Přejít na obsah


Fotka

Locify - nejenom nástupce Handy Geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
319 odpovědí na toto téma

#21 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2008 - 10:34

Tak toho otravného dotazování na povolení číst a měnit uživatelská data jsem se zbavil tím, že jsem instaloval jak .jar tak i .jad, pak mi na jednou N95 rozšířila nabídku, zakázat, vždy povolit, dotazovat se vždy, dotazovat se poprvé. Jinak to preinstalled si po všem sahá na web. Musím si zařídit pro telefon přístup do své wifi sítě, kam zatím může jen notebook.
  • 0

#22 Destil.cz

Destil.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2008 - 10:49

Hanysek & Hanculka: Pokud nemas moznost nastaveni 'Vzdy povolit', pravdepodobne jsi nainstaloval aplikaci jenom z JARu a tudiz je nepodepsana.

K preinstalled: Předinstalovaná služba znamená, že v hlavním menu budete mít zástupce na stažení dané služby. Po kliknutí na toho zástupce se vás aplikace zeptá, zda chcete opravdu službu přidat, služba se stáhne a bude už natrvalo v aplikaci.
  • 0
Autor Handy Geocachingu, Locify, organizátor Geocaching na ČVUT, autor na poklady.com

#23 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2008 - 11:24

Pre installed: funguje to přesně tak. Když chci používat jen jako šipku, kam zadám manuálně souřadnice (jako v HandyGC), vždy se to chce připojovat. To chápu, pokud hledám souřadnice v okolí, ale když je mám známé? Nemám žádnou zkušenost s transportem souborů .kml do telefonu. Umím vytvořit pocket query ve formátu .loc a .gpx, ale to je zde asi nanic. Možná primi dotaz, ale je nás tu možnátakových víc. Dík
  • 0

#24 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2008 - 11:38

Destil.cz napsal/a:
wlfman: Locify ma stejne pozadavky na Javu jako HG full - MIDP 2.0 a CLDC 1.1

Na Javu možná, ale na telefon ne. Do Nokie 6021 nahrát nejde - omezení velikosti souboru (přesto, že volné paměti je víc).
  • 0

#25 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2008 - 12:39

Ještě by to chtělo ošetřit počet desetinných míst... pouze nastavení Degrees and minutes se nepřekrývá přes sebe.
  • 0

#26 Destil.cz

Destil.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2008 - 15:20

ondrasek leader: Na manuální zadávání souřadnic si nainstaluj službu Locations-Save locally. Při prvním použití se budou jednotlivé stránky stahovat. Potom se ale nacachují a příště už bude možno ukládat body úplně offline. K tvorbě KML: nejlepší bude, když si nainstaluješ GreaseMonkey skript (http://www.locify.co.../nearest-caches) a pak přímo v listingu stiskneš tlačítko a vytvoříš tím potřebné KML na našem serveru. Na našem serveru můžeš waypointy vytvářet i manuálním zadáním souřadnic nebo výběrem na mapě. Na serveru můžeš potom KML přímo stáhnout a přetáhnout do telefonu po kabelu, Bluetooth, nebo můžeš v telefonu spustit synchronizaci a všechny keše budou rovnou v telefonu přístupné offline. ProkesTom: S omezením na velikost JARu nic neuděláme, Locify ti bohužel nepůjde. miki63: Díky za nahlášení bugu a pěkné screenshoty, bug jsem si zapsal a co nejdřív ho odstraníme.
  • 0
Autor Handy Geocachingu, Locify, organizátor Geocaching na ČVUT, autor na poklady.com

#27 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2008 - 20:00

Destil.cz: Jakým certifikátem je aplikace podepsána. Na mé K800i nelze nainstalovat přes JAD.
  • 0

#28 Destil.cz

Destil.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2008 - 20:32

PetrX napsal/a:
Destil.cz: Jakým certifikátem je aplikace podepsána. Na mé K800i nelze nainstalovat přes JAD.

Aplikace je podepsána Thawte certifikátem, stejný jako má třeba TrekBuddy nebo Handy Geocaching. Na SonyEricsonnech by certifikáty měly být, vyjímkou jsou nějaké brandované telefony třeba pro Vodafone atd.
  • 0
Autor Handy Geocachingu, Locify, organizátor Geocaching na ČVUT, autor na poklady.com

#29 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2008 - 20:44

Tak to je zajímaví, TrekBuddy mi jde, dohrával jsem si tam ten certifikát, protože VF ho neměl, ale Locifymu se nějak nechce, budu to muset asi pořádně prozkoumat.
  • 0

#30 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 11:13

Narazil jsem na problém s přihlášením a synchronizací... Dostanu se na obrazovku Login s tím, že zadám jméno a heslo na Locify, zaškrtnu Save Password a zvolím Login. Ukáže se text HTP, pak cosi jako list papíru se šipkou a to je vše. Nedostanu žádnou chybovou hlášku ani nevím, jestli jsem zalogovanej. Jedu na Nokii 6300...
  • 0

#31 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 11:37

Nokia N95 8GB Tak já už jsem přešel na Mozilla Firefox, nainstaloval GreaseMonkey a vesele stahuju waypointy od keší rovnou. Soubory .kml pošlu do počítače, odtud pak přes bluetooth do mobilu, a ukládají se jako poznámka a aplikace Locify v mobilu je nenačte v Browse saved locally. Jinak díky destilovi za svatou trpělivost při vysvětlování, už mi asi chybí jen krůček :-) Registroval a logoval jsem se přímo na stránkách locify.com, ale mám problém s odesláním potvrzovacího mailu, který mi přišel. Pokud chci potvrdit, stránka neexistuje...
  • 0

#32 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 13:21

Tak mi to po instalaci na HTC Kaiser spadne pokaždé, když chci aplikaci spustit :-(
  • 0

#33 Destil.cz

Destil.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 13:52

Sobikovi: To je divne, zkus se nejdriv prihlasit pres Options-Actions-Login a pak az dej synchronizaci. Ondrasek leader: Musis KML soubory nahravat do adresare Root/Locify/files. To root je vetsinou tvoje pametova karta. Na nekterych telefonech kde neni pristup k rootu se Locify slozka nachazi v Root/Other/Locify Bug s potvrzovacim mailem zaznamenan MiraH: Na windows mobile zatim Locify nepobezi, budeme se snazit v nejakem dalsim releasu.
  • 0
Autor Handy Geocachingu, Locify, organizátor Geocaching na ČVUT, autor na poklady.com

#34 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 14:01

ondrasek leader napsal/a:
Nokia N95 8GB
Tak já už jsem přešel na Mozilla Firefox, nainstaloval GreaseMonkey a vesele stahuju waypointy od keší rovnou. Soubory .kml pošlu do počítače, odtud pak přes bluetooth do mobilu, a ukládají se jako poznámka a aplikace Locify v mobilu je nenačte v Browse saved locally.

Já teda našel v mobilu adresář Locify a v něm je podadresář files. Do něj ulož ty kml soubory a mělo by to fungovat :D Paměťová karta\Locify\files
  • 0

#35 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 14:06

Destil.cz napsal/a:
Sobikovi: To je divne, zkus se nejdriv prihlasit pres Options-Actions-Login a pak az dej synchronizaci.

Nic :( Spustí to akorát připojení k netu, pak takový ten obrázek list se šipkou a nic. žadna hlaska, prostě sucho. Jak poznám že jsem přihlášený?

Na 6300 se divně zobrazují položky v nabídce, resp. se nezvýrazňují, jen tak jako posunout, tak člověk ví že se tam něco děje, ale jinak to není vidět...
  • 0

#36 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 15:33

Tak se mi to na N95 8G podařilo rozběhnout. Práce to byla úmorná, nejdříve problém se zadáním adresáře (správné lomítko na správnou stranu), pak s povolením čtení a zápisu, no dá se říci, že to funguje. Sice mi pořád vyskakovalo asi tisích nějaká chybových hlášek špatné nastavení sítě, a při pokusu o zápis/čtení jsem musel telefon 3x restartovat, ale při dalším spuštění už to neotravuje... a je to ok. Co se mi líbí: - graficky je to fajn zpracováno, přibyly další funkce které zatím nevím k čemu jsou dobré :D co mi schází ? - možnost výběru typů keší, to jsem nějak neobjevil, rovněž tak označení typu u zobrazeného seznamu by bodlo, aby člověk hned viděl vo co go (třeba hned před těma kilometrama) - poněkud složitější hledání zobrazení na mapách, s googlem pak nemožnost přiblížit/oddálit. - objasnění využití dalších funkcí + implementace něčeho jako podpora whereigo ;-) (openwig) - mnohé vychytávky z handygeocachingu jsem tam nenašel (multisolver, průměrování, apod.) - nemožnost nahrání vlastního gpx fajlu, nebo to jde ? a na závěr jen poznámečka, doufám že to všechno komunikuje v http protokolu, když je to napsáno na ikonce :), nerad bych se pak divil u svého operátora až uvidím účet za datové připojení... (http a ftp mám v paušálu neomezeně) Tož díky a snad přibudou v budoucnu další vylepšení.
  • 0

#37 vlastik7

vlastik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 19:22

Během čekáni na MHD jsem Locify trochu otestoval. Nokia 6230i + Gotraxx modul. Stáhnul jsem službu Locations, zadal souřadnice kešky, připojil modul, nechal se navigovat, uložil. Pak jsem vyhledal nejbližší nenalezené, pomocí služby Nearest Cache, vybral jednu, nechal se navigovat. Podíval se na listing. Aplikace za celou dobu nespadla, přenesla cca 27+7kB dat. Šipka pro hledání se mi zdála pomalejší, než třeba u Legenda. Vyzkoušel jsem přepínání velké a malé navigační šipky a obzvláště s tou velkou, by se mi hledání líbilo.:) Prohlížení listingu bylo také relativně pomalé, ale tato nokia už asi nebude žádný rychlík. B)
  • 0
-- Vlastik7's Family Team Geocaching.CZ --
vlastiksk.blogspot.com

#38 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 19:35

Tak jsem se pokusil dneska najít kešku pomocí toho programu, šipka navigovala dle mého docela dobře, jen bych si ji představoval větší a "tučnější". Trochu mi vadilo, že na velké šipce se ukazuje vzdálenost v metrech, na podrobném rozpisu pak už jen v km, což by při vzdálenosti menší než 1 km bylo asi vhodnější také uvádět v metrech. Název kešky v titulku se někdy nezobrazoval celý, jen první slovo, pak už jen ikonka satelitů. Po chvíli zase byl vypsán celý, pak zase ne... asi tam je nějaký bug... U navigační šipky mi schází azimut nebo možnost překlopit se na kompas. Určitě by se to hodilo. Není mi jasné, jak může program stáhnout kešky v okolí a vyřadit mnou nalezené, když jsem nikde nenastavoval můj nick na gc.com. Schází mi tam bližší nastavení které kešky chci stahovat a které ne.. Jak už jsem psal, nevím kdy jsem přihlášen a kdy ne a kdy se vlastně k čemu mám přihlašovat...
  • 0

#39 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 19:53

Zatím jsem nerozchodil skript GreaseMonkey, pokaždé když na něj kliknu v listingu na gc.com, tak se otevře okno, kde bych se měl zalogovat po zalogování se ale v dalším okně místo souřadnic keše, kterou chci tím skriptem exportovat na server objeví nulové hodnoty. Odkazem v emailu se mi taktéž nepodařilo potvrdit registraci... stránka nenalezena
  • 0

#40 Eyesight

Eyesight

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 20:08

MiraH napsal/a:
Tak mi to po instalaci na HTC Kaiser spadne pokaždé, když chci aplikaci spustit :-(


Neuraž se, ale proč používáš Javovskou aplikaci na něčem tak dokonalém, jako je Kaiser? Pro PPC existuje spousta podle mého lepších řešení - např. Geoscout. Pokud nemám u sebe Colorado (jedu např. ze služebky) a v TomTomovi na Kaiseru mi pípne poblíž tradicionálka (stažená databáze přes POI.cz, nastavená notifikace při průjezdu do 100m), zadám kód kešky do Geoscouta a ten mi stáhne vše, co potřebuji - listing, "mapu" z Google.com, poslední logy i hint. Pak jen v Geoscoutovi přepnu na kompas a jdu. Druhou možností je třeba GPS Tuner a offline stažená Pocket Query z GC.com.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama