Přejít na obsah


Fotka

Export do OziExplorer WPT (GG2)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2008 - 20:13

Ahoj,
dnes jsem prepsal kod na export do OziExplorer WPT s barvickami a hintem. Pouzil jsem barvicky a kousicky kodu od pmoravce.
Vyuzil jsem ale nove vlastnosti GG2 a rozdelil ho vtipne na dve casti:
1 - knihovna, ktera obsahuje casti spolecne vsem exportum - logiku rozhodovani o barvach atd
2 - kratke soubory, ktere obsahuji hlavne metodu ExportPoint - v podstate se zde akorat skladaji retezce se jmenem a popisem kese

Jsem zvykly programovat spise objektove, takze jsem to udelal takhle :)

Je mozne (vysoce pravdepodobne) ze je v makru par chyb - pravdepodobne treba nejake necitelne kombinace barev apod.
Budte tak laskavi - pokud se vam neco nezda, napiste mi to sem na forum a ja se to pokusim opravit.

Archiv obsahuje 3 soubory, ktere staci (tradicne) rozbalit do datove slozky GG2.
Myslim, ze pokud nechcete menit barvy, neni treba zasahovat do souboru oziwpt.library.pas, ktery obsahuje vetsinu kodu.

Podle sablony oziwpt.color.gge.pas si muzete vytvorit i vlastni export a dat si do nazvu cache ci popisu cokoliv chcete. Pokud by nekdo vylozene nezvladal, jsem ochoten napsat mu nejaky jednoduchy export na miru.

Makro stahujte zde. At vam slouzi!
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2008 - 20:31

Jen poznamka... i v Geogetich makrech muzes pracovat objektove. ;) Ostatne, promenna GC je preci take jen instance tridy TGeo, waypointy jsou instancemi tridy TWpt, atd. Melo by fungovat si nadeklarovat a pouzit i svoje vlastni objekty (jako potomci tridy TObject) a ty pak v tomtez makru pouzit. Ale popravde, jeste jsem to nezkousel.
  • 0

#3 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2008 - 20:45

Ale jo, v pohode. Ale to by tady bylo asi precejenom trochu nadbytecne. Takhle je to idealni kompromis. "Pracovat objektove" jsem myslel spis jako rozhrani, dedicnosti a podobne veci - copak v makru na WPT se neco takoveho da efektivne pouzivat? :) :D Samozrejme si uvedomuji, ze GC je objekt atp, ale asi neni treba se v tom uz dal nimrat.
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2008 - 20:54

Vsak jsem to taky nerikal z toho duvodu, ze bys to delal spatne. jen jsem chtel dalsim pisatelum vedet, ze moznosti skriptu jsou siroke. ;) napriklad lze si v makru udelat svoji vlastni instance TGeo, a koukas se na libovolnopu kes, lhostejno na prave zpracovavane kesi. Nebo pres vlastni instanci Tgeo lze modifikovat obsah databaze, atd, atd.
  • 0

#5 CZ_Barti

CZ_Barti

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2008 - 8:37

Supe, díky za makra. Odzkoušeno a ve Smartcomu to šlape výborně. :D ;) Jen s tím detajlním si smartcom neporadí, asi mnoho informací. Pokusím se si to oříznout aby tam zbyl jen hint. ;)
  • 0
Noia E66 + HandyGC + Smartcom GPS a SygicMobile , GPS modul Celly a intrní GPS

#6 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2008 - 9:28

CZ_Barti napsal/a:
Supe, díky za makra. Odzkoušeno a ve Smartcomu to šlape výborně. :D ;)
Jen s tím detajlním si smartcom neporadí, asi mnoho informací. Pokusím se si to oříznout aby tam zbyl jen hint. ;)

Tak tak, mám krásně barevné body a popisky. Ty detaily jsem také neúspěšně zkusil, ačkoli se přiznám, že ani netuším, jak by to mělo fungovat. Načetlo to nějakých 10000 bodů + asi 7 nějakých dalších složek s nulou. A při pokusu načíst i mapu to zdechlo. Ale na této funkci nijak nelpím :-)
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#7 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2008 - 9:40

Zajimave. V detailech by mel byt hint pozpatku, autor kese a datum zalozeni. V OziCE mi to funguje uplne bez problemu - ale pravda 10000 bodu jsem asi neimportoval. Muzete zkusit popsat lepe tu zavadu ktera se deje? Klidne muzu dat do detailu cokoliv jineho.
  • 0

#8 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2008 - 11:38

To já právě taky ne, jsem exportoval nějakých 8500 kousků :-) ale v Ozim mi to napsalo 10000, víc jich ani nežere. Ale zkusit to můžu až večer s menším počtem bodů, do Aše se asi nechystám, no ... Jestli to chápu správně, tak ten hint atd. se zobrazí normálně u bodu v mapě v jednom dlouhém řádku?
  • 0

#9 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2008 - 12:20

Ma to vypadat asi takhle
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
  • 0

#10 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2008 - 13:47

Aha, tak takhle je to. Čoveče, tak ty hinty a ownery tam mám už dokonce ze včera. Dík. Zkusím to s menším počtem kešek, protože to načítání wpt z karty je nějaké zběsilé. Ještě mi prosím poraď, ve kterém řádku a souboru mám vyhodit co, aby se mi nezobrazoval kód cache. Díky.
  • 0

#11 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2008 - 13:51

tak pokud pouzivas detailed export, pak v souboru oziwpt.detailed uprav v casti "export geocache" tvorbu promenne "name" :) Chces odtud tedy zrejme odstranit to cache ID za strednikem.
  • 0

#12 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2008 - 14:01

dík ;)
  • 0

#13 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2008 - 16:27

Šlo by, aby HaLuMa dal makro (a další makra, které nabídnou kačeři) opět k sobě na web k druhé verzi? Tady to časem zapadne a špatně se to hledá. Lepší to bude na jednom místě. U jedničkovejch to tak mám pocit bylo (a je) ;)
  • 0

#14 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2008 - 16:40

Nejlepsi by bylo kdyby si tam autori mohli nahravat ty skripty sami podobne jako sekce "dokumentace tvorena uzivateli"... umi to upload souboru?
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2008 - 16:56

Upload souboru to umi, ale ted je to schvalne vypnuto... to aby si tam kdekdo kdeco nedaval. Preci jen je to cizi webovy prostor, ne muj. Ale zvazim moznosti...
  • 0

#16 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2008 - 17:11

Treba by to slo povolit jen nekterym uctum?
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#17 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2008 - 0:14

Zapomnel jsem na radku GC.Waypoints[n].isListed.
Tato chyba zpusobovala exportovani waypointu kese, i kdyz nebyly zrovna nahledane na seznamu.
Momentalne je na stejnem miste vystavena aktualni verze.
Pro jiz upravene skripty:
staci ve vami pouzivanem makru doplnit:

//export pro waypointy
  for n := 0 to GC.Waypoints.Count - 1 do
  
  if GC.Waypoints[n].isListed then
  
  begin...

  • 0

#18 qmacpro

qmacpro

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2008 - 17:00

Asi to už proběhlo i v jiných vláknech, ale makro od pmoravce a medwyna_cz jsem upravil podle mých potřeb a třeba se to někomu šikne. Hint neni pozpátku, je ořezaný na 300 znaků a je přidáno info o velikosti/obtiznosti/terenu. Ořezáni je proto, že u dlouhých hintů Smartcomgps padal.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama