Přejít na obsah


Fotka

Autonavigace a geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#1 HawkeyCZ

HawkeyCZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2008 - 10:38

Zajímá mě, zda jsou autonavigace, které umožňují zadání souřadnic a jednoduchou navigaci k nim. Stačí pouze směr a vzdálenost - žádné navigování po stezkách neočekávám. Máte s tím někdo zkušenosti? Případně zmiňte i konkrétní typ. (Pro vysvětlení. Chci koupit autonavigaci jako jednoúčelové zařízení - turistickou navigaci bych nevyužil a v PDA a MDA nemám důvěru, jako ke všemu co běží na Win. Keše hledám jen občas jako oživení výletů, zatím jsem se bez GPS minul, jen někdy v blízkosti keše (např. v lese) by se hodila ta šipka se vzdáleností)
  • 0

#2 PetrJih

PetrJih

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2008 - 11:02

Pouzivam autonavigaci GARMIN nuvi,muzu zadat souradnice rucne,zrovna,tak stahnou kese z GC a nahrat do navigace,zvolit vest i mimo cesty a mam tam vzdalenost a smer kam jit ... Nebezpeci je v jeji nizke odolnosti pri pouziti v terenu,absence vymenych baterii,ale je to autonavigace, ...
  • 0

#3 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2008 - 11:25

Anebo počkat na Nüvi 500: http://navigovat.mob....asp?ARI=113942
  • 0

#4 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2008 - 12:29

Ano jde to, na vanoce jsem dostal autonavigaci MIOC720 ke kterym byla i prilozena turisticka mapa CR. Diky ni lze zadavat souradnice, nechat se navigovat sipkou, videt vzdalenost do cile a orientaci na mape + jakysi kompas, ktery moc nepouzivam. Problemem je nizka vydrz baterii v terenu, nizka odolnost proti povetrnostnim vlivum (pri mirnem desti jsem zdechl - odesel dotykovy displej a uz ji jsem ji nerozjel), pri padu do hliny na pooranem poli se mi dostalo blato do nechranenych otvoru atp. ;-) neni nad colorado, ktere jsem sice take utopil, ale zase ozivil ;-) Dnes autonavigaci pouzivam v terenu hlavne jako zalozni GPS + kontrolni prvek v pripade, ze se mi nezda jak ta mrsina coloradni ukazuje. ALE POZOR, NA POZADI MIA BEZI TAKE WINDOWS! ;-) proto take je casto pouzivan ovladac restart, ktery zatim vetsinu problem bezpecne vyresil ...
  • 0

#5 HawkeyCZ

HawkeyCZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2008 - 12:49

O nějakém levnější Nüvi budu tedy uvažovat. Nüvi 500 vypadá výborně, ale je to jiná cenová kategorie než na kterou se dívám... Nemá někdo zkušenosti s TomTomem? Líbí se mi jeho jednoduché ovládání a výborná cena u TT One.
  • 0

#6 Ondraseeek

Ondraseeek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2008 - 14:40

Jde to i v tomtomu. Muj kamarad uz s tomtomem odlovil svych 200 cache a rikal, ze je to omezuji nikoliv nemozne :)
  • 0

#7 Trutnovacek

Trutnovacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2008 - 14:47

Bo jezdím na moto, volba mobilní navigace byla jasná - Garmin Zumo 500 DeLuxe Pak kromě Zuma 550 existuje varianta 500 DeLuxe auto, což je 500 se stojenem do auta navíc v balení. Bo je na moto, je odolná vodě, pádu??, sluníčku a benzínu.... Omezením je výdrž, ale na dlouhé kešování jsou určené jiné navigace. Takhle přijedu, občas najdu, opět zapojím na moto a jede se dál.
  • 0
Žij a nechej žít..

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2008 - 15:04

Používám TomTom, ale je to pro navigaci na místo, pro dohledání je dobrý nějaký jiný program... Pokud by jsi chtěl jen autonavigaci, pak bych šel asi do Garmina, který umí nahrát turistické mapy a navigovat i mimo cesty. Jak už tady ale někdo napsal, je to autonavigace, takže to moc pro outdoor chození není.. a ve frcu Legenda seženeš za 1000,-
  • 0

#9 uda

uda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2008 - 9:15

ano, na PDA s Woknama si musí uživatel zvyknout, nicméně na použití TOMTOMa si nemohu stěžovat, vše drží, na několika vícehodinových cestách na jih nikdy nezklamal...,i kešku jsem v nouzi s jeho podporou našel..,windowsy aspoň trochu vyvažuje všestranost použití..
  • 0

#10 Coyote.cz

Coyote.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2008 - 10:18

Já jsem všechny svoje kešky ulovil s Mio C520f bez větších problémů. Ale někdy o ní mám trochu strach. Ruce od hlíny nejsou na dotykový display zrovna to nejlepší:D a do deště taky moc není. Teď se mi v C520 podařilo rozjet Oziexplorer(zatím jen demo) s turistickou mapou. Ještě je tu problém se statickou navigací(při malých rychlostech se šipka přestane hýbat). Dá se to taky vyřešit prográmkem MMSirf-Setup který se mi bohužel zatím nedaří nainstalovat protože nemůžu spojit navigaci s activesync. Takže jestli ti nevadí menší výdrž baterie, menší odolnost a budeš častěji jezdit autem je autonavigace pro tvoje účely plně vyhovující.
  • 0

#11 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2008 - 15:35

Momentálně používám v autě Garmin Nüvi 660,vyndám z auta,přepnu na "mimo silnice" a "pěší! a bez problémů.Jen většinou na dohledání používám místo mapy obrazovku ukazující metry k cíli.Většinou se trefím tak na tři až jeden metr.Jenom dávám pozor,jak je psáno výše,není moc odolná,ale už mi zmokla i párkrát upadla a Ok.Původně jsem chtěl Garmina 250W ,ten vyjde o dost levněji.Jinak ke garminu je k dispozici i turistická mapa ČR.Pozor ,některé autonavigace ještě neumí pracovat v režimu mimo silnice.
  • 0

#12 HawkeyCZ

HawkeyCZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 9:03

Když jsem si tu diskusi načal, tak si ji i ukončim. Po dlouhém váhaní a "googlení" jsem zvážil, že levná autonavigace by mě mohla u geocachingu spíš rozčilovat a rozhodl se koupit něco univerzálnějšího. Nakonec jsem vzal nejlevnější MDA (Mio A501). Splnili se mé obavy, že aby to fungovalo, tak musím ztrávit několik nocí laděním, instalováním, studováním složitého ovládání, resetováním apod. Taky z prvních 4 kešek jsem našel jen 1. Ale teď už jsem celkem spokojený. Autonavigace je dobrá (byť s prázdnou kapsou zatím ne zcela legální) a kešky už taky nacházím (zde jsou naštěstí k dispozici i freeware). Navíc už nemusím o víkendu nosit služební telefon, abych měl k dispozici přístup net. :-)
  • 0

#13 hlasil

hlasil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 10:27

Coyote.cz napsal/a:
Já jsem všechny svoje kešky ulovil s Mio C520f bez větších problémů. Ale někdy o ní mám trochu strach. Ruce od hlíny nejsou na dotykový display zrovna to nejlepší:D a do deště taky moc není.


Vyzkoušej šprcky na mobil ;-) http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/172PSK-001/skins-ochrana-pro-mobilni-telefony.html. Používáme taky PDA a s tímhle jsme se bez sebemenších problémů vesele navigovali v mlze i dešti. Malou komplikací je jen to, že nefungují resp. dost blbě, tahy po displeji, ale když se spokojíš s ťukáním, je to absolutně v poho.
  • 0

#14 Tinah&Power Team

Tinah&Power Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 11:59

hlasil napsal/a:

Coyote.cz napsal/a:
Já jsem všechny svoje kešky ulovil s Mio C520f bez větších problémů. Ale někdy o ní mám trochu strach. Ruce od hlíny nejsou na dotykový display zrovna to nejlepší:D a do deště taky moc není.


Vyzkoušej šprcky na mobil ;-) http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/172PSK-001/skins-ochrana-pro-mobilni-telefony.html. Používáme taky PDA a s tímhle jsme se bez sebemenších problémů vesele navigovali v mlze i dešti. Malou komplikací je jen to, že nefungují resp. dost blbě, tahy po displeji, ale když se spokojíš s ťukáním, je to absolutně v poho.


Taky pouzivame PDA a mame stejny problem. Takze tohle vypada super, diky za tip :)
  • 0

#15 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 17:35

taky neco prihodim:

obecne v navigacich mio a garmin neni problem s turistickymi mapami, tomtom v tomhle ponekud zaostava, ale i s tomtomem se da lovit (jel jsem s kamosema lovit do ceskeho raje a mel sem pripraveny listingy, vsechno, jen sem zapomel nacpat kesky do beelinegps, takze jsem je mel jen v tomtomu v pda a 13 kesi uplne v poho..)

ale co se toho tomtoma tyce tak jsem vcera nasel a mohlo by se hodit nekomu kdo TomToma ma:

do PNA navigaci TT se da nacpat aplikace "Offroad Navigator 1.7b" se kterou by uz melo podle me kesovani jit celkem pohodlne vice zde: http://tomtom.webgarden.cz/ (ne nedelam si reklamu na svuj web)

Jednoduchá aplikace, která umí tzv. bezmapovou navigaci. Umí navigovat bez map na:

1) přímo zadané GPS souřadnice
2) položku z menu oblíbené v navigaci
3) podle itineráře
Navíc umožňuje nahrát vlastní mapy a na těch pak navigovat (lze např. neskenovat turistické nebo vojenské mapy, ty uložit v OffroadNavigatoru a ten pak na mapě zobrazuje pozici cíle a aktuální pozici.
Podle mého názoru je velmi dobře použitelný i na geocaching.
Dále zobrazuje různé další údaje, jako nadmořskou výšku, rychlost, atd.
Další podrobnosti (popisy obrazovek, setup, návod na instalaci) naleznete v přiloženém zipu.



  • 0

#16 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 23:16

Jak se tady píše o té neodolnosti vůči vodě.... Povedlo se mi hodit vypnutou GPS Nuvi 350 do vody hluboké cca 40cm a než jsem vlez pod most a našel jí, tak uplynulo cca 5 minut. Po vylovení byla zapnutá (nateklo pod zapínací tlačítko) a tvářila se skoro živě. Pak začal problikávat displej, jak zateklo pod dotykovou plochu, potom zhasla a začala žvatlat ..otočte se do protisměru, přijíždíte do cíle .... No a pak z ní byla mrtvola. Odstředivou silo jsem přes díru na SD vycákal co se dalo a pak intenzivně sušil u výdechu topení v autě. Po pár hodinách uš šla nabít a zapnout, pak postupně začala i navigovat a zhruba za den už fungovalo i podsvícení. Dotyková plocha na obrazovce vysychala ještě další 3 dny, ale to už fungavolo vše jak má. Naštěstí to spadlo do vody ve Švédsku a tam je všechna voda neuvěřitelně čistá, takže se na ní nijak nepodepsala. Spadnout to do řeky v Čechách, tak mi to asi ta voda postupně sežere.
  • 0

#17 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2008 - 7:40

Mírně OT: Pokud něco takového spadne do vody, tak se doporučuje tento postup: 1) Okamžitě vyndat baterku - elektrolýza je svinstvo 2) Nenechat přístroj uschnout - to vytvoří těžko odstranitelné povlaky 3) Rozebrat a umýt ve vlažné vodě, pomůže i troška jaru, pokud přístroj spadl do špinavé / mastné vody, použít ev. měkký štětec 4) Nakonec důkladně opláchnout v destilované vodě, pořádně otřepat a kapičky nechat volně uschnout Nechat přístroj jen tak uschnout je sázka do loterie - vytvořené povlaky jsou hygroskopické a způsobují svody, které zapříčiňují občasnou nefunkčnost (např. v závislosti na vlhkosti vzduchu).
  • 0

#18 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2008 - 10:25

Ano, to samozřejmě vím a s tím souhlasím - praxe je ale trochu jiná:

1) Okamžitě vyndat baterku - elektrolýza je svinstvo

To nejde u některých výrobků s napevno zabudovaným LiOn akumulátorem

2) Nenechat přístroj uschnout - to vytvoří těžko odstranitelné povlaky

Pokud je voda čistá (a ve Švédsku a Norsku je vlastně téměř všechno čisté a pitné) tak vznik povlaku je minimální

3) Rozebrat a umýt ve vlažné vodě, pomůže i troška jaru, pokud přístroj spadl do špinavé / mastné vody, použít ev. měkký štětec

Jsou zařízení, která rozebrat bez speciálních nástrojů nebo zničení v polních podmínkách prostě nejdou.

Tu mojí příhodu jsem nepsal jako postup, jak správně postupovat, ale spíš poukázal na to, že i autonavigace do čisté vody spadlá a neodborně ošetřená nemusí být nutně zničená :)
  • 0

#19 pukavec

pukavec

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2008 - 15:26

Používám svoji autonavigaci na geocaching a v lese mám celkem problém se signálem. Chtěl jsem se zeptat jestli se neprodává jen nějaká menší přídavná anténa. Všude jsem viděl jen tu na střech auta a tu bych sebou asi netahal :). Díky za radu.
  • 0

#20 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2008 - 15:49

Řekl bych,že v lese má problém se signálem skoro každý:)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama