Přejít na obsah


Fotka

Autonavigace a geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#21 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 20 listopad 2008 - 20:11

Teď o víkendu jsem zkoušel lovit s půjčenou autonavigací Mio C250 a ... trága. Nejen že v lese neustále vypadával signál (a že tech kešek po lesích je), ale když už jsem byl v blízkosti skrýše tak i když jsem se pohyboval vpřed, šipka stála. Tak jsem tím směrem udělal dalších 5 kroků, zase žádná změna a po dalších pár krocích najednou šup ... a keška už někde za mnou a ješte k tomu stranou. Tak otočit a ... celé se to opakovalo. Po půlhodině jsem konečně dostal šipku do zákrytu s keškou. Ale stejně jsem ji nenašel :( Bůhví kde vůbec byla .... nebo kde jsme byl já :D Chtěl jsem si to vyzkoušet, kdyby to fungovalo, koupil bych si autonavigaci a měl 2in1. Ale kdepak, už se klepu na novou (nejspíš) Vistu HCx
  • 0

#22 Tragedie_v_JZD

Tragedie_v_JZD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 20:26

Jo, tomu se rika staticka navigace .) hlavni duvod, proc se auto-navigace (nejen) na GC vubec nehodi.
  • 0

#23 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 20 listopad 2008 - 20:29

Jojo. Měl jsem tam sice zrušeno "drž se na silnici" a nastaven mód "chodec", ale stejně to nebylo k ničemu. Byl to jen test ... když mi to vnutili do ruky, tak proč to nevyzkoušet ... co kdyby.
  • 0

#24 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 20:45

Tragedie_v_JZD napsal/a:
Jo, tomu se rika staticka navigace .) hlavni duvod, proc se auto-navigace (nejen) na GC vubec nehodi.


Pche,jak nehodí? Nevýhody autonavigace jsou
Baterie -tak 2-3 hod,ale jelikož jí nemám zapnutou po celý výlet,atk mi vydrží celý den a při přejezdech v autě se dobíjí.
Odolnost - mlátit s ní vo zem a tahat v dešti a blátě,to se jí asi líbit nebude.Ale taky mi už párkrát upadla,pár deštíků přestála.
asi se do toho nedá nacpat listing,nebo nějaký hromadný přenos keší?Nebo možná jo,ale já si to tam zadávám postupně a odmazávám nalezené.
My máme Garmina 660FM,tři mapy - Evropa i ČR velmi dobré,TOPO 1.2 turistická ujde,ale vadí mi,že když kráčíme po turistické značce,v mapě je úplně mimo. Signál pohoda,neměli jsme větší problémy ani v lese,či skalách.Při dohledávání přepínáme na ukazatel metrů od cíle,místo mapy.
Důležité je,že jde přepnout na "mimo silnice" a "chodec",či "kolo".Jinak Tě bude šipka tahat pořád k silnici !:)
  • 0

#25 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 21:05

Auto navigace je na auto navigaci... takže GC se s tím dá dělat, ale pokud je keška na silnici nebo v její blízkosti. Osobně hojně používám TomTom pro navigaci do blízkosti cílové oblasti a v 95% případů není nutné vůbec zapínat normální gpsku, jelikož je uložení keše geo zřejmé. Nahrávám si do TomToma všechny české kešky a když vyrážíme na delší dobu mimo domov (dovolená) tak i listingy keší v předpokládaných cílových oblastech. Vše funguje 100% a normálně. Řešit výdrž baterií, kvalitu mapy, statickou navigaci, odolnost vůči povětrnostním podmínkám nemá cenu. Osobně v těchto případech doporučuji koupit si k auto navigaci ještě např. Legenda a nemám pro začátek co řešit.
  • 0

#26 strudl

strudl

    strudl

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 22:12

Přidal bych taky trocha vody do mlýna, osobně jsem za žádnou cenu nechtěl jednoúčeláka...nevyužil bych ho..Pořídil jsem PDA MIO P560 a jsem nad míru spokojen. Pro hledání v terénu zapinam BeeLine a pri posunu autem zapinam IGO...Vydrz baterie je dostacujici pri stridani lov a popojezd autem, uspesne se dobije, jeste nikdy me nenechala ve stychu..a diky wifi se da v lecktere hospode i zalogovat :D, proste parada i s win... Dal bych nevim co za info jak nacpat WPT do IGO...
  • 0
strudl Oregon 450PRO, MIO P560, BeeLine + pri drive-in IGO My way plus

#27 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 22:54

[

b]sobikovi napsal/a:[/b]
Auto navigace je na auto navigaci... takže GC se s tím dá dělat, ale pokud je keška na silnici nebo v její blízkosti.


V létě jsme s autonavigací odlovili Sněžku(tedy ta jde i bez GPS) a okolí a to není zrovna silnice.Prvních asi 25 keší bylo jen podle map,zbytek(doteď)přes 110 keší s autonav.Takže já tvrdím,že s ní jde GC bez problémů.(zatím ;) )
  • 0

#28 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 23:23

Autonavigace (predpokladam, ze je tim myslen pristroj PNA, ne samotny navigacni SW) je v podstate uplne obycejne PDA osizene vetsinou o tech par HW tlacitek bez kterych se ovsem da pohodlne zit. Funguje v drtive vetsine pod Win CE 4.x .Net, to proto ze jsou malo narocne na HW a pracuji proti WM 5 (6) daleko svizneji. Na druhou stranu jaou zase dost oklestene, takze ne kazdy SW nad nimi pracuje. Problem je ale jak se vyporadat s vypnutim nativniho navigacniho SW (MioMap, TomTom...). Pokud se to podari, pak je vyhrano, je mozne nainstalovat OziExplorer nebo jiny navigacni SW, MobiPocketReader pro ukladani a cteni cteni listingu, tabulkovy kalkulator pro komfortni vypocty multin a pripadne i dalsi SW. Proti PDA maji autonavigace preci jen odolnejsi konstrukci (treba MIO C710, ktere pouzivam ja je proti PDA maly tank) a velmi casto vlastni i o dost lepsi antenu. Neni tedy krom vlastnich schopnosti pri upravach - odblokovani - zadna prekazka v pouzivani PNA pri GC. Samozrejme proti outdoorovym navigacim nejsou vodotesne a mlatit o zem se s nimi musi opatrneji, ale ze by byly pro GC nevhodne bych v zadnem pripade netvrdil.
  • 0

#29 ivans

ivans

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2009 - 20:40

Ahoj, máte někdo praktickou zkušenost s autonavigacemi Garmin nüvi 550 nebo Garmin nüvi 5000? Konkrétně mi jde o následující funkce:
1. automatické seřazení více cílů (výpočet efektivní trasy)
2. práce s itineráři

Mohlo by to být zajímavé pro první přiblížení ke keškám, dohledání spíše už s Vistou HCx.

Jinou alternativou by mohla být kombinace navigace TomTom a sw Offroad Navigator. Výrobce ON však na linku http://www.webazar.o...oad.php?lang=uk uvádí, že plugin pracuje s TT do verze 7.54. Fungoval by na novém TT GO 730T?
  • 0
ivans

#30 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2009 - 20:54

ivans napsal/a:
Jinou alternativou by mohla být kombinace navigace TomTom a sw Offroad Navigator. Výrobce ON však na linku http://www.webazar.o...oad.php?lang=uk uvádí, že plugin pracuje s TT do verze 7.54. Fungoval by na novém TT GO 730T?

ON ti fungovat bude, myslím že chodí i na verzi 8.xx, já ho zkoušel naposledy snad na 8.010 a fungovalo to...

Používám TomTom One XL bez ON, ale zkoušel jsem ho. Autonavigace naviguje po cestách a na volných plochách je to slabší, ale dá se. Mám v navigaci nahrané všechny kešky jako POI, včetně waypointů a final vyluštěných mysterek. Nechám se autem navigovat na daný POI (keška, final souřadnice, parking zone) a pak dohledávám buď jen odhadem v terénu (podle hintu) nebo pomocí Handy Geocachingu, Locify. Ale v 95% keší to není potřeba.
  • 0

#31 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2009 - 22:15

Prozatím jsem se setkal u autonavigace s jediným větším problémem. Pokud ke kešce není routovatelná cesta, tak navigace vždy volí cílové místo v nejkratší vzdálenosti od silnice ke kešce, takže se vám může stát, že keš bude za řekou. Proto je lepší si předem vytvořit přístupové body na silnici a tam se nechat navigovat.
  • 0

#32 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2009 - 23:02

Ano, to je problém. Jenže autonavigace je dle mého dobrá na navigování na keše které jsou ve městech, poblíž silnic a cest atd. Uprostřed lesa je to nepoužitelné nebo hodně problematicky. Některé autonavigace umí navigovat pěšky, ale zase jen po cestách... Výhoda je, když má keš definované parking waypoint, pak to vede většinou blízko k finálovce po silnici a odtud se to už nějak zvládne. Moje makro pro GG při přípravě itinetáře nejprve routuje na příslušný parking waypoint (pokud existuje) a pak na final souřadnice. Jestliže se člověk na lov trochu připravuje, tak stejně na mapě na gc.com vidí zhruba jak jdou silnice... a kde je pustina.
  • 0

#33 I & T

I & T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 7:18

Ahoj,zatím všechny kešky jsem našel s autonavigací mio. Prvně to byla c510 a pak jsem si koupil mio H610 a jsem nadmíru spokojen! ovšem musel jsem si H610ku odblokovat a nahrát do ni ozi explorer a teď ještě iGo8 pro pohodlnější stahování bodů zájmu z programu MoZiGo. Auto navigace stačí ale pokud budeš lovit někde v lese tak je to bez tur.mapy velký problém!
  • 0

#34 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 7:43

Je potřeba upozornit ještě na další věc a to je: - malá výdrž baterie autonavigace - není vhodná do "nepohody", přece jen je vyráběná pro interiér vozu - absence turistických map a navigace podle turistických cest Jak už tady padlo několikrát, ano, dá se pomocí autonavigace keš najít, ale používej me ji na to na co je, tedy navigování cesty autem ke keši. Pak už na to dohledání jsou speciálnější mašinky. Samozřejmě, to navigování autem ke keši může být i do vzdálenosti 1m a tedy i nalezení :D
  • 0

#35 ivans

ivans

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 8:21

@sobikovi: díky za odpověď na otázku ke kompatibilitě sw verzí Offroad Navigatora a nových TomTomů.

Pomocí autonavigace mi jde skutečně pouze o přiblížení se ke keškám v okolí podle načteného gpx souboru, na vlastní dohledání máme Garmin Vistu HCx.
  • 0
ivans

#36 Authorka

Authorka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 8:55

Ahoj já lovím s Garminem Nüvi 550 a zatím spokojenost ;)
  • 0

#37 DvaVodLesa

DvaVodLesa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 9:47

My lovíme s autonavigací od začátku, nemáme s tím žádný problém. Jen baterky jsou naprd, takže na celodenní keškování to není. Pokud jdeme na lov někam do lesa, tak se předem kouknem do mapy kudy jít a je to. Ale samozřejmě s turistickou navigací by to bylo luxusnější:-)
  • 0

#38 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 11:04

ivans napsal/a:
@sobikovi: díky za odpověď na otázku ke kompatibilitě sw verzí Offroad Navigatora a nových TomTomů.

Pomocí autonavigace mi jde skutečně pouze o přiblížení se ke keškám v okolí podle načteného gpx souboru, na vlastní dohledání máme Garmin Vistu HCx.

Pak je asi opravdu jedno, jakou použiješ autonavigaci. Jde spíš tedy o to, jak dostaneš kešky do autonavigace a to nejlépe jako POI a itinerář pro jednotlivý lovy.
  • 0

#39 ivans

ivans

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 21:13

Authorka napsal/a:
Ahoj já lovím s Garminem Nüvi 550 a zatím spokojenost ;)


A zkoušela jsi na Garminu nüvi 550 automatické seřazení více cílů (výpočet efektivní trasy) a práci s itineráři?
  • 0
ivans

#40 asasa

asasa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 15:10

Asi před 2 lety jsem si pořídil externí navigaci evolve go trex, kterou jsem připojoval k mobilu. Spolu s handy gecaching paráda. V lesích a skalách podstatně přesnější, než ostatní navigace co mají kolegové. Metry při přibližování k cíli plynule ubývají, se šipkou je to drobet horší, proto sleduji spíš metry a už podle ubývání metrů jsem se naučil i měnit směr bez ohledu na šipku. Při navigaci v autě je sice úplně nepoužitelná, protože se při jízdě pohybuji na mapě skokově. Před měsícem jsem si pořídil Palm spolu s navigací B-Speech GPS 12C. Navigace v autě paráda, posun po mapě plynulý, takže jsem se rozhodl, že jí vyzkouším v terénu ve spolupráci s handy geocaching. V lese ukazovala naprostý nesmysly - metry stály a najednou hup a ukázaly o 50 metrů míň. V cíli mě ukazovala vzdálenost od souřadnic cache ještě 40 metrů a přitom jsem stál před ní. Z tohoto důvodu si myslím, že podle účelu navigace dochází k rozdílným prioritám navigací. Navigace do auta asi posílá rychleji souřadnice za sebou, s mírnou chybou výpočtu pozice, což se při rychlém pohybu ztratí. Navigace pro pěší posílá pozici méně často, ale zato hodně přesně. Divím se, proč kupovat na geocaching drahé navigace, když GPS modul se dá sehnat okolo 1.000 Kč a ve spolupráci s drtivou většinou mobilů a aplikací handy geocaching máte geocaching stále u sebe. Kdekoliv jsem a mám čas, zapnu navigaci, aplikaci a vidím nejbližší cache okolo mě. Jednoduché a účelné.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka