Přejít na obsah


Fotka

MoZiGo - Ako na to


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
415 odpovědí na toto téma

#341 Honha 6673

Honha 6673

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 13:34

Ahoj, poradi mi nekdo, jak docilit toho, aby se mi ve statistice objevovali TB a GC jen jednou ? Pri kazdem pokusu zaradit je do statistiky se mi vzdy nactou 4x.
  • 0

#342 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 14:01

No obavam sa, ze to asi bude za mnou... Dufam, ze sa bavime o "Najddene TB&GC" - urob ten export a potom mi posli mailom subory mozigo\tmp\gctb.htm mozigo\tmp\track.htm mailova adresa mozigo(zavinac)zubor.net Alebo zmen si heslo a posli tvoje prihlasovacie udaje na gc.com aby som to vedel odskusat...
  • 0

#343 Raymond

Raymond

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 17:43

Ahoj, po instalaci nejnovější verze moziga se mi při generování GPX pro Oregon 300 přestal ukládat celý listing, chybí mi tam text od autora a poslední logy, přitom pokud jsem si všiml tak mám všechno nastavený stejně jak předtím a fungovalo to
  • 0

#344 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2010 - 18:38

Hech, tak som sa zavrtal do vylepsovania listingu, ze som si neuvedomil, ze od tejto zmeny su zavisle aj ine exporty... Update by to mal riesit.
  • 0

#345 bloodsnake

bloodsnake

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2010 - 8:58

Vracím se k problému s neoznačenými keškami, které jsem již našel. Jde o to, že v okně Groundspeak - Seek Geocache jsou kešky označeny správně. Zeleně jsou označeny nalezené. Ale když tento výběr přenesu na hlavní stránku, jsou všechny označeny jako nenalezené. Po exportu do GPS jsou všechny kešky označeny jako nenalezené. Dík za radu:)
  • 0
Anaconda Team

#346 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2010 - 11:33

Uz som Ti odpovedal...spravil si si statistiku? V podstate netreba celu statistiku ale treba na obrazovke mojelogy "nacitat zoznam". MoZigo do databazy kesiek, nalezy zapisuje len pri spracovani statistiky. Pri tomto procese sa vytvaraju aj ine potrebne udaje a ked chces vyuzit dodatocne filtracie dat je to potrebne urobit. Ak by si bol PM stacilo by spustit Myfinds.
  • 0

#347 bloodsnake

bloodsnake

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2010 - 11:50

Statistiku jsem udělal, přesně jak popisuješ. Stáhlo se mi všech 91 kešek, ale na hlavní stránce jsou stále vidět jako nenalezené.
  • 0
Anaconda Team

#348 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2010 - 14:06

Terazky je databaza kesiek "obohatena" o udaj, ze si ich nasiel...
Len odteraz ked budes pridavat na zoznam na hlavnej a bude medzi nimi aj tebou najdena, tak sa prislusne oznaci.
Ak budes exportovat tak sa oznacia ako found it vsade, to znamena aj ako wpt resp. ako gpx.
Nemylit si toto s poziadavkou na stiahnutie s priznakom "najdene neponukaj". Toto je filter, ktory moze fungovat a funguje iba ak si prihlaseny a ten zabezpeci ze sa Ti stiahnu iba nenajdene kesky.
Este doplnim...
Hladanie zoznamu moze byt kludne anonymne, gc.com vrati data ale vtedy logicky nemozes uplatnit poziadavku mnou najdene neponukaj...Zoznam kesiek neobsahuje totiz informacie o suradniciach a asi preto je toto umoznene.
Podobne hladanie podla regionu je vzdyanonymne a preto su vratene aj uz najdene kesky. Preto je v tejto ponuke aj dodatocny filter aby sa na hlavnu stranku nepreniesli uz najdene kesky - prave vtedy sa uplatnuje "statistikou" ziskany zoznam MyFinds.
  • 0

#349 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 18:34

Stale nie je jasne ako pouzivat hladanie kesiek popri trase a tak som namiesto vysvetlovania vyrobil videjko...

Klikni - htm

Klikni - swf



  • 0

#350 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2010 - 16:40

Do poslednych verzii sa dostala neprijemna chyba - nevytvorenie tmp adresara sposobilo nefunkcnost programu... Stiahnite si update - snad to bolo ono a pojde to aj "novacikom"
  • 0

#351 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2010 - 16:54

Full Inštalačka 2010.6.4.17

- pre nových userov

- "nezmestí" sa na mozigo web

Instalacka na www.edisk.sk



  • 0

#352 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2010 - 20:55

Pridavam video o pociatocnom nastaveni mozigo pre spolupracu s PDA cez ActiveSync.
Ako na PDA
Video ma cca 5MB.

  • 0

#353 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 6:36

Používal jsem export do htm a pak jsem si náhledy listingů kešek nahrával do telefonu, abych je měl s sebou. V nové verzi programu se exportuje pouze nerozbalený náhled, který zobrazuje pouze náhled hlavičky ale žádné další informace (listing, logy, hint ...). Nepodařilo se mi najít, jak program přinutit, aby do jpg exportoval všechny informace jako v předchozích verzích.

V nastaveniach/Moznosti programu - sa da nastavit ako ma listing vypadat...

  • 0

#354 formatx

formatx

    FormatX

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 18:59

Ahoj mohol by si my prosim poradit ohladne moziga? ide my o to ze som tam mal milniky aj s fotkamy ale daco som porobil a teraz ich tam neviem dat.Nacita my zoznam mojich najdenych kesiek tie oznacim dam spravit vygenerovanie milnikov ale vypise ze treba dohladat na vsetky moje kesky listing dam dohladat ale nic sa nedeje aj ked ich dam na hlavnu stranu a tam oznacim a dam pracuj tak to prebehne a nic sa nedeje aj ked dam znova spravit tie milniky mohol by si my poradit prosim.
  • 0

:) Garmin OREGON 550T +Samsung Galaxy S3+ Soft: C:geo,Locus Map Pro  :)


#355 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 20:23

Zjednodusena schema generovania statistiky 1.Stiahne sa zoznam logov najdenych kesiek - subor mozigo\tmp\nick_mojelogy.htm 2.Stiahnu sa jednotlive logy - LUID, z nich sa zistia guid kesiek - gc kody v logoch zial nie su 3.Stiahnu sa listingy kesiek pomocou guid - > z nich sa uz daju zistit gc kody kesiek - generuju sa hned aj gc zaznamy o keskach a ouid ownerov kesiek Ide o to ze mozes mat v PC viacero generacii jednotlivych suborov a mozigo samozrejme funguje spravne len s tymi poslednymi... Ak zmazes luid subory (mozigo\luid\) mozigo ich bude musiet stiahnut znova a teda uz budu urcite aktualizovane a potom si daj spatne nacitat doterajsie milniky z disku a daj znova vygenerovat a malo by to byt... Toto som teraz uviedol rucny postup aby si porozumel aj tomu ako program musi postupovat. Ak treba, daju sa do moziga znovunacitat logy uz v novom formate takto: 1.Obrazovka "Moje Logy" 2.Nacitaj zoznam najdenych 3.Vygenerovat znacky pre milnikove kesky - je ich tam na vtyber viacero 4.Oznacia sa kesky, ktorym znova stiahnite logy uz v novom formate pomocou buttonu "Logy/data" s checkboxom aktualizuj Takto sa stiahnu len tie ktore potrebujete aby boli zaradene v statistikach tak aby tam boli aj Vase fotky , nie je treba stahovat vsetko znova. 5.Zopakujte od bodu 2 a dajte vygenerovat milniky, vygeneruje sa subor, ktory sa prilepi k statistikam a sucasne sa vygeneruje aj kml subor aby ste si to mohli pozriet v GoogleEarth. Tento postup plati pre vsetky zoznamy tzn. aj pre FTF,STF,TTF...
  • 0

#356 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2010 - 22:22

MoZiGo - iba exe ® 2010.6.16.23 - Update
- čistenie databázy allgc.gci a mazanie prázdnych gc súborov - nájdete na "offline" obrazovke v záložke opráv indexov
- doplnenie možnosti hromadného zápisu o príznak archivovanosti
- chyba vo WEB importe, ak už záznam o nájdení kešky existoval
- obrazovka importu z mapky pomocou SQL oddelená od importu pomocou GoogleEarth
- odstranenie fiktivnych zaznamov o PM keskach - ktore sa vytvoria ak zapracuje captcha alebo je gc.com nedostupny, funkciu najdete na obrazovke "Moje logy"
- oprava Tradi->Traditional Cache a podobne do importu gci->SQL

Chcem upozornit na ine zistene chyby pre garministov, ktore vsak vyriesi az dalsia instalacka, ktoru vydam az neskor, dovtedy:
Ide o ikonku wherigo kesiek - premenujte si subor mozigo\csv\wherigo.bmp na mozigo\csv\wheri.bmp
Taktiez uplne chyba ikonka mozigo\csv\lost.bmp - ide o tie najnovsie "Lost and Found Event Cache"...tak si nejaku skopirujte sami...


  • 0

#357 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2010 - 6:24

používám vždy Mozigo zejména na cesty do světa. Nyní se chystám do USA a
chtgěl jsem vyhledat keše podél cesty. Zatímco na východní polokouli je to
v pohodě najde, na západní polokouli to stále hlásí, že Region je příliš
velký, zmenšete ho
a to i když dám třeba jen trasu 6 km a 500 m na každou stranu

Mám verzi 2010.6.4.23 a už si nevím rady

Žiaľ v implementácii bola chyba, ktorá sa prejavila ak sa používalo hľadanie trasy na západnej pologuli.
Update na verziu 2010.6.17.7 to rieši...
Pri tejto príležitosti som spravil aj malé videjko ako na kešky v okolí trasy...
Odkaz na htm
Odkaz na swf
Súbor ma cca 3.5MB , tak budte trpezliví kým sa to načíta.

  • 0

#358 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2010 - 19:57

Do verzie 2010.6.28.20 bol implementovany gpx export pre program Pocket Drake.
V porovnani s original PQ je longdescription trocha zmodifikovany tak, aby linky na obrazky boli lokalne a aby sa dali vyuzit uz tie, ktore mozigo stahuje pre potreby OziCE, Kesovadlo, Mozi,GCzII...
Postup je identicky ako pri inych exportoch
1. Kesky ktore chceme exportovat oznacime
2. Pouzijeme button export a zvolime zalozku "GPX-file" a tam volbu Pocket Drake
3. Ak ccheme gpx subory ihned poslat do PDA tak treba zapnut ActiveSync na hlavnej stranke
Predpoklada sa to iste nastavenie ako je pre GCzII - cize cesty bud \Storage Card\ atdatd ako je v MoZiGo nastaveniach pre PDA.

Pozrite si videjko
Ako sa to potom pouzije v PDA.

  • 0

#359 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2010 - 19:24

MoZiGo verzia 2010.7.12.20 Update
- do štatistiky zoznam TB&GC na založených keškách

Ako na to?
Pre prvé vygenerovanie tejto tabuľky je potrebné znova načítať Vami založené kešky /najjednoduchšie cez Iné hľadanie/
Označte prepísať a dajte si všetky Vami založené kešky opakovane stiahnuť - tým sa údaje zapíšu do dbázy.
Potom na obrazovke štatistík na záložke "TB7GC na nasich" pouzite button "Spracuj"
Sem s prípadnými problémami...
  • 0

#360 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2010 - 11:50

Co sa zmenilo pri zapracovani PM kesiek do statistiky pre BM userov? Na obrazovle "Moje logy" pribudlol button na rychle oznacenie PM kesiek v zozname. Potom jednoducho pravym tlacitkom mysky otvorte prislusny subor s udajmi o keske a doplnte najma. - stat do KRAJINA= - gps suradnice - mozigo na zaklade nich urci okres/kraj - do GPS= - autora kesky do ZALOZIL= - typ kesky do TYP= - obtiaznost kesky do OBTIAZNOST= - teren do TEREN= - nadmorsku vysku do MNM= Na zaver nezabudnite udaje ulozit...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama