Přejít na obsah


Fotka

Klíšťata, Borelióza


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
237 odpovědí na toto téma

#1 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 9:17

Tak jsem v pondělí vytáhl klíště a ve středu si všiml hnusného kruhu o průměru cca 4cm okolo místa kde bylo. Dnes jsem byl u doktorky a mám podezření na boreliózu. Beru antibiotika a za 6 týdnů mám přijít na kontrolní odběr krve. Dříve prý se to z krve nepozná. To se mi ale zdá divné, vážně to nejde poznat dříve?

Každopádně nosit raději dlouhé gatě a častěji se prohlížet - je to svinstvo!

Vložený obrázek
  • 1

#2 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 9:34

no ja mel boreliozu asi pred 2 roky, take jsem bral antibiotika a testy mi delali az asi za 5 tydnu...
  • 0

#3 Sagapo

Sagapo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 9:36

-
  • 0

#4 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 11:37

ona se testuje pritomnost protilatek, takze chvili trva, nez se v krvi objevi. neboj se, ze by ti kecali. je to zhruba 4 az 6 tydnu.
  • 0

#5 mike1980cz

mike1980cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 12:21

A neboj se, ze po antibiotikach to bude OK. Ja bral antibiotika, byl na testu, test dopadl spatne tak beru zase antibiotika dalsi 3 tydny ;o)
  • 0

#6 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 12:34

smazan double
  • 0

#7 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 14:01

pro zajímavost: v besedě s nějakou kapacitou přes tyhle potvory ten vědec tvrdil, že pokud se klíště odstraní do 24 hod. od přisátí, tak borelioza nehrozí /nestačí se vytvořit nějaký ty otravný látky nebo co/. takže po výletě nechrápat a prohlížet a prohlížet...:)
  • 1

#8 mike1980cz

mike1980cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 14:21

ja kliste odstranil do 12h od prisani 100%, nebylo jeste ani nacucle, a boreliozu mam ;o) Takze bych tomu az tak moc neveril ;o)
  • 0

#9 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 14:31

No ten člověk byl opravdu kapacita a věřil jsem mu snad každý slovo - byl to asi 20. minutovej rozhovor v rozhlase. Takže v tvým případě se asi někde stala chyba /nebo budeš ta výjimka potvrzující pravidlo/ :)
  • 0

#10 dejw

dejw

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 14:33

No a já jsem žádné klíště neměl a Boreliozu jsem měl. Flek se my ale uděla větší, světlý, ohraničený. kolem zarudlý a povrch byl teplý. Antibiotika snad pomohly, poslední testy jsem měl jen protilátky, ale raději se nechám ještě jednou otestovat.
  • 0

#11 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 16:08

me se udelal flek na lopatce a zadny kliste sem nemel a byla to borelioza i kdyz doktorka rikala, ze to zrejme nebude a dala mi preventivne antibiotika. Loni jsem mel flek po klisteti - a vypadalo to jako jasna borelioza ale testy byly negativni. Takze ono je tozrejme ruzny, kdovi jaky svinstva v sobe ty zatraceny mrchy maji....
  • 0

#12 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 19:17

Jo a pokud hladina protilatek neklesa /testuje se po pul roce/, tak 2 - 3 tydny na kapackach. Ale nejdrive se dela test z moskomisniho moku na DNA borelii. Odber je v pohode, ale dalsi dva tydny jsem byl jak matoha.... A pokud ty bestie zalezou do tela dukladneji, tak se cela procedura muze z vesela pravidelne opakovat :( Takze prevence = repelent a co nejdrive se klistat zbavit. Ale to vi kazdy. A nebo se zavrit doma, nikam a nechodit - jenze pak na dum spadne letadlo a nebo bouchne plyn :)
  • 0
VSA

#13 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 20:47

JJ, jen muzu potvrdit slova ostatnich. Hlavne zadny strach, pokud se to zjisti vcas a nasadi antibiotika, je na 90% vyhrano. Ja jsme mel letos taky jedno boreli kliste, flek ctrnact dni po vytazeni (takze mnohem pozdejsi nasazeni antibiotik nez u tebe) a po dalsich petit tydnech testy OK. Holt je jich letos hodne, takze doufam, ze bude tuha zima :) PS: Jo a flek jsem mela asi 8cm v prumeru a jelikoz se samozrejme objevil v sobotu rano, kdo by chodil k doktorovi o vikendu, ze, tak se do pondelka pekne vybarvil az do modra. Ale po tydnu na antibiotikach byl pryc.
  • 0

#14 kantor

kantor

    kantor

  • Validating
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 20:55

Hola chlapi, smiřte se s tím. Bude to naše geoborelka. Dostaneme to postupně všichni. Já jsem měl jakési štípance u kotníku a postupně se z toho udělal takový tmavý flek veliký jako pětikoruna. Tak jsem šel na kožní, vzali mi krev, a co myslíte? Byla tam... Dokonce prý dvě formy b. byly pozitivní. Dostal jsem antibiotika a tři týdny jsem u toho abstinoval. V září půjdu na další krevní test. Klíště jsem do té doby něměl žádné. V červnu jsem vylezl na Sitno, to má kolem tisíce m a po ramenech mi klíšťat vesele pochodovalo asi 10. Takže už neplatí, že nad 600m nejsou. Jsou všude kolem nás, geocacherů. Bééé.
  • 0

#15 algy64

algy64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 21:30

Letos jsem měl cca 35 ks zakousnutých, no a odstřelených nepočítaně. Nejhorší počátkem a v průbehu června. Repelent nepomohl nikdy, ale furt sebou nosím protiklíšťovou sadu Juwital a operuji přímo v terénu. Teď už by měly mít po sezóně, vyrojí se prý zase až v září.
  • 0

#16 Dr. Taby

Dr. Taby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 21:48

No tak já při hledání jedný kešky v ústí nad labem - v oblasti vyhlášené infikovanými klíšťaty - chytil čtyři kousky klíšťátek. Ty roztomilý černý potvůrky vůbec necápaly, že sem komplet nasprejovanej proti hmyzu. Je to asi 6 tejdnů a mám jen malý stroupky na místech vkusu. A týden předtím jsem chytil jedno (první asi po 10 letech) a z radosti nad shledáním jsem ho přetrh takovýma kleštičkama na klíšťata. Tak mi ho paní doktorka rejpala jehlou z lejtka. No to byla paráda. Už se těčím na další.
  • 0

#17 algy64

algy64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 22:05

Největší úroda byla při lovení Řicmanického hvozdu (7 stage=14 klíšťat za 2 dny) Taky se mě podařilo jedno při extrakci přetrhnout, šel jsem s tím radši k doktorce. Ta se na to za 30 Kč mrkla a řekla, že to vyhnije :-)
  • 0

#18 Dr. Taby

Dr. Taby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 22:36

Omlouvám se, že tak mimo mísu, ale Algy ty máš něco společnýho s Bigglesem?
  • 0

#19 algy64

algy64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2008 - 23:00

Jo, jsem jeho bratranec.
  • 0

#20 Dr. Taby

Dr. Taby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2008 - 5:41

No nekecej. Mám všech 96 knížek. Jste fakt dobrý.:)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama