Přejít na obsah


Fotka

Kraje ČR jako oficiální states na gc.com??


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
78 odpovědí na toto téma

#41 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 17:35

MedoMys napsal/a:
Něco jiného je legálnost a něco jiného podmínky diktované GC.com. Pokud porušíš jejich podmínky, je to jen tvůj prohřešek vůči nim, ale ne nelegální. Takže ti můžou omezit přístup ke "svému" materiálu. To už je tvoje riziko, jakým způsobem na jejich stránky přistupuješ. Ale nemá to nic společného s legálností softwarů, které dokážou takto sosat.


Rekne-li groundspeak, ze jejich web muzes pouzivat jen takovym a takovym zpusobem, tak jakekoliv jine pouziti je normalni poruseni licence, a to zcela jiste legalni neni. Software mne nezajima, zakon porusuje vzdy jeho uzivatel...

MedoMys napsal/a:
A navíc - nemyslím si, že by Grounspeak měl mít nějaké námitky, proto ani nereagují, ani nemají blacklisty. Nijak jim to neškodí (nikdo si určitě nespustí sosání celého světa, to by byl blázen - takže přetížení jím tímto způsobem nehrozí), naopak takto přilákají další uživatele - větší sledovanost, víc potencionálních PM ...


Tvymi domnenkami se Groundspeak neridi. kdyz sveho casu geoget take sosal primo z webu, a to dokonce v mnohem mensi mire nez to dela Skrysotlac nebo Mozigo, Gropundspeak se ozval a ozval se dost tvrde. Kdyby ses alespon trosku zajimal, vedel bys to a nerozsiroval bys tady tyhle bludy.

To, ze na ne groundspeak jeste nehupnul, neni znamka nezajmu, ale spise toho, ze je jeste nikdo neprasknul. A blacklisty maji...
  • 0

#42 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 17:39

...ale dost uz s tim off-topicem...
  • 0

#43 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 17:57

Máš znalosti, jako by jsi byl jejich ředitel ;) Ne, s tou legálností pravdu nemáš. Dej sem znění zákona, který porušuji, a pak můj názor nazývej bludem. Domluvil jsem.
  • 0

#44 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 18:19

Zkus pouzit hlavu. Pojem Autorsky zakon a pojem Licence ti zjevne nic nerika.
  • 0

#45 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 18:44

MedoMys napsal/a:
Domluvil jsem.


hura, off topicu uz bylo dost :) flame ohledne pohledu na legalnost pouzivani robotu oproti odsouhlasenym podminkam tu uz prekvapive dlouho neopakoval :), tak zaloz jiné vlakno a muzeme se vesele hadat tam.

tady totiž.....ZAVEDTE KRAJE, ZAVEDTE KRAJE, ZAVEDTE KRAJE ;) a ted vsichni sborem ..... :D
  • 0

#46 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 18:48

Samozřejmě, že se bavíme o tomto zákonu. Já jsem po tobě chtěl citaci části zákona (v tomto případě autorského), která je porušena. BTW nejsem právník a neznám přesný obsah, ale nevšiml jsem si, že by se v něm mluvilo o možnosti autora předepsat prostředek, jakým si jeho autorské dílo uložím. Hovoří se v něm o díle a právech na jeho užívání. Měl by se spíš ozvat tohoto zákona znalý právník - mám pocit, že by tě taky mohlo zajímat, co říká zákon ;) Moje přesvědčení vychází z jiného analogického případu, který se řešil v jiné oblasti a komentovali ho i právníci. Ale to už sem opravdu nepatří. B)
  • 0

#47 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 19:05

dyk si slibil, ze uz toho nechas! hus jinam, tam se muzem zevrubne hadat o pravnickych vecech, o kterych nemame ani paru. :)
  • 0

#48 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 20:50

MedoMys napsal/a:
Samozřejmě, že se bavíme o tomto zákonu. Já jsem po tobě chtěl citaci části zákona (v tomto případě autorského), která je porušena.
BTW nejsem právník a neznám přesný obsah, ale nevšiml jsem si, že by se v něm mluvilo o možnosti autora předepsat prostředek, jakým si jeho autorské dílo uložím. Hovoří se v něm o díle a právech na jeho užívání.
Měl by se spíš ozvat tohoto zákona znalý právník - mám pocit, že by tě taky mohlo zajímat, co říká zákon ;)
Moje přesvědčení vychází z jiného analogického případu, který se řešil v jiné oblasti a komentovali ho i právníci. Ale to už sem opravdu nepatří. B)


Nechte už těch zákonů - server GC.COM je v USA a tudíž platí zákony USA. A určitě zde není žádný právník znalý práva Spojených států :D.

JINAK JÁ JSEM JEDNOZNAČNĚ PRO ZAVEDENÍ KRAJŮ. JÁ OSOBNĚ SI TO V GSAKu DOPLŇUJU RUČNĚ A KDYBY MĚ TO OWNER ULEHČIL, BYL BYCH JEN RÁD. JSEM PRO, PRO, PRO :P
  • 0

#49 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 21:09

PLAJ family napsal/a:

maaaca napsal/a:
Me by se to libilo a jsem pro. Na druhou stranu, kdyz nebudou mit vsechny kese polozku state vyplnenou, tak to pak cele ztraci smysl. Stejne budu muset dal spoustet ono makro v GSAKu, filtrovani PQ bude taky na nic...

Tak se na to vykašleme a nebude nic. :@ Tímto způsobem se opravdu nikdy nic neudělá.

Já jsem zásadně PRO!!! A že kraj nebude hned u všech keší? Nebude, ale časem to zodpovědní owneři doplní. A ti nezodpovědní? To také něco napoví o kvalitě ownera potažmo jeho keší. ;)

Problémy vidím 2:
1) reviewerům přibyde práce
2) u aktivních keší neaktivních kačerů

Fajn, bohužel se nám k danému tématu zatím nevyjádřil nikdo z reviewerů:@, ale snad se tomu jednou stane...

... rozdělení do state je jednoznačně krok vpřed a myslím, že nemá moc cenu debatovat o tom jestli ano či ne, ale spíš jak a kdy...

... problém s tím asi bude, ale domnívám se, že pokud máme v současné době pomocí makro rozděleny všechny kešky do krajů, mohlo by jít provést update databáze GS touto hodnotou podle makra a pak by bylo jednoduché vyčištění této hodnoty. V 99.9% to bude souhlasit a tam kde se ukáže že je chyba, tak to prostě majitel nebo reviwer opraví... tudíž zásadní práci by to nikomu nemuselo přinést. A pokud by se to mělo nastavit jen u aktivních keší (které se stahují přes PQ), pak toho zase tolik pro každého majitele keše není a mělo by se to s patřičnou osvětou zvládnout.
  • 0

#50 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 21:15

HaLuMa napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
to si zase nerozumime, to je mysleny tak, ze vetsina GG uzivatelu to neplni poslanymi PQ. ne ze GG je cernota. cerny pasazer je myslen na jine stahovani, ne na GG.


OK, beru.
Jen pro informaci, podle velmi nedavne ankety 34% uzivatelu Geogetu jej krmi prave pres PQ. Osobne jsem cekal horsi vysledek!

Je zvláštní, ale já plním GG jak z PQ tak i "alternativní" cestou, ale to jen kvůli pohodlnosti..
  • 0

#51 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 21:20

MedoMys napsal/a:
Tak to pozor. Stahovat data z internetu, ať už jakýmkoliv způsobem (ručně nebo nějakým automatem), je naprosto legální!

Demograciéééééééééé uráááááá. Všechno všem!!! Libertééééé....

Je fajnový, že ač o pár příspěvků níže upozorňuješ na to, že nejsi právník a oháníš se tady nějakým precedens (který u nás nemá opodstatnění) víš přesně, že je to všechno OK. Pokud jde o alternativní prostředky vykrádající nějaká data z databáze GS, pak jsem rozhodně proti!
  • 0

#52 martman

martman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2009 - 10:52

ano: ZAVEDTE KRAJE, ZAVEDTE KRAJE, ZAVEDTE KRAJE smiley
  • 0

#53 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2009 - 11:19

Zkuste zapracovat na zavedení krajů!!!!!!
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#54 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2009 - 23:43

Archi1 napsal/a:
Zkuste zapracovat na zavedení krajů!!!!!!

Což o to, ale zatím se nám tady nevyjádřil žádný ze současnch reviewerů (pokud pominu ex-reviewera Haggaeuse). Pánové, prosím, písněte co vy na to?
  • 0

#55 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 9:22

sobikovi napsal:
mohlo by jít provést update databáze GS touto hodnotou podle makra a pak by bylo jednoduché vyčištění této hodnoty. V 99.9% to bude souhlasit a tam kde se ukáže že je chyba, tak to prostě majitel nebo reviwer opraví... tudíž zásadní práci by to nikomu nemuselo přinést. A pokud by se to mělo nastavit jen u aktivních keší (které se stahují přes PQ), pak toho zase tolik pro každého majitele keše není a mělo by se to s patřičnou osvětou zvládnout.

Tohle mi přijde jako jediné trochu rozumné řešení. Když to totiž necháte na autorech, dopadne to u nás jako na britských ostrovech: cache, které jsou od sebe třeba 200 m a jedna z nich má popisek "United Kingdom" a druhá "London. Možná jsem jediný puntičkář, ale to mě to pěkně štvalo. A otázka toho, jestli před popisek nevložit "CZ" už tu padla.
Takže za okolností, že půjde přepsat všechny cache, tak to smysl má, ale při ponechání na ownerech je to nesmysl.
  • 0

#56 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 15:36

Předem bych poprosil k KONEC DISKUSÍ v této skupině fóra (Reviewer). Jako jedna z mála skupin (podobně jako oznámení o chodu gc.cz...) není určena k diskusi, ale k předávání vzkazů/dotazů mezi kačery a reviewery. Díky za pochopení, případné diskuse mohou pokračovat v jiné skupině, aby to zde bylo námi reviewery sledovatelné a neměli jsme (aspoň já) z této skupiny mnoho mailů... Nyní k věci - ano argumenty pro zavedení state/province členění ČR jsou jistě pochopitelné, zejména to filtrování pro PQ zpracování. Jen mám obavy, že bude trvat mnoho měsíců, než by při případném zavedení byla většina keší jejími autory nastavena. Pak by daný PQ filtr vlastně vynechal řadu keší, které by neměly kraj nastaven, čímž by byli kačeři o jejich lov ochuzeni, žejo :). Mohu tedy zkusit položit návrh na GS. Mám ale obavy, zda (a za jak dlouho) bude případně akceptován, s tím moc dobré zkušenosti, co se updatu takovýchto věcí v systému, nemám. Jeden příklad za všechny - když jsem jako reviewer v listopadu 2007 začínal, tak jsem si pak při procházení "našich" rev.front mimo jiné všiml, že i několik let po rozdělení Srbska a Černé hory je v systému GC.com stále Srbsko vedeno jako "Serbia and Montenegro", Černá Hora pak jako "Montenegro" sice je (byla přidána), ale Srbsko prostě přejmenováno nebylo. Je to jakoby i dnes po rozpadu ČSR bylo na GC.com stále "Czechoslovakia" a "Slovakia" :). Igi jako "služebně starší" tento podnět k přejmenování "Serbia and Montenegro" na "Serbia" podal někdy zjraje roku 2008 a dodnes k úpravě nedošlo - jak sám Igi říkal, čím jednodušší věc, tím těžší je ji asi v vyřídit :). Na příkladu je jasné, že není zavedení regionů v ČR vůbec jisté, resp. nemusí být rychlé - ostatně kraje několika zemí na výzvu GS jsou na fórech Groundspeaku kačery napsané už cca od r.2006, a to včetně ČR, k zapracování všech ale nikdy nedošlo. Čili - pokusím se zjistit stav, ale nic nemohu slíbit. Zatím prosím STOP na diskuse v tomto vláknu. EDIT 16:18 - mail Michaelovi z GS odeslán, tak uvidíme jak to bude vypadat :)
  • 0

#57 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 15:45

my vime, ze to neni na pockani :) prave proto to chce co nejdriv. diky pepo! STOP DISKUZE :D tohle bylo jen podekovani ;)
  • 0

#58 Geolens Reviewer

Geolens Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 0:03

Ahoj, dlho som nebol na vasich strankach. K tejto teme poviem len tolko, ze mi Ponik pomohol spisat niekedy v septembri zoznam krajov a pri mojej navsteve Grpundspeaku som sa s Jeremym o tom bavil a zoznam som mu poslal mailom. Mal ho zakomponovat na gc.com, no zatial to neurobil. Na druhej strane sme ale nejak ani netlacili aby to dokoncil. To len aby ste vedeli, ze je to uz otvorena tema a stacilo by ju dotiahnut do konca. Zrejme sa k tomu vratim.
  • 0
Igi.

#59 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 0:54

No uvidíme zda mě odpoví a třeba si vzpomenou na Igiho intervenci :). Jinak někdo zde navrhoval ve jménu kraje mít i někde zkratku CZ, jelikož když např. putuje TB tak se pak vypisuje jen province bez country, tak aby bylo vidět z CZ coby mezinárodního označení naší country, že jde "o nás", doporučil jsem tento seznam názvů krajů (klasických 14 krajů abecedně řazených): Jihocesky (CZ) Jihomoravsky (CZ) Karlovarsky (CZ) Kralovehradecky (CZ) Liberecky (CZ) Moravskoslezsky (CZ) Olomoucky (CZ) Pardubicky (CZ) Plzensky (CZ) Praha (CZ) Stredocesky (CZ) Ustecky (CZ) Vysocina (CZ) Zlinsky (CZ) ============== Tak uvidíme, zda se to pohne či ne, zatím žádné zbytečné spekulativní diskuse zde ve vláknu, díky.
  • 0

#60 Geolens Reviewer

Geolens Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 7:28

Snad este jedna vec - tiez sme mali debatu, ci pouzit diakritiku, ktora nebola nikdy stopercentna na gc.com. Jeremy povedal, nech mu napisem tie kraje aj s diakritikou. Tak uvidime.
  • 0
Igi.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama