Přejít na obsah


Fotka

Jak exportovat kese v okruhu 30km od domova?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 code

code

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 22:30

Jsem novacek programu GeoGet a zajimalo by mne jak exportovat vsechny tradicni geocache v okruhu 30km od meho domova? Pripadne zdali to jde tak i celou CR (nejlepe rovnou do formatu wpt) dekuji za odpovedi!
  • 0

#2 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2008 - 6:17

code napsal/a:
Jsem novacek programu GeoGet a zajimalo by mne jak exportovat vsechny tradicni geocache v okruhu 30km od meho domova? Pripadne zdali to jde tak i celou CR (nejlepe rovnou do formatu wpt)

dekuji za odpovedi!


Já používám geojarry a jeho importní makra.

Ale stejně tak by stačilo stahnout LOC soubory a naimportovat je do GG.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#3 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2008 - 7:24

code napsal/a:
Jsem novacek programu GeoGet a zajimalo by mne jak exportovat vsechny tradicni geocache v okruhu 30km od meho domova? Pripadne zdali to jde tak i celou CR (nejlepe rovnou do formatu wpt)
dekuji za odpovedi!


Věřím ti! Držím ti i palce! Jistě na to přijdeš sám :-)
Ale osnova je taková:
1. do GeoGetu (GG) si naimportuješ všechny kešky v ČR (postup zde někde najdeš), také musíš zadat souřadnice svého domova.
2. Zmáčkneš tlačítko F2 a zobrazí se ti možnosti filtrování. Zaškrtneš tedy Traditional a na další záložce vhodnou vzdálenost a zmáčkneš Load. Na obrazovce se objeví kýžený seznam.
3. Vyexportuješ si ten seznam do souboru .wpt pomocí tlačítek Ctrl+E, tam si vybereš OziExplorer Waipoint File a je to.
  • 0

#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2008 - 7:29

code napsal/a:
Jsem novacek programu GeoGet a zajimalo by mne jak exportovat vsechny tradicni geocache v okruhu 30km od meho domova? Pripadne zdali to jde tak i celou CR (nejlepe rovnou do formatu wpt)


Ja pouzivam ruznych kombinaci geojarry a skrysotlace. Jak kdy mam naladu a podle toho, zda je treba jen souradnic nebo i listingu, logu, ...

Zda se mi, ze ne kazdym postupem se importuji GUID, ale zatim jsem podrobnosti nezjistoval, proste "zkusim jinou metodu" - ale je otazka, jak podstatna informace to pro koho je.

[edit] Spatne jsem cetl, odpovidal jsem na IMPORTOVAT, ne exportovat. Omluva

Pro export je treba si nastavit spravne filtr, tim zobrazit prislusny seznam kesek a ten pres CTRL-E exportovat. Do seznamu jde i pridavat podle dalsiho filtru, takze je mozne udelat treba export 30km od jednoho mista a 10 km od druheho mista. [/edit]
  • 0

#5 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2008 - 7:59

Jsem z toho volaký změtěný :-( V nadpisu je importovat, v příspěvku exportovat .... Můžeš nějak zpřesnit, co vlastně děláš a jak daleko s tím jsi ???
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#6 code

code

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2008 - 9:53

Omlouvam se, myslel jsem exportovat do formatu wpt. Cili vlastne nejdrive imprtovat do programu GeoGet a pote exportovat do formatu wpt. zlicinaci: Diky za navod ale ztroskotal jsem hned na bodu 1) - nevim jak naimportovat všechny kešky v ČR.. Nasel jsem jen toto makro, ale nevim jak ho pouzit - http://www.geocachin...3552#post_93552
  • 0

#7 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2008 - 10:07

code napsal/a:
Nasel jsem jen toto makro, ale nevim jak ho pouzit - http://www.geocachin...3552#post_93552

Tohle je exportní makro, kterého si raději zatím vůbec nevšímej.
Zkus se podívat třeba sem a dál pátrej.
  • 0

#8 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2008 - 10:12

code napsal/a:
Omlouvam se, myslel jsem exportovat do formatu wpt. Cili vlastne nejdrive imprtovat do programu GeoGet a pote exportovat do formatu wpt.


Takže máš GeoGet bez dat a cíl je vyexportovaná data pro OziExplorer?

Začni tím, že si ověříš, jestli máš poslední verzi GG2 a najdi si na Internetu utilitu geojarry, aktuální verze je momentálně 9.

Pomocí geojarry a jeho maker se dá do GeoGetu dostat seznam keší a dotahat do něj listingy a WP tam, kde je budeš potřebovat.

Exportovat já umím jen do GPX souborů, na to tam makro je přímo, ale nějaká makra pro export do Ozi určitě někdo dělá, je tu k tomu debata.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#9 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2008 - 10:14

No, to je prave ten zmate a michani jablek s hruskama do jednoho pytle. Napred musis importovat. Neni dulezite jak, dulezite je, ze bez importu export nema smysl. Pro zacatek zkus na import treba ten skrysotlac (je urcen primarne jen pro "par" kesi, ale na principu to nic nemeni) nebo geojarry, co jsem psal v prvni sve odpovedi.
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2008 - 10:16

jen doplnim... exportovat pak muzes libovolnou podmnozinu toho, co jsi tam naimportoval. Takze kdyz tam naimportujes celou CR, muzes exportovat i celou CR, nebo treba jen okoli tveho bydliste, nebo treba kesky, co lezi ve tvem kraji. Proste podle libosti. Geoget si improtovane veci pamatuje ve svoji databazi, kterou opetovnymi importy udrzujes aktualni. (Alespon v te oblasti, ktera te nejvice zajima...)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama