji musím zakopat."
  • 0

#53 Romir

Romir

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2009 - 22:41

Mohli bychom se prit o vyznam vety "Caches that are buried..."
Ja to pochopil tak, ze nesmi byt "pohrbena", tedy vykopana dira a kes zahrnuta zeminou, aby kaceri museli pro nalezeni kopat. Coz je myslim logicke, staci ze takhle jsou vzdycky vsechny parezy v okoli rozryte. Naopak vyhloubeni otvoru pro umisteni kese a jeho "oznaceni" tak, aby to cacherovi bylo jasne, muze byt pro okoli kese naopak prinosem.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama