Přejít na obsah


Fotka

Mazání zbytečných dotazů?!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2008 - 22:04

Ano, při založení nového vlákna je zobrazeno v záhlaví info, že nejdříve hledat a pak se ptát... ale toto nějak nefunguje, především v Poradně, která je nepřehledná a nahrazuje ony výkřiky do tmy, kterým se tady chtělo ubránit... ... bylo by možné upozornění na ono 3x hledej a 1x se zeptej nějak zvýraznit??? Možná to některé dotazovatele trkne a nejdříve budou hledat a pak se ptát... ... na jiných forech je za takové jednání jednoznačně ban a příspěvky se mažou. Proč tomu tak není tady? Jaká je úloha moderátorů?
  • 0

#2 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2008 - 22:52

No určitě ne dělat gestapo.... Mimochodem, kdo bude rozhodovat, jaký dotaz je zbytečný a jaký ne? Není zbytečný i tento tvůj dotaz, neměl by se smazat? Neměl bys třeba dostat už asi desetkrát ban za porušování pravidel i ty sám? Je ale fakt, že některé dotazy mi taky lezou krkem, hlavně když se tváří, že jim odpovídá stroj, nebo někdo, kdo za to dostává zaplaceno. Bez jediného slova prosím, někdy totálně nesrozumitelné věty bez interpunkce atd. Problém je, že brutální vynucování pravidel nebude nikdy fungovat, postupně se akorát nas.. úplně všichni, někteří začnou bojkotovat záměrně a povede to ke konečné záhubě tohohle fóra. Poradna podle mně není špatná, jen by možná fungovala lépe, kdyby byla trošku mimo hlavní dění a příspěvky by se zobrazovaly jen těm, kteří mají zájem odpovídat. Taky by se pak ale mohlo stát, že by nezbyl vůbec nikdo a byli bychom zas na začátku. Taky je docela dobré si uvědomit, že vyhledávání v takovém kvantu příspěvků, co tu je, není jednoduché... Ještě nedávno jsem se docela orientoval v tom, co se řešilo a co se musí zadat do vyhledávacího okénka, aby se to zas našlo. Teď už se neorientuju ani já a to jsem tu skoro furt... jak na tom asi bude někdo, kdo je tu prvně?
  • 0

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2008 - 22:59

Ano, rozumím tomu. Ale snažím se naznačit to, že je tady řada lidí, kteří rádi pomohou nováčkům i ostatním, pokud ví. Ale problém je v tom, že pokud se někdo 1000x zeptá na to, jaký je rozdíl mezi mystery a multi i přes to, že je to popsáno ve Wiki, je to popsáno na gc.com, někdo tady na to už někdy odpověděl... tak budou všichni otrávení a takový uživatel prostě musí pochopit, že je lamička a měl by se zamyslet... a to je úloha moderátora fora, aby to uvedl do patřičných rovin a taky aby to bylo jednoznačně deklarováno, jaká jsou pravidla.
  • 0

#4 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2008 - 23:34

Problém s opakujícími se dotazy je tu už poměrně dlouho, ale zatím nikdo nepřišel s fungujícím řešením. Rýpání, že je to na wiki nebo někde jinde moc nefunguje. Zesměšňování už vůbec ne. Číst to u každého druhého příspěvku je ve finále skoro víc na obtíž než číst příspěvky samotné a akorát to vytváří nepříjemnou atmosféru a nepříliš plodné debaty. Mimochodem zrovna wiki je třeba poslední dobou hrozně pomalá a je porod se v ní něco dozvědět. Upozornění před odesláním příspěvku nefungují a obávám se, že nebudou ani vyvedené červeně, tučně,velikostí přes půl obrazovky. Nejjednodušší je možná nechat příspěvek vyhnít. Když nikdo neodpoví, bude si muset zvědavec hledat jinde a třeba se to konečně při té příložitosti naučí. Jenže.... přijde tisíc dalších a zbytečné příspěvky stejně nezmizí. Takže, co s tím? Další nutné podmínky řešení jsou, aby to umožňovalo php fusion, aby na tom někdo zapracoval a v neposlední řadě, aby se to zdálo dobré i ostatním.
  • 0

#5 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2008 - 10:14

Pokud jde o mě, tak jsem docela rád, že tu není tuhý režim jako na jiných forech, kde je každému nováčkovi, který neumí nebo nechce půl hodiny vyhledávat jestli se už něco podobného neřešilo nasazována psí hlava a spoustu chytráků místo aby jednoduše odpověděli, tak píšou příspěvky typu LOCK!, SMAZAT!, NAUČ SE HLEDAT! a pod... Poradna mi přijde jako dobrý nápad. Od začátku jí chápu jako místo, kde se tolerují opakující se dotazy. Chápu, že pokud na ty dotazy bude bude odpovídat stále jeden člověk, tak se z toho zblázní :-), ale pokud by se ustanovila množina zkušenějších dobrovolníků, kteří by se střídali v odpovídání a dotazy by se zobrazovali jen jim... Určitě by se tu pár takových našlo. Když sem přijde někdo po přečtení článku v novinách nebo s dvěma nálezy s podobně zkušeným kamarádem, tak ho můžeme pro věc buď nadchnout a to včetně dodržování pravidel nebo ho otrávíme a on si řekne, že všichni kešeři jsou blbci, tak proč se při lovu nechovat jako blbec také...
  • 0

#6 Thovt

Thovt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2008 - 10:37

A kdo bude ten "vyvolený" , jež bude určovat, který dotaz má právo být v poradně a který ne. ::o A na vtipné odpovědi jako "to už se tu probíralo" nebo ostřejší, bude reakce taková, že nováči se budou cítit šikanovanými a na nějaká pravidla se pak vy... Budou nás mít za blby. Pak si každý udělá vše po své, a budou se množit "hnusné keše" a všichni tu na ně budou zase nadávat. Právo vznést dotaz má dle mého názoru každý. B)
  • 0

#7 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2008 - 10:50

Thovt napsal/a:
A kdo bude ten "vyvolený" ....


prece ten kdo ma na to papiry od evropske kosmicke agentruy (nebo tak nejak) :D
http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
konecne se to uplatni :D
  • 0

#8 baron12

baron12

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2008 - 11:00

Tak založte ještě jednu poradnu - pro nováčky. A tam bude odpovídat jen ten kdo chce a koho to neobtěžuje.
  • 0

#9 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2008 - 11:06

definuj nováčka.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#10 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2008 - 11:43

Nováček je ten, který nemá jasno v základních pravidlech a zvycích geocachingu. Ale přesně pro ty je snad poradna, ne? Pokud by byla speciální poradna pro nováčky, kdo by chodil do té "normální"?
  • 0

#11 Thovt

Thovt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2008 - 11:57

Dain & Olik napsal/a:

Thovt napsal/a:
A kdo bude ten "vyvolený" ....


prece ten kdo ma na to papiry od evropske kosmicke agentruy (nebo tak nejak) :D
http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
konecne se to uplatni :D


:D:D
  • 0

#12 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2008 - 15:21

základem je vždy kvalitní FAQ, který pak stačí moderátorem nebo aktivním uživatelem jednoduše nalinkovat a vlákno zamknout, aby se něm nerozvíjely ty stále stejné ubijející zbytečné diskuse o ničem. Nováčci nemají "nárok" na to, aby každému z nich někdo sáhodlouze vysvětloval základní věci - ovšem to lze říct pouze tehdy, pokud je opravdu možné si ty informace snadno vyhledat a načíst /snadno NErovná se na foru v půl roku starém vláknu!/ Pokud tak nefunguje wiki, není problém věnovat FAQu jedno vlákno na foru.

Jinak k těm dvěma poradnám - něco podobného jsme založili na našem foru - 1. místnost "Poradna", kde se řeší všelijaké otázky, a 2. v ní jedno vlákno "Začátečnické dotazy" - určené pro nováčky, obvyklá odpověď bývá právě jen stručný link na příslušný FAQ nebo vlákno. Moderátoři do něj taky přesouvají ospovídající dotazy ze zbytku fora. Celkem to funguje.
  • 0

#13 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2008 - 16:04

autocenzura.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#14 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2008 - 21:32

sety napsal/a:
Zdravim vsechny mam dotazek. Snad vam neprijde moc hloupy. Chci se zeptat daji se odfiltrovat na geocaching.com aby mi to ukazovalo jen nove cache zalozene treba dnes???? Pouzivam PQ ale tam mi to neukaze jen nove zalozene treba dnes a zitra zase nove. Dekuji za odpoved. Sety

a) myslíš že ten dotaz patří do tohoto vlákna?
B) ne, to nejde. Jde jen zasílat notifikaci o nových keších. Každá nová nadefinovaná dle tvých pravidel přijde jako samotná notifikace
... otázka je, k čemu to potřebuješ. Pokud máš nadefinované PQ pro celou republiku, pak ti přijde vždy v posledním PQ vše nové - nárustem. Jinak nejmenší možná jednotka v nastavení PQ je poslední týden...
  • 0

#15 sety

sety

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2008 - 6:11

uz to mazu nebojte ale nechapu vas resite neustale kde je jake vlakno myslite ze jsem umyslne umistil ten dotaz sem????
  • 0

#16 kocin03

kocin03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2008 - 7:07

sety napsal/a:
uz to mazu nebojte ale nechapu vas resite neustale kde je jake vlakno myslite ze jsem umyslne umistil ten dotaz sem????

Nechci se te nejak dotknout ani virit prach, ale je to proto, aby tady prave nebyl takovy bordel, jehoz problem se resi v tomto vlakne... :) ;)
  • 0

#17 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2008 - 8:39

sety napsal/a:
uz to mazu nebojte ale nechapu vas resite neustale kde je jake vlakno myslite ze jsem umyslne umistil ten dotaz sem????

Ne, však ti taky nikdo nenadává. :) Bez toho, že by ti to někdo nepřipomněl, by sis to ale očividně neuvědomil. ;) Dík za smazání.
  • 0

#18 LeMon Team

LeMon Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2008 - 8:52

Když on je ten systém dotazů pro nováčka opravdu trochu nepřehledný (na rozdíl od obecných informací o geocachingu, jak založit keš apod. ty jsou zpracované opravdu hezky a přehledně. Představte si, že jste tu noví (jako já ;) ) a chcete vznést nějaký dotaz. Logicky máte na výběr dvě rubriky - Obecné a Poradna, ale kam je "správné" dotaz umístit, se dovíte jen po delší praxi, jak to tu chodí. Přiznám se, že je tu tolik varování, aby si člověk napřed zjistil, jestli to už někde není, že když jsem se chtěla na něco zeptat, prošla jsem si napřed celé fórum (cca 100 stránek), jestli se na to už někdo náhodou neptal dřív, abych nebyla za blbce. A pak se stejně ukázalo, že jsem dotaz vložila do "špatného" fóra :o. Myslím, že by tomu mohla zčásti zabránit přesnější definice toho, co kam patří, na centrální stránce fóra (když je v záhlaví jedné diskuse "co tím myslíte" není moc jasné, co se tím vlastně myslí ;) A taky mi připadá jako dobrý nápad to s tím odkazem - pokud se někdo zeptá na něco notoricky známého, šlo by tam třeba jen vložit odkaz? Sorry, že do toho tak kecám, ač nováček, ale tohle jsou věci, které možná "staří mazáci" mají v paži a už je nevidí.
  • 0

#19 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2008 - 9:20

Osobně to cítím tak, že tyto stránky jsou pro nováčky zcela nepřehledné a díky tomu vzniká spousta zbytečných nejasností... .... myslím si, že by bylo vhodné a) zpracovat přehledně FAQ za jednotlivé sekce, na které se tady kačeři často ptají a na tento dokument všude odkazovat... B) možná tak jak tady zaznělo projít si rozdělení sekcí fora a případně ho rozšířit, dát k jednotlivým blokům popisek co tam patří, dotlačit moderátora aby moderoval c) líbil by se mi určitý systém "ověření" tazatele, tedy dotlačit ho k tomu, aby si přečetl základní info o foru, info o geocachingu a to potvrdil. Pokud by byl poctivý, tak si přečte základ a snad se bude ptát na méně...
  • 0

#20 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2008 - 9:32

LeMon Team napsal/a:
(když je v záhlaví jedné diskuse "co tím myslíte" není moc jasné, co se tím vlastně myslí ;)


:D jo to je pravda
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama