Exportni makro pro BeelineGPS
#1
Publikováno 27 srpen 2008 - 23:44
http://www.mikrom.cz...hp?docs&file=78
Potykam se ale s urcitymi problemy pri naslednem importu do Beeline (nektere paznaky v listingu, & v nazvu kese atp.)
Existuje v makro jazyku nejaky efektivni zpusob, jak kese zbavit takovych bordelu pri exportu (nehledam zmenu listingu v db geogetu, to neni definitivni reseni (aktualizace atp)).
Problemove: GCW46N, GC179QB - jde o ty paznaky v listingu.
Samozrejme jde provest urcita rucni editace. Ja ale casto pripravim doma gpx soubor a importuji do beeline treba az v terenu. Je strasne nemile pak zjistit, ze od treti kesky nejde soubor nacist protoze je tam vyprznene schema. V PDA nasledne soubor nejde rozumne editovat a kacerske odpoledne je v pytli
Nevim jestli Beeline bojuje s urcitou skupinou znaku ci s nejakym jednotlivym, zatim mi ho jiste zabijel tento:
Na jeden znak by asi pomohl i replace ve stringu, to je fakt.
Mikromovi se nektere problemy pomohlo vyresit pomoci zabaleni do UtfToAscii(), ale na ctverecek to nepomaha.
Napada nekoho pekne, efektivni reseni jak vyresit sproste exporty na veky veku?
PS: Ctverecek jsem poslal jako obrazek protoze byl schopen rozhodit i RSS na webu GG, viz zde
#2
Publikováno 28 srpen 2008 - 8:05
medwyn_cz napsal/a:
Potykam se ale s urcitymi problemy pri naslednem importu do Beeline (nektere paznaky v listingu, & v nazvu kese atp.)
Existuje v makro jazyku nejaky efektivni zpusob, jak kese zbavit takovych bordelu pri exportu (nehledam zmenu listingu v db geogetu, to neni definitivni reseni (aktualizace atp)).
To jsou klasicke paznaky na konci short-description. U Groundspeaku maji nekde pri zpracovani na wbove stranky naalokovano na retezec vice bytu nez potrebuji a tak se na konec pridava nejaky nahodny obsah pameti. (Pri kazdem zobrazeni stranky tim padem jinak...) A dodnes to nebyli schopni opravit.
Geoget pri importu provadi ucesani alespon do takove miry, ze se v datech nevyskytuji invalidni sekvence znaku. To co proleze, jsou pak uz korektni UTF-8 znaky a s temi se tezko neco dela, nebot se strojove neodlisi od znaku, ktere se v textu mohou vyskytovat zcela legalne.
Tebe konkretne trapi ctverecek, ktery je ve skutecnosti znak s kodem ctyri. To je dokonce i korektni ASCII znak, proto prolezl i tim UtfToAscii. Problem je v tom, ze pokazde ten znak muze byt jiny. Zitra narazis na jiny znak, atd.
Jistym resenim by bylo ty importy do Geogetu jeste trosku vic ocesavat tak, aby se v textu nevyskytovaly ani tyto nepatricne ridici znaky. Takze tam maximalne zbydou paznaky, ktere sice nedavaji smysl, ale nemely by uz nic zborit.
Ano, jiste by slo tyto ridici znaky orezavat prim v makru (mas tam funkce na nahrazovani v retezci, na prochazeni retezce znak po znaku, atd.) ale pro tento ucel mi to prijde zbytecne pomale. Lepsi bude to orezat uz pri importu.
Jinak je tu jeste funkce AnsiToGPS, ktera pusti ven jen omezenou mnozinu znaku, ktera je primo podporovana GPS-kami. (Pred tim je potreba si prevest UTF na ANSI... priklad je v tom Garminim exportu.) To by na ty paznaky stacit, ale to je dobre tak maximalne na nazev kesky, listing to uz oreze asi moc...
medwyn_cz napsal/a:
PS: Ctverecek jsem poslal jako obrazek protoze byl schopen rozhodit i RSS na webu GG, viz zde
To je nalinkovane RSS ze zdejsich diskuzi.
#3
Publikováno 28 srpen 2008 - 8:51
#4
Publikováno 28 srpen 2008 - 8:59
#5
Publikováno 28 srpen 2008 - 9:04
#6
Publikováno 28 srpen 2008 - 10:02
#7
Publikováno 28 srpen 2008 - 10:05
#8
Publikováno 28 srpen 2008 - 10:16
#9
Publikováno 28 srpen 2008 - 10:21
#10
Publikováno 28 srpen 2008 - 10:57
#11
Publikováno 27 duben 2009 - 15:54
http://mikrom.cz/docs/geocaching
#12
Publikováno 28 duben 2009 - 5:38
#13
Publikováno 28 duben 2009 - 7:20
Tak se to ucite lisi? Nebo tvoje PQ od Groundspeaku obsahuje treba nadmorskou vysku, nebo hodnoceni kvality? Obsahuje tvoje PQ od Groundpseaku treba tebou vypocitane finalni souradnice mysterek?
Staci to jako smela odpoved?
#15
Publikováno 10 červen 2009 - 19:29
http://mikrom.cz/ind...hp?docs&file=78
do listingu prida na zacatek poznamku co mate v geogetu
a ke vsem kesim a waypointum pridava <ele></ele>, takze kese a waypointy obsahuji nadmorskou vysku
#16
Publikováno 11 červen 2009 - 7:07
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače
#17
Publikováno 11 červen 2009 - 15:51
#18
Publikováno 11 červen 2009 - 18:53
#19
Publikováno 16 červen 2009 - 13:32
#20
Publikováno 06 červenec 2009 - 18:27
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače
0 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů