Přejít na obsah


Fotka

waymarking.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2005 - 8:57

Dear Premium Member:

Everyone at Groundspeak thanks you for your ongoing support. Without your help we would have been unable to provide for the growing needs on the Geocaching.com web site. Each year we have doubled in site visitors, machines and server space to maintain the site and accommodate new geocachers and veterans of the activity.

Today we'd like to thank you by providing you a sneak peek at the new solution for locationless caches. As many of you may know we have had a moratorium for new locationless caches for some time. After a lot of work we have created, not a new section, but an entirely new web site called Waymarking.com. Although it does have its roots in the concept of locationless caches it takes a different look at the activity.

While locationless caches would have a log for each location, a waymark becomes the log entry and that location can actually be logged. We also added a feature that allows new waymark category managers (which are like locationless cache owners) the ability to provide variables for new waymarks (locationless cache logs). So a maze category might ask a new waymark what kind of maze it is, or a lighthouse category manager would request that you provide the height of the lighthouse you mark. Eventually this information will be searchable and displayable in many ways on the site.

This is an entirely new concept and, as in the beginning of geocaching, will create many exciting challenges. Hopefully you can stop into the forums and provide any constructive criticisms or questions about the new site.

The site is now only available to Premium and Charter members. The site will be open for viewing by anyone in the next few weeks. Stop by and let us know what you think!

http://www.waymarking.com

Thank you again for your support. We hope you enjoy waymarking!

Jeremy Irish and the Groundspeak Team
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2005 - 10:36

To asi nebude nic pro širokou geoveřejnost:

At this time, we are only allowing Geocaching.com Premium members to preview the Waymarking.com website. If you are not a Premium member, please check back in a couple of weeks when we open the site up to all types of members.
If you are a Premium member of Geocaching.com, click here to log in to waymarking.com!
Click here to become a premium member of Geocaching.com right now.


  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2005 - 8:17

The site is now only available to Premium and Charter members...


Možná mám hloupý dotaz, ale kdo jsou "Charter members" a jaké další typy membrů existují (někde jsem narazil na dalšího, bohužel si už nepamatuji jakého...)

Díky
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2005 - 22:05

nevim jestli dobre chapu co ma byt waymarking, principielne. chape to nekdo natolik, ze ho nebude obtezovat to shnrnout ve dvou trech vetach? diky moc.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2005 - 10:49

To asi nebude nic pro širokou geoveřejnost:

The site will be open for viewing by anyone in the next few weeks. Stop by and let us know what you think! Dal jsem to sem jako nahlednuti co se chysta.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2005 - 9:11

Možná mám hloupý dotaz, ale kdo jsou "Charter members" a jaké další typy membrů existují (někde jsem narazil na dalšího, bohužel si už nepamatuji jakého...)

Charter Member = stal se Premium Memberem v prvnim pulroce(??) kdy bylo nabidnuto Premium Membership. Nejsem si uplne jist tim pulrokem, lze dohledat ve forech.
Pak jeste existuji napr. Banned Member, Not Verified Member (prechodny stav kdyz se nove registrujes), jine si nevybavuju?
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2005 - 23:27

nevim jestli dobre chapu co ma byt waymarking, principielne. chape to nekdo natolik, ze ho nebude obtezovat to shnrnout ve dvou trech vetach? diky moc.

Ak zostane na terajsom principe locationless skrysi:

Niekto zada ulohu napr. "hladajte po svete domy postavene na koloch". A ostatni, ked o nejakych vedia, alebo na ne nadabia - odfotia taky dom a zaloguju jeho suradnice ako nalez. Jeden hrac pritom zvycajne moze zalogovat len jeden dom, a naopak jeden dom moze byt zalogovany len jedenkrat.

Preco sa davaju hladat take veci? Zadavatel moze byt extra nadsenec/stavitel/obyvatel domu na koloch a chce sa o nich dozvediet co najviac - kde su, ako vyzeraju a pod. Alebo to da hladat len tak z prce.
Preco ich niekto hlada? Lebo to moze byt niekedy/pre niekoho zabava:)

Hlada sa kopa takych veci, najdes ich zatial tu: Locationless
Casom budu fungovat pre vsetkych pod waymarkingom.

  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2005 - 16:18

The site will be open for viewing by anyone in the next few weeks. Stop by and let us know what you think!

Dal jsem to sem jako nahlednuti co se chysta.

spolu s otvorenim waymarkingu je kampan na majitelov locationless cache, aby svoje zaarchivovali (vymenou za 6mesacny premium membership). A uz sa veru pomaly archivuje...
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2005 - 23:35

... alebo na ne nadabia ...


Otázka za pětset: kamaráti, viete, čo je "naďabia"? :-P
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2005 - 23:51

Ak zostane na terajsom principe locationless skrysi:

Niekto zada ulohu napr. "hladajte po svete domy postavene na koloch". A ostatni, ked o nejakych vedia, alebo na ne nadabia - odfotia taky dom a zaloguju jeho suradnice ako nalez. Jeden hrac pritom zvycajne moze zalogovat len jeden dom, a naopak jeden dom moze byt zalogovany len jedenkrat.

To bol princip LCL, waymarking funguje trochu inac. Pouzijem tvoj priklad: Hrac teraz vytvori kategoriu Domy na koloch. No a kazdy kto taky najde, ulozi ho ako Waymark, zjednodusene ako klasicku kesku so suradnicami. No a ostatni si budu logovat navstevu tohto konkretneho domu. Momentalne existuje milion kategorii a v nich rozne "veci", niektore az uchylne podla mna. Ked doteraz bolo zmyslom LCL hladat napriklad vystrazne sireny (kazdy len jednu), teraz je z kazdej takejto sireny Waymark a naozaj neviem prist na rozumny dovod, preco by som mal navstivit vsetky sireny v okoli a zalogovat si ich "nalez". No ale napriklad kategoria Hrady za mi paci.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2005 - 16:23

spolu s otvorenim waymarkingu je kampan na majitelov locationless cache, aby svoje zaarchivovali (vymenou za 6mesacny premium membership). A uz sa veru pomaly archivuje...


A co je vlastne spatnyho na locationless keskach? Me to prislo jako docela zajimavej napad, nektery jsou fakt pekne vymysleny ...
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2005 - 10:49

Otázka za pětset: kamaráti, viete, čo je "naďabia"? :-P

vieme, daj pětset :)))
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2005 - 11:03

Otázka za pětset: kamaráti, viete, čo je "naďabia"? :-P


i já vím
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2005 - 9:19

Me se libi kategorie spojene s jidlem a urcite nekdy vyuziju i Wi-Fi access :)
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2005 - 16:46

Jo, nektere locationless kesky jsou fakt hezky vymyslene, napriklad "Z Welcome Signs" se mi obzvlaste libila, hlavne zpusobem a pravidly zalogovani. Clovek opravdu musel hledat a nekam dojet :-)
Ale treba virtualni kese mne nic nedaly, tedy krome vyletu na zajimave misto
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2005 - 16:55

A co je vlastne spatnyho na locationless keskach? Me to prislo jako docela zajimavej napad, nektery jsou fakt pekne vymysleny ...

Ja som si ich tiez oblubil, "prinutia" ta viac si vsimat okolie. Mnohe boli (su) hluposti, ale napr. UNESCO miesta, sister cities, alebo najvacsie cokolvek na svete su fakt dobre.
No podla mna ide o inu GPS hru, nie je to geocaching. Samostatny waymarking je dobry napad, lebo na GC.com sa uz aj tak nove LCL pridavat nedali.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2005 - 12:29

Me se libi kategorie spojene s jidlem a urcite nekdy vyuziju i Wi-Fi access :)

Já to pochopil tak, že se mohou zapojit pouze Premium Members, takže s tím zapojováním to asi (alespoň v ČSSR) nebu tak masové.Že by se mi vyplatilo stát se PM?
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2005 - 12:33

Já to pochopil tak, že se mohou zapojit pouze Premium Members, takže s tím zapojováním to asi (alespoň v ČSSR) nebu tak masové.Že by se mi vyplatilo stát se PM?

je to tak ze teraz to testuju na premium members a za par tyzdnov to spustia pre vsetkych, takze mozes usetrit :)
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2005 - 12:49

Já to pochopil tak, že se mohou zapojit pouze Premium Members, takže s tím zapojováním to asi (alespoň v ČSSR) nebu tak masové.Že by se mi vyplatilo stát se PM?

Premium membership stoji 3 dolare mesacne, nerozumiem preco sa na ceskoslovenskych forach robi z toho nejaky exkluzivny klub pre hornych desattisic. Ved kazdy z nas minie na geocaching podstatne viac.
P.S. Toto nie je reklama, len uvaha
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2005 - 14:13

Premium membership stoji 3 dolare mesacne, nerozumiem preco sa na ceskoslovenskych forach robi z toho nejaky exkluzivny klub pre hornych desattisic. Ved kazdy z nas minie na geocaching podstatne viac.P.S. Toto nie je reklama, len uvaha


V pořádku, však já z toho nic exkluzivního nedělám. Dokonce jsem uvažoval založit Members Only Cache, ale to bych asi dostal po držce (aspoň od brňáků určitě ;-)
3 dolary měsíčně bych nedal, spíš 30 za rok. Musíš počítat poplatek bance za transfer a platit to každý měsíc by byla chujovina. Já se spíš na PM dívám prakticky - až do teď by mi to nic navíc nedalo. Možná nějaký přístup k mapám, možná lepší možnost stahování loc souborů. Waymarkty jsou už lákavé, i když bych možná raději ty peníze vrazil do tohoto serveru.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama