Přejít na obsah


Fotka

Min. vzdálenost mezi cache...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
83 odpovědí na toto téma

#21 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2008 - 15:50

no jde spis asi o to, aby si nezalozil kesku na dovoleny v recku a uz se na tom miste nasledujci roky neukazal.. retrivrovi pak prijde divny, ze zakladas kesku nekolik tisic km od domova.. kdyz mu to obhajis tim, ze tam mas tetu za kterou pravidelne jezdis tak v tom problem nebude..
  • 0

#22 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2008 - 18:37

Ano zajímalo mě kdy bude venku snažím se dělat kvalitní kešky které nejsou jen díky za bod ale abych něco ukázal.Pročetl jsem si návody a postupoval jsem podle nich bohužel nejsem tak dobrý v angličtině a tak tápu.V posledním okně formulaře je okno rewier note tam jsem napsal finální souřadnice a i důvod proč jí tam zakládám i kdo se o ní muže když tak starat nevím tedy zda se to dostalo až k rewierovy a nebo se to vytratilo z kontextu.Při zakládání první kešky jsem taky neměl zadané domácí souřadnice a byl jsem na to taky upozorněn.teď se chystám zakládat další kešku která bude asi 75 km od mích domácích souřadnic.Proč tak daleko je tam zajímavé místo a jezdím tam na chalupu.Zase to samo sebou rewierovy napíšu.Jinak chci poděkovat rewierovy za upozornění na chyby a ještě jednou děkuji za brzké schválení.
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#23 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2008 - 18:48

mikrom napsal/a:
no jde spis asi o to, aby si nezalozil kesku na dovoleny v recku a uz se na tom miste nasledujci roky neukazal..


Tohle samozrejme beru. Takovou kes by navic schvaloval zahranicni retrivr, ja mam na mysli pripad, kdy je zakladajici z cech a keska je taky v cechach. Je pak taková vzdálenost 20km? 50km? 100km?
  • 0

#24 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2008 - 19:02

Numira napsal/a:

mikrom napsal/a:
no jde spis asi o to, aby si nezalozil kesku na dovoleny v recku a uz se na tom miste nasledujci roky neukazal..


Tohle samozrejme beru. Takovou kes by navic schvaloval zahranicni retrivr, ja mam na mysli pripad, kdy je zakladajici z cech a keska je taky v cechach. Je pak taková vzdálenost 20km? 50km? 100km?


Poníkovo info na plzeňským webu:
- Domácí souřadnice
Bod údržba cache v pravidlech říká:
Oblast, ve které geocacher zvládne zodpovědně udržovat své cache, je individuální. Aktivní geocacher, který pravidelně vyjíždí do míst vzdálených stovky kilometrů, tím může prokázat svou schopnost starat se o cache 150 km od domova. Geocacherovi, jehož všechny předchozí nálezy a skrýše jsou v okruhu 40km, pravděpodobně nebude schválena cache umístěná 400km od domova.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#25 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2008 - 20:09

myslím si že ani moc nezáleží na vzdálenosti ale na tom zda se kačer dokáže nebo nedokáže o kešku postarat.
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#26 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2008 - 6:05

mwh napsal/a:
....V posledním okně formulaře je okno rewier note tam jsem napsal finální souřadnice a i důvod proč jí tam zakládám i kdo se o ní muže když tak starat nevím tedy zda se to dostalo až k rewierovy a nebo se to vytratilo z kontextu....


Sem finalni souradnice u Multi a nebo Mystery napsat nestaci. Musi se vyplnit v polozce "waypoints" v menu nahore v pravo v listingu.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#27 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2008 - 6:21

Pokud autor final souřadnice napíše ASPOŇ do rev.note, je to OK, pak wpt. vyplním sám, ale pokud se o nich vůbec nezmíní, je to problém nedovolující schválení až do jejich uvedení...
  • 0

#28 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2008 - 7:57

A nebylo by lepší zatlačit na Groundspeak, aby tam kontroly doplnil a nedovolil předat listing, pokud nejsou splněny podmínky. 1. Nedovolit předat listing, pokud chybějí HC. 2. U mysterky a Multiny nedovolit předat listing, pokud tam není skrytý final waipoint. 3. Nedovolit terén 1, pokud není zaškrtnut vozíčkář. 4. Nastavit implicitní východní či západní délku podle lokálů počítače. To by šlo jednoduše naprogramovat. 5. S těmi typy waipointů u multin je to horší. Ale pomohlo by, kdyby bylo vysvětelní přímo na stránce, kde se waiponty zakládají a možná by stačilo, kdyby jména těch typů byla vypovídajícnější. Ono například názvu "Stages of Multicache" ani trochu nevyplývá, že se jedná o fyzickou pixlu, protože i ty informační tabule jsou stage. Jasně, je to napsáno na wikipedii, ale nováčci budou stále přibývat a budou to stále dělat špatně a revjůvři s tím budou mít stále zbytečnou práci.
  • 0

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2008 - 8:25

Blaznis? Jako ze by mel Groudspeak dva dny programovat, aby usetril ostatnim opravdu hodne moc prace? Proc by to delal, kdyz i bez tohoto jim vsichni nadsene platime? :o
  • 0

#30 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2008 - 8:31

rodinka veverek napsal/a:
3. Nedovolit terén 1, pokud není zaškrtnut vozíčkář.

V tomhle případě bych spíš tlačil na zrušení dost nelogického upozorňování reviewerů. Pokud je terén jedna automaticky pro vozíčkáře, je atribut úplně k ničemu. Vadí mi to ale samozřejmě z druhého konce...
Mohli by u Groundspeaku začít uvedením nějaké opravdu názorné stupnice na svých stránkách. O informaci o sepjetí vozíčkářského atributu s terénem jedna ani nemluvě.
  • 0

#31 matlas

matlas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2008 - 9:50

TrainTour Reviewer napsal/a:

Pokud bych měl uvést nějako statistiku toho, co nejčastěji chybí či je chybně, tady je:
3. terén 1*=vozíčkáři. Také časté, i když to není důvodem zpoždění publikace, ale upozornění - když má keška terén 1*, měla by být dostupná vozíčkářům, čili by měl být daný atribut užit, jinak terém nemůže být 1*


Možná tomu úplně nerozumím, ale kde je napsáno že terén 1 musí být dostupný vozíčkářům?
Vždyť existují keše, který terén 1 mají a vozíčkářský atribut u nich neni (ani si nedovedu představit, jak by se k nim průměrný vozíčkář dostal).
příkladem je třeba GCVWZ5,GCTR5Y,GCWDGW a spousta dalších.
  • 0

#32 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2008 - 9:53

matlas napsal/a:
Možná tomu úplně nerozumím, ale kde je napsáno že terén 1 musí být dostupný vozíčkářům?

Právě, že nikde. Jen reviewerům na to při schvalování vyskakuje upozornění.
  • 0

#33 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2008 - 12:14

Mno tak ono s tím terénem 1 a s vozíčkářema to nebude asi až tak horké. Chci říct, že naši reviewři to dodržují a je to dobře, ale třeba v takovém Německu se s tím vůbec neserou a na kopeček kde je přístup pouze po schodech, či je cache někde hluboko v křoví ve výšce 1,5 metru nad zemí bez problémů dají terén 1. :)
  • 0

#34 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2008 - 12:27

alkes napsal/a:

matlas napsal/a:
Možná tomu úplně nerozumím, ale kde je napsáno že terén 1 musí být dostupný vozíčkářům?

Právě, že nikde. Jen reviewerům na to při schvalování vyskakuje upozornění.

Ale je. Jakým způsobem tedy určuješ obtížnost své kešu? Já používám rating v edit listing http://www.clayjar.com/gcrs/

Terrain rating: 1
* Handicapped accessible. (Terrain is likely to be paved, is relatively flat, and less than a 1/2 mile hike is required.)
  • 0

#35 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2008 - 12:40

Ano po odkliknutí výstupu jakéhosi formuláře, který je na jiných stránkách a odkazován pouze jako doporučený, pak ano. edit: Zbytek autocensored.
  • 0

#36 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2008 - 13:14

Myslím že terén 1 by měl být doplňován vozíčkářem vždy a to buď ANO nebo NE (cache 1.8m vysoko ke které lze dojet na vozíku, ale nejde na ni dosáhnout) Jinak kamarád mi kdysi dal dobré doporučení: Počet končetin nutných k odlovu: 1 - odskáču na jedné noze 1.5 - zdatnější odskáčou na jedné noze, méně zdatní potřebují obě 2 - potřebuji obě nohy 2.5 - drsnější dvě nohy 3 - obě nohy a jedna ruka 3.5 - skoro všechny 4 4 - všechny 4 4.5 - všechny 4 + jištění 5 - 4 jsou málo, potřebuju ještě něco
  • 0

#37 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2008 - 13:56

Keška hodně daleko také musí jít - o jedné vím - GC1EEQ3 B)
  • 0

#38 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2008 - 14:18

Osik napsal/a:
Myslím že terén 1 by měl být doplňován vozíčkářem vždy a to buď ANO nebo NE (cache 1.8m vysoko ke které lze dojet na vozíku, ale nejde na ni dosáhnout)


logicky to takhle je. B)

ovsem groundspeakovsky je to tak, ze: nejdriv byly cisla hvezdicek -takze 1* bylo oznaceni kesi pro vozickare. pak vznikly ikonky a zacal v tom byt chaos, protoze se to logickonelogicky dubluje. takze uplne spravne (dle gc vykladu, ne me :)) by melo byt - vozickar ano = 1* a ikonka vozicku. nemuze vozickar i kdyz je to treba na chodniku, páč je to vysoko = 1.5* a ikonka překrtlého vozíku. nic jako teren 1 a preskrtly vozik by podle nich nemel existovat (aspon takhle mi to kdysi vysvetloval pepík minarjů :))
  • 0

#39 dusivka

dusivka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2009 - 23:26

Asi trosku zbytecny dotaz ale preci - muzou byt zalozeny dve mysterky s vychozimi - "na uvodnich souradnicich cache nehledejte" souradnicemi na stejnem miste? Díky T
  • 0

#40 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2009 - 8:35

Na něco podobného jsem se kdysi pokusil zeptat zde :D.
To jsme už ale hodně odbočili, určitě tím nebudeme obtěžovat reviewery, že?

dusivka napsal/a:
Asi trosku zbytecny dotaz ale preci - muzou byt zalozeny dve mysterky s vychozimi - "na uvodnich souradnicich cache nehledejte" souradnicemi na stejnem miste?

Díky

T


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama