Přejít na obsah


Fotka

MoZiGo - Ako na to


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
415 odpovědí na toto téma

#321 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 23:14

Nevím co se stalo, ale dnes se vůbec nemohu přihlásit na Tvůj web... Píše mi to, že "Používateľské meno Jarous1 nie je aktivované alebo je blokované." To je jenom chyba nebo úmysl ? B) To, že se na stránky MoZiGo od jisté doby nedostanu z práce, protože jsi komplet zabanoval našeho poskytovatele, ještě zvládnu, ale tohle už mi připadá jako cílená sabotáž :D:D:D
  • 0

#322 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 23:27

Ja sa snazim len branit tak ako viem...uz niekolkokrat sa ktosi pokusal nabural apache na ktorom bezi Drupal, blbe je, ze som tam len host a mam len hoodne obmedzene moznosti na nejaku diagnostiku atd. Takze musim vyuzivat to co ponuka Drupal. Asi si sa dostal do nemilosti, kvoli poctu pripojeni, skusim sa na to pozriet... Vyskusaj...
  • 0

#323 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2010 - 0:04

Vím, už jsi mi vysvětloval ten ban z práce, to ale neřeš, není to vůbec důležité... Počty připojení ale asi moc nepřekračuji, předevčírem to šlo v pohodě, a dnes/včera jsem to zkoušel jenom asi 3x, vícekrát ne. Ani MoZiGo jsem nepouštěl, natož se přes něj přihlašovat... EDIT: Přihlášení na stránky zatím nejde. EDIT2: Klidně to nech až na den, už se chystám do postele a laborovat s MoZiGo budu až pozdě večer. Díky moc
  • 0

#324 bloodsnake

bloodsnake

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 8:51

Potřeboval bych poradit, co mám kde nastavit, aby se mi kešky stáhly s hintem. Po staže ní do GPS nemám u žádné kešky nápovědu. Děkuji za radu:)
  • 0
Anaconda Team

#325 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 9:34

Ujasnime si terminologiu... Ja pod stahovanim rozumiem proces, ked sa data stiahnu z webu do PC - pripadne z PQ do PC. V tomto procese sa do html listingu dostava hint podla "Nastaveni/Pravidla tvorby mena/Napoveda" "Macochisti" si tam mozu nastavit "ziadna" - a vtedy napoveda nebude. Predpokladam ze v listingoch napoveda mas... Aky gps a ktory export mas na mysli? Budem predpokladam, ze ide o najcastejsi pripad - colorado... Hint sa v ramci gpx nahrava do tagu <groundspeak:encoded_hints> Nejaky text </groundspeak:encoded_hints> To ci sa to vyexportuju z mozigo spravne alebo nespravne sa mozes presvedcit tak, ze vyexportovany gpx subor si pozries v Mozille alebo v IExploreri a pozri si sekciu ktoru som popisal vyssie. Myslim, ze data tam budu ak nie, budem to riesit... Ja tento garmin nemam, ale viem, ze zobrazenie napovedy nie je taky proste ako by si clovek zelal.... Mozigo okrem tejto napovedy ponuka export napovedy, ktora sa zobrazi ako sucast longdescription ku keske - cize je k dispozicci vzdy a tym sa eliminuje vyssie spominany problem. Tato volba vsak nie je implicitna, cize si to musis nastavit sam prislusnym checkboxom, ktory verim, ze najdes na prislusnej page exportu.
  • 0

#326 bloodsnake

bloodsnake

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 9:43

Děkuji za rozsáhlé vysvětlení, ale nejsem v tom moc zběhlý. GPS používám Oregon. Před aktualizací programu vše fungovalo v pohodě. Teď když stahuji z webu do pc tak v pravém okně které asi funguje jako prohlížeč vidím, že u každé kešky je místo nápovědy jen prázdná závorka. Na to nastavení ještě mrknu, nejsem teď doma, tak to nemohu zkontrolovat. Dík za rychlou odpověď:)
  • 0
Anaconda Team

#327 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2010 - 11:25

Pre istotu som skusil stiahnut zopar kesiek a tam kde maju byt hinty hinty su...pre istotu napis nejaky konkretny gckod kde ten hint ma byt a nie je. Vdaka tomuto skumaniu som ale prisiel na to, ze posledna "macochisticka volba" je neucinna - cize napoveda tam je v nejakej podobe vzdy. Nemodifikoval si si nahodou subor sablona.htm?
  • 0

#328 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 7:28

Videjko ukazuje ako sa da vyuzit priznak "Found" pri hladani "Pokladu" v zariadeni GPSMAP60csx a tym zjednodusit zalogovanie na webe.
Pre mozillu+IE
Odkaz na swf
Odkaz na htm
Neviem ci sa da vyuzit tato metoda aj s inymi garminmy...
  • 0

#329 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2010 - 11:21

Inštruktážne videjko ako stiahnuť kešky z okolia bodu /regiónu/ a export vybratých do Garminu /Colorado/ resp. PDA /iGO/

Pre mozillu+IE
Odkaz na swf
Odkaz na htm


  • 0

#330 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2010 - 21:20

Pokúsil som sa vyrobiť videjko ako na statické mapky
Ako na staticke mapky - htm
Ako na staticke mapky - swf
Staticke mapky v PDA - htm
Staticke mapky v PDA - swf
  • 0

#331 Ferys

Ferys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2010 - 13:01

Vyzkoušel jsem testovací verzi, rozklikávání listingu funguje dobře ale nejsem si jistý jestli tohle budu používat, doufám že bude možnost volby rozklikávací/nerozklikávací listing. V testovací verzi mi nefungovalo stahování statických mapek do listingu. Zkusil jsem pak ještě včerejší verzi a tam mapky lze stáhnout bez problému. Tuto funkci jsi zpracoval mnohem lépe než jsem očekával. Klobouk dolů! Teď mě ještě napádá, nešlo by stahovat i fotomapu v nastavitelném zoomu?
  • 0

#332 Ferys

Ferys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2010 - 13:25

Tak stím stahováním mapek se to chová zvlaštně, když jsem po chvíli chtěl stáhnout mapku do jiného listingu tak to taky nešlo jako u testovací verze. Vyskakuje chybová hláška. Pomohl restart MoZiGa.
  • 0

#333 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2010 - 17:30

Rozklikavaci listing ocenia najma Ti, co pouzivaju PDA, tam je omnoho pohodlnejsie pre zobrazenie informacie tapnut na prislusny button ako sa posuvat na liste. Verim, ze tomu uzivatelia pridu na chut. Schovavacia/obnovovacia funkcnost listingu bola testovana v PDA na WM5 a WM6.1 a ako prehliadac IE. Problem so stiahnutim statickych map je zaujimavy a funguje to naozaj "cudne", nie je to vsak mozigom, ale "protistranou", ktora, ked si zmysli tak data neposle...Preto som tam zatial urobil "autovypinanie" stahovania mapiek. Vyhovujuce riesenie sa mi tazko hlada, lebo ked to ide tak to ide...Ako keby to potrebovalo "prefuknut trasu", co je samozrejme hovadina ale nic trefnejsie ma pri popisovani tohoto chovania nenapada.
  • 0

#334 Ferys

Ferys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2010 - 18:44

Tak po zásahu do nastavení se mi začíná rozklikávací listing líbit. Jen ještě jednu drobnost bych upravil, pokud to tedy jde. Bylo by dobré a přehlednější kdyby se tlačítka sekcí které jsou otevřené podbarvily jinak než ty co jsou zavřené. Ještě dotaz ohledně statických mapek, bude možné přidat stahování i fotomap?
  • 0

#335 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2010 - 18:47

Takto vypadá "rozklikávací" listing:
Odkaz na offline listing

  • 0

#336 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2010 - 19:31

Zial na otazky o dokumentacii k programu musim konstatovat, ze nic aktualne neexistuje, texty, ktore su, uz nie velmi popisuju sucasny stav. Preto som dal dohromady vsetky videjka, ktore som v poslednej dobe vytvoril a tu su odkazy na ne.
BasicExporty
StatickeMapkyvPDA
StatickeMapky
Garmin-logovanie
Instalacia-Statistika
PQ-PM
Tura+Foto2KMZ
CWG_do_statistiky
Olomouc
PDA
Dovolenka
KeskyOkoloTrasy

Ak by dakto nenasiel to co potrebuje, a nevie si sam poradit, kludne to tu uvedte, ja radsej vyrbim swf navod ako by som mal pisat nejake texty...

  • 0

#337 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 8:48

Nefunguje mi vypnutí volby addwpt->GPX.

Moje konfigurace: Windows 7, MoZiGo ver. 2010.5.13.13

Když v nastavení / ostatní nastavení / zruším zaškrtnutí u volby addwpt->GPX tak se stále wpt přidávají do GPX souboru.
Problém nastáva v ten moment, když chci vytvořit GPX např. s 1000 keší tak GPS po spuštění se zasekne protože se zaplní paměť pro waypointy.

Existuje nějaký způsob jak 100% zamezit generování wpt do výsledného GPX souboru?
  • 0

#338 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 10:14

Dodatocne som si vsimol, ze Ty pises o nastaveniach, ktore su definovane v nastaveniach, ktore plati pre stare exporty fungujuce zo zalozky wpt... Teraz su nastavenie pre exporty na obrazovke exportov!!! Dufam, ze sa bavime o exporte do gpx pre colorado... tam su dva checkboxy 1. addwpt->listngu - tato volba hovori iba o skopirovani addwpt do longdescription sekcie 2.Plati pre Gpx&Wpt&Kml/Aj addwpt - toto je ten checkbox, ktory by mal sposobit to, ze do vysledneho gpx pojdu/nepojdu addwpt resp. userwpt - cize pocet kesiek=poctu exportovanych wpt bodov.
  • 0

#339 bloodsnake

bloodsnake

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 11:53

Potřeboval bych poradit. Když jsem si stáhl do navigace Oregon gpx soubor s keškami, tak vidím všechny jako nenalezené. I ty které jsem už našel jsou označeny jako nenalezené. Nevím kde může být chyba???? Dík za radu.
  • 0
Anaconda Team

#340 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 12:15

Mozigo oznaci zaznamy o najdeni len pri generovani statistiky, takze predpokladam, ze si si nikdy este nedal urobit statistiku. Zaznam o naleze kesky znamena, ze v prislusnom gc subore je riadok [Nasiel] TvojNick=DatumNalezu Pri dalsom generovani trebars gpx exportu sa toto uz zohladni...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama