Přejít na obsah


Fotka

Turistické známky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#1 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 21:27

Minulý týden jsem se rozhodl že začnu sbírat turistické známky. Zatím jich mám jen 9 ale postupně budou přibývat. Když už jezdím po různých zajímavých místech hledat krabičky tak proč si neodvést od některých pěknou památku. Spousta keší je umístěna u objektů ke kterým se vztahují turistické známky. Tak by mě zajímalo jestli je mezi kačerstvem taky nějaký sběrač nejen krabiček???
  • 0

#2 Honzula

Honzula

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 21:31

My na to šli obráceně, nejdřív turistické známky a pak po roce nebo dvou teprve geokešing. Ale poslední dobou známky zanedbáváme. Je to i tím že se nám zdají čím dál víc komerční, ale je to náš soukromý názor a nikdo nás nenutí je sbírat :D A už jsem se bavil s několika kačery kteří taky začínali se známkama.
  • 0

#3 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 21:34

No nedávno se tady o jednom dost debatovalo, ale to byl nějakej magor který se rozhod tur. známky z keší odstraňovat a navíc psal do logu pojednání o jejich nevhodnosti v keších :D - skus si to najít.
  • 0

#4 psmolda

psmolda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 21:43

Leroj napsal/a:
No nedávno se tady o jednom dost debatovalo, ale to byl nějakej magor který se rozhod tur. známky z keší odstraňovat a navíc psal do logu pojednání o jejich nevhodnosti v keších :D - skus si to najít.


Odkaz na vlákno - http://www.geocachin...3871#post_63871
  • 0

#5 havela team

havela team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2008 - 21:55

Junior sbírá. Má jich už kolem šedesáti.
  • 0

#6 rasasak

rasasak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 0:46

ja taky puvodne zacinal se znamkama ... a pozdeji k tomu priradil i kesky .... co se poctu tyka mam jich kolem 120 mam dojem .... snazim se nejak nezanedbavat ani jednu z techto aktivit :D
  • 0

#7 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 6:13

Na výletech sbíráme nejen TZ a kešky, ale i plechové štítky na hole. Těmi jsem vlastně začal jako dítě, pak začaly být k vidění méně a méně a místo nich se objevily TZ. Teď jsou bohudík opět k vidění.
  • 0

#8 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 7:03

Zrovna včera jsem zařadil další úlovky. Máme jich momentálně 160, bez výročních a putovních (tu máme 1). U nás to začalo takřka současně.
  • 0

#9 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 7:19

Zacinal jsem take sbiranim turistickych znamek. Pokud to nekoho zajima, existuje jeden web, kde mohou tito sberatele provadet elektronickou evidenci nalezu a vidi je potom i na mape. http://k8.kreteni.cz/tz/statistika.php Docela se divim, ze tuto moznost zatim nenabidl samotny server http://www.turisticke-znamky.cz podle meho nazoru by mu to docela zvetsilo popularitu u nekterych sberatelu ...
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 8:09

TZ nesbíráme a ani jsme nesbírali. Na to máme tchýni, která jich má hromadu, sbírá je už roky...
  • 0

#11 lidka-9344

lidka-9344

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 8:23

Mno, když už jsme si pořídili CWG. tak jsme taky koukali po turistických známkách. Ale po pravdě řečeno, připadá nám nepraktická jejich velikost. Tak jsme to zatím uložili k ledu. I když - pokud bych narazila na nějakou zajímavou a povedenou TZ, asi bych si ji koupila. Zatím se tak ale nestalo.
  • 0
... a je to!

#12 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 8:44

TZ sbirame jiz leta, zacinali jsme s nimi. Nekdo vyse zminoval jejich komercializaci, k tomu bych se pripojil. Nemohu rict, ze bychom se sbiramim krabicek prestali sbirat TZ, ale krabicky podstatne husteji pokryvaji CR, jejich hledani mi pripada zajimavejsi, neni to jen najit infocentrum a koupit. Take mista, kam jezdime, uz mame tak trochu "vykoupena", proto nam TZ pribyvaji pomaleji. Sinuhetem zminovany veb Kretenu je fakt skvely a v mnohem predci informace z oficialniho, nejen statistikama.
  • 0

#13 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 8:57

Kdyby byly TZ ve velikosti CWG, asi bychom je sbírali také. Takhle si občas nějakou koupíme jen výjmečně, pokud se nám na nějakém místě hodně líbilo a náhodou tam navíc na TZ narazíme.
  • 0

#14 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 319 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 9:31

Právě jsem vyslal do světa svoje TL-ko, kde je turistická známka, tak ji prosím vás neukradněte! :):):D:D Kód stránky TB: TB2DCCCQ
  • 0

#15 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 18:26

TZ jsme začali sbírat již před X lety.Dosáhli jsme počtu přes 300 ks.Bylo slibováno kolem 1000 ks Tz na zajímavých místech,s tím,že známku koupíte pouze na tom určitém mísstě.Tzn.,že známku Sněžky koupíte pouze na Sněžce.Nakonec to dopadlo tak,že známky Sněžky koupíte od Trutnova po Vrchlabí,v infocentru v Boleslavi maí např. TZ z celého okolí.Původní počet byl už dávno překročen,navíc se začali vadávat Výroční TZ,pojící se k zajímavým výročím a akcím,což po čase znamenalo,že v jeden den se konaly akce s vydanou VTz,jako Přechod Junáků přes Chlum apod..,města vydávali VTZ k výročí 794 let od založení apod..,prostě se to už nedalo.Dále pak některé TZ vycházeli znovu,jen s jiným motivem a do toho začala stejná organizace vyrábět tzv. Turistické suvenýry,což jsou TZ ve zmenšené podobě.A to nemluvím o tom,že stačí do sídla firmy zaslat fotku,pohled,vstupenku.. a na základě toho si nechat zaslat třeba dvacet TZ !Někdy jsme žasli,když borci za den doslova "obletěli" zámky,hrady a jiné památky autem,popadli TZ a mizeli dále,aniž by je vůbec zajímalo,kde že se to vlastně zastavili!?No,možná to připomíná některé kačery,že ;)Takže,my jsme nakonec celou sbírku prodali na Aukru a šmytec.TZ ano,jako suvenýr,zakoupený na památku konkrétního místa.Oproti tomu geocaching,mě zatím vždy "donutí" na rozdíl od TZ,konkrétní místo navštívit.i když,kdoví jak to bude za pár let? Tisíce geocacherů s ultracitlivými GPS se budou tlačit ve frontě u keší,které budou mít v sobě nainstalovaný čip,pro lepší zaměření a pípajících,v případě,že se ocitnete do 20 metrů okolo.Pak asi začnu sbírat houby ??
  • 0

#16 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 18:44

Tak vidím že GC a TZ k sobě zcela nepochybně patří. No trošku komerční záležitost to je ale co dnes není:D.
Vidím to stejně jako cinca2008, je to pěkný suvenýr ale účtenky a fotky fakt nikam posílat nebudu abych si rozšířil sbírku.

Sinuhet napsal/a:
Zacinal jsem take sbiranim turistickych znamek. Pokud to nekoho zajima, existuje jeden web, kde mohou tito sberatele provadet elektronickou evidenci nalezu a vidi je potom i na mape.

http://k8.kreteni.cz/tz/statistika.php


Díky za odkaz. Přesně taková mapa mi u TZ chyběla. Holt jsem zmlsanej z GC, kde vidím nálezy na mapě.
  • 0

#17 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 18:54

Jj,"kreteni" je dobrej web.Podle příspěvků k jednotlivým TZ,jsme pak i plánovali kam ano a kam ne .
  • 0

#18 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 19:00

tak já jsem začal se sbíráním turistických známek před 5ti lety a takhle to teda zatím vypadá: normální: 200+kousků slovenské: 4 kusy výroční: 15 kusů putovní: zatím nula :( poslední dobou má pro mě větší význam geocaching , tak je trochu zanedbávám ;)
  • 0

#19 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 20:53

Díky za skvělý tip na web. Známky už několik let kupujeme a věšíme v garáži na speciální věšák, aby nám připomínaly naše výlety. Teď jsem je nasázel do mapy, a vypadá to jako kešky. Tak teď budeme "válčit" na dvou mapách :D:D:D
  • 0

#20 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2008 - 21:01

Asi jsem slepej ale nenašel jsem jak dát ty známky do mapy?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama