Přejít na obsah


Fotka

MoZiGo - Ako na to


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
415 odpovědí na toto téma

#301 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2010 - 21:13

Na objasnenie problemov s prekladom, pokial sa program rozvijal a [pribudali nove a nove komponenty vsetko bolo v poriadku, pretoze algoritmus je taky ze ked aj nie je preklad do cieloveho jazyka program nechal ten originalny. Problem vznika vtedy ked sa prgram modifikuje a ked sa pozabudnem a treabrs label116 ktory sluzil v predchadzajucej verzii na oznacenie dacoho teraz sluzi na uplne daco ine alebo label256 mal povodne fixnu hodnotu a neprekladal sa a teraz sluzi uz na daco ine... Ked sa to utrasie a dostanem sa do bodu z 13 januara pred velkym treskom, tak si dam stym tu robotu a "ucesem to". Stale vlastne riesim dosledky tejto zmeny kedy som sa rozhodol komplet vymenit jadro aby pri dalsej zmene na gc.com prebehlo vsetko omnoho jednoduchsie....
  • 0

#302 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2010 - 11:16

Dostal som viacero otazok okolo gpx a MoZiGo. Pokusim sa vysvetlit problematiku trochu obsirnejsie. Budem sa zaoberat len "modernejsimi" modelmi ako je colorado,oregon dakota, G450,550. Existuju dva zakladne druhy exportov gpx pre tieto garminy 1.Gpx pre hladanie pokladu 2.Gpx ako uzivatelske body zaujmu POIGPX Vyhody 1. druhu - urceny na hladanie kesiek, kedy na zaver uspesneho hladania mozeme oznacit "nalez" - cize mozeme vidiet len nenajdene - v jednom subore je vsetko - teda aj addwpt a userwpt body - kesky sa cez tento gpx pridavaju do databazy kesiek v garmine - tento gpx sa priamo skopiruje do garminu a pristroj ho ihned vie pouzit Nevyhody 1. druhu - obmedzene mnozstvo takto pridanych wpt bodov, zalezi od konketneho modelu a je to tusim 1000-2000 bodov - ziadne obrazky a fotohinty - neda sa modifikovat resp. rozumne spracovat v MapSource Vyhody 2. druhu - mnozstvo kesiek je limitovane kapacitou karty - ku kazdemu listingu je mozne pridat jeden obrazok, vyuzitelne na fotohint Nevyhody 2. druhu - nie su to poklady - to znamena neda sa podla toho oznacit a zapisat najdenie pokladu - nedaju sa pridavat postupne, v zariadeni su vzdy iba posledne kesky, tie ktore tam boli predtym sa premazu... - Treba si uvedomit fakt, ze tento druhy export gpx nie je vlastne urceny priamo do garminov, ale len ako vstup do programu POIloader, ktory z neho vyrobi GPI subor, ktory sa potom pouzije v garmine. Cize mozigo ho len vygeneruje a volitelne ho moze odovzdat na spracovanie tym, ze po exporte spusti POIloader... MoZiGo pozna aj PQ export - velmi podobny s original subormi, ktore su zasielane PM userom. Z hladiska uzitocnosti dat, tam vsak viac informacii pre usera nie je, skor naopak. Tento PQ je tam najma pre potreby GCzII, ale to je ina tema. Oba formaty sa ihned mozu preniest do zariadenia, pokial si to tak nakonfigurujete. Snad som zodpovedal na tie najzakladnejsie nejasnosti v pouziti gpx a MoZiGo, ak treba rad doplnim ....
  • 0

#303 bloodsnake

bloodsnake

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2010 - 7:43

Mám dotaz. Mozigo mi píše, že mám nezaregistrovanou verzi programu a mohu si uložit najednou jen 50 kešek. Můžete mi poradit co s tím. Děkuji.....:)
  • 0
Anaconda Team

#304 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2010 - 11:08

Tak jsem chtěl po delší době zkusit co je nového v MoZiGo ale když chci stáhnout poslední Install verzi http://mozigo.zubor....010.1.20.23.exe tak mi to hlásí:
Stránka nebola nájdená
Vyžiadaná stránka nebola nájdená.
  • 0

#305 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2010 - 14:24

bloodsnake napsal/a:
Mám dotaz. Mozigo mi píše, že mám nezaregistrovanou verzi programu a mohu si uložit najednou jen 50 kešek. Můžete mi poradit co s tím. Děkuji.....:)

Přihlaš se na Mozigo web a jdi do položky Můj účet. Tam dole najdeš registrační klíč. Ten nakopíruj do nastavení v Mozigo, restartuj a je hotovo...
  • 0

#306 bloodsnake

bloodsnake

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 8:38

sobikovi napsal/a:

bloodsnake napsal/a:
Mám dotaz. Mozigo mi píše, že mám nezaregistrovanou verzi programu a mohu si uložit najednou jen 50 kešek. Můžete mi poradit co s tím. Děkuji.....:)

Přihlaš se na Mozigo web a jdi do položky Můj účet. Tam dole najdeš registrační klíč. Ten nakopíruj do nastavení v Mozigo, restartuj a je hotovo...


Děkuji za rychlou odpověď. Odpoledne vyzkouším:)
  • 0
Anaconda Team

#307 huhuhu

huhuhu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 9:08

Maxinoha napsal/a:
Tak jsem chtěl po delší době zkusit co je nového v MoZiGo ale když chci stáhnout poslední Install verzi http://mozigo.zubor....010.1.20.23.exe tak mi to hlásí:
Stránka nebola nájdená
Vyžiadaná stránka nebola nájdená.


Ja s tim problem nemam, zkus tento odkaz http://mozigo.zubor....09.10.23.23.exe, po prihlaseni by to melo byt ok.
  • 0

#308 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 9:51

Posledne verzie sa daju vzdy najst tu

Pretoze full instalkacka presahuje kapacitne moznosti hostujuceho webu musel som ju dat na RAPIDSHARE
alebo
Tam je aj odkaz na "edisk"

Update iba exe tam najdete tiez.


  • 0

#309 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 12:22

@huhuhu Verzie mozigo su cislovane rok.mesiac.den.hodina... Stiahol si si teda verziu, ktora ma uz bradu:)a 100% nemoze fungovat, pretoze medzitym boli dve velke zmeny na gc.com.
  • 0

#310 huhuhu

huhuhu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2010 - 20:36

klama napsal/a:
@huhuhu
Verzie mozigo su cislovane rok.mesiac.den.hodina...
Stiahol si si teda verziu, ktora ma uz bradu:)a 100% nemoze fungovat, pretoze medzitym boli dve velke zmeny na gc.com.


No vidis to : )
Tak to se omlouvam za mylny info.
  • 0

#311 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 10:06

Pokusil som sa vyrobit videjko s navodom ako pomocou mzoigo vytvorit kmz subor pre Google Earth z prejdenej trasy a fotografii.
V mozigo je tato funkcia uz davno ale teraz bola doplnena o vlozenie prejdenej trasy s pomocnymi kilometrovnikmi a fotografiami tam , kde boli vytvorene. Tieto fotografie su doplnene o GPS suradnice, ktore su zapisane do exifu kazdej foto.
Algoritmus je znamy a jednoduchy , z trasy sa vytvori databaza bodov a pre kazdu fotografiu v zozname sa hlada najblizsi bod podla casu kedy bola foto vytvorena - ten je zapisany v exif firmwarom kazdeho fotoaparatu priamo do originalu fotky. Ak je tato casova zhoda pod 1 minutu povazuje sa zhoda za postacujucu a fotografia dostane "peciatku" o gps informacii.
Mozigo vie naplnit databazu "KEDYKDE" udajmi z garmina priamo cez USB /G60csx/ alebo z gdb alebo z plt suborov, ktore si robi OZIexplorer v PDA. Nie je problem naimportovat aj udaje z iGO.
Do prejdenej trasy su vlozene kilometrovniky, aby ste videli, preco Vas tie nohy boleli.
Tu je videonavod:/swf subor ma cca 9MB/
Pre IE

Pre Mozilla

1. import bodov z garmina cez USB do databazy. /na jeden krat maximalne 9999bodov-limit garmina/
2. zadanie alebo potvrdenie casoveho rozpatia trasy z ktorej je trasa zahrnuta - tu je mozne zadat upresnujuce udaje o zaciatku a konci trasy - program totiz ponukne rozsah od casu vytvorenia prvej a poslednej fotografie v zozname.
3.generovanie kmz
4.otvorenie vyslednej kmz v Google Earth

Ak mate odlozene stare gdb databazy z garminu alebo plt z OZIho a fotografie, mozete si vygenerovat trasy aj dodatocne...


  • 0

#312 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 19:50

Doplnil som moznost pridania cwg mimo katalog, samozrejme prislusny obrazok si musite zohnat, vyrobit sami a samozrejme pomocou mozigo aj odoslat na server. Z tohoto dovodu je pomenovanie takychto swg "vynutene" tak, aby bolo vzdy jedinecne a aby ste si ho vzajomne neprepisovali. Sklada sa z Vasho nicku a nazvu cwg+".jpg" Najprv ho pomenujte a vlozte do sql databazy. V dalsom kroku musite obrazok rucne skopirovat do adresara mozigo\cwg a premenovat. Pomocou upload funkcie ho odoslete na web aby bol k dispozicii aj v statistike kdekolvek na webe. V dalsom kroku si dany zaznam zaradite do zbierky a je to...obrazok by sa mal objavit aj vo Vasich statistikach. Este upozornenie na predchadzajucu ficuru - generovanie turistickej kmz trasy s fotografiami a kilometrovnikmi. Spravne to funguje len v ramci jedneho dna a teda neda sa urobit trasa cez polnoc...
  • 0

#313 PabloM64

PabloM64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 224 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 22:33

[quote]klama napsal/a:
Doplnil som moznost pridania cwg mimo katalog, .....



To je fajn, vyzkouším! Díky :)
  • 0

#314 RadimKo

RadimKo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 16:35

Chci si v Mozigo vytvořit GPX pro GczII pro offline použití GCzII. Vše funguje přesně dle návodu jen nemohu docílit sladění pojmenování odkazu na offline listing. V GPX pro GCzII je název listingu href="file://\Storage Card\Geo\Htm\GC25VNM" ale do Storage Card\Geo\Htm\ mi to stále exportuje soubor pojmenovaný NázevKeše_GCkod.htm. Když tento soubor manuálně přejmenuji na GCkod bez přípony (tak jak je v GPX), tak se lze na něj z GCzII dostat. Zkoušel jsem různě nastavovat tvorbu jmen v Mozigo, ukládat do ini, ale marně. Odkaz v GPX i název listingu zůstává beze změny. Kde dělám chybu? Děkuji za radu.
  • 0

#315 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 17:36

V nastaveniach/PDA&Wherigo je checkbox "Ozi attachment v tvare GC\GCxxxx.htm", pravdepodobne to máš zatrhnuté " ...
  • 0

#316 RadimKo

RadimKo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2010 - 6:42

Ráno jsem stáhl pro jistotu verzi 2010.4.29.20, procházím všechny nastavení a doporučenou volbu najít nemůžu. Buď jsem geoslepý (větší pravděpodobnost), nebo musím asi někde ještě něco nastavit. Díky za další postrčení.
  • 0

#317 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2010 - 8:06

To bude zas zalezitost prekladu do cestiny kde to je asi spravnejsie takto "Listing ulož i do GC\GCxxxx.htm" Ja tu volbu nepouzivam...
  • 0

#318 RadimKo

RadimKo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2010 - 15:25

Tak v češtině to je "Přílohu .WPT ve tvaru GCxxxx.ttm" Ve slovenštině "Ozi attachment v tvare GC\GCxxxx.ht", ale co je hlavní, že to zabralo - v GPX je už odkaz na listing správně. Díky!
  • 0

#319 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 9:36

Videonavody ako vyuzit PM ucet na rychlejsie naplnenie databazy...
Pre IE
Pre Mozilla

Videjko ukazuje v prvej fáze postup pri vytvorení PQ.
Tvorba PQ je jednoduchá ale tu mi šlo najma o "automatické" zadanie dátumov pre rozdelenie republík do "časových zón" podľa počtu kešiek v danom období, aby to bolo čo najefektívnejšie. Toto rozdelenie som získal z tohoto a slovenského fóra.
Druhá fáza potom len ukazuje ako postupovať pri stiahnutí PQ z webu jeho rozpakovani do gpx súborov.
Tu sa zmienimo o tom, že v okne extrahovaných gpx zobrazujem len "rodičovský" gpx a wpts nie.
Bežný užívateľ /BM/ môže využiť import zo súboru PQ, ktorý je umiestnený nie na webe ale na disku, klúči atď. Toto môže využiť aj PM pri prenose na iný PC alebo ak PQ už na webe nie je...
Samotný import má len dve voľby - "cjhcem len novšie" wpt záznamy ako tie čo mám v PC a súčasné sťahovanie obrázkov, ktoré sú súčasťou listingu /spoiler nie!/.


Takto vytvorená databáza je ochudobnená voči sťahovaným dátam z html listingov o
- atribúty kešiek
- okolité kešky /to sa da ale dorobiť/
- obrázkové spoilery
Listingy sú priamo použiteľne na použitie v PDA či už v IE, Opere, Oziexploreri alebo kešovadle alebo GCzII atdatd.
Všetky odkazy na obrázky sú predefinované na lokálne odkazy tak, ako to mozigo rieši aj s "original" listingami.

Skúsenosti s používaním sú minimálne, pls ak objavíte problém alebo máte návrh na vylepšenie, referujte tu alebo na mozigo stránkach alebo mailom na mozigo(zavinac)zubor.net.

  • 0

#320 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 10:55

Nedalo by sa urobit scroll aby som ak pouzivam EEE PC malym rozlisenim displeja mohol obrazovku scrolnut?

"Hot klavesy"
ctrl+alt+H - "hore"
a
ctrl+alt+D - "dole"


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama