Přejít na obsah


Fotka

Zdvojené záznamy - proč a jak s nimi pryč


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 jeef

jeef

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2008 - 12:40

Dobrý den,

povedlo se importem vytvořit si několik (menší než malé množství) dvojitých záznamů (viz obrázek příloze).
Netušíte jak se mi to povedlo? Měl jsem jeden velký loc soubor a ve stejném adresáři uložené listingy jako "pouze html" a udělal jsem Import Folder. Abych si vzal poučení z krizového vývoje.
A druhá otázka: jak se jich zbavit? Teda vím, jak se jich zbavím. GeoGet-erase funguje
DELETE FROM geolog WHERE ID="GC1CHED";
DELETE FROM geolist WHERE ID="GC1CHED";
DELETE FROM geocache WHERE ID="GC1CHED";
ale já tam přeci jen u některých mám Found It nebo poznámky a nechce se mi to všechno dělat znovu.

Díky
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2008 - 13:53

No to je hezke... Asi se ti podarilo nejakym pokazenym importem prepsat druh kesky na prazdny string - cimz se z toho staly waypointy. (soucasny GG to ma totiz takto v jedne tabulce pohromade, GG2 to jiz dela jinak...) Jaka to byla verze geogetu? Ty HTML listingy byly nejake stare, nedavne, nebo ty uplne nejnovejsi? Jsou ty LOC soubory v poradku? To je trosku problem to ted dat dohromady... v kazdem pripade si soucasny soubor s databazi geoget.db3 schovej! Zkus tu databazi i se vzorky importovanych dat zazipovat a nekam mi ho dat ke stazeni - podival bych se do nej, co se to vlastne stalo a jestli to pujde napravit.
  • 0

#3 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2008 - 14:23

a neslo by proste z databaze vymazat vsechny radka ktere maji GC_ID = * ?
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#4 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2008 - 14:26

Nebo to prostě zkusit přepsat něčím novějším?
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2008 - 14:57

Qnik napsal/a:
a neslo by proste z databaze vymazat vsechny radka ktere maji GC_ID = * ?


Neslo, protoze zadne takove ID tam neni. To je znacka, ze se jedna o 'rucne pridany waypoint'! (rucne proto, ze nebyl importovan z PQ, tazke se predpoklada, ze vzniknul rucne, i kdyz v tomto pripade to neni pravda...)
  • 0

#6 jeef

jeef

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2008 - 6:49

HaLuMa napsal/a:
Jaka to byla verze geogetu? Ty HTML listingy byly nejake stare, nedavne, nebo ty uplne nejnovejsi? Jsou ty LOC soubory v poradku?

To je trosku problem to ted dat dohromady... v kazdem pripade si soucasny soubor s databazi geoget.db3 schovej! Zkus tu databazi i se vzorky importovanych dat zazipovat a nekam mi ho dat ke stazeni - podival bych se do nej, co se to vlastne stalo a jestli to pujde napravit.


Tak bych si dovolil nabídnout http://temp.zestoda....ite-zaznamy.zip - je tam databáze i něco dat, která importuju. Bohužel už to nejsou ta, která to pokazila, ty jsem ve vzteku smazal.

GG je verze 1.2.8.296. Data k importu jsou pořízena systémem: Najdu si nejbližší http://www.geocachin...6593&lon=13.208, stáhnu loc z této stránky a pak uložím stránky, na které je odkazováno. Takže by měly být loc i listingy aktuální.
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2008 - 7:48

podivam se na to, ale stihnu to asi az v nedeli, ted uz jedu pryc. :( Jen poznamka... kdyz importujes primo html listing kese, tak uz LOC nepotrebujes - tato verze Geogetu by uz mela umet brat vsechny potrebne informace z listingu. Druha poznamka... existuje verze 1.2.9 (ale zmeny se tykaji importu, ktery ty zrovna nepouzivas...)
  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2008 - 22:18

tak sjem se ted na to letmo kouknul... Opravdu se nejedna o zadne zdvojene zaznamy, ale o zaznamy s vymazanym typem kesky! Techto zaznamu ale v te databazi, co jsi mi dal ke stazi, mnoho neni (52 z 5714), a navic vypadaji, ze ty zaznamy byly naposledy aktualizovany 18.4. a 6.6.2008... tedy pomerne davno! :o Dobra zprava je, ze pokud dojde k opetovnemu importu spravnych dat u postizenych kesi, melo by se to tim opravit. A k tem ukazkam importu... poskozene kese jsem v tech importovanych souborech nejak nenasel (alespon tedy pri namatkovem hledani...) Kazdopadne bych ale importoval listingy ulozene v okamziku, kdy jsi na webu prihlaseny! (navic pak nepotrebujes vubec LOC...)
  • 0

#9 jeef

jeef

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 12:08

HaLuMa napsal/a:
Opravdu se nejedna o zadne zdvojene zaznamy, ale o zaznamy s vymazanym typem kesky! Techto zaznamu ale v te databazi, co jsi mi dal ke stazi, mnoho neni (52 z 5714), a navic vypadaji, ze ty zaznamy byly naposledy aktualizovany 18.4. a 6.6.2008... tedy pomerne davno! :o

no davno ... nepatřím mezi pilné sběrače a tak to zhruba odpovídá mé frekvenci :-)
Navíc jsem se naštval (na sebe) a že se na to někdy podívám. A když jsem začal psát skript na mazání, napsal jsem i dotaz na fórum.

Dobra zprava je, ze pokud dojde k opetovnemu importu spravnych dat u postizenych kesi, melo by se to tim opravit.

Ano, opraví :-O To jsem nečekal a bál se cokoliv dělat. Dodal jsi mi odvahu a fakt to funguje.

A k tem ukazkam importu... poskozene kese jsem v tech importovanych souborech nejak nenasel (alespon tedy pri namatkovem hledani...)


Některé z nich by tam být měly, ale to už teď vem čert.

Kazdopadne bych ale importoval listingy ulozene v okamziku, kdy jsi na webu prihlaseny! (navic pak nepotrebujes vubec LOC...)

A v tom asi je ten problém... Já si LOC stáhnu z webu, když jsem přihlášen, ale data stahuju WGETem a tam mu jaksi neumím přihlášení vnutit. Nicméně jsem si teď stáhnul "poškozená data" ručně a je to opravené.
PS: Těch 5714 záznamů je z doby, kde GG ještě stahoval. Pak už jsem jen pomalu přidával, ale spíš listingy.

A závěr: upgrade na novou verzi a dělat import jinak.

Díky za rady.

jeef
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 12:34

Jeste vysvetleni, proc to vypadalo tak jak to vypadalo: U prvni generace Geogetu jsou kese i pridane waypointy v databazi na jedne hromade, a waypointy se od kesi odlisuji tim, ze maji prazdne policko na druh kese. Takze kdyz se podarilo nejakou chybo odmazat ten druh kese, Geoget je zacal bra jako waypointy. A zaroven pokud ma geoget zobrazit v seznamu nejaky waypoint, ke kteremu nema zobrazenu jeho rodicovskou kesku, zobrazi tzv. dummy zaznam o kesi (jen GCkod a jmeno), aby pod nej do stromecku mohl prihodit ten waypoint. Nicmene tento dummy zaznam je jen ro ucely zobrazovani. Aby to nebylo tak maouci, tak tyto dummy jsou u GG2 zobrazovany sedivym pismem.
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 12:44

jeef napsal/a:
A v tom asi je ten problém... Já si LOC stáhnu z webu, když jsem přihlášen, ale data stahuju WGETem a tam mu jaksi neumím přihlášení vnutit.


Prave proto existuji specielni programky, ktere ta data umi postahovat i s tim prihlasenim (podobne jako do kdysi delal Geoget). Nicmene protoze to se da kvalifikovat jako robot, a roboti jsou na webu geocaching.com zakazani, clovek se pak pohybuje na tenkem lede a Groundspeak ma v ruce kladivo, kterym muze klepat toho, kdo se mu znelibi.

Takze na vlastni nebezpeci se muzes poohlednout po Skrysotlaci ci GeoJarry. ;)
  • 0

#12 polnjumen

polnjumen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 12:58

A kromě toho má Wget taky parametr, kterým mu podstrčíš cookie z firefoxu, takže pak stahuješ s přihlášením.
  • 0

#13 jeef

jeef

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2008 - 13:23

Nicmene protoze to se da kvalifikovat jako robot, a roboti jsou na webu geocaching.com zakazani.
Takze na vlastni nebezpeci se muzes poohlednout po Skrysotlaci ci GeoJarry. ;)

Ano, pamatuju si zverejneni programu, dohady (hadky), stazeni, zverejneni... ;-)
Skrysotlac a MoZiGo jsem zkousel, ale neuspesne, a Geojarry rikas? Tak se podivame :-)

A kromě toho má Wget taky parametr, kterým mu podstrčíš cookie z firefoxu, takže pak stahuješ s přihlášením.

Hele, to jsou veci. To je ale chytrej program. Tak to abych se podival po dalsim prepinaci. Diky
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama