Přejít na obsah


Fotka

Jak obnovit vlastni archivovanou kes... ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#41 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 20:21

Uff, to je diskuse do pranice :)
Predne-ano, jmenovana cache byla Geolens Reviewerem archivovana na zaklade needs archive logu jednoho cachera. Ono ted je kesi cim dal vice a my uz nestihame tak casto kontrolovat zivotnost kese, coz je dle pravidel a pokynu Groundspeaku tez nas ukol-jsme tedy radi, kdyz nas na problematickou kesku takto nekdo upozorni, stejne se to drive ci pozdeji dozvime sami ci od nekoho, ze je neco dlouho "mrtve". Neboli-nejen nove kesky publikujeme, ale i ty bez udrzeb archivujeme, tak to proste je.
Postup, ktery pouzivam ja (okoukal jsem jej od haggaea z dob jeho reviewerstvi a i textove sablony vznikly upravami tech jeho, priznavam) je ten, ze kesky disablovane 3 a vice mesicu obepisu standartnim reviewer note logem tohoto zneni:
-----------
Ahoj, cache je uz tri mesice ztracena a deaktivovana, chystas se ji v dohledne dobe obnovit? Jestli ne, tak zkus najit nejakeho mistniho cachera, ktery je ochoten adoptovat ji a starat se o ni, nebo ji archivuj - prechodne deaktivovani je urceno jen pro kratkodobe problemy, aby vlastnik mohl cache v rozumne dobe obnovit nebo opravit.
Diky za odpoved, napis ji prosim jako reviewer note log k cache. Pokud mas nejaky pozadavek k listingu pred obnovou (vetsi posun souradnic, zmena typu kese,...), kontaktuj me primo pres profil.
TrainTour, reviewer pro CZ, SK a okoli

----------
Pokud autor za mesic ci vice neutrousi u kesky zadnou poznamku (planuji obnovit do XXX), bereme to proste tak, ze na kesku kasle a po cca mesici je archivovana - na to zase mam tuto sablonu :):
---------
Dalsi mesic uplynul, zadna reakce ze strany autora -> archivovano.
Pokud by ses nekdy v budoucnu rozhodl cache obnovit, tak je mozne cache odarchivovat, pokud bude lokalita stale volna-v tom pripade staci kontaktovat me ci jineho reviewera pres profil - viz http://wiki.geocachi...z/wiki/Reviewer . Nebo muzes vytvorit novy listing, pokud by se misto ulozeni vice zmenilo.
TrainTour, reviewer pro CZ, SK a okoli

------------
Cili z me strany opravdu nemuze nikdo rici, ze je nejaka archivace bez varovani, to varovani mesic predem proste je, jak je prikladem na te Kese podle kalendare v Brne.

Kolega Geolens Reviewer je ten, ktery z nas nejvice reaguje na needs archive logy (chodi mu spec.kanalem), proto prave jako reakci na dlouhe disably dane kese s disablem pres 3 mesice archivoval. Ale opravdu-vzdy je mozne kesku pripadne odarchivovat, ale nemuzou po nas cacheri chtit, abychom drzeli cache disablovanou vice jak ty 3-4 mesice, to je proti pravidlum (disable na kratkodobe problemy, jinak archiv).

Cili zaverem-verim, ze narozdil od publikaci jsou archivace mene popularnim, ale tez nutnym krokem reviewerske prace. A vzdy si za to opravdu muzou autori sami, ze se vice jak 1/4 roku nedostanou k obnove a tim znovuaktivaci kese a ani nedaji logem vedet, co bude dale. Dalsim problemem je, ze nasilne uz kesku nelze adoptovat (prevest) jinemu cacherovi, cili pokud se autor neozyva, je archivace opravdu nyni jedinym resenim, kdyz nenabidne adopci sam.
  • 0

#42 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2008 - 20:30

Jo a jeste jsem zapomnel-informace pro GEO-TOM-CATa - kolega Geolens Reviewer je nyni na dovolene v zahranici, proto na tve maily nereagoval, jinak by ti samosebou vyhovel s odarchivaci sam.
  • 0

#43 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 8:32

Autacek napsal/a:
Dříve tu bylo dobrým zvykem že reviewři poslali sice "stupidni" zpozornění (zkopírované pořád z toho stejného textu, tak že to znělo děsně osobně, nicméně, bylo to přes kopírák :-).


Sleduji delší dobu tvé příspěvky a je mi jasné, že tě někdo z reviewerů pěkně šlápl na tvé kuří oko (možná to už načal Haggy, který už s tebou také měl konflikty).... musí to bejt strašné. Takhle se užírat nenávistí a jen čekat na nějakou chybku a hned se z chutí vypustit nějakou ironickou či jedovatou slinu, je mi tě upřímě líto.

Chtěl bych tě vidět, jak denně osobně (bez kopíráku) píšeš 30-40 reviewer notes a chtěl bych vidět tvůj jak by vypadal tvůj "nestupidní" text. Co kdybys tady přestal kecat a napsal nám jeden vzorovej template?

A víš co? Už je čas abych odešel do reviewerského důchodu (je to hlavně z důvodu, že mě už nebaví nadále řešit a číst nenávistné mejly a příspěvky od lidí tvého typu, kterých je v geocachingu bohužel čím dál tím víc). Je na čase hledat nějakého mého nástupce. Ty mi připadáš jako vhodný kandidát na reviewera, máš správnou agresivitu, víš jak to dělat lépe, budeš všem psát osobní a nestupidní zprávy... jsem přesvědčen, že s lidmi jako seš ty, se geocaching posune někam dál a bude lepší. Co ty na to přijímáš? Rád tě v Groundspeaku navrhnu.
  • 0
ICQ: 340776686

#44 Favet

Favet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 9:39

Autacek napsal/a:
Nedávno se třeba ukázalo, že keška byla pořád na místě, jen lamy ji nemohly už delší dobu najít, tak jí do kontroly owner disabloval... a šup.. už byla archivovaná... Přitom tam celou dobu byla... GCZR09.

Z toho plyne, ze se ted muzem pomalu bat kesku disablovat jen kvuli chybejicimu papiru, aby nahodou nebyla zrusena... coz asi nebudu sam, komu toto prijde trochu ujeté... :(


Stojím na straně reviewerů.
Šup ... a už byla archivovaná ? Disabled April 9, Archived July 14 !!! No to je šup jaxviňa!

Tím, že owner nebyl schopen 3 měsíce zkontrolovat a zalogovat, zda tam keška je nebo co s ní míní podniknout (v případě že byl mimo ČR mohl přece požádat o pomoc někoho ze známých kačerů, co měli odloveno) jen přidal reviewerovi práci s archivací a odarchivací.
:o
  • 0
Favet (dříve FaVeTteam)

#45 junior69

junior69

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 11:11

FaVeTteam napsal/a:
Stojím na straně reviewerů.
Šup ... a už byla archivovaná ? Disabled April 9, Archived July 14 !!! No to je šup jaxviňa!

Tím, že owner nebyl schopen 3 měsíce zkontrolovat a zalogovat, zda tam keška je nebo co s ní míní podniknout (v případě že byl mimo ČR mohl přece požádat o pomoc někoho ze známých kačerů, co měli odloveno) jen přidal reviewerovi práci s archivací a odarchivací.
:o


V Plzni máme skvělou serii Spy station. Bohužel nelze ji celou dokončit, protože 1.část GCWCVK je disable od 18.března. A autor nic. Aha, autor je Poník. Tak to chápu, že nemá čas na obnovu, když mu to revírování dělá takové starosti a stresy. Poníku, prosím, udělej s tím něco. Klidně tam dám provizorní mikrošku, ale potřebuji k tomu část na pokračování k #2. Ještě tohle , kdyby se po Anthracitu, mělo archivovat:@
  • 0

#46 malahavranice

malahavranice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 11:42

junior69 napsal/a:

FaVeTteam napsal/a:
Stojím na straně reviewerů.
Šup ... a už byla archivovaná ? Disabled April 9, Archived July 14 !!! No to je šup jaxviňa!

Tím, že owner nebyl schopen 3 měsíce zkontrolovat a zalogovat, zda tam keška je nebo co s ní míní podniknout (v případě že byl mimo ČR mohl přece požádat o pomoc někoho ze známých kačerů, co měli odloveno) jen přidal reviewerovi práci s archivací a odarchivací.
:o


V Plzni máme skvělou serii Spy station. Bohužel nelze ji celou dokončit, protože 1.část GCWCVK je disable od 18.března. A autor nic. Aha, autor je Poník. Tak to chápu, že nemá čas na obnovu, když mu to revírování dělá takové starosti a stresy. Poníku, prosím, udělej s tím něco. Klidně tam dám provizorní mikrošku, ale potřebuji k tomu část na pokračování k #2. Ještě tohle , kdyby se po Anthracitu, mělo archivovat:@


Tak - a uz toho mam vazne dost!!
To jsou mezi nami fakt taci zabednenci, ze nechapou, ze jakakoli cinnost tykajici se geocachingu je dobrovolna a obouvat se do dvou geokolegu, kteri na sebe (zdarma, jen z cisteho nadseni pro GC) vzali odpovednost za stav kesi v CR mi prijde DOST UBOHE!
Zkuste si predstavit, ze jsou to normalni lide, kteri maji sve rodiny, svou praci i sva studia a jeste se snazi delat cosi pro (vetsinou) uplne cizi lidi!
Vidim v jasnych barvach, jake "pozdvizeni na vsi" by nastalo, kdyby oba chlapci nepritvrdili a osirele kese svizne nearchivovali...
To by bylo hned proc to nikdo nehlida, proc se to nezrusi.... jako kdyby to tu jiz nebylo!
Tak ze shrnuti:
-Neni povinnost zakladat kese (pokud nemam cas, chut ci jiny duvod se o ne strat)
-Neni problem (pokud nemam cas, chut ci jiny duvod kes udrzovat) ji dat k adopci ci archivovat
-Neni povinnost reviewerů nespocetnekrat upozornovat majitele neudrzovanyh kesi na tuto skutecnost!
-Je povinnost a nejen pro provozovani GC, zachovavat jista pravidla, ktera se stejne ve valne vetsine shoduji s pravidly slusneho chovani a zdraveho rozumu!

Nespokojencum doporucuji misto "plivani siry" sednout ke kompu a zalozit si kes novou - zas tolik prace to neni!

S uctou
Malahavranice!
  • 0

#47 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 12:00

FaVeTteam napsal/a:

Autacek napsal/a:
Nedávno se třeba ukázalo, že keška byla pořád na místě, jen lamy ji nemohly už delší dobu najít, tak jí do kontroly owner disabloval... a šup.. už byla archivovaná... Přitom tam celou dobu byla... GCZR09.

Z toho plyne, ze se ted muzem pomalu bat kesku disablovat jen kvuli chybejicimu papiru, aby nahodou nebyla zrusena... coz asi nebudu sam, komu toto prijde trochu ujeté... :(


Stojím na straně reviewerů.
Šup ... a už byla archivovaná ? Disabled April 9, Archived July 14 !!! No to je šup jaxviňa!

Tím, že owner nebyl schopen 3 měsíce zkontrolovat a zalogovat, zda tam keška je nebo co s ní míní podniknout (v případě že byl mimo ČR mohl přece požádat o pomoc někoho ze známých kačerů, co měli odloveno) jen přidal reviewerovi práci s archivací a odarchivací.
:o

i já jsem na straně reviewerů... když někdo není schopen keš obnovit, ani napsat jasně kdy tam asi bude, tak se nemůže divit...
  • 0

#48 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 12:35

Já myslím, že drtivá většina stojí "na straně reviewerů", akorát že nasrané hlasy jsou vždy víc slyšet než pochvalné.
  • 0

#49 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 12:43

Fénix napsal/a:
Já myslím, že drtivá většina stojí "na straně reviewerů", akorát že nasrané hlasy jsou vždy víc slyšet než pochvalné.

To je pravda... a jak jsem to pročítal, tak bych snad ani neragoval, než jsem si přečetl poníkovu reakci... protože ho znám osobně a vím jak si se spouštěním keší (a jistě nejen on) hraje a jakou má občas práci některým kačerům vysvětlit, proč nějakou keš nejde pustit, tak jsem se rozhodl vyjádřit svůj názor... Sám jsem dneska obnovoval svojí keš, která byla zničena při stavebních pracech před měsícem... při disable jsem napsal, že ji obnovím, až se místo uklidní a před týdnem že bude brzo obnovena a na stejném místě... Kdyby každý majitel keše napsal jak hodlá postupovat a pokud to trvá déle, tak by se vůbec nemuselo toto řešit... jinak tzv práskače nechápu... co z toho mají, pokud do prostoru nechtějí umístit vlastní keš? Lepší je místo reviewerovi napsat autorovi, aby řekl, co plánuje... Když nebude delší dobu reagovat (kdopak jezdí na dovolenou víc jak na 14 dnů?) tak teprve psát reviewerovi... Jinak i reviewer je člověk, který nesedí u kompa 24/7 a věc, že pro ČR a SR jsou 3 je dost známá na to, abych uměl napsat i jinému...
  • 0

#50 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 15:14

Fénix napsal/a:
Já myslím, že drtivá většina stojí "na straně reviewerů", akorát že nasrané hlasy jsou vždy víc slyšet než pochvalné.


Ano, tento příspěvek mluví za vše-nemám co bych dodal :)
Snad jen tolik, že naštěstí je stále podstatně více těch cacherů, kteří na připomínky ke keším v pohodě reagují, opraví a případně i poděkují, než těch, kteří nasraně remcají. Snad se poměr brzy neobrátí výrazně na druhou stranu, jak naznačoval kolega Geohorse Reviewer.
Co se Auťáčkových příspěvků týče, ty já beru s velkou rezervou už z doby, kdy jsem reviewerem nebyl a kdy nas*** haggaea s jednou svou nejmenovanou keší. No holt si myslí, že vždy musí mít pravdu, no :). Naštěstí je opravdu v silné menšině.
  • 0

#51 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 16:33

Geohorse Reviewer napsal/a:

Autacek napsal/a:
Dříve tu bylo dobrým zvykem že reviewři poslali sice "stupidni" zpozornění (zkopírované pořád z toho stejného textu, tak že to znělo děsně osobně, nicméně, bylo to přes kopírák :-).


Sleduji delší dobu tvé příspěvky a je mi jasné, že tě někdo z reviewerů pěkně šlápl na tvé kuří oko (možná to už načal Haggy, který už s tebou také měl konflikty).... musí to bejt strašné. Takhle se užírat nenávistí a jen čekat na nějakou chybku a hned se z chutí vypustit nějakou ironickou či jedovatou slinu, je mi tě upřímě líto.

Chtěl bych tě vidět, jak denně osobně (bez kopíráku) píšeš 30-40 reviewer notes a chtěl bych vidět tvůj jak by vypadal tvůj "nestupidní" text. Co kdybys tady přestal kecat a napsal nám jeden vzorovej template?

A víš co? Už je čas abych odešel do reviewerského důchodu (je to hlavně z důvodu, že mě už nebaví nadále řešit a číst nenávistné mejly a příspěvky od lidí tvého typu, kterých je v geocachingu bohužel čím dál tím víc). Je na čase hledat nějakého mého nástupce. Ty mi připadáš jako vhodný kandidát na reviewera, máš správnou agresivitu, víš jak to dělat lépe, budeš všem psát osobní a nestupidní zprávy... jsem přesvědčen, že s lidmi jako seš ty, se geocaching posune někam dál a bude lepší. Co ty na to přijímáš? Rád tě v Groundspeaku navrhnu.

.

Pisu z mobilu, neb nejsem home, tedy jen v kratkosti. Na kuri oko kdysi slapnul, ale to uz je davno pryc. Prace reviewru si kazdopadne vazim, sam bych to nedelal lip a hlavne, na to rozhodne nema kazdy cas.
Prispevky pisu obcas i jedovate, neb pokud je nekde problem (ci mi to tak prijde, mozna se dozvim, ze to problem neni), myslim je dobre na to _zretelne_ poukazat, to stejne u logu u kesek, nez napsat jen tri slova a diky, napisu radej jak to vidim a vnimam.
Je fakt, ze mate prace vic a vic, ale ted jste na to 3, driv na to byl Haggeus sam.

Otazka tedy je, dostali owneri pred zrusenim "posledni" varovani ? Odpoved je NE. Bylo to tak driv ? Vic nemam co k tomu dodat.

A proc jsem pouzil vyraz "stupidni" text, asi bych radeji sdeleni formuloval ve treti osobe, proste mi v tom textu co jak sam pises kopirujes 40x denne, nesedi ten osobni nadech, protoze to pak avokuje osobni rozvlacnou odpoved. Asi jako povidat si na chatu soucastne se 40 lidma, nejlepe je resit veci strucne, jasne,.. Ale to je v pohode, ja jen ze to tak vnimam. Osobne nastesti nemuzu soucastnym reviewrum nic vytknou a problemy s vama nemam. Tak snad asi takto na vysvetlenou.

Tak, a ted si jdu procist zbytek tohoto oftopic vlakna.
  • 0

#52 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 16:43

Geohorse Reviewer napsal/a:

Autacek napsal/a:
Dříve tu bylo dobrým zvykem že reviewři poslali sice "stupidni" zpozornění (zkopírované pořád z toho stejného textu, tak že to znělo děsně osobně, nicméně, bylo to přes kopírák :-).


Sleduji delší dobu tvé příspěvky a je mi jasné, že tě někdo z reviewerů pěkně šlápl na tvé kuří oko (možná to už načal Haggy, který už s tebou také měl konflikty).... musí to bejt strašné. Takhle se užírat nenávistí a jen čekat na nějakou chybku a hned se z chutí vypustit nějakou ironickou či jedovatou slinu, je mi tě upřímě líto.

Chtěl bych tě vidět, jak denně osobně (bez kopíráku) píšeš 30-40 reviewer notes a chtěl bych vidět tvůj jak by vypadal tvůj "nestupidní" text. Co kdybys tady přestal kecat a napsal nám jeden vzorovej template?

A víš co? Už je čas abych odešel do reviewerského důchodu (je to hlavně z důvodu, že mě už nebaví nadále řešit a číst nenávistné mejly a příspěvky od lidí tvého typu, kterých je v geocachingu bohužel čím dál tím víc). Je na čase hledat nějakého mého nástupce. Ty mi připadáš jako vhodný kandidát na reviewera, máš správnou agresivitu, víš jak to dělat lépe, budeš všem psát osobní a nestupidní zprávy... jsem přesvědčen, že s lidmi jako seš ty, se geocaching posune někam dál a bude lepší. Co ty na to přijímáš? Rád tě v Groundspeaku navrhnu.

.

Pisu z mobilu, neb nejsem home, tedy jen v kratkosti. Na kuri oko kdysi slapnul, ale to uz je davno pryc. Prace reviewru si kazdopadne vazim, sam bych to nedelal lip a hlavne, na to rozhodne nema kazdy cas.
Prispevky pisu obcas i jedovate, neb pokud je nekde problem (ci mi to tak prijde, mozna se dozvim, ze to problem neni), myslim je dobre na to _zretelne_ poukazat, to stejne u logu u kesek, nez napsat jen tri slova a diky, napisu radej jak to vidim a vnimam.
Je fakt, ze mate prace vic a vic, ale ted jste na to 3, driv na to byl Haggeus sam.

Otazka tedy je, dostali owneri pred zrusenim "posledni" varovani ? Odpoved je NE. Bylo to tak driv ? Vic nemam co k tomu dodat.

A proc jsem pouzil vyraz "stupidni" text, asi bych radeji sdeleni formuloval ve treti osobe, proste mi v tom textu co jak sam pises kopirujes 40x denne, nesedi ten osobni nadech, protoze to pak avokuje osobni rozvlacnou odpoved. Asi jako povidat si na chatu soucastne se 40 lidma, nejlepe je resit veci strucne, jasne,.. Ale to je v pohode, ja jen ze to tak vnimam. Osobne nastesti nemuzu soucastnym reviewrum nic vytknou a problemy s vama nemam. Tak snad asi takto na vysvetlenou.

Tak, a ted si jdu procist zbytek tohoto oftopic vlakna.
  • 0

#53 Favet

Favet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 21:16

[b]Autacek napsal/aTak snad asi takto na vysvetlenou.
Tak, a ted si jdu procist zbytek tohoto oftopic vlakna.


Sice offtopic, ale nedá mi, než poznamenat, že to dělám přesně obráceně:
NAPŘED si vlákno pročtu a až POTOM reaguji. :o
Doufám, že je nás takových více...
  • 0
Favet (dříve FaVeTteam)

#54 miroslav_urban

miroslav_urban

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2008 - 6:58

Pratele, polozme si zasadni otazku KDO je tvurcem, zakladatelem a majitelem kese, owner nebo reviewer ?Rekl bych, ze owner. Tim padem, dle meho, je za stav kese zodpovedny jen a pouze owner a nikdo jiny. A pokud nektery hledac narazi na problem s kesi a jedine co se tri mesice deje je disablovana kes a nic vic, tak pak se neni co divit, ze ji reviewr archivuje. Pritom je takovy problem se ke kesi prijit podivat, zkontrolovat, v pripade plneho logbooku poprosit v logu nekoho kdo se tam chysta, zda by logbook vymenil apod, kdyz se k ni nemuze majitel dostat ? Uvedu priklad ze vcerejska, kdy jsem lovil nejake kese kolem D1. Jedna byl marosuv zahadny stopar, maros me poprosil, zda bych mu nemohl vymenit logbook, protoze se u kese objevila poznamka, ze stavajici je plny. Pritom jsem jeste byl odlovit dvojity most a stejne tak jsem videl, ze je knizecka plna, tak jsem tam nechal jinou a napsal majiteli, ze tam ma vymeneny logbook a stavajici si muze vymenit. Behem chvilky mi majitel odepsal, ze dekuje za vymenu, ze se ke kesi ted nedostane a bylo by mu lito ji kvuli tomu disablovat. Reciprocne ja jsem byl velmi rad, kdyz jsem byl na sluzebce a jiny lovec prokazal shodnou sluzbu mne na moji kesi. Pokud nekdo na nejaky problem reaguje disablem a tri mesice nenapise zadny vyvoj udalosti, tak je to i docela neprijemne pro lidi, kteri by si ji odlovit chteli a nevi vubec jak na tom kes bude..Je takovy problem utrousit jednou za 14 dni ci za mesic poznamku o tom, jaky je vyvoj udalosti? Navic kazdemu ownerovi chodi povinne logy z jeho vlastnich kesi na mail, tak nelze rici, ze by o tom nic nevedel. Stejne tak si nemyslim, ze by se nenasel nikdo, kdo by nevyslysel prosbu majitele ze je nekde pryc a potrebvaol by, kdyby mu nekdo mohl kes obnovit. Delame tohle snad pro zabavu, nachazime pri gc nvoe pratele, tak si vzajemne pomahejme a reviewerum budme za jejich praci vdecni, protoze delaji jeste neco navic, bez ceho by dalsi kese nevznikaly.
  • 0

#55 Geolens Reviewer

Geolens Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2008 - 12:37

GEO-TOM-CAT napsal/a:
Colonel74 - Co asi muze znamenat veta: 'Vdaka za info, fakt uz casu bolo dost.' ... ??? Co myslis ?


Tato veta znemana odpoved na Needs archived log, ktory boj pred tym, ale uz je vymazany. Tak ze to nebolo uplne bez upozornenia.

7/12/2008 quick profile Honzik&Pavlinka requested Kostel sv. Ducha - Smetanovy sady (Traditional Cache) to be archived Czech Republic [visit log]
Chtelo by to obnovit nebo archivovat...

Takze cache isla do archivu tri mesiace od disable. Nechcem to tu uz rozmazavat, aspon ste sa mali o com bavit. Ja som isiel na 2 tyzdne na dovolenku, tak mi pripadalo lepsie rychlejsie konat, ako s niekym diskutovat.
  • 0
Igi.

#56 Geolens Reviewer

Geolens Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2008 - 12:41

Tomaaas napsal/a:
I tady na Vysočině byla jedna keška archivovaná.Aspoň se reviewer mohl zeptat, jestli někdo nechce dané kešky adoptovat.


Groundseak nadalej nepodporuje nutenu adopciu, tak ze ak chce niekto adoptovat cache, musi pouzit standardny prostriedok a kontaktovat autora. Ak sa ten neozyva, smola -> ARCHIVE. Nie je to starost reviewera hladat niekoho na adopciu cache.
  • 0
Igi.

#57 Geolens Reviewer

Geolens Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2008 - 12:44

Mion napsal/a:
ale kdyz by prisla jedina zprava ci upozorneni od ownera, vše by to vyrešilo také! Nechtějte po vytížených reviewerech, aby hlídali "zaneprázdněné" ownery, od toho tu totiž nejsou!

BTW, copak nejste dospělí? To vás někdo stále musí vodit za ručičku a upozorňovat, že jste včas neodevzdali domácí úkoly? :o

GEO-TOM-CAT napsal/a:
... ale kdyz by prisla jedina zprava ci upozorneni, vse by se vysvetlilo, nebo bych ji okamzite obnovil...


Bol tam Needs archive log, ktory autor dostal mailom. Boli to len dva dni, no aj tak - da sa povedat ze jedna sprava ci upozornenie prislo.
  • 0
Igi.

#58 Geolens Reviewer

Geolens Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2008 - 12:53

Autacek napsal/a:

GEO-TOM-CAT napsal/a:
Colonel74 - Co asi muze znamenat veta: 'Vdaka za info, fakt uz casu bolo dost.' ... ??? Co myslis ?


Tak to bych ti řeknul zcela přesně, kdybych si pamatoval ten nick...

Tedy, jistý nejmenovaný kačer neměl co dělat a pročekoval si všechny disablované keše v republice a začal prudit logem přímo reviewry. A to prostě tak, že se keš ani nepokusil sám odlovit, že by mu to vadilo při hledání.. ne, prostě mu to jen v GSAKu či kde napsalo, že už jsou dlouho disablet, a tak se mu zdálo jako dobrý nápad nechat udělat pořádek....

Ten log již pro jistotu zmizel....

Dříve tu bylo dobrým zvykem že reviewři poslali sice "stupidni" zpozornění (zkopírované pořád z toho stejného textu, tak že to znělo děsně osobně, nicméně, bylo to přes kopírák :-). Tedy jako že jestli keš obnovíš, ať to uděláš co nejdřív, nebo dáš zprávu, a že disabled je jen pro dočasné výpadky. Pokud na to owner nereagoval, pak přišlo někdy následné zrušení (v řádu dalších měsíců).

No, a just, změnilo se reviewerské osazenstvo, možná proběhla i nějaká světová porada reviewrů.. a keše lítají do sraček jen to hvízdne..... Teda pardon za ten výraz, ale prostě mi to tak přijde. Dát vědět ownerovi před zrušením keše mi prostě přišlo jako slušnost....

Nedávno se třeba ukázalo, že keška byla pořád na místě, jen lamy ji nemohly už delší dobu najít, tak jí do kontroly owner disabloval... a šup.. už byla archivovaná... Přitom tam celou dobu byla... GCZR09.

Z toho plyne, ze se ted muzem pomalu bat kesku disablovat jen kvuli chybejicimu papiru, aby nahodou nebyla zrusena... coz asi nebudu sam, komu toto prijde trochu ujeté... :(


Toto su teda riadne dristy, Autacek. Ale OK - na vysvetenie - revieweri pouzivaju sablony na texty, aby rychlejsie komunikovali. Mozno to nevyzera tak osobne, ale setri to cas. Ostatne nema vyznam komentovat. Vdaka za podporu a ocenenie reviewerskej prace :( . Nehadz vsetky pripady do jedneho vreca. A ked sem tam nieco nevyjde, tak sa to da opravit. To iste sa stalo aj tu. Uz je to OK.
  • 0
Igi.

#59 Ponik

Ponik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2008 - 9:10

junior69 napsal/a:
V Plzni máme skvělou serii Spy station. Bohužel nelze ji celou dokončit, protože 1.část GCWCVK je disable od 18.března. A autor nic. Aha, autor je Poník. Tak to chápu, že nemá čas na obnovu, když mu to revírování dělá takové starosti a stresy. Poníku, prosím, udělej s tím něco. Klidně tam dám provizorní mikrošku, ale potřebuji k tomu část na pokračování k #2. Ještě tohle , kdyby se po Anthracitu, mělo archivovat:@


Čekal jsem jen, kdo první s tím tady do toho vlákna přijde. ;) Ten Poník je ale šupák co? Popravdě, nezklamal si mě :D. O tvé "náklonnosti" k mé osobě vím již delší dobu, ač mi není jasné čím jsem si jí zasloužil. Nejsem si vědom, že bych o tobě kdy řekl křivého slova, nebo se tě snažil v něčem nevyhovět. Přesto, že mě tvé geoaktivity naprosto nezajímají, neposuzuji a nediskutuji někde jejich korektnost, já osobně jsem stále pod tvým drobnohledem. Snad tě "štvu" že se stále snažím dělat něco pro plzeňskou komunitu (má aktivita již v poslední době, ale zdaleka není taková) ... netuším.
Ale hezky si to napsal, člověk by si skoro myslel, že mi máš zájem pomoct cache opravit. Většina lidí zde, ale ví, že kdo chce druhému v nějakém problému opravdu pomoci, užije vždy soukromou zprávu a nerozmazává ho veřejně po fórech.
  • 0

#60 Lidoop-2694

Lidoop-2694

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2008 - 9:28

Vzhledem k charakteru GC, tj. vse je dobrovolne a nadsenecke jsem pro PRISNA PRAVIDLA A JEJICH STRIKTNI DODRZOVANI. Jinak to povede k "neporadku". Nemam moc volneho casu a kdyz uz se urvu od prace, rodiny a dalsich aktivit a jdu si nekde udelat radost, chci aby me to opravdu potesilo (jak co do ulozeni, tak do stavu kese). Je kesek malo? Neni, at jich je klidne min ale jsou 100%. I ja mam maslo na hlave se svymi keskami a kdyby me nekdo "nabonzoval" a nasledne kes archivoval nebudu se zlobit. Jestli ji opravdu chci tak ji obnovim nebo zalozim znovu. Kdyz to nezvladam, tak radeji pryc s tim. Sportovci vi, ze i kdyz s rozhodcim nemusi souhlasit, je to "Buh" a nediskutuje se. Dekuji rewikum a nebojte se byt nekompromisne tvrdi. :o)
  • 0
Hop a byl tu Lidoop!
http://www.veselakavarna.cz/




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama