Přejít na obsah


Fotka

Mazání zbytečných dotazů?!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

#21 allfa

allfa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2008 - 11:43

No mohla by se založit sekce O Ho**ě a rovnou tam směrovat všechna nová témata, počínaje tímto :D, tak by ostatní sekce postupně zanikly a konečně by tu byl nějakej pořádek:@.
  • 0

#22 LeMon Team

LeMon Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2008 - 12:24

sobikovi napsal/a:
Ale problém je v tom, že pokud se někdo 1000x zeptá na to, jaký je rozdíl mezi mystery a multi i přes to, že je to popsáno ve Wiki, je to popsáno na gc.com, někdo tady na to už někdy odpověděl... tak budou všichni otrávení a takový uživatel prostě musí pochopit, že je lamička a měl by se zamyslet... .


Jasně, ale to, že ten dotaz už padnul 1000x, vědí pravidelní návštěvníci fóra, pro toho tazatele je to vždycky poprvé ;)

Já bych byla asi trochu opatrná na to, nazvat některý dotaz "zbytečným". Přijde mi logické, že se nováčci o geocachingu chtějí dovědět co nejvíc (čím víc se toho dovědí, tím větší je šance, že nebudou dělat tolik začátečnických chyb).

Ještě se pamatuji na své sportovní začátky a na svou vděčnost, když někdo z "mazáků" obětoval trochu svého času a nám zelenáčům leccos vysvětlil. Podobně to cítím i tady a jsem moc ráda, když na můj zdvořilý zelenáčský dotaz (byť možná pitomý) někdo zkušenější zdvořile odpoví. Což bylo zatím vždycky, takže dík za to. :)

Jedna z věcí, která se mi na GC moc líbí, je to, že se tu setkávají všechny generace, přičemž nejmladší nemusí zdaleka znamenat nejméně zkušený ;), ale třeba ne každý, komu je dejme tomu čtrnáct, dokáže vždy a za všech okolností položit dostatečně "kvalifikovanou" otázku - zaslouží si proto jeho dotaz smazání? Tedy samozřejmě pokud je položen zdvořile ;)
  • 0

#23 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2008 - 13:24

zpracovat přehledně FAQ za jednotlivé sekce


Prosím, máš možnost. Pořád chceš něco měnit, tak začni tím, že pro to něco uděláš ;)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#24 kocin03

kocin03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2008 - 14:31

třeba by stálo za to hodit ještě před poradnu vlákno "Začátečnické dotazy". V Poradně by se řešily problémy, které ještě opravdu nebyly řešeny a v těch "Dotazech" by ti zkušenější nováčkům stále dokola polopaticky vysvětlovali to samé, byl by tam bordel, ale třeba Sobikovi by byli spokojeni. :) (nic proti ;))
  • 0

#25 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2008 - 6:18

Legrační je, že poradna tenkrát vznikla jako reakce na požadavek, aby měli začátečníci kam klást své začátečnické dotazy. Takže teď když to fórum nějakou dobu existuje a všichni zapomněli, proč vzniklo, chcete zakládat další fórum pro začátečnické dotazy.:D edit: i proto se to fórum tenkrát přesunulo na začátek, aby byl do něj začátečník, který neví která bije, nasměrován a nezapleveloval jiná fóra.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#26 martuf

martuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2008 - 8:59

Ahoj lidi docela mě mrzí že se tady rozčilujete kvůli opakovaným dotazům. Přeci když mě obtěžují tak je nečtu a potažmo ani na ně nereaguju. Taky se považuju za začátečníka a musím přiznat že toho času, abych hledal ve fóru jestli se ten "můj" problém už někde řešili až tak nemám. Tudíž chápu že se někteří ptají pořád na stejný věci. A neb jak to bylo řečeno v jedné pohádce pana Svěráka: Vy jste lidé hloupí, ale my to s vámi zkusíme po miliontý a i po milionprvý...... SHOVÍVAVOST to je to slovo dík.:)
  • 0

#27 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2008 - 9:03

martuf napsal/a:
Ahoj lidi docela mě mrzí že se tady rozčilujete kvůli opakovaným dotazům. Přeci když mě obtěžují tak je nečtu a potažmo ani na ně nereaguju. Taky se považuju za začátečníka a musím přiznat že toho času, abych hledal ve fóru jestli se ten "můj" problém už někde řešili až tak nemám. Tudíž chápu že se někteří ptají pořád na stejný věci. A neb jak to bylo řečeno v jedné pohádce pana Svěráka: Vy jste lidé hloupí, ale my to s vámi zkusíme po miliontý a i po milionprvý......
SHOVÍVAVOST to je to slovo dík.:)

Až jednou budeš mít ten čas, tak se podívej, kolik kačerů tady na ty dotazy odpovídá. Myslíš si, že oni mají jen čas odpovídat na 1000x stejně položený dotaz, který je ve foru a nedej bože ve Wiki nebo v odkazech pro nováčky? Shovívavost je trochu něco jiného chlapče...
  • 0

#28 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2008 - 9:58

Myslim ze martuf ma pravdu, kdyz nemas cas tak na to prece neodpovidej.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#29 martuf

martuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 21:05

Sobikovi se asi nikdo nezavděčí. Sorry já budu poctivě procházet všechna fóra abych nebyl za vola a nedej bože nemusel mi někdo něcodvakrát vysvětlovat. Díky za pochopení.:(
  • 0

#30 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2012 - 18:14

po dlouhe dobe bych rad ozivil toto tema o zbytecnosti 80% zalozenych topicu, tzn topicu, ktere byli jiz spoustakrat zodpovezeny, ale kacer, ktery se sem zaregistruje napr jen proto, aby zjistil jestli si ma koupit garmina nebo androida nebude hledat, ale rovnou zalozi nove vlakno. toto vlakno pojmenuje POMOC!!! a zepta se v nem co ma pouzivat na loveni kesi co ma v ulici. to tema par dni zije, pak usne. vetsinou ve stejny den, kdy prijde novy kacer, a zalozi nove tema nazvane: jakou navigaci. a zepta se v nem co kdo pouziva na loveni. pak prijde kacer, novacek, ale zodpovednejsi, precte si navod ve kterem.zni at pouzije hledani.zada tedy dotaz do vyhledavace a vyjede na ne cca333 stran ve 99 tematech.. co mu zbyva nechce li promarnit lov cca 666 kesi ctenim na foru ? zalozit nove tema... proc :neni moznost aby admin: mazal duplicitni temata misto locku. proc: neexistuje cast fora ktera se nazve PORADNA PRO NOVACKY , bude umistena pevne a vyrazne nahlavni strance a bude v ni 5-10 topicu s nejcastejsimi dotazy, ve kterych zkuseni kaceri s chuti muzou dokola zodpovidat jedny a ty same dotazy kdyz budou chtit? nove topicy jiz pridavat nepujde, kdyz se jeho dotaz nebude tykat temat v teto sekci, umisti ho do hlavniho fora.. tahle cast fora by fungovala jako samostatny oddil a nezneprehleďnovala zbytek fora. Uvital by ji jak novacek ktery by byl hned nasmerovan, tak zkusenejsi kacer. . kazfe tema by mel.na starosti jeden admin ktery se postara o to ze se tam.nepovedou zbytecny hadky a ot diskuze. zkuseny ó admin bude mit dost zkusenosti a bude dosti citlivy pri mazani otazek jez mu prijdou zbytecne ci jiz budou zodpovezene vic se rozepisovat nebudu, myslim ze vsichni tusite kam mirim a co tim myslim. rad si.poslechnu odpovedi s argumenty pro a proti,nicmene jsem.presvedcen o tom ze by tato samostatna sekce znacne omezila zakladani multicitnich temat, smazani neaktivnich temat typu pomoc a zadny predmet by zjednodusilo hledani a vubec, zprehlednilo cele forum a zaroven bychom tim nijak nediskriminovali lidi co jim tlacitko nove tema prijde bliz nez hledat..zdrzte se flame, a utoku na me za namet k diskuzi, sebevedomi vam nenaroste a body nepribydou:-)
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#31 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2012 - 18:34

Myslím, že by bylo lepší, kdyby vyhledávání ve fórech fungovalo jinak a kdyby se dala známkovat a zohledňovat kvalita příspěvku. Mazání příspěvků není dobrá cesta, kdo má určovat, co je opravdu důležité ?? A chtělo by to, aby se při registraci muselo zaškrtnout a zavřít výrazné informační okno a otevřela se zároveň úvodní stránka wikipedie.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#32 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2012 - 18:44

znamkovani kvality tema taky asi neni marny:-) ale nedonuti to radej hledat nez nez se znovu zeptat.nejde o to urcovat co je opravdu dulezite, ale co je opravdu zbytecne, tam.je ta hranice mnohem.silnejsi..je tu dost zkusenych lidi kteri to jsou schopni.poznat..
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#33 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2012 - 19:00

Mně by se zas líbilo, kdyby tu byl jazykový korektor, který by ohodnotil uživatele podle přístupu k rodnému jazyku. </ironie>
  • 0

#34 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2012 - 19:02

MA-FI-AN napsal/a:
......
nejde o to urcovat co je opravdu dulezite, ale co je opravdu zbytecne, tam.je ta hranice mnohem.silnejsi..je tu dost zkusenych lidi kteri to jsou schopni.poznat..


A budeme o tom hlasovat, jako v parlamentu ??

Já myslím, že by to chtělo donutit nového uživatele, aby se na tu wiki podíval.

Připadá mi, že omezit práva založit dotaz je také cesta do pekel, v poslední době tu bylo několik dotazů od nových uživatelů, kdy by omezení nebylo žádoucí.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#35 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2012 - 19:17

poohDA napsal/a:
Mně by se zas líbilo, kdyby tu byl jazykový korektor, který by ohodnotil uživatele podle přístupu k rodnému jazyku. </ironie>

ehm, staci se podivat na Tvuj predposledni prispevek ve foru a byl bys mezi dalsima co by se nepohybovali v kladnych bodovych prirustcich, takze jestli to byla ironie, je to presne z te kategorie " mimo z cesty";)
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#36 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2012 - 19:20

kolombo napsal/a:

MA-FI-AN napsal/a:
......
nejde o to urcovat co je opravdu dulezite, ale co je opravdu zbytecne, tam.je ta hranice mnohem.silnejsi..je tu dost zkusenych lidi kteri to jsou schopni.poznat..


A budeme o tom hlasovat, jako v parlamentu ??

Já myslím, že by to chtělo donutit nového uživatele, aby se na tu wiki podíval.

Připadá mi, že omezit práva založit dotaz je také cesta do pekel, v poslední době tu bylo několik dotazů od nových uživatelů, kdy by omezení nebylo žádoucí.



jak jsem psal vyse, neni treba o prispevcich, myslim ze se tu najde vicero kvalitnich a znalych, jenz svym.pristupem a znalostmi prevysuji ostatni vcetne me. a stejne jak jsem psal vyse, nejde o to rozlisit kdo je novacek a kdo ne, ale kvalitu toho dotazu a to nikoliv na skale hloupy....uzitecny, ale na skale: xkrat zodovezeny na foru a ty ostatni. a k tomu zas takova veda neni treba..
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#37 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2012 - 10:34

vazne sem.jedinej kdo si myslim ze by se s tim neco melo a slo delat?:)
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#38 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2012 - 10:47

MA-FI-AN napsal/a:
vazne sem.jedinej kdo si myslim ze by se s tim neco melo a slo delat?:)

A co takhle na položenou otázku normálně slušně odpovědět (např. odkazem na wiki nebo na jiné vlákno řešící stejný problém), tázající si ji přečte a vlákno s otázkou za chvilku vypadne. Ta vlákna se drží nahoře ne kvůli nesmyslným dotazům, ale kvůli nesmyslným komentářům.
  • 0

#39 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2012 - 10:48

myslím, že tvoje představa je kapánek mimo. Problém není ve zbytečných vláknech nováčků, ale obecně ve zbytečných příspěvcích. Ono když bude nováček hledat na něco odpověď a bude nacházet podobné dotazy s nesmyslnými odpověďmi "nauč se hledat", tak se na nějaké hledání pochopitelně vyprdne. btw jako reakce na podobné nářky už jednou vzniklo fórum poradna. A protože tam "mazáci" neumí odpovídat a dotazy nováčků se jim tam nelíbí, tak se založí poradna 2? Pak poradna 3?
  • 0

#40 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2012 - 11:18

Hlavní problém toho proč se lidé na hledání vyprdnou je ten, že ten vyhledávač stojí za starou bačkoru. Zkuste si například vyhledat "poiloader". Vyběhne na mě 71 stránek jednotlivých příspěvků a vidím pouze jméno vlákna a autora. K čemu to je? Proklikám prvních pár stránek abych okouknul jestli nenajdu nějaké téma s vhodným názvem a pak to stejně radši půjdu hledat přes google. Tohle je jedna z věcí které by mohl jiný redakční systém zásadně zlepšit. Jako výsledek hledání zobrazit seznam vláken a po rozkliknutí vlákna v něm zvýraznit hledané slovo.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama