Přejít na obsah


Fotka

Zákaz kešky


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
63 odpovědí na toto téma

#1 Pajaa

Pajaa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2008 - 7:41

Ahojky, zajímalo by mě, zda může reviewer zakázat kešku, která je nebezpečná a navíc nesplňuje pravidla GC. Mrkněte na cache GC1CQNC. Je tam uvedeno několik omylů (jako že keš je přístupna o víkendech) které mohou mít tragické následky. To že se nikomu nic nestalo, či nikdo nebyl pokutován je zatím jen zázrak. Bydlím nedaleko a tak jsem se před výpravou poptal kamaráda co pracuje na vojenské osádce. Ten mi řekl že toto místo je a vždy bude zakázáno. Prostor je rozdělen na části - hlavně okrajové kam můžete o víkendu (a vždy zůstat na cestě). Tato část je v kritické oblasti, kde je nespočet nevybuchlých nábojů, raket a podobně. Takže já kešku vyškrtl ze svého seznamu, ale co kačeři kteří tyto informace nemají?
  • 0
Nokia 6120 + Evolve GoTraxx + SmartComGPS TomTom One v2

#2 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2008 - 9:58

Myslim, ze kes by mela byt minimalne mysterka, k navsteve kese je treba splnit nejake podminky... A to i z duvodu bezpecnosti, nekdo listing u tradicionalek vubec necte. :o)
  • 0

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2008 - 11:12

Pokud keška nesplňuje základní pravidla GC, neměla by být povolena a nebo zrušena. Je ale asi problém pro reviwera, aby posoudil zda je keška na veřejném místě či ne, toto by mělo být na soudnosti kačera, zda takovou kešku založí či ne.
  • 0

#4 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2008 - 11:35

Po přečtení listingu vím, že mě jako blbce značně zvídavého by asi těžko někdo držel, abych se tam nešel podívat. Ale je pravdou, že tohle hraničí s logickou únosností. I když je tam zmínka, že nikdo nikoho nenutí, tak si myslím, že by neměla býti nadále v provozu, když je to vojenské pásmo.
  • 0

#5 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2008 - 11:53

Brdy jsou dost specifické území - ač ještě před pár lety nebyla přístupná žádná jejich část bez povolenky úřadu v Jincích, tak byly oblíbeným cílem čundrů (tak pěkné a poměrně divoké hory kousek od Prahy nelze ubránit:)) a lidé z okolních vesnic si lesy taky vzít nenechali. Armáda to pokud vím vždy nějak tolerovala - když nás tam před lety s kamarády přilákalo "volání divočiny", potkávali jsme tam dost lidí a vojenská policie, kterou jsme potkali kousek od profláknutého Jordánu, nám akorát řekl, abychom na sebe dávali bacha. A to je přitom planina Jordán skutečně cílovou plochou - ovšem také je hojně navštěvovaná, vždyť se tu točila Obecná škola (filmová místa :D). Tím umístění v rozporu s pravidly neomlouvám, jen chci poukázat na fakt, že řada cacherů se rekrutuje z řad tuláků, kteří se vydávají za romantikou a malými dobrodružstvími i do míst, kam by řada lidí nevkročila. Těch lidí není tolik, aby to jimi navštěvované lokality ohrožovalo (této konkrétní cache jistě také nehrozí žádný nával), a tak jsou povětšinou tolerováni (když strážce v chráněné oblasti uvidí trempíka poklidně bivakujícího v přístřešku u rozcestí, také jej obvykle nevykáže). Zkuste to brát tak, že Bentley udělal tento poklad právě pro ně, nikoliv pro drive-in kombajnéry a rodinné výlety. Mezi cachery je tuláků dost.
  • 0

#6 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2008 - 12:02

Podle mě je keš OK - časové omezení návštěvy /pokud to je oficiální/ není v rozporu s pravidly. A že někdo nečte listing a měla by to být proto mysterka?
Tady nesouhlasím, označit za mysterku keš jenom proto, aby si někdo přečet listing mě přijde úsměvné. Třeba je to naschvál - jako výchova těch, co si nasypou všechny české keše do PDA nebo Garmina a hurá, ono to nějak dopadne -no tady teda asi blbě, ale pokud dotyčný přežije, tak už vždy bude číst listingy...;)
Nedávno se mi to taky stalo - na své multině jsem dostal v logu vynadáno, že jsem neupozornil na nutnost prohlédnout si v listingu obrázek. :D
Takže bych odpověděl slovy klasika:
Lidé, čtěte! :P
  • 0

#7 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2008 - 12:42

Tady nejde ani tak o to číst či nečíst. Pokud je napsáno něco v listingu a já to potřebuji pro odlov, tak je jen mojí blbostí, že jsem si to nepřečetl. :) A nadávat můžu jen sám sobě. Ale v tom případě nejde o nějaké čtení. :) Tady jde už vo kejhák. :)
  • 0

#8 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2008 - 13:05

O kejhák ne, leda o koruny :) Cache je dle všeho nahoře u pozorovatelen, ze kterých je výhled na cílové plochy, nikoliv na pláních dopadových ploch.
  • 0

#9 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2008 - 13:57

Zakazovat kešku proto, že je na nebezpečném místě ? Nezlobte se na mne, snad má každý mozek aby se rozmyslel kam vleze a kam ne. Stejně tak nebezpečná může být na skále, ve městě u frekventované silnice, co já vím kde ještě. Stejně tak předělávat ji kvůli těm co nechtějí číst na mysterku. Na upozornění na nebezpečí stačí atribut. Co se týká kolize s pravidly, tak to nebudu posuzovat, protože fakt nevím jaký je tam režim.
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2008 - 14:57

Zaznělo tady toho dost o tom, že je to věc každého, jestli tam půjde či ne. ANO, je to tak, každý se může rozhodnout.... nicméně to ale neřeší to, že tato keška je založena v rozporu s pravidly a proto by neměla být. Postavte debatu tak jak byla na začátku... mají existovat kešky založené v rozporu s pravidly? Já si myslím že NE. to Bodlak: pokud jsi založil 4 kešky, pak by jsi měl pravidla pro jejich zakládání znát ;)
  • 0

#11 Pajaa

Pajaa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2008 - 15:07

Jen upřesním, keška je v části prostoru, kde ani o víkendu nesmí být nepovolaná osoba. Ano v Brdech jsou místa, kde i přes zákaz se lze pohybovat poměrně bezpečně. Neznalí věci si můžou myslet, že z pozorovny se pozoruje. Ale už nic neví o tom, z jakých pozemních lokalit se tam střílí, laicky, rakety a střely lítají na dopadovou plochu i nad pozorovatelnou. Z vyprávění, kdy raketa nabere výšku a pak spadne jako placka "někam" lze usoudit, že tato zóna je opravdu červená. Navíc, i když si přečtu listing, není tam ani zmíňka odkud na kešku jít. Může se klidně stát, že to někdo veme, právě přes dopadovou plochu... Logicky tato keš je nebezpečná a nesplňuje pravidla GC. Pokud někdo tvrdí že je OK, pak tím říká, že umístění kešky na přistávací ranvej v Ruzyni je také OK...
  • 0
Nokia 6120 + Evolve GoTraxx + SmartComGPS TomTom One v2

#12 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2008 - 15:21

Autora Bentleyho007 jsem už včera požádal o bližší vysvětlení k režimu přístupu k této keše-při zakládání se dušoval, že o víkendu je to OK, ale po přečtení těchto témat a témat v lozích u keše už to není tak jisté. Věřím, že se Bentley007 brzy vyjádří.
  • 0

#13 Bentley007

Bentley007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2008 - 15:32

Pratele vyjadril jsem se na strankach predmetne kesky. OMLOUVAM se vsem, ktere jsem stacil i nestacil touto keskou rozcilit a ranit jejich právní citeni. Verte, ze uz to vickrat neudelam.
Nekdy ovsem nebyva na skodu znat nejdriv mistni realie a pak soudit. - Jo a jeste k te dramaticke informaci o nevybuchle munici a raketach - to si vazne myslite, ze se strili na dustojniky a papalase na pozorovatelne? Ne strili se uplni na druhy kopec a na druhou stranu udoli - to pochopitelne zapomneli bdeli strazci poznamenat. Prichod je po skvele asfaltce. Holt neni nad objektivni informaci. Nebo si myslite, ze jsem blazen a tahal bych vas na minove pole??
Tak a ted, kdyz jsme ukrizovali tuhle kesku, mohli bychom se zase treba vrhnout na kesky zakopane v zemi - je jich hodne - a je to preci taky proti pravidlum. Posledne jsme krasne kvuli tomu ukrizovali jednu kesku v Lysolajich - nebo mate kratkou pamet ?? Tak vzhuru do toho - ze byste zadnou neznali ......?
P.S.- to Pajaa - od takoveho znalce vojenske problematiky bych ocekavel, ze bude znat rozdil mezi osádkou a posádkou - no treba mu to casem kamarad od vojaku vysvetli. Me uz je tim padem jasne jak je mozne , ze povazuje dopadovou plochu za rovnici pozorovatelnam - ted uz to chapu.
  • 0
Bentley

#14 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2008 - 15:46

Bentley007: hezky jsi to tam napsal, akorát mě mate, že se ve svém věku ještě rozčiluješ. Už dávno si přece musel pochopit že nevděk světem vládne a za dobrotu na žebrotu. Navíc se mi zdá, že počet těch, kteří jsou bez viny a vrhají kameny, poslední dobou nějak podezřele stoupá :) -no kdyby to byla známka zlepšující se morálky společnosti, tak by to bylo perfektní, ale o tomto si dovolim pochybovat...
  • 0

#15 Pajaa

Pajaa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2008 - 16:09

Ahoj Bentley007, jsem rád, že to čteš. Tu "dramatickou" informaci o nevybuchlých nábojích jsem právě konzultoval nad mým kamarádem, který pracuje na posádce Valdek. Je voják i kačer. On mi právě říkal o této kešce. Moc dobře zná toto místo a pokud mi řekne, že to lítá přes, pak mu budu věřit. Ale ať tam lítá nebo nelítá. Já se chtěl zeptat na to, zda reviewer může sám od sebe zakázat keš, která je na místě odporujícímu pravidlům GC a bohužel tato keš na takovém místě je.
  • 0
Nokia 6120 + Evolve GoTraxx + SmartComGPS TomTom One v2

#16 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2008 - 16:17

Tak mě napadá, že například mikrokešky přimagnetizované na okapech jsou taky celkem problematické. Vždyť každý okap patří k domu, a ten má svého majitele. A co kdyby na někoho okap spadl! (nebrat vážně, prosím) Ve VVP Jince jsou následující dopadové plochy pro dělostřelectvo: Brda, Tok a Jordán (paradoxně jedno z turisticky velice populárních míst - neříkám, že je to správné, ale přiznávám, že jsem tam už byl) K těmto plochám patří i několik (dle stránek MO 7) pozorovacíh stanovišť, která jsou pochopitelně mimo místa dopadu střel. Jedno z nich je to u cache. Nejbližší polygon Brda začíná o celý kilometr dále v protisvahu. Ještě o kus dál je pěchotní střelnice Velcí. Jinak jsou v újezdu ještě protinankové střelnice Bahna u Strašic, Kolvín a Padrť. Poslední dvě jsou mimochodem mnohem blíže jiným cache a nedávno otevřené cyklostezce (tlak veřejnosti na zpřístupnění Středíh Brd prostě roste). Takže srovnání s runwayí poněkud kulhá. Cache není o nic nebezpečnější než "Spotterská cache", která je pár stovek metrů od prahu přistávací dráhy. I letadlo se občas nestrefí :). Bentley, nešlo by cache přesunout aspoň na opencaching? Přece jen by bylo škoda, kdyby úplně zmizela.
  • 0

#17 CIRA

CIRA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2008 - 17:51

Tak vam panove dekuji, ze prijdeme o tak krasnou kesku.:@
  • 0

#18 spike-cz

spike-cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2008 - 19:00

Souhlasil bych s dodržováním pravidel a odstraněním keše. Beru vyrobení keše (drive-in) na trase cyklostezky, ale obecně ve vojenském prostoru se mi keše nelíbí a líbit nebudou. Bez ohledu jestli jsou v "minovém poli" nebo ne, vždycky můžete narazit a to tvrdě. Sám mám zkušenost s párkem chytráků, kteří si mysleli, že můžou vlézt všude. A bolelo je to. To bysme klidně mohli zakládat keše pod chladící věží JETE nebo JEDU. Sám bych taky věděl o opravdu kouzelných místech ve výcvikáčích, jsou jako stvořené pro putování s kešováním. Ovšem pořád jsou na území SOVZ Boletice a tudíž zatím nebudou. Nechápu, proč Češi už ze zásady nerespektujou všechny restrikce a ještě o tom melou.
  • 0
>>> Morituri te salutant <<< Hledadlo: mobilní siemens SXG-75 & TrekBuddy nově -> HTC Artemis & Beeline+TrekBuddy

#19 junet

junet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2008 - 19:05

Ahoj, protože na vojně jsem byl rakeťákem tak jsem byl i účastníkem střeleb v této lokalitě, nezařil jsem, že by se střílelo ostrou municí(vždy tam bylo místo hlavice záváží), a v době střeleb byla oblast vždy uzavřena tz. uzavírací stráži, takže po ofic. cestách by se tam nikdo nedostal.
  • 0

#20 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2008 - 19:16

Na miste jsem byl, jeste pred tim, nez tam byla keska. Priznavam dobrovolne, ze jsem tam nemel co delat, ale ze se mi tam moc libilo. Vzal me tam kamarad, jeli jsme na kolech, projeli jsme za den pulku vojenskeho prostoru. Je tam nadherne, ojedinela krajina, krasne lesy i louky, vcetne dopadovych ploch, na kterych lezi spoustu munice. (Vybuchle nevybuchle nevim...nezkousel jsem to). Ke kesi se da dostat bezpecne i nebezpecne, zalezi odkud, jak a kdy se na to jde. Jedno je jiste, je to vojensky prostor, uzavrena nepristupna oblast. Kazdy si to muze zvazit to je jasne. Na druhou stranu muzu dat kesku treba na komin Spolany v Neratovicich nebo na chladici vez v Temeline a napsat, at si kazdy zvazi jestli tam pujde, ze areal hlida ochranka, ale z kominu je krasny vyhled. Opravdu zalezi na kazdem, jak si to prebere. V souladu s pravidly GC to ale asi nebude.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama