Přejít na obsah


Fotka

Ještě jednou o mapách


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
61 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2005 - 9:52

Taky jsem jim posílal mail (s popisem chyb v mapě) na kontaktní adresu kterou jsem našel u nich na webu, a odpověděli mi. Dokonce celkem podrobně, takže teď aspoň už vím že vektorová data si zpracovávají sami, ale routovací podklady mají od extra dodavatele.
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2005 - 15:18


Jinak ty chyby uz posilam cca 1,5 roku a konkretni reakci na muj podnet jsem zatim nezaregistroval....


Ja naopak dnes po upgrade 10R na verzi 5 k memu uspokojeni zjistil, ze vsechny me pripominky ohledne nepresnosti map (Davle, Pardubice,...) a dokonce i routovani (napr. v Praze pres podchody a schody pro pesi, v Pardubicich chybne routovani z 37 na 2, routovani pres lesni cesty se zakazem vjezdu (za Krhanicemi),... ) byly v teto verzi opraveny. Diky teto positivni zkusenosti budu objevene chyby na Picodas odesilat i nadale.
Otazkou zustava, zda tyhle konkretni opravy byly diky mym upozornenim, nebo na to prisli sami :-)

  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2005 - 10:14

Technická poznámka: Autoři map z gps-maps.info pravděpodobně nekreslili všechno sami. Velkou část mapy (ulice v různých městech, atd.) vytvořili sami, ale spoustu jiných vektorů (např. silniční síť a vodstvo) zřejmě převzali z jiných veřejně dostupných zdrojů. To je samozřejmě OK, nemá smysl duplikovat práci a znovu po svém dělat to co je už k dispozici. Jen tím chci říct, že je naivní představovat si že když někdo zvládne ve volném čase vyrobit tuhle mapu, tak bude mít za půl roku (i za peníze) hotovou profesionální mapu v kvalitě srovnatelné s komerčními mapami.

A pro mě je perspektivnější dát 4000 za mapu která se stále vyvíjí, upřesňuje, a jejíž autoři mají zájem na zisku a tudíž i na dalším vývoji mapy, než investovat polovinu téhle částky a s napětím čekat jak to dopadne a jestli se tým nerozhodne to zabalit.

  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2005 - 19:34

Ja jsem si koupil u Shocartu atlas Ceske republiky(1:50 000) za 999Kc+ postovne 99Kc,takze zadnych 6300Kc. Je to soubor mapovych listu A4,ktere se daji do mapniku,muzes si po nich carat,pak poznamky vymazat,ve vetru se to netrha,beru si sebou jen mapy,ktere potrebuji!
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2005 - 19:51

Máš pravdu "už" jsme dva a dva zůstaneme,protože českej národ je národem srabů a vlezdoprdelů,vždy tomu tak bylo a nadále i bude!
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2005 - 16:02


Mimochodem - Atlas 10R je vhodný i pro lesníky, protože routuje po neveřejných komunikacích Jundrovské v oboře (včera jsme tam byli s Dape).

Mne routovala 10R i na cestičkách v parku v Kopidlně, při příchodu k Black Goat, Blue Field. Bylo to docela humorné, jak se snažila, abych nešel nejkratší cestou přímo po trávníku :-)
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2005 - 9:59

No, mě připadá jen trochu nelogické, že v obou mapách (Atlas10R i TOPO50) je obrovské množství shodných dat, a rozdíly mezi mapami jsou (z mého uživatelského pohledu) jen v možnosti autoroutingu, v TOPO vrstvě, a v turistických značkách. Chápu Picodas, že routovatelnou mapu nechtějí prodávat za stejnou cenu jako obyč., a že se to dá vyřešit jen samostatnými mapovými produkty, ale potěšilo by mě kdybych s jistotou věděl, po které mapě sáhnout když potřebuji znát lesní cesty (jednu dobu to byl Atlas10R, teď je to myslí spíš ta TOPO50), atd.
  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2005 - 8:48

Ja jsem si koupil u Shocartu atlas Ceske republiky(1:50 000) za 999Kc+ postovne 99Kc,takze zadnych 6300Kc. Je to soubor mapovych listu A4,ktere se daji do mapniku,muzes si po nich carat,pak poznamky vymazat,ve vetru se to netrha,beru si sebou jen mapy,ktere potrebuji!

Skoda ze takovy atlas nema KCT, respektive doufam ze ho v brzku budou mit. SHOCart mi opravdu nevyhovuje. Zvyklej na spoustu detailu a podrobnosti z map KCT jsem jednou s pujcenou mapou SHOCart zbytecne na Slovensku skorobloudil. Zase se musi nechat, je to vetsi dobrodruzstvi, jestli clovek trefi kam chce.
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2005 - 22:22

Máš pravdu "už" jsme dva a dva zůstaneme,protože českej národ je národem srabů a vlezdoprdelů,vždy tomu tak bylo a nadále i bude!


Pokud si to mam brat osobne, tak mne to urazi. Ani ne to prvni, ale to druhe slovo. Docela by mne zajimalo, proc nekdo napada druheho takhle slovne, aniz by k tomu mel nejaky duvod. Zamysli se nad sebou.
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2005 - 22:55

Máš pravdu "už" jsme dva a dva zůstaneme,protože českej národ je národem srabů a vlezdoprdelů,vždy tomu tak bylo a nadále i bude!

Nejsou nějaké skvrny na slunci, že tu je najednou tolik emocí ......

  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2005 - 0:49

Máš pravdu "už" jsme dva a dva zůstaneme,protože českej národ je národem srabů a vlezdoprdelů,vždy tomu tak bylo a nadále i bude!


To jsou fakt trochu silná slova. Každý národ je přece národem všech, kdo v něm žijí. Žijí-li v něm také Srabi a
Vlezdoprdelové, tak je i jejich národem. Ale pokud v tom národě je i někdo jiný, tak takový národ není výlučně národem S a V. Jde o to, aby se ti jiní nenechali otrávit a zhnusit, ale aby začali něco užitečného dělat, jinak se z nich také časem stanou S a V! :-)
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2005 - 14:56

Myslím, že TOPO50 snad používá podklady od SHOCART, proto jsou možná ty turistické cesty tak nepřesné, Shocart asi nedostává upgrady od konkurenčního KČT, který je občas přeznačí jinak, jinou barvou a jinudy... Jen tak tipuji. Proč by KČT upozorňoval v tištěných mapách, že "některé konkurenční mapy" nemají tur. síť aktualizovanou.
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2005 - 23:35

Nejsou nějaké skvrny na slunci, že tu je najednou tolik emocí ......

Obavam se, ze to muzeme svest tak maximalne na jejich nedostatek. :-)
http://sohowww.nascom.nasa.gov/sunspots/

  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2005 - 8:28

Toto neplatilo přímo na nikoho z vás,tak si to prosím neberte osobně,ale neuškodí když se nad tím více zamyslíte. Zkuste se podívat zpět do dějin našeho národa,to je jasný příklad jací jsme hrdinové,vždy jsme byli akorát posluhovači a uměli jsme se dobře přizpůsobit situaci. A co se vlezdoprdelů týká,zkuste se podívat kolem sebe co lidé dokážou udělat pro kariéru,vždyť je to úplně směšný,kdyby byli menší tak by jim z šéfovi prdele koukali jenom nohy. Takže když tady Solipso nadhodil tu možnost s mapami,což byl velice dobrý nápad,snesla se na to jen kritika a nikomu se do toho nechce,není to škoda?
  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2005 - 8:43

Takže když tady Solipso nadhodil tu možnost s mapami,což byl velice dobrý nápad,snesla se na to jen kritika a nikomu se do toho nechce,není to škoda?

Škoda bude, až dáš 2000 Kč a žádná skutečně použitelná mapa se stejně nepodaří dokončit.

Obávám se, že používáním silných slov se nedá získat více lidí na svoji stranu ...

  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2005 - 14:35

Toto neplatilo přímo na nikoho z vás,tak si to prosím neberte osobně,ale neuškodí když se nad tím více zamyslíte. Zkuste se podívat zpět do dějin našeho národa,to je jasný příklad jací jsme hrdinové,vždy jsme byli akorát posluhovači a uměli jsme se dobře přizpůsobit situaci. A co se vlezdoprdelů týká,zkuste se podívat kolem sebe co lidé dokážou udělat pro kariéru,vždyť je to úplně směšný,kdyby byli menší tak by jim z šéfovi prdele koukali jenom nohy.
Takže když tady Solipso nadhodil tu možnost s mapami,což byl velice dobrý nápad,snesla se na to jen kritika a nikomu se do toho nechce,není to škoda?


Myslím Jiříku, že bys měl minimálně vrátit školné za dějepis ;-) Nelze generalizovat něco tak složitého, jako je tisíc let dějin národa. Bohužel je tvůj názor silně zakořeněný a často opakovaný bez toho, že by se dotyčný obtěžoval studiem historie. To jen tak naokraj - neber si to osobně.
Solipso nadhodil téma, ke kterému se mnozí vyjádřili a zdá se, že nemá naději na úspěch. Důvodů je jistě víc, prvním může být finanční náročnost pořízení vstupních dat, druhou časová náročnost zpracování, třetím nedostatečná pružnost při aktualizacích, čtvrtým verifikace správnosti dodaných dat a pátým náklady na právníky, které si na nás najme komerční konkurence. Ve finále je lepší a levnější si mapu koupit.
  • 0

#37 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2005 - 9:23

Škoda bude, až dáš 2000 Kč a žádná skutečně použitelná mapa se stejně nepodaří dokončit.

Obávám se, že používáním silných slov se nedá získat více lidí na svoji stranu ...

To taky není tak úplně pravda. Minimálně si pak můžeme říct, že jsme to zkusili, udělali pro to co jsme mohli a ono se to kvůli něčemu nepovedlo. Je to, jako když jedeš autem 500km na nějakou super keš, kterou pak nenajdeš. Jasně, nasere to, ale je to lepší, než sedět doma a dívat se na Vyvolené.
A když to vyjde, je to přece PARÁDA! U geocacherů bych očekával více sportovního ducha.
Dva jsou víc než jeden, ale aby mělo smysl nás registrovat a začít shánět prachy, mělo by nás být aspoň tak 5 aktivních a 20 pasivních, aby nás úřady braly vážně. A proto zájemci, hlaste se!
  • 0

#38 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2005 - 15:28

OK, když nechcete, tak žádný svaz zakládat nebudeme. Já s tím nemám problém. Osobně si myslím, že takováto organizace u nás dříve či později stejně vznikne; jen jsme mohli využívat jejích výhod už teď. Bez map z Picodasu jsem se docela dobře obešel 33 let, tak už to snad nějak doklepu. A vy si dělejte, co chcete. :-)
Děkuji všem, kteří se diskuse zúčastnili.
  • 0

#39 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2005 - 22:33

Myslím Jiříku, že bys měl minimálně vrátit školné za dějepis ;-) Nelze generalizovat něco tak složitého, jako je tisíc let dějin národa. Bohužel je tvůj názor silně zakořeněný a často opakovaný bez toho, že by se dotyčný obtěžoval studiem historie. To jen tak naokraj - neber si to osobně.
Solipso nadhodil téma, ke kterému se mnozí vyjádřili a zdá se, že nemá naději na úspěch. Důvodů je jistě víc, prvním může být finanční náročnost pořízení vstupních dat, druhou časová náročnost zpracování, třetím nedostatečná pružnost při aktualizacích, čtvrtým verifikace správnosti dodaných dat a pátým náklady na právníky, které si na nás najme komerční konkurence. Ve finále je lepší a levnější si mapu koupit.

Vzal jsem si to osobně,protože jsi mě přímo oslovil i když zdrobněle. Naštěstí jsem za ty bludy co nás učili ve škole platit nemusel. Shodou okolností je ale historie můj velký koníček a tak se ji učím sám podle chytrých knich,nevím však z čeho čerpáš ty. A tímto končím tuhle zbytečnou diskuzi.
  • 0

#40 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2005 - 9:59

Tak vam preju, at vam vase aktivita vyjde a zajemci se prihlasi. Jsem jen zvedavy, zda je hlad po kvalitni amaterske mape natolik velky, aby pomerne pocetnou skupinku potrebnych lidi dal dohromady, k teto aktivni a dlouhodobe mravenci praci. Ac nezavisle polo-profi tvorbe map fandim, prilis jeji efektivite a ucinnosti neverim (to dela zkusenost z nekolika podobnych projektu v jinych oblastech, nez je GC a navigace).
Ma ucast na tomto projektu je navic diky mym soucasnym potrebam zcela zbytecna, protoze mapy jiz zakoupeny mam, s jejich kvalitou jsem spokojen a na geocaching i auto-moto routing i s temi chybami, jake maji, bohate, bohate staci. Takze drahy volny cas hodlam vyuzit pro mne efektivneji.
Obavam se, ze geocacheru, kteri by byli natolik nespokojeni, aby se mnoho mesicu ci let podileli casove i financne na tvorbe nove mapy, mnoho nebude, ale urcite to nebude z duvodu, ze by radeji vecer sedeli doma pred bednou :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama