Přejít na obsah


Fotka

Mapsource 6.14.1


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2008 - 22:27

Tak je k dispozici nová verze Mapsource. Prvni co me udivilo je ta skutecnost, ze starsi verze 6.13.7 tento upgrade primo z aplikace nenabizi. Po stazeni nove verze z garmin.com nejprve nejde Mapsource vubec spustit. Po chvili googleni a hledani na forech jsem odinstaloval nekolik freemap a nova verze MapSource se konecne rozbehla. Nabizi novou (lepsi) grafiku zobrazeni map avsak za cenu vyrazneho zpomaleni prekreslovani. Prepracovano je i odemykani map a zobrazeni nainstalovanych kodu. Tolik to co jsem stacil postrehnout v nove verzi pred tim, nez jsem provedl downgrade na starsi 6.13.7, ktera se mi jevi jako uzivatelsky privetivejsi a umoznuje pouzivat freemapy, se kterymi nova verze zatim odmita spolupracovat. Vyzkousejte a napiste sve zkusenosti. Pred instalaci nove verze vrele doporucuji starsi verzi plne zalohovat pro pripadny downgrade.;)
  • 0

#2 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2008 - 22:32

No, já než něco nainstaluju, tak si přečtu, co o tom píšou: "This patch is only applicable for all versions of the MapSource United States TOPO product. It will not affect any other MapSource product." = "Tato aktualizace se týká všech verzí MapSource US TOPO. Jiné verze MapSource neovlivní". Takže proto se nenabízí. Tobě se to podařilo nějak nainstalovat. Já na to kašlu, protože už dávno jsem se naučil, že je lepší výrobcům věřit a nedělat to, co by se dělat nemělo ;)
  • 0

#3 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2008 - 22:35

Nainstaloval jsem 6.14.1 protože mě zajímalo jestli náhodou neupravili ovládání (zoom kolečkem myši), ale sputit se mi nepodařila. V čem je problém jsem neřešil a přeinstaloval zpět na 6.13.7. ;)
  • 0

#4 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2008 - 22:40

abakus napsal/a:
No, já než něco nainstaluju, tak si přečtu, co o tom píšou:

To je také řešení, já zase používám VM. Nainstaluji klidně cokoliv a přitom počítač mám pořád čistý. :D
  • 0

#5 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2008 - 22:41

Ja jsem to pochopil trochu jinak. Moje English neni zrovna na statnici, ale myslim, že patch pro US topo je ten mensi soubor 2,20 MB hned nahore. Dole o velikosti 48,45 MB je novy update Mapsource 6.14.1.

viz: http://www8.garmin.c...ails.jsp?id=209
  • 0

#6 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2008 - 22:45

JarMar napsal/a:

abakus napsal/a:
No, já než něco nainstaluju, tak si přečtu, co o tom píšou:

To je také řešení, já zase používám VM. Nainstaluji klidně cokoliv a přitom počítač mám pořád čistý. :D


Prominte otazku... "co take si predstavujete Kefalin pod hentym VM?"

Ja pouzivam Acronis Try&Decide, takze nainstaluji uplne cokoliv a kdyz se mi to nelibi, vratim vsechno zpet.:)
  • 0

#7 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2008 - 22:53

Tož tedy upřesním: Microsoft Virtual Machine. Celý HDD je tvořen jedním souborem. Když už je hodně zaprasený, nahradím jej zálohou s čistou instalací OS. Na pokusy, testování, spouštění pochybných programů je to k nezaplacení a přitom je zdarma.
  • 0

#8 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2008 - 23:00

Diky za moc info, zustanu asi u Acronisu. MapSource 6.14.1 jde normalne nainstalovat i spustit, jen se mu nechce spolupracovat treba s free Poland TOPO od Maniaka. Nabizi pro nekoho mozna zajimave zobrazeni map. Je asi na kazdem co vyzkousi zda mu to bude vyhovovat.
  • 0

#9 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2008 - 23:03

bertlak napsal/a:
Ja jsem to pochopil trochu jinak. Moje English neni zrovna na statnici, ale myslim, že patch pro US topo je ten mensi soubor 2,20 MB hned nahore. Dole o velikosti 48,45 MB je novy update Mapsource 6.14.1.

viz: http://www8.garmin.c...ails.jsp?id=209


Aha, máš pravdu. To je tak, když člověk dělá deset věcí najednou :D:D:D
  • 0

#10 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2008 - 23:03

Graficky vypadam opravdu ... no asi lip, proste jinak. Ale zpomaleni vykreslovani je docela drasticky :( Skoda.
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#11 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2008 - 23:05

hm a co jsem tak koukal na TOPO 1.2 ma nova verze Mapsource docela problemy. Misto nazvu mesta to ukazuje jmeno ulice. Takze napriklad misto Jicin vidim Vrchlickeho, coz je docela trapas a v soucinnosti s pomalym vykreslovanim se nejspis taky vratim k starsi verzi :(
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#12 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2008 - 15:24

Tak jsem neodolal a aktualizoval.....chvilku nechapave kroutil hlavou nad tim, ze tohle mohl nekdo pustit ven a jako vsichni se vratil zpet. Grafika neni spatna, jen ikonky jsou moc velke a ta rychlost nejde proste komentovat. Programatorum bych koupil nejake horsi PC, drive jsem tvrdil 386DX40, dnes bych jim dal uz vic treba Pentium 233. Pak by veskerej SW makal vsem k plne spokojenosti a neskutecne rychle. Realita je vsak opacna....
  • 0
VSA

#13 Snehul@k

Snehul@k

    Snehul@k

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2008 - 16:17

Tak problem asi neni jen s freewarovami mapami, protoze me MS vytuhnul s regulerni mapou Parize (Ille de France). Po deinstalu teto funguje, ovsem mapu renderuje zoufale pomalu, a to na slusnem stroji...jinou zmenu nez o neco sikovnejsi dialog unlocku a 3D symboly jsem jaksi nepostrehl...
  • 0

#14 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2008 - 17:37

Taky doufám, že to v této verzi nikdy nepustí do světa a že současné neuvěřitelně pomalé reakce jsou pouze vlastnost betaverze.
  • 0

#15 Snehul@k

Snehul@k

    Snehul@k

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2008 - 17:48

Mnojo, to je ovsem prave ono: dokud to byla beta, tak je to jasne a na vlastni nebezpeci (to se tady ostatne probiralo). Jenze ted uz ten update je oficialni-a 6.13 mi ho nabidla k online updatovani...a tohle. Zajimave je ze je to opravdu renderer, protoze je to stejne sneci jak s topo 2, tak starou mountfield topo 50. Myslim ze tohle vlakno by melo byt hlavne varovanim pred instalaci verze :-)) Abychom jenom nekrafali na Garminovske programatory.
  • 0

#16 Vitek team CZ

Vitek team CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2008 - 23:05

Poraďte mi dobří lidé s jednou záležitostí. Stáhnu novou verzi Mapsource, začnu jí instalovat a po naběhnutí úvodního okna, kdy mám kliknout na tlačítko "další" tam žádný tlačítko nemám. Problém je kdesi u mě, kdysi jsem to nějak už i vyřešil ale teď nejsem schopnej na to přijít. Kopněte mě někdo....... díky. B) Mám Visty.
  • 0

#17 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2008 - 23:22

Update primo z Mapsource nyni jiz primo nabizi novou verzi. To se jeste pred par dny nedelo. :o Tak jsem tedy zkusil update primo z aplikace. Vsechno pri starem, po update MapSource odmita pracovat a hlasi error. Tak me to uz nebavi abych zkousel odinstalovat freemapy se kterymi se odmita kamaradit a rovnou se vracim ke starsi verzi. Pokud nemate zalohu, tak radeji update neinstalujte, je to ztrata casu a dat. Budeme asi muset pockat na dalsi vylepseni.:(
  • 0

#18 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2008 - 9:14

Jde někde stáhnout i starší verze (třeba právě 6.3.17)? Stránky Garminu mají k dispozici pouze tu nejnovější (6.14.1). Předem díky.
  • 0

#19 doktor-2269

doktor-2269

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2008 - 19:13

dan-sam napsal/a:
Jde někde stáhnout i starší verze (třeba právě 6.3.17)? Stránky Garminu mají k dispozici pouze tu nejnovější (6.14.1). Předem díky.

Napis mi, kam to chces poslat
H.
  • 0

#20 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2008 - 20:06

dan-sam napsal/a:
Jde někde stáhnout i starší verze (třeba právě 6.3.17)? Stránky Garminu mají k dispozici pouze tu nejnovější (6.14.1). Předem díky.


Tady je poslední "normální" verze http://www.gpsinform...Source_6137.exe
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama