Přejít na obsah


Fotka

Jednotky GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2005 - 14:04

Mel bych takovy docela ametersky dotaz, vsude je x ruznych jednotek. Kdyz jsem prave zakladal jednu cache, pise se, ze mam jednotky davat v systemu WGS-84. Veskere programy me vsak vraceji hodnotu ve formatu napr. N 50° 32,9102, nicmene vsude se pise pouze na posledni 3 cislice. Jak to tedy je? Mam tu posledni automaticky vynechat? Diky za objasneni.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2005 - 15:22

Mel bych takovy docela ametersky dotaz, vsude je x ruznych jednotek. Kdyz jsem prave zakladal jednu cache, pise se, ze mam jednotky davat v systemu WGS-84. Veskere programy me vsak vraceji hodnotu ve formatu napr. N 50° 32,9102, nicmene vsude se pise pouze na posledni 3 cislice. Jak to tedy je? Mam tu posledni automaticky vynechat? Diky za objasneni.

Zpravidla se pracuje s formatem zapisu souřadnic:
Lat/Lon hddd'mm.mmm'

WGS-84 je typ souřadnic, to s čím soupeříš je pouze způsob jejich matematického zobrazení a ten může být různý ...

  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2005 - 20:50

Zpravidla se pracuje s formatem zapisu souřadnic:
Lat/Lon hddd'mm.mmm'

WGS-84 je typ souřadnic, to s čím soupeříš je pouze způsob jejich matematického zobrazení a ten může být různý ...

No jo, jenze me treba jak VisualGPSce, tak i jine programy pisou ddd°mm.mmmm. Takze to posledni "m" mam proste ignorovat ??
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2005 - 22:25

No jo, jenze me treba jak VisualGPSce, tak i jine programy pisou ddd°mm.mmmm. Takze to posledni "m" mam proste ignorovat ??

Zaokrouhlit, pristroje od Garminu to taky tak delaji - parkrat jsem si vsiml pri zamerovani vlastnich cachi, ze vzdalenost kolisa o par stop, ale souradnice se zobrazuji porad stejne.
Mimochodem, na geocaching.hu jsou opet o krok vepredu a zobrazuji presnost na 4 desetinna mista :)
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2005 - 23:04

Zaokrouhlit, pristroje od Garminu to taky tak delaji - parkrat jsem si vsiml pri zamerovani vlastnich cachi, ze vzdalenost kolisa o par stop, ale souradnice se zobrazuji porad stejne.
Mimochodem, na geocaching.hu jsou opet o krok vepredu a zobrazuji presnost na 4 desetinna mista :)

Podle tabulky v "GPS od A do Z" je nejmenší jednotka v zápisu ddd'mm.mmm' 1.84 metru
Řekl bych, že na 3 desetinná místaby to mohlo stačit .....

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama