Přejít na obsah


Fotka

Naprosto děsnej signál 10.9.05


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2005 - 22:29

To jsem ještě nezažil, nejdřív jsem měl nad hlavou v malém kolečku jen jednu družici a nakonec žádnou :-(

Tak takhle se ten geocaching dělat nedá :-(

Jak jsem vlazl pod stromy, tak jsem byl zcela bez signálu :-(
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2005 - 23:04

To jsem ještě nezažil, nejdřív jsem měl nad hlavou v malém kolečku jen jednu družici a nakonec žádnou :-(

Tak takhle se ten geocaching dělat nedá :-(

Jak jsem vlazl pod stromy, tak jsem byl zcela bez signálu :-(

Zcela stejna zkusenost dnes za Pribrami. Mozna za to muze ta vysoka aktivita slunce a ocekavane geomagneticke boure. Udajne uz nektere satelity preventivne vypinaji. Hmm, kdo vi?
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2005 - 23:32

Já dnes chytal asi 5 družic, ktere byly jen v jedne polovine oblohy. Přesnost měření mizerná.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2005 - 0:15

To jsem ještě nezažil, ...

Tak nevim, ale ja dnes nemel se signalem problem. Kese jsem bez problemu hledal a nasel asi v 9-10, 14 a 16 hodin na severnim okraji Prahy.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2005 - 0:41

To jsem ještě nezažil, nejdřív jsem měl nad hlavou v malém kolečku jen jednu družici a nakonec žádnou :-(

Tak takhle se ten geocaching dělat nedá :-(

Jak jsem vlazl pod stromy, tak jsem byl zcela bez signálu :-(

Dnes kolem poledne jsem lovil na rozhledne Kryry a liboval jsem si, jak to krasne hraje.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2005 - 0:53

To jsem ještě nezažil, nejdřív jsem měl nad hlavou v malém kolečku jen jednu družici a nakonec žádnou :-(

Tak takhle se ten geocaching dělat nedá :-(

Jak jsem vlazl pod stromy, tak jsem byl zcela bez signálu :-(


Neni take divu viz:

Američtí vědci ve středu pozorovali čtvrtou nejmohutnější naměřenou erupci na Slunci za posledních 15 let. S odvoláním na americký Národní úřad pro výzkum oceánů a atmosféry (NOAA) to ve čtvrtek oznámila agentura DPA. Pokud zvýšená aktivita Slunce vydrží několik dní, mohli bychom se prý dočkat polární záře, ale i rušení telefonních hovorů.

8.9. 2005 18:25
WASHINGTON - Vědci zpozorovali erupci ve chvíli, kdy se příslušná aktivní oblast posunula na viditelnou stranu Slunce, oznámil ředitel NOAA Larry Combs. Sluneční materiál putuje k naší planetě 1,5 až tři dny. Proud slunečních částic ale údajně nesměřoval přímo na Zemi.

Pokud však zvýšená sluneční aktivita ještě několik dnů vytrvá, mohla by v pondělí vyvolat polární záři, tvrdí německý astronom Ulrich Rieth. "Nevíme ale, jak aktivní zůstane skupina slunečních skvrn," řekl expert.

Oblast slunečních skvrn označená číslovkou 808 se v následujících dvou týdnech díky rotaci přesune přes celý viditelný sluneční kotouč. Vědci přitom očekávají další erupce.

Nejnovější erupce už podle NOAA měly za následek dočasné narušení vysokofrekvenční komunikace, zvláště v oblastech, kde zrovna svítilo Slunce. Úřad také upozorňuje, že zasaženy mohou být i komunikační systémy, jež využívají záchranáři v oblasti postižené živelní pohromou kolem Mexického zálivu. Rušen by mohl být také provoz elektráren a rozvodů elektřiny, radiové vlny, satelitní příjem i mobilní telefonní sítě.

Přímo ohroženi ale lidé erupcemi nejsou. Magnetické pole Země spolu s ionosférou vytvářejí proti nebezpečnému záření dostatečnou ochranu.


  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2005 - 1:10

To jsem ještě nezažil, nejdřív jsem měl nad hlavou v malém kolečku jen jednu družici a nakonec žádnou :-(

Tak takhle se ten geocaching dělat nedá :-(

Jak jsem vlazl pod stromy, tak jsem byl zcela bez signálu :-(

Během soboty jsem celé odpoledne lovil kešky úplně v pohodě, se zapnutým WAAS jsem dosáhl přesnosti 1m, no akorát v hustým lese to bývá špatný. Přesně nad hlavou jsem žádnou družici taky neměl, ale na přesnost je stejně lepší, když jsou družice rozprostřené. Myslím že sluneční činnost družice z nadhlavníku nevyhání :)
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2005 - 13:10

[ To jsem ještě nezažil, nejdřív jsem měl nad hlavou v malém kolečku jen jednu družici a nakonec žádnou :-( ]

V patek odpoledne (den predtim) jsem byl na prochazce v lesich za jednou nejmenovanou keskou. Podle GPS jsem mel v te chvili v 90° vyseci nad hlavou jednu jedinou druzici, vsechny ostatni se krcily v oblasti elevace do 45°. Takze se hledalo mezi stromy opravdu spatne, ale jako zazrakem jsem dve druzice snimal a GPSka zila. Ale myslim, ze to byl v mem pripade jen problem aktualniho rozmisteni druzic nad hlavou.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2005 - 18:53

To jsem ještě nezažil, nejdřív jsem měl nad hlavou v malém kolečku jen jednu družici a nakonec žádnou :-(

Tak takhle se ten geocaching dělat nedá :-(

Jak jsem vlazl pod stromy, tak jsem byl zcela bez signálu :-(


Se signalem jsem 10.9.05 nemel zadne vyrazne problemy (vyjma pruchodu zalesnenym udolickem po desti). GPS jsem mel zapnutou v podstate cely den a pohyboval jsem se na jihovychod od Prahy. Odpoledne byl signal trochu horsi, ale bylo to dano spis rozmistenim druzic a terenem, venku z lesa jsem se zase chytal v pohode.
Michal
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2005 - 12:48

Potvrdzujeme zvlastne spravanie GPS v sobotu 10.9. poobede. Boli sme vo Viedni 10m od cache, zrazu sa sipka na 2 pristrojoch sucasne otocila naspat a ukazala 140m, po chvilke sa zasa vratila do normalu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama