Přejít na obsah


Fotka

Klíšťata, Borelióza


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
237 odpovědí na toto téma

#101 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 11:17

Pravdu mas, uz jsem nasel par clanku, ktera tva slova potvrzuji. Ono je to tezke, kdyz clovek zaroven nachazi spousty jinych clanku, ktera je zase vyvraci. :(

Ale jako docela hezke cteni mi prislo tohle: http://www.rozhlas.c...m/_zprava/87826
  • 0

#102 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 15:49

Chryseis napsal/a:
pak jsou z toho pak logy typu "pozor, nachytali jsme tam hrozně moc klíšťat, takových těch malinkatých" ;) V praxi jdou na člověka všechna stadia, některá víc, některá míň.


Je zajímavé, že na mne klíšťata obvykle moc nejdou ale tyhle larvy mne mají v oblibě, navíc si je kolikrát člověk přinese domů a tam se teprve po několika hodinách přisajou. Kam se mezitím schovají nechápu. Minulou neděli to samé - během dne jsem se několikrát prohlížel (nic), večer jsem přijel domů, veškeré oblečení hodil do špinavého prádla, osprchoval jsem se, zbavil se tří dospělých exemplářů, víc toho nebylo. V pondělí jsem ze sebe potom skoro celý den obíral tyhle mrňavé potvory, některé ještě odpoledne na místech kde dopoledne rozhodně nebyly!
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#103 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 16:09

Asi jim pripominas maleho hlodavce. :D
  • 0

#104 silvermann

silvermann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 21:28

... je pravdou, že dobrou prevencí proti klíšštatům je vitamín B nejlépe v té nejsilnější formě FORTE, nebo pivovarské kvasnice ... sám s klíšťaty problém nemám, nikdy jsem žádné neměl, a to běhám po lesích a loukách dost často jen v kraťasech a sandálkách ... je pravdou, že nalítnou, a pak i po mě různě lezou ale už se nepřisajou a pak sami odpadnou ... přebytku vitamínu B se tělo zbavuje močí a pak i kůží, která vydává takový béčkově-vitamínový odér, a to klíšťata odpuzuje ...
  • 0

#105 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 21:34

Kupodivu, přestože občas konzumuji vitamín Beer, téměř pravidelně domů přináším sbírku klíšťat. Dokonce i když se jedu projet na kole.
  • 0

#106 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 10:55

Tak jsem asi před měsícem objevil na noze červený flek, o žádném zakouslém klíštěti nevím, ale pár nezakouslých jsem normálně vytřepával z oblečení nebo utopil při koupání ve vaně defakto po celé léto, k lékaři jsem šel až dnes po měsíci, když ta červená skvrna nechce zmizet a zvětšuje se, a lékař na ni kouknul a hned řekl, že to je dle něj jasná borelioza a předepsal mi 20 tablet DoxyHEXAL 200 mg, užívat mám jednou denně. Také říkal, že 4 hodiny před a 4 hodiny po užití tablety nesmím jíst a pít mléčné výrobky. V lékarně mi zas lékarnice říkala, že po celou dobu uživání (20 dnů) nesmím pít vůbec žádný alkohol (a měl jsem takový pocit, že se tomu i smála :angry: ). Dále mě lékař objednal přibližně za měsíc na odběr krve. Tak pak uvidím, jestli to byla opravdu Borelioza. Žádné jiné příznaky kromě té červené skvrny totiž nemám. Zapomněl jsem se lékaře zeptat, jestli mám přijít na ten odběr krve nalačno. Co myslíte?


Tento příspěvek byl upraven od shaman3: 07 říjen 2014 - 10:56

  • 0

#107 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 972 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 11:02

já mám na třísle už dva měsíce skvrnu zvící papírového jednodolaru, právě po vyndaném klíštěti. Minulý týden tři dny s teplotou cca 37,5 ale bez rýmy a kašle. Dneska bych chtěl zajít za doktorem, protože mě to klíšťátko asi taky něčím podarovalo. Uvidím co mi předepíše a jak to bude s odběrem krve....


  • 0

#108 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 11:02

Pokud jdes jen na borelie, tak muzes jist. Ja se ptal doktora asi pred dvouma mesicema na to stejne :) 


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#109 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 11:05

Díky. 

 

Ta moje skvrna je větší, asi kolem 15 - 20 cm, žádnou malou skvrnu se zakouslým klíštětem jsem neobjevil. Myslíte, že to je v případě borelie ještě první stadium nemoci? Žádnou chřipku ani bolesti kloubů nemám a minimálně půl roku jsem ani neměl.


Tento příspěvek byl upraven od shaman3: 07 říjen 2014 - 11:10

  • 0

#110 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 11:25

Já myslim, že máš docela kliku, jsi zaléčenej doxyhexalem v době, kdy nemáš žádný neurologický ani kloubní obtíže. Ono je v podstatě lepší, když se ta skvrna vyrazí, je to dřív zjistitelný a dřív zamedikovaný. Já to štěstí v roce 2002 neměl a chorobu jsem si celkem vyžral.

Imunita si taky dovede s bakteriema docela dobře poradit sama.

 

Doxyhexal není nic příjemnýho, i když mám kachní žaludek, čtvrtý týden braní se mi dělalo pěkně blbě od žaludku. A nelze chodit na slunce kvůli silné alergické reakci. Jedním pivem se nic nezkazí, nedoporučuju se opíjet - oslabení imunity a nápor na játra.


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#111 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 232 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 11:27

Na www.borelioza.cz je spousta informací. Jinak 20 dnů antibiotika je na boreliózu minimum. Borelie se v krvi dají prokázat až po cca 6 týdnech od nakažení, léčbu je vhodné zahájit co nejdříve po zjištění příznaků (barevná skvrna), i za cenu, že se borelióza nakonec neprokáže.


  • 1

#112 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 11:33

Bacha, tu skvrnu vůbec nemusíš mít !!!

 

Já měl jen šílený pocit únavy. Veliká skvrna žádná a borelioza jak vyšitá.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#113 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 11:45

Doxyhexal není nic příjemnýho, i když mám kachní žaludek, čtvrtý týden braní se mi dělalo pěkně blbě od žaludku. A nelze chodit na slunce kvůli silné alergické reakci. Jedním pivem se nic nezkazí, nedoporučuju se opíjet - oslabení imunity a nápor na játra.

No já se toho také docela bojím, v únoru jsem měl zánět zubu a bral jsem na to také nějaká antibiotika, měl jsem pak průjem ještě dva měsíce poté, co jsem je dobral a nepomáhala mi ani drahá probiotika, která měla dle lékárnice zabrat na průjem po antibiotikách do tří dnů.


Tento příspěvek byl upraven od shaman3: 07 říjen 2014 - 11:46

  • 0

#114 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 12:12

Ale Šamánku, zas z toho nedělej kovbojku. Nic extra hroznýho to neni. Máš první stádium. To mlíko ti nebude dělat zle, ale dej na to pozor, protože jím snižuješ účinnost těch antibiotik. Jedna sklenička vína nebo jedno pivo ti  nic neudělá. Spíš vadí opravdu dost to slunce, já měla rudej spálenej nos jak nějakej vochmelka a na kole jsem jezdila uprostřed léta v dlouhejch rukávech, ale teď už ti to nehrozí. Pokud začneš brát ty antibiotika a vyskočí ti teplota, tak věz, že to je z toho a znamená to, že tu boreliózu určitě máš. Taky to poznáš podle toho, že flek za den dva zmizí.


  • 0

#115 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 12:38

Já byl na těch ATB na měsíc ve Finsku vandrovat tundrou. Co čert nechtěl, tejden pálilo slunce bez ustání. Když jsem po tom tejdnu kouknul do zrcátka od busoly, málem jsem se ze sebe pozvracel - vypadal jsem něco mezi malomocným, popáleným a postiženým ebolou. V první civilizaci jsem koupil bepanthenovou mast, zkazilo se počasí a do tejdne se vyloupl novej ksicht. Jinak následky boreliozy přetrvaly dlouhá léta a jednou za rok se to ozve doteď, i když testy jsou vždy OK. Je to bohužel "nemoc kačerů".


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#116 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 13:17

A jak se ti to jednou ročně ozve?


  • 0

#117 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 13:26

Dostane melancholickou náladu a dva měsíce neplká na fóru...

 

(omlouvám se za OT, ale prostě jsem musel)


  • 5

#118 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 14:11

:) to ne, já moc fóroplkač nejsem... :)

 

Začnou třeba brnět prsty, začnou cukat nervy v končetinách, bolí svaly, jsem unavenej, pak to zase odezní, trvá to 1-3 tejdny...


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#119 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 14:13

Taky potvrzuji. Prvni den jsem se pos_al, druhej den jsem se po_lil a pak uz v pohode bez probiotik. Ale kazdy ty antibiotika zvlada jinak. Pivo jsem mel, i nejakou fyzickou namahu, ale jednoznacne nejhorsi bylo slunicko. Jednou jsem nevydrzel a kdyz bylo pekne, tak vlezl do vody (nedoporucuju) a reakce na slunce velmi neprijemna - az brneni. Ale ted uz je pocasi ok, takze bych se toho nebal. Ja to mel cervenec/srpen.

 

jo a kliste jsem vazne chytnul pri gejokesinku :)


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#120 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 14:54

A fyzická námaha je také zakázána? Já že chodím každý den běhat cca 3 km, tak jestli s tím mám přestat?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama