Přejít na obsah


Fotka

Klíšťata, Borelióza


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
237 odpovědí na toto téma

#61 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 15:19

Ono spis nez kdy je podstatne JAK to kliste vytahnete. Vetsina lidi to dela tak blbe, ze i kdyby to udelali hned, je to casto k nicemu.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#62 Thompson-28037

Thompson-28037

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 16:31

Tak ně se klíště přicuclo 15.6...miniaturní, zůstal mi tam po něm flek..pořád ho tam mám červený střed a cca. 0.5-1cm (průměr) okruh kolem, tak nevim jestli zajit k doktorce a jsem z toho tak stresovaný, že mám snad všechny příznaky.
  • 0

#63 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 16:36

Thompson napsal/a:
Tak ně se klíště přicuclo 15.6...miniaturní, zůstal mi tam po něm flek..pořád ho tam mám červený střed a cca. 0.5-1cm (průměr) okruh kolem, tak nevim jestli zajit k doktorce a jsem z toho tak stresovaný, že mám snad všechny příznaky.


Ten flek byva (vetsinou) podstatne vetsi, treba i 15 - 20cm ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#64 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 16:37

Minuly tyden mi ukazoval znamej v hospode, co ma za flek po klisteti na noze - no vypadalo to strasne, uplne fialovy flek o velikosti cca 10cm. Nahnal jsem ho k doktoru. Co mi vyrazilo dech bylo, ze mu na to dal praktickej doktor nejakou mast a naplast s tim, ze to zmizi. Nakonec jel vecer na pohotovost a tam nechapali a okamzite mu nasadili antibiotika s tim, ze je to na 99% borelioza. Fakt nase zdravotnictvi stoje za .... :( Ja mel jednou flek na rameni a kliste jsem podle me nemel a doktori rikali, ze to asi borelioza nebude a nasadili preventivne anitibiotika a po testech bylo zjisteno, test byl pozitivni. A druhy rok jsem mel jasnej "boreliozni" flek, okamzite antibiotika a po testu zjisteno, ze to borelioza nebyla.....
  • 0

#65 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 16:40

kapsa napsal/a:

Thompson napsal/a:
Tak ně se klíště přicuclo 15.6...miniaturní, zůstal mi tam po něm flek..pořád ho tam mám červený střed a cca. 0.5-1cm (průměr) okruh kolem, tak nevim jestli zajit k doktorce a jsem z toho tak stresovaný, že mám snad všechny příznaky.


Ten flek byva (vetsinou) podstatne vetsi, treba i 15 - 20cm ....



To co popisujes je spis je otok po tom listeti, ono se to docela dlouho hoji.
  • 0

#66 Thompson-28037

Thompson-28037

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 16:53

Aha díky...to by mohlo být ono, protože se to nezvětšuje, nepalí...nic.Vlastně mě to napadlo až po jedné tůře, kde jsem se navíc spálil.Takže jsem měl 3 příznaky...bolest kloubů, svalů a pálení kůže, ale po tůře při které jsem se spálil je to asi normální:)
  • 0

#67 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 18:30

Ta moje borelióza měla ještě dohru. Byl jsem pozván na hygienu, kde se mě ptali, kdy a kde jsem to klíště chytil. Tak jsem jim řekl, kterej kopec to byl a že datum si nepamatuju, ale že jí to zavolám ( musel jsem kouknout na log GC19XP2) :) . Paní ale nevěděla, kde to je, tak jsem jí nabídl souřadnice. Nechtěla. :o
  • 1

#68 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2009 - 18:36

Byl jsem pred par tydny na testech - a mel bych byt v poradku. Tak uvidime :)
  • 0

#69 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2009 - 14:55

já chytl klíště o víkendu. Nikdy bych neřekl, že své první letošní chytnu začátkem listopadu. Už sem čekal, že je na ně zima a sou zalezlí. Vytáhl sem ho až dneska (tj. po 3 dnech) na místě vpichu se mi udělal pupínek který vypadá jak od komára a jeho okolí je zarudlé. 5ekl bych, že to je normální reakce na vytáhnutí klíštěte. Kousek od tohoto pupínku mám další který vypadá úplně stejně, tak bych typoval, že i tam bylo přisáté klíště, asi larva, která se sama pustila, aby pokračovala jinde. Jelikož sem klíšťofobik, tak to kousnutí svědí, bolí mě klouby, krční páteř a každých pět minut kontroluju, jestli nemám někde flek :D no doufám že zůstane jen u té fóbie a nechytl sem žádnou potvoru
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#70 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2009 - 15:42

Rufuc napsal/a:
já chytl klíště o víkendu. Nikdy bych neřekl, že své první letošní chytnu začátkem listopadu. Už sem čekal, že je na ně zima a sou zalezlí. Vytáhl sem ho až dneska (tj. po 3 dnech) na místě vpichu se mi udělal pupínek který vypadá jak od komára a jeho okolí je zarudlé. 5ekl bych, že to je normální reakce na vytáhnutí klíštěte. Kousek od tohoto pupínku mám další který vypadá úplně stejně, tak bych typoval, že i tam bylo přisáté klíště, asi larva, která se sama pustila, aby pokračovala jinde.
Jelikož sem klíšťofobik, tak to kousnutí svědí, bolí mě klouby, krční páteř a každých pět minut kontroluju, jestli nemám někde flek :D
no doufám že zůstane jen u té fóbie a nechytl sem žádnou potvoru


Nic si z toho nedelej, ja chytl loni kliste v unoru .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#71 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2009 - 17:13

nevím, nakolik sou východní klíšťata rozdílný od těch, co máme tady, ale na Sibiři jich může být 600 na metr a zima jim vůbec neubližuje :-/
  • 0

#72 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2009 - 17:25

Jitka_F napsal/a:
nevím, nakolik sou východní klíšťata rozdílný od těch, co máme tady, ale na Sibiři jich může být 600 na metr a zima jim vůbec neubližuje :-/


Ale asi jak kde - v Rusku jsem stravil docela dost casu, spaval jsem pod sirakem mnoho dnu ale kliste zadny. Mozna i proto, ze pro samy komary me ani nenapadlo se nad nejakymi klistaty zamyslet .... :D
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#73 stepanek78

stepanek78

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 5:00

Zdravím, také jsem si donesl z výletu jedno :/ První tenhle rok a hned nemocné.. Za jak dlouho vám zmizel ten kruh?
  • 0

#74 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 6:27

Po trech dnech antibiotik, ktere jsem pak bral dalsich 6 tydnu. Mas opravdu boreliozni kruh?
  • 0

#75 Figi36

Figi36

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 6:41

Máte někdo zkušenost s očkováním dětí? Od kolika let jste je nechali? Malému jsou 3 a naše dětská doktorka řekla že to nedoporučuje a že jen kdyby jsme jeli do oblasti se zvýšeným výskytem klíšťat. Toto jsem nopochopil jelikož Plzenskou kdy bydlíme (a nejvíce lovíme) je kraj s nejvyšším výskytem. Díky za radu.
  • 0
Kdo se moc ptá málo googlí!

#76 Rozsafin

Rozsafin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 6:56

Figi36 napsal/a:
Máte někdo zkušenost s očkováním dětí? Od kolika let jste je nechali? Malému jsou 3 a naše dětská doktorka řekla že to nedoporučuje a že jen kdyby jsme jeli do oblasti se zvýšeným výskytem klíšťat. Toto jsem nopochopil jelikož Plzenskou kdy bydlíme (a nejvíce lovíme) je kraj s nejvyšším výskytem. Díky za radu.


My jsme nechali dceru právě ve 3 letech naočkovat. Dětská lékařka neřekla nic, prostě splnila naše přání. Pak jsem od jiného lékaře slyšel, že jsme to neměli dělat, že doprovodné příznaky očkování mohou být u dětí horší, než samotná nemoc. U nás nebyly žádné.
Tak si vyber. :)
Taky jezdíme na Plzeňsko. ;)
  • 0

#77 stepanek78

stepanek78

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 12:18

medwyn_cz napsal/a:
Po trech dnech antibiotik, ktere jsem pak bral dalsich 6 tydnu.
Mas opravdu boreliozni kruh?


jo.. byl jsem u doktorky.. Zajímavé.. Nasadila mi nějaká antibiotika, co se jí jenom 5 dní.. Už jsem je snědl, organismus mám celkem solidně rozhozený, ale kruh mám na noze pořád.. No nic, zítra tam jdu znovu :/
  • 0

#78 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 16:20

rozsafin napsal/a:

Figi36 napsal/a:
Máte někdo zkušenost s očkováním dětí? Od kolika let jste je nechali? Malému jsou 3 a naše dětská doktorka řekla že to nedoporučuje a že jen kdyby jsme jeli do oblasti se zvýšeným výskytem klíšťat. Toto jsem nopochopil jelikož Plzenskou kdy bydlíme (a nejvíce lovíme) je kraj s nejvyšším výskytem. Díky za radu.


My jsme nechali dceru právě ve 3 letech naočkovat. Dětská lékařka neřekla nic, prostě splnila naše přání. Pak jsem od jiného lékaře slyšel, že jsme to neměli dělat, že doprovodné příznaky očkování mohou být u dětí horší, než samotná nemoc. U nás nebyly žádné.
Tak si vyber. :)
Taky jezdíme na Plzeňsko. ;)


BTW - vite, ze to ockovani je na klistatovou encefalitidu? Proti borelioze se ockovat neda ;). Ja jenom, ze tohle je vlakno o borelioze, tak jestli mluvime vsichni o tom samym.
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#79 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 14:53

Tak bohužel - první letošní klíště z CITA na Kuňce a Tomiš má boreliózu.:( O školu v přírodě v Itálii nepřijde jen díky tomu, že mi kolegyně slíbily, že ho pohlídají. O reprezentaci školy v atletice přijde - už to ořval. :( Encefalitidu očkovanou má, škoda, že nejde i tohle. Ještě, že jsme na to přišli včas. A bylo to jen jedno blbé klíště. :(
  • 0

#80 HOLAS

HOLAS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2010 - 15:35

My s přítelkyní byli na rozhledně pastýřka u moravské třebové, 2 kešule padly, ale těch klíšťat, já měl 5 a to na mě moc klíšťata nelezou, přítelkyně dokonce 11 zapitých! a to jsme jich asi kolem 30 (po 10. klíštěti jsem to schválně počítal) z auta vyhodili či vytřepali. Naštěstí z toho nic nebylo. Nesnáším tyhle malý.... (velmi sprosté slovo) :P
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama