Přejít na obsah


Fotka

Velikost krabičky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 9:25

Nevím jak vás, ale mně rozčiluje v poslední době nabírající trend nedodržování nebo obcházení velikosti krabičky... U pár posledních keší jsem narazil na to, že je označena jako small a ve skutečnosti by to měla být spíš mikro - je to lékovka nebo krabička od žvýkaček stěží na 2 prsty, kam se nevloží GC. Nechápu, proč ji autor neoznačí jako mikro... Další jiný případ je ten, že je uvedena krabička small nebo regular a uvnitř je vložena filmovka s mikro logbookem a mikro tužtičkou..:o Nechápu, proč někdo nedá prostě do takové krabice normální logbook, tužku a nějaké věci na výměnu. Krabička je samozřejmě prázdná :-( Vím, že na GC jsou velikosti krabiček nějak definovány, ale dle mého názoru by měly být používány s rozumem.. jestli se někdo stydí za to, že do parku dal mikro a tak radši ji strčí do větší krabice a označí jako small, tak trochu to nechápu.
  • 0

#2 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 9:51

Přesně tak, taky jsem si toho všiml. A v přírodě podobně jsou označovány krabičky jako regular, i když jsou small a stěží se tam vleze logbook. Nu nezbývá, než to vytknout autorovi a doufat o nápravu (která bohužel zatím ani u jediného případu nenastala [:(] ) Druhá věc je, že se všichni snaží krabky miniaturizovat a už ani není pořádně kam umístit přinejmenším TB, GC nebo CWG. A ve většině případů naprosto zbutečně. Toto nechápu a jsem docela z tohoto trendu otrávený (tím spíš, že žiji ve velkém městě).
  • 0

#3 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 9:51

Nezbývá než souhlasit. Ale .. Lovil jsem teď nekolik týdnů v Anglii. Až na výjimky jsem nenarazil na větší velikost než mikro nebo nano a to i v místech, kde byly v okolí díry jak doupě po medvědovi. A hledat mikro v hustém křoví o rozloze několika desítek m2 bez jakéhokoliv hintu je docela námaha. Tolik jen na obranu těch menších velikostí. Sám mám raději větší, často chodím s dětmi a vím, jak jsou zklamané, když nenajdou nic na výměnu. Teď ale třeba řeším uvedení velikosti u své dosud nepublokované cache. Je to trošku netradiční provedení, vnější rozměry jsou small, vnitřní tak větší micro. Když uvedu veikost micro, bude každý na místě hledat filmovku a nenajde ji. Když uvedu small, zase dostanu vynadáno, že se do ní nic nevejde. Sice všechno vysvětluju v listingu, ale kdo ho dneska čte, že :(. Takže ono to není černobílé a v mnoha případech jsou "zmatky" ve velikosti zdůvodnitelné.
  • 0

#4 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 9:57

mtauf: Blbost lidí, co nečtou listing :) Viděl bych to na "other", pak si to spíš přečtou. Jinak mikro - protože i GS to uvádí podle "objemu" a ne velikosti.
  • 0

#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 10:00

Fénix napsal/a:
mtauf: Blbost lidí, co nečtou listing :) Viděl bych to na "other", pak si to spíš přečtou. Jinak mikro - protože i GS to uvádí podle "objemu" a ne velikosti.

Taky si myslím, že je to tak...
  • 0

#6 otahapet

otahapet

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 10:43

Uprime cim vetsi krabicka tim pro me lepsi, ty mikro a nano kese po Praze uz mi lezou krkem, proto kazda vetsi je jako pohlazeni po dusi:)
  • 0

#7 Ondraseeek

Ondraseeek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 10:58

Ja se snazim na to autory upozornovat stale, ale uz jsem dostal i odpoved, ze vetsi micro je small, prestoze lahvicka od oliv (stihla prumer cca 4cm s uzkym hrdlem) kam se ani GC (krom migro GC) poradne nemuze vejit zde byla ukryta.
  • 0

#8 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 319 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 11:46

Zas na druhou stranu je to ownerova věc, jako velikost si umístí.. Pokud dá micro, musí mít k tomu nějaký důvod (kdyby to bylo ve městě a na místě plné mudlů, tak se tomu ani nedivím). Pokud by udělal kešku, kde by byla velikost např. Regular a udělal kešku (jako pixlu) třeba large a do toho dal L&L velikost regular a do té regularky dal logbook, tak je to v pořádku... Alespoň tak bych to viděl.. Mě taky někdy štve to, že se podívám na cache a vidím, je to Regular a nakonec je to small a nic u toho nebylo napsáno.. Jo, hold to se stává...
  • 0

#9 Ondraseeek

Ondraseeek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 12:04

Tady nejde o velikost, jako si zvoli, at si pro me za me udela large, jde o to, ze potom uvede nespravnou velikost do listingu, to je meritem...
  • 0

#10 V.O.S.K.

V.O.S.K.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 12:16

ono se da i ve meste casto najit misto, kam vrznout smallku, kam se vejdou i Tb a GC, ale chce to zkusenosti a vic vybirat misto, ja jsem bohuzel zacal zakladat a furt se mi nikam neveslo nic nez mikro, ale posledni, primo na Prazskem Hrade je v miste, kde se vejde i regular (coz jsem ovsem necekal, ze se tam vejde, tak pro zmenu je tam opet mala krabicka, ale aspon Smallka (takova trochu vetsi,no, asi 500ml objem).
  • 0
Fallie & Karabuni & Prťka & Kryštůfek = V.O.S.K.

#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 12:24

Ondraseeek napsal/a:
Ja se snazim na to autory upozornovat stale, ale uz jsem dostal i odpoved, ze vetsi micro je small, prestoze lahvicka od oliv (stihla prumer cca 4cm s uzkym hrdlem) kam se ani GC (krom migro GC) poradne nemuze vejit zde byla ukryta.

Je to podle objemu krabičky, takže i tohle je rozhodně mikro keška. Pro mne je druhým ukazatelem, zda se tam vejde GC, tedy jestli proleze hrdlem..

Adrian_S napsal/a:
Mě taky někdy štve to, že se podívám na cache a vidím, je to Regular a nakonec je to small a nic u toho nebylo napsáno.. Jo, hold to se stává...

No vidíš, a to je chyba. Měl by jsi to napsat do logu nebo aspoň autora na to upozornit PM.. ona totiž spousta nových kačerů vůbec pravidlo o objemu krabičky nezná nebo neřeší, sází to podle oka.

otahapet napsal/a:
Uprime cim vetsi krabicka tim pro me lepsi, ty mikro a nano kese po Praze uz mi lezou krkem, proto kazda vetsi je jako pohlazeni po dusi:)

Promiň, tohle není debata o tom proč jsou ve městě mikro keše.
  • 0

#12 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 12:29

Kdo nečte listing pak může jen mlčet... osobně mám zatím 3 schránky, z nich 2 jsou totožné konstrukce věšího mikra, kam se vleze TB i menší GC a jedna small a větší než regular asi dělat nebudu, protože chamraď z kindervajíček mi vadí a máloco jiného se po čase v keších najde...
  • 0

#13 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 13:56

Milý Ondraseeeku (tedy ne můj synku...)

Už jsem se ti to jednou snažil vysvětlit soukromě, ale když se musíš vytahovat na fóru, tak asi musíš...

Je to úplně jedno a zase zbytečné hádky o ničem. Zařekl jsem se, že zde nebudu ztrácet čas podobně bezduchými diskusemi v osobní rovině.

Small je z definice "holds logbook and some small items". Takže logbook tam je, malé věcičky také, dvě tužky, propiska...

Do naší krabičky - není mimochodem od oliv :-) se vejde TB (ne s přívěškem plyšáka medvěda, třeba Diabetes), ale i klasický GC (samo, že ne Nocturnal).

Je tam tlačítko See the history (po datu naší adopce a změně schránky).

To že ti dala zabrat není velikostí, sorry. Přijeď se podívat na další a klidně i na pokec a na pifko, nebudu se tady už vyjadřovat. Děláme to pro radost.

O čem, že je řeč? GCXD7Z.

Rád se někdy přijedu podívat na tvé micro a small a regular a large keše.

;)
  • 0

#14 Ondraseeek

Ondraseeek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 14:10

No ja to nevytahoval dokud ses k tomu sam nepriznal. A taky sam vis, ze jsem do logu napsal, jen ze me velikost zmatla, ne ze diky velikosti jsem ji hledal na trikrat. samozrejme sem ti taky psal, ze ti i presto dekuji za tuto cache atd... ale pokud to beres jako utok na tvoji praci, tak to tak prosim neber, jen jsem na to poukazoval, coz se v diskuzi delava. Jo a klidne se priznam k tomu, ze zadnou zalozenou nemam, na coz jsi asi chtel poukazat posledni vetou.
  • 0

#15 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 14:15

Co jsem chtěl, to jsem chtěl. Co jsi chtěl, to jsi chtěl. HOWGH.
  • 0

#16 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 14:35

Z GC.COM není patrno, zda se myslí vnější nebo vnitřní velikost, zřejmě předpokládají, že tloušťka obalu je zanedbatelná. Viděl jsem například keš vyrobenou z tlusté knihy, kdy uprostřed stránek byla vystřižena dutina, aby se kniha nerozpadla, musela být tloušťka stěny hodně velká, možná byla stěna tlustší než dutina, takže navenek regular, uvnitř small nebo dokonce mikro. V listingu bych tuto keš označil jako REGULAR, protože se podle toho kačeři orientují při hledání. A že se do ní nic nevejde nebo v ní nic není? To je vyváženo překvapením z hezké skrýše.
  • 0

#17 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2008 - 14:46

Velikost kešky je dána objemem a zcela jistě se míní vnitřní objem, jelikož jde především o to, co se do kešky vejde. Standardně jsou myšleny běžné krabice, tedy s tenkou stěnou. U speciálních krabic různě vyráběných by dle mého názoru měla být v listingu uvedena velikost kterou mají kačeři hledat, tedy např. large, ale v listingu by mělo být zcela zřetelně uvedeno, že vnitřní rozměr je mikro nebo poznámka, že se žádné předměty do kontejneru nevejdou. Můj příspěvek ale vznikl na základě toho, že se stále více množí případy, kdy jsou to kešky typu "Matrjoška" - mám vnější obal standardní pouzdro small nebo regular (to hledám), ale když ho pak otevřu, je uvnitř schovaná filmovka mikro s logbookem a mikro tužtičkou (v lepším případě). Proč??? Nenašel jsem žádný důvod proč to takto dělat, oba obaly jsou vodotěsné. Co je ale pro mne ještě větším zklamáním je to, že krabičky jsou prázdné. Majitel prostě vypustil do světa novou krabičku bez jakéhokoliv pokladu na výměnu.
  • 0

#18 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 10:37

Trochu tohle téma o velikosti (a na té záleží ;)) otevřu. Máme tady dobu příchodu nano keší (škoda že GS nemá už tuto kategorii zavedenou, určitě by se hodila). Kdysi dávno jsem uvažoval pro jednu Wigo kešku dát finále jako nálepku s informací o aktivačním kódu. Tehdy padlo vyjádření od schvalovačů, že pokud to nemá fyzickou krabičku, tak to nelze považovat za keš a že by to mohlo být případně považováno jen jako finále Wigo hry. Jenže jaký je rozdíl proti nano keši, kde je jen nano-proužek s názvem keše a wpt bez možnosti fyzického zalogování. Jen tak "krabička" velikosti pilulky? Moc se mi to nezdá a nelíbí...
  • 0

#19 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 11:00

V kazde nano kesi co jsem zatim nasel logbook byl. Asi tusim na jakou kes narazis, ale tam jsi nejspis neco nepochopil a ja se tam taky malem nachytal...
  • 0

#20 Damleth

Damleth

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2009 - 14:13

Podle me se da temer kdekoliv v prirode umistit aspon regular. Ve meste by se taky na vsech mnou navstivenych micro dala dat aspon small. V mnoha pripadech mi to prislo spis jako lenost owneru s pripravou vetsi kesky a hledanim vhodneho ukrytu v nejblizsim okoli.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama