Přejít na obsah


Fotka

Locify - nejenom nástupce Handy Geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
319 odpovědí na toto téma

#41 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 20:19

Takže mě už vše funguje. Stahuju .kml do mobilu, jen mi je to uklada na plochu (nevim jak nastavit jinam), ty pak kopiruju do Root/Locify/Files. Protože mam drahej tarif na připojení, čekám na vyzkoušení dalších funkcí až mi bude umožněn přístup online přes mou domaci wifi sit. Snad už se zitra provozovatel přiřítí. Diky za novou a pěknou hračku a rady.
  • 0

#42 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 20:40

Eyesight napsal/a:

MiraH napsal/a:
Tak mi to po instalaci na HTC Kaiser spadne pokaždé, když chci aplikaci spustit :-(


Neuraž se, ale proč používáš Javovskou aplikaci na něčem tak dokonalém, jako je Kaiser? ...


Neurazím, nepoužívám :-) jen jsem chtěl vyzkoušet jestli to náhodou nepoběží, neběží. Jinak jdu stejnou cestou jako ty, pro výlety Colorado, pro služebky TomTom + POI tradicionálky.
Ale proč nezkoušet co je nového?
  • 0

#43 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 20:43

Eyesight napsal/a:

MiraH napsal/a:
Tak mi to po instalaci na HTC Kaiser spadne pokaždé, když chci aplikaci spustit :-(


Neuraž se, ale proč používáš Javovskou aplikaci na něčem tak dokonalém, jako je Kaiser? ...


Neurazím, nepoužívám :-) jen jsem chtěl vyzkoušet jestli to náhodou nepoběží, neběží. Jinak jdu stejnou cestou jako ty, pro výlety Colorado, pro služebky TomTom + POI tradicionálky.
Ale proč nezkoušet co je nového?
  • 0

#44 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 20:51

miki63 napsal/a:
Odkazem v emailu se mi taktéž nepodařilo potvrdit registraci... stránka nenalezena

To je jednoduchý, v URL změň to http://client. na http://www. a bude to OK :-)
  • 0

#45 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 20:54

ondrasek leader napsal/a:
Takže mě už vše funguje. Stahuju .kml do mobilu, jen mi je to uklada na plochu (nevim jak nastavit jinam), ty pak kopiruju do Root/Locify/Files..

Nevím, co máš za mobil, ale já normálně vše stáhnu a uložím do počítače, pak si přes BT připojím nokii jako další zařízení a normálně kopíruji kml soubory do adresáře jako na disku..
  • 0

#46 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 21:03

Tak si sypu popel na hlavu :), stáhnul jsem to nějak divně do PC, a proto mi to nešlo nainstalovat. Po znovu stažení správných souborů do PC a následném přesunu do mobilu už šlo vpohodě nainstalovat přes JAD. Můžu tedy potvrdit funkčnost na K800i od VF s doinstalovaným certifikátem. Jen jsem v angličtině né moc zběhlí a zatím nevím jak je to s tím připojováním na internet, to pro každou službu je nutné být připojen na internet nebo jen jednou a pak už to běží offline. Ještě by mě zajímalo přes co se připojuje, já mám u VF např. tarif u kterého se za wap platí 40 hal. za 1kb, tak zase nechci probrouzdat majlant jako se mi už několikrát stalo ;).
  • 0

#47 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 21:10

sobikovi napsal/a:

ondrasek leader napsal/a:
Takže mě už vše funguje. Stahuju .kml do mobilu, jen mi je to uklada na plochu (nevim jak nastavit jinam), ty pak kopiruju do Root/Locify/Files..

Nevím, co máš za mobil, ale já normálně vše stáhnu a uložím do počítače, pak si přes BT připojím nokii jako další zařízení a normálně kopíruji kml soubory do adresáře jako na disku..

jakým způsobem to stáhneš do počítače? Z gc.com nebo odjinud?
... přepsání na www pomohlo, dík
  • 0

#48 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 21:14

miki63 napsal/a:
jakým způsobem to stáhneš do počítače? Z gc.com nebo odjinud?
... přepsání na www pomohlo, dík

Normálně po nainstalování toho monkey scriptu je na stránkách gc.com ikonka Locify vedle souřadnic, na tu kliknu a když jsem přihlášený na Locify, tak to stáhne kml soubor. Ten si pak ze stránke Locify nechám download do compu a pak už přes BT do mobilu. Bohužel se mi zatím nepovedlo rozchodit synchronizaci mobil - Locify server
  • 0

#49 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 21:33

sobikovi napsal/a:

miki63 napsal/a:
jakým způsobem to stáhneš do počítače? Z gc.com nebo odjinud?
... přepsání na www pomohlo, dík

Normálně po nainstalování toho monkey scriptu je na stránkách gc.com ikonka Locify vedle souřadnic, na tu kliknu a když jsem přihlášený na Locify, tak to stáhne kml soubor. Ten si pak ze stránke Locify nechám download do compu a pak už přes BT do mobilu. Bohužel se mi zatím nepovedlo rozchodit synchronizaci mobil - Locify server

tak mi není dáno...
skrip je nainstalovaný, přihlásím se na Locify, pak na gc.com kliknu na ikonku toho skriptu, a dál už nic, popsal jsem to i s obrázky v diskusi výše..

edit: Vyřešeno... blokoval mi to Kerio personal firewall, v nastavení povolena vyjímka *.locify.com* a už to funguje.;)
  • 0

#50 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 23:24

Nevím, co máš za mobil, ale já normálně vše stáhnu a uložím do počítače, pak si přes BT připojím nokii jako další zařízení a normálně kopíruji kml soubory do adresáře jako na disku..


To já taky, ale při stahování do počítače mi to nedá vybrat adresář, cpe to na plochu, odtud to pak kopíruju do adresáře, kdyby to šlo nastavit rovnou. Asi je to trivialita v nějakém nastavení, ale já fakt nevim.

Jinak jaký používáte tarif a jakého operátora pro datové přenosy? Obávám se, že můj u O2 je podobně nevýhodný jako mikiho...
  • 0

#51 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 0:10

ondrasek leader napsal/a:


To já taky, ale při stahování do počítače mi to nedá vybrat adresář, cpe to na plochu, odtud to pak kopíruju do adresáře, kdyby to šlo nastavit rovnou. Asi je to trivialita v nějakém nastavení, ale já fakt nevim.

Jinak jaký používáte tarif a jakého operátora pro datové přenosy? Obávám se, že můj u O2 je podobně nevýhodný jako mikiho...


v horní liště klikni nástroje > možnosti > hlavní ... uprostřed si nastavíš adresář kam se ti budou ukládat soubory... Obrázek

tarif používám t-mobile, datové zvýhodnění Surf+ /39kč týdně
  • 0

#52 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 1:59

Díky miki. Jak jednoduché :-) Kešemi se holt člověk učí...
  • 0

#53 druzicka

druzicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 6:17

Se mnou se aplikace nechce kamaradit :o( Kdyz uz se mi ji za pomoci vlastikksk podarilo nainstalovat, nechce me poslouchat. S gps se spojim, ale treba login u nearest cache mi napise ze mam spatne jmeno nebo heslo :o( Podel mne bude problem, ze mam na gc.com nick: druzicka & team s tim se tam proste nenaloguju... EDIT: 15.7.08 7:45 Takze je to problem nicku na gc.com druzicka%20%26%20team jsem se uspesne nalogoval. U loginu action->login dostanu error: Section: expires to timestamp Description: java.lang.NumberFormatException: 05:47:13 Data: 'Tue15-Jul-2008 05:47:13 GMT' Budu trstovat dal....
  • 0

#54 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 6:25

druzicka & team napsal/a:
S gps se spojim, ale treba login u nearest cache mi napise ze mam spatne jmeno nebo heslo :o(Podel mne bude problem, ze mam na gc.com nick: druzicka & team s tim se tam proste nenaloguju...

Já nevím, k čemu se mám přihlašovat. Jestli k serveru té aplikace nebo k GC.com, to tam není jasné...
  • 0

#55 fabiancz

fabiancz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 9:50

Autacek napsal/a:
Tak se mi to na N95 8G podařilo rozběhnout. Práce to byla úmorná, nejdříve problém se zadáním adresáře (správné lomítko na správnou stranu), pak s povolením čtení a zápisu, no dá se říci, že to funguje.

Sice mi pořád vyskakovalo asi tisích nějaká chybových hlášek špatné nastavení sítě, a při pokusu o zápis/čtení jsem musel telefon 3x restartovat, ale při dalším spuštění už to neotravuje... a je to ok.

Co se mi líbí:

- graficky je to fajn zpracováno, přibyly další funkce které zatím nevím k čemu jsou dobré :D

co mi schází ?
- možnost výběru typů keší, to jsem nějak neobjevil, rovněž tak označení typu u zobrazeného seznamu by bodlo, aby člověk hned viděl vo co go (třeba hned před těma kilometrama)
- poněkud složitější hledání zobrazení na mapách, s googlem pak nemožnost přiblížit/oddálit.
- objasnění využití dalších funkcí + implementace něčeho jako podpora whereigo ;-) (openwig)
- mnohé vychytávky z handygeocachingu jsem tam nenašel (multisolver, průměrování, apod.)
- nemožnost nahrání vlastního gpx fajlu, nebo to jde ?

a na závěr jen poznámečka, doufám že to všechno komunikuje v http protokolu, když je to napsáno na ikonce :), nerad bych se pak divil u svého operátora až uvidím účet za datové připojení... (http a ftp mám v paušálu neomezeně)

Tož díky a snad přibudou v budoucnu další vylepšení.


Ahoj,
Destil je ted na dovolene, takze se vam budu snazit odpovidat ja:).
Geocaching service pro Locify je zatim v plenkach a nedosahuje kvalit HG. Do budoucna je s ni ale pocitano jako s nastupcem HG, takze na vsechny zminovane funkce se urcite muzete tesit.
Podporu GPX souboru planujeme v dalsi verzi.
Ano vsechna data jsou prenasena pomoci http protokolu, takze divit se na konci mesice nebudes:)
  • 0

#56 fabiancz

fabiancz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 9:54

PetrX napsal/a:
Tak si sypu popel na hlavu :), stáhnul jsem to nějak divně do PC, a proto mi to nešlo nainstalovat. Po znovu stažení správných souborů do PC a následném přesunu do mobilu už šlo vpohodě nainstalovat přes JAD.
Můžu tedy potvrdit funkčnost na K800i od VF s doinstalovaným certifikátem.

Jen jsem v angličtině né moc zběhlí a zatím nevím jak je to s tím připojováním na internet, to pro každou službu je nutné být připojen na internet nebo jen jednou a pak už to běží offline.

Ještě by mě zajímalo přes co se připojuje, já mám u VF např. tarif u kterého se za wap platí 40 hal. za 1kb, tak zase nechci probrouzdat majlant jako se mi už několikrát stalo ;).


Ahoj,
Locify docela hojne vyuziva pripojeni k Internetu, ale snazime se stranky co nejvice cachovat, aby prenosy dat byly mensi. Jak psal Destil nekde vyse, tak napr sluzbu Locations spustis poprve, pak se ti to nacachuje a dale uz to pujde vyuzivat bez pripojeni k Internetu.
Telefon by ti mel dat vybrat, pres co se pripojit. Vyber datovy tarif pres GPRS. Tam je to u ceskych operatoru vetsinou 0.06Kc/1Kb.
  • 0

#57 fabiancz

fabiancz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 9:56

druzicka & team napsal/a:
Se mnou se aplikace nechce kamaradit :o( Kdyz uz se mi ji za pomoci vlastikksk podarilo nainstalovat, nechce me poslouchat. S gps se spojim, ale treba login u nearest cache mi napise ze mam spatne jmeno nebo heslo :o(
Podel mne bude problem, ze mam na gc.com nick: druzicka & team s tim se tam proste nenaloguju...

EDIT: 15.7.08 7:45

Takze je to problem nicku na gc.com

druzicka%20%26%20team jsem se uspesne nalogoval.

U loginu action->login dostanu error: Section: expires to timestamp Description: java.lang.NumberFormatException: 05:47:13 Data: 'Tue15-Jul-2008 05:47:13 GMT'

Budu trstovat dal....


Diky za testovani. Pripisu to jako bug a budeme se to snazit vyresit.
  • 0

#58 fabiancz

fabiancz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 9:57

sobikovi napsal/a:

druzicka & team napsal/a:
S gps se spojim, ale treba login u nearest cache mi napise ze mam spatne jmeno nebo heslo :o(Podel mne bude problem, ze mam na gc.com nick: druzicka & team s tim se tam proste nenaloguju...

Já nevím, k čemu se mám přihlašovat. Jestli k serveru té aplikace nebo k GC.com, to tam není jasné...


U sluzby Nearest caches zadavas prihlasovaci udaje pro geocaching.com, aby bylo mozne najit tve nejblizsi nenalezene cache.
  • 0

#59 fabiancz

fabiancz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 10:43

Jinak jsme jeste udelali propagacni video, takze ti z vas, kdo jeste nejsou rozhodnuti, jestli se do instalace Locify poustet muzou videt, jak to vypada:
  • 0

#60 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 13:24

fabiancz napsal/a:
U sluzby Nearest caches zadavas prihlasovaci udaje pro geocaching.com, aby bylo mozne najit tve nejblizsi nenalezene cache.

OK. Tak to funguje, ale s jedním menším nedostatkem... jenom když je GPS OK, jinak končí na login obrazovce :-( To je docela nelogický, protože když se pak po naběhnutí GPS přihlásím, tak si mohu zvolit nejenom vyhledat nejbližší kešky z aktuální pozice podle GPS, ale i následně z načtených souřadnic z uložených bodů. Tedy vázat přihlášení na GPS OK se mi zdá trochu nešťastné a nechápu důvod.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama