Přejít na obsah


Fotka

Klíšťata, Borelióza


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
237 odpovědí na toto téma

#121 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 15:12

Nestěžujte si, co maj říkat kačeři v Amazonii?
Znáte zákeřnici? Ta moucha má nepříjemný zvyk kousat a současně se vyprazdňovat.
Když si potom oběť škrábe ránu, zanese si do krevního řečiště exkrementy napěchované prvokem Tripanozoma crusii.
A pak kdykoliv mezi prvním a dvacátým rokem od infekce zemřete na poškození mozku nebo srdce.

A co taková Candira?
Je to běžná rybka, která tam žije. Někdy se jí říká párátková ryba.
Jde o štíhlého tvorečka, asi tak pět centimetrů dlouhého, který žije jako parazit v žábrách větších ryb.
Má ve zvyku vplouvat do močové trubice mužů, roztáhne ostny a zabydlí se tam.
Zablokuje močový měchýř a zabije vás během dvaceti čtyř hodin tou nejmučivější smrtí.
Dá se jí zbavit tak, že se odřízne penis oběti a ryba se vytáhne ven...

Klíšťata s Boreliózou vycházej proti tomu ještě dost lacino, no ni ?


  • -4
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#122 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 15:17

Náš syn dostal boreliózu před pár lety a klíště taky neměl. Za to byl docela dost poštípaný od takových těch lítajících potvor, co se zamotávají rády do vlasů - vypadají jako mušky a koušou jako svi..! Ve vlasech se mu udělalo rudé kolo o průměru 10cm a doktorka nás poslala rovnou na infekční. Tam nad tím doktor mávl rukou, protože ho víc znepokojily zvětšené uzliny na krku. No, měli jsme tenkrát docela zajímavé léto - nejdřív obavy z některé formy leukemie, což se nakonec nepotvrdilo, ale poležel si nějakou dobu v nemocnici, než udělali všelijaké možné testy, do toho diagnostikovaná opravdu borelioza, antibiotika opakovaně, nakonec se to táhlo skoro rok, než ho prohlásili za zdravého. 


  • -1
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#123 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 15:18

Klíšťata s Boreliózou vycházej proti tomu ještě dost lacino, no ni ?

 

To jo, ale stejně jsou to mrchy hnusný protivný!  ;)


  • -1
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#124 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 16:52

Náš syn dostal boreliózu před pár lety a klíště taky neměl. Za to byl docela dost poštípaný od takových těch lítajících potvor, co se zamotávají rády do vlasů - vypadají jako mušky a koušou jako svi..! Ve vlasech se mu udělalo rudé kolo o průměru 10cm a doktorka nás poslala rovnou na infekční. Tam nad tím doktor mávl rukou, protože ho víc znepokojily zvětšené uzliny na krku. No, měli jsme tenkrát docela zajímavé léto - nejdřív obavy z některé formy leukemie, což se nakonec nepotvrdilo, ale poležel si nějakou dobu v nemocnici, než udělali všelijaké možné testy, do toho diagnostikovaná opravdu borelioza, antibiotika opakovaně, nakonec se to táhlo skoro rok, než ho prohlásili za zdravého. 

ta sviňucha se jmenuje kloš jelení, ale my jí říkáme jinak.


  • -1

#125 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 17:08

Jo, to je ono - kloš jelení! Takovej malej štípavej hajzlík! A jak jinak mu říkáte, krom té sviňuchy? 


  • -1
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#126 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 17:32

Jo tyhle kloše jelení jsem si kolikrát vytřepával z vlasů po běhání v lese. Jsem myslel, že jsou neškodní?

 

10418.jpg


Tento příspěvek byl upraven od shaman3: 07 říjen 2014 - 17:37

  • 0

#127 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 18:01

A fyzická námaha je také zakázána? Já že chodím každý den běhat cca 3 km, tak jestli s tím mám přestat?

Jak tvoje tělo reaguje na antibiotika, to bys měl vědět spíš sám a nebo se to dozvíš brzo. Ale pokud máš opravdu boreliózu, tak počítej s tím, že jakmile ti naskočí hladina těch antibiotik, tak se ti na pár dní udělá hůř. Budeš unavenej, možná ti nebude úplně dobře, možná ti trošku vyskočí teplota. Občas prej někdo dostane i čtyřicítky. Je to tim, že ty potvory začnou chcípat a rozpadat se a ty jejich zbytky jsou pro organizmus toxický. Takže pak z toho budeš celej otrávenej :D. Taky v tomhle stádiu zbledne a pak zmizí ten flek. Ale jak todle přejde, což bude, řekněme, za tři dy, tak už by to mělo bejt OK. Já s tim pak jezdila 60 - 80 km na kole, koupala se v rybníce a dělala jiný vylomeniny, jen to sluníčko mi fakt vadilo, spalovala jsem se na barvu opařenýho čuníka :D.


  • 0

#128 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 19:39

Jo aha, díky moc za praktickou zkušenost, zatím mám v sobě jen první tabletu DoxyHEXAL 200 mg a nic nepociťuji, zítra mám v zaměstnání 24 hodinovou směnu, což bude docela náročné, tak snad mě ta vyšší teplota přepadne až potom, to budu mít 4 dny volna. 


Tento příspěvek byl upraven od shaman3: 07 říjen 2014 - 19:40

  • 0

#129 Bubaczech Gang

Bubaczech Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 20:15

Taky jsem si před dvěma lety zadal s boreliozou a po čtrnácti dnech na infekčním oddělení nemocnice Na Bulovce jsem myslel, že umřu. Nechal jsem si udělat punkci a dostal jsem antibiotika, doktorka mi pak sdělila, že ve vzozrky dopadky dobře a nic tam není, no při poslední vizitě pro změnu povídá primáři, že tam něco je, no srandy kopec, Bulovku doporučuju.

 

Ale co jsem chtěl říct, antibiotika jsou asi hodně silný, protože mi docela zkazily žaludek. Prostě žádnej doktor se neobtěžuje s tím, aby Ti řekl, že bys měl brát taky nějaký probiotika,takže doporučuju probiotika a mléčný výrobky.


  • 0

#130 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 20:16

Jo tyhle kloše jelení jsem si kolikrát vytřepával z vlasů po běhání v lese. Jsem myslel, že jsou neškodní?

Jj, akorát jsou otravní, výjimečně ale někdo může být na jejich bodnutí alergický, viz Alf Gang.


  • 0

#131 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 21:53

Jo, to je ono - kloš jelení! Takovej malej štípavej hajzlík! A jak jinak mu říkáte, krom té sviňuchy? 

Třeba: Tady jsou taky bzučivý sv.ně, nebo turbočmelík, případně létající krab. Běžně nosim kšiltovku, takže si vybírají ponejvíc místo ve vlasech za uchem. Dostat to odsud je docela očistec, aby se nedostal na kůži.


  • 0

#132 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 6:59

No a já jsem žádné klíště neměl a Boreliozu jsem měl. (...)

 

Boreliozu přenášejí i komáři, muchničky a podobná havěť.


  • 0
nás a naše geopříhody naleznete na www.rrota.cz

#133 Master19

Master19

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 7:34

 

Ale co jsem chtěl říct, antibiotika jsou asi hodně silný, protože mi docela zkazily žaludek. Prostě žádnej doktor se neobtěžuje s tím, aby Ti řekl, že bys měl brát taky nějaký probiotika,takže doporučuju probiotika a mléčný výrobky.

 

Já myslel, že se při antibioticích mají mléčné výrobky právě omezit...


  • 0

#134 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 7:46

Nestěžujte si, co maj říkat kačeři v Amazonii?
Znáte zákeřnici? Ta moucha má nepříjemný zvyk kousat a současně se vyprazdňovat.
Když si potom oběť škrábe ránu, zanese si do krevního řečiště exkrementy napěchované prvokem Tripanozoma crusii.
A pak kdykoliv mezi prvním a dvacátým rokem od infekce zemřete na poškození mozku nebo srdce.

A co taková Candira?
Je to běžná rybka, která tam žije. Někdy se jí říká párátková ryba.
Jde o štíhlého tvorečka, asi tak pět centimetrů dlouhého, který žije jako parazit v žábrách větších ryb.
Má ve zvyku vplouvat do močové trubice mužů, roztáhne ostny a zabydlí se tam.
Zablokuje močový měchýř a zabije vás během dvaceti čtyř hodin tou nejmučivější smrtí.
Dá se jí zbavit tak, že se odřízne penis oběti a ryba se vytáhne ven...

Klíšťata s Boreliózou vycházej proti tomu ještě dost lacino, no ni ?

Jen pár poznámek, aby kačeři neměli strach jezdit do Amazonie.

- zákeřnice je krevsající ploštice, ne moucha. Přenašečem parazita Trypanosoma cruzi, která se vyvíjí v menších savcích, jsou zástupci rodů Rhodnius a Trimatoma. Bližší informace o nemoci viz třeba http://www.vakciny.n...akt_2012_09.htm. Podle mapky výskytu je vidět, že v Amazonii se onemocnění nevyskytuje.

- a co se týká ryby Candiru, tak se s největší pravděpodobností jedná o mýtus, viz třeba http://www.hustyfakt...mocove-trubici/. Jinak i kdyby na tom bylo něco pravdy, tak stačí nemočit do vody. Jak jsem ale viděl Amazonku, když jsme tam byli, tak nevím, jakýho blba by tohle mohlo napadnou, ledaže by si při lovu anakond či kajmanů strachy ucvrkl do trenek :D .

PS: co takhle se zeptat rybolovce Wágnera, jestli nějakou nechytil


  • 1

#135 simak.cz

simak.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 8:25

Boreliozu přenášejí i komáři, muchničky a podobná havěť.

Máš pro to nějaký důkaz? :-) 

Tohle je jeden z tradovaných nesmyslů o borrelióze, který nikdy nikdo nedokázal. Spíš je to tak, že si lidi často těch klíšťat nevšimnou, nakazí se a pak tvrdí, že klíště neměli a svádí to na komáry.

Důležité je vyndat klíště co nejrychleji. Borrelie se sice do rány přenášejí už během prvního dne, ale bez přítomnosti klíštěte se neuchytí. Potřebují protektivní účinky klíštěcích slin, které se začnou projevovat až druhý den sání (klíště moduluje imunitu hostitele a tím chrání borrelie před zničením imunitním systémem). Komár saje krátce a i kdyby nějaké ty borrelie přenesl ( i o tom pochybuju), tak jim neposkytne tu ochranu.


  • 1

#136 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 8:42

Jste mi připomněli pár situací z posledních dní :-)

když jdu na rehabky, a je tam "děsně nemocná" slečna co jí "děsně" bolí ruka a proto chodí na rehabky, a pak z ní vyleze, že byla o víkendu 50km na kole...

 

Nebo pán co ho šíleně bolí loket, že musí chodit na elektroléčbu, ale hlavně, že ten víkendový match v golfu dohrál...

 

...a já si vždycky naivně myslel, že pakliže někoho něco bolí, či je nemocný, chápe, že by si měl dát na chvíli pauzu, zvolnit, aby si mohlo odpočinout i jeho tělo..... i relaxace a regenerace je důležitou součástí "výkonu"


  • 3

logo_spojenci.png

Počet keší, kvalitu vašeho života nezlepší....


#137 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 11:31

Máš pro to nějaký důkaz? :-) 

 

Důkaz nemám, ale ani to nelze popírat:

 

http://www.borelioza...seci_boreliozy/

 

Přenos boreliózy krev sajícím hmyzem V současnosti nebyl bezpečně prokázaný, ale pravděpodobná možnost přenosu je mechanická - tj. rozdrcení sajícího komára, muchničky, ováda přimo do ranky, čímž se smísí krev z hmyzu, který předtím jinde sál krev s boreliemi, dohromady s krví napadeného člověka a mohlo by tak dojít i k přenosu infekce. V komárech i jiných druzích hmyzu byly borelie nalezeny, a to dokonce i v přezimujících komárech a v jejich larvách.


  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#138 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 12:53

Jste mi připomněli pár situací z posledních dní :-)

když jdu na rehabky, a je tam "děsně nemocná" slečna co jí "děsně" bolí ruka a proto chodí na rehabky, a pak z ní vyleze, že byla o víkendu 50km na kole...

 

Nebo pán co ho šíleně bolí loket, že musí chodit na elektroléčbu, ale hlavně, že ten víkendový match v golfu dohrál...

 

...a já si vždycky naivně myslel, že pakliže někoho něco bolí, či je nemocný, chápe, že by si měl dát na chvíli pauzu, zvolnit, aby si mohlo odpočinout i jeho tělo..... i relaxace a regenerace je důležitou součástí "výkonu"

asi bych je tak neodsuzovala, každej je na něčem závislej

mě taky mj. bolí v krku a jsem nachlazená, ale přeci si kvůli tomu neodřeknu výlet na krabičky .-)


  • 0

#139 simak.cz

simak.cz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 12:56

Důkaz nemám, ale ani to nelze popírat:

 

http://www.borelioza...seci_boreliozy/

 

Přenos boreliózy krev sajícím hmyzem V současnosti nebyl bezpečně prokázaný, ale pravděpodobná možnost přenosu je mechanická - tj. rozdrcení sajícího komára, muchničky, ováda přimo do ranky, čímž se smísí krev z hmyzu, který předtím jinde sál krev s boreliemi, dohromady s krví napadeného člověka a mohlo by tak dojít i k přenosu infekce. V komárech i jiných druzích hmyzu byly borelie nalezeny, a to dokonce i v přezimujících komárech a v jejich larvách.

 

1. To že někdo najde borrelie v komárech ještě neznamená, že jsou schopné je přenášet.

2. Mechanický přenos borrelií se testoval a nebyl prokázán.

3. Borrelie exprimuje jiné povrchové antigeny v přenašeči a v hostiteli. Aby mohly nakazit hostitele, musí se "přepnout" na hostitelský mód, jinak nejsou infekční (když se píchnou borrelie z nenasátého klíštěte do myši, tak se myš nenakazí). To "přepnutí" nějakou dobu trvá, borrelie na to má čas v klíštěti, které saje několik dní, ale ne u komára, který saje několik sekund. 

4. A jak už jsem psal, bez protektivních účinků slin borrelie v kůži nemá šanci.

Takže přenos borrelií jiným členovcem než klíštětem je z říše fantazie.


  • 1

#140 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2014 - 13:17

tak mam na 20 dni doxybene 200mg/den, skvrnu mam o velikosti jednodolarove bankovky. A s tim prenosem jen pri dlouhem prisati je to asi pravda. me skvrna zustala po jedinem letosnim klisteti, ktere jsem neohalil do 24 hodin. ostatni "ulovky" sli ven hned v den prichyceni, ale tehle jediny zmetek vydzel od nedele do pozdniho pondelniho vecera a prisel jsem na nej jen diky tomu, ze uz byl nacucany.

na prvni krevni testy jdu zitra, a behem pristiho tydne by se meli vratit vysledky. a co se tyce namahy, tak mi doktor vyrazne doporucoval pri ATB omezit fyzickou namahu, telo pry bude mit dost starosti samo se sebou.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka